رفتن به مطلب

درخواست معرفی یک ماده

ارسال های توصیه شده

سلام به همه

اول بگم نمیدونستم سوالم رو کجا مطرح کنم بهتره. گفتم شاید شما بتونید کمکم کنید.

من برای ساخت یک دستگاه که لازمه توش صفحات فلزی به عرض حدود 5 سانتی متر روی هم آزادانه حرکت کنند احتیاج به راهنمایی دارم. وزن صفحاتی که روی هم قرار میگیرند زیاده (حدود 200 کیلوگرم )و در عین اینکه باید اصطکاک کمی بینشون باشه باید این ماده قابلیت تحمل وزن بالا رو هم داشته باشه.(مقاومت به سایش بالا + اصطکاک کم + تحمل وزن زیاد )

آیا جنسی هست که چنین خواصی رو داشته باشه ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

راستش من هیچ تصوری از دستگاهی که می خواید بسازید نتونستم بکنم.

در مورد خواص مورد نظرتون هم (اگر منظورتون از فلز فولاد هست)، چنانچه فولاد با قابلیت مقاوم به سایش بالا می خواید، فولادهای هدفیلد Hadfield تا 12 درصد منگنز

این بستگی به خواص استحکامی مورد نظرتون داره، اگر منظورتون از تحمل وزن زیاد، محکم بودن در مقابل انعطاف پذیری بالاست، فولادهای Ultra-high strength یا TRIP یا TWIP یا TRIPLEX با درصد منگنز بین 20 تا 30 مناسبترین گزینه است.

در مورد اصطکاک هم به تریبولوژی سطح ماده مربوط می شه، به زیری سطح، اگر فرضا پوشش داده باشید یا خیر

ولی در مجموع همه چیز به شکل دستگاه، طراحیش و قیمت تموم شده بستگی داره

لینک به دیدگاه

تفلون

دارای کمترین اصطکاک بین مواد صنعتیه

یکی از پل های بزرگ کابلی فرانسه رو هم با همین ماده بتن هاشو رو هم سر دادن

لینک به دیدگاه

یه نوع رزین هم هستش که بصورت یه ورق نازک بین اون ورق ها قرار داده میشه که حالت ژلاتینی داره .

بخاطر اینکه توضیحات اولیه شما کامل نیست نمیشه درست راهنمائیتون کرد.

لینک به دیدگاه

یه نوع لاستیک هست که ما بین شاسی و اتاق خود رو ها قرار میگیره که در عین اتصال صدا و لرزش رو کم میکنه. شما میتونی از همین نوع لاستیک هم استفاده بکنی و برای جلو گیری از بهم ریخته شدن سازه تو مرحله سانتیفوژ از گیره های نگهدارنده که یه سمتش یه لایه زیرین بصورت محکم وصل میشه ولی سمت بالاش دارای فاصله هست و جلو لرزه ها و تکون خوردنشونو نمیگیره , ولی لایه ها رو نگه میداره , استفاده کنی. مشابه همون گیره تو خود عکس هم مشهود هست . همون نقطه های سیاه و موازی هم که در 4 سمت سازه دیده میشه.

لینک به دیدگاه
یه نوع لاستیک هست که ما بین شاسی و اتاق خود رو ها قرار میگیره که در عین اتصال صدا و لرزش رو کم میکنه. شما میتونی از همین نوع لاستیک هم استفاده بکنی و برای جلو گیری از بهم ریخته شدن سازه تو مرحله سانتیفوژ از گیره های نگهدارنده که یه سمتش یه لایه زیرین بصورت محکم وصل میشه ولی سمت بالاش دارای فاصله هست و جلو لرزه ها و تکون خوردنشونو نمیگیره , ولی لایه ها رو نگه میداره , استفاده کنی. مشابه همون گیره تو خود عکس هم مشهود هست . همون نقطه های سیاه و موازی هم که در 4 سمت سازه دیده میشه.

اون نقطه های سیاهی که میگید ساچمه هست که تو این مدل استفاده شده. اما اینی که میگید به نظر چیز خوبیه ولی مشکلی که هست اینه که لایه ها باید بصورت موازی حرکت کنند و نسبت به هم تغییر زاویه ای نداشته باشند

لینک به دیدگاه
اون نقطه های سیاهی که میگید ساچمه هست که تو این مدل استفاده شده. اما اینی که میگید به نظر چیز خوبیه ولی مشکلی که هست اینه که لایه ها باید بصورت موازی حرکت کنند و نسبت به هم تغییر زاویه ای نداشته باشند

میشه تو حاشیه ورقها یه بست مناسب تعبیه کرد و اونا رو بوسیله فنری که تو داخل بست ها قرار میگیره بهم وصل کرد. مثه دسته راهنمای ماشین که اگه بازش بکنی اون طرح رو میتونی ببینی. یا دسته برف پاک کن خودرو که اون ته دسته با استفاده از همین روش کار میکنه.

اگه سر و ته ورقها یه چیزی شبیه لولای در رو بچسبونی و بین اون فنر بذاری تا هم ورق رو نگه داره و هم جلو حرکتش رو نگیره , فک کنم جواب بده.

اینا که میگم ممکنه موثر نباشه ولی دارم به فعال سازی ذهنتون کمک میکنم که شاید با فکر کردن به این روش ها یهوئی یه طرح ناب به ذهنتون برسه.

لینک به دیدگاه

خودم تو فکر یه چیزی مثل یاتاقانهای میل لنگ ماشین بودم که هم اصطکاک کمی دارند هم تحمل نیروشون بالاست و هم میتونن تا حدی نا خالصیها رو تو خودشون دفن کنن. نظر شما چیه ؟

بازم ممنون از توجهتون

لینک به دیدگاه

photo30.jpg

این AntiSlip به عنوان حمایت در زیر پا و یا بین دو ماده کشویی برای ایجاد اصطکاک و جلوگیری از لغزش مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با AntiSlip زیر پا لغزش در رختخواب و یا جلوگیری از گرفتن خوب است که هنگام حرکت کردن در رختخواب. همچنین می تواند به عنوان یک سطح بین مواد محدود در بسیاری از ما تشک کشویی استفاده می شود.

خواص:

حصیر AntiSlip از پلاستیک سلولی ساخته شده است.

مرجع سریع

شماره سایز مورد محصول

840 AntiSlip 45x38، 45x38cm

220px-18-story_model_on_earthquake_protectors.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یا شما اشتباه متوجه شدید یا من !

من می خوام تا حد ممکن اصطکاک بین لایه ها کم بشه نه زیاد. ( راحت روی هم سر بخورند )

این طور که من فهمیدم اینی که معرفی کردید باعث اصحکاک بیشتر میشه.

لینک به دیدگاه
پس در کل کسی نظر خاصی نداره ؟!

اگه تفلون بین صفحات بذارم خوبه ؟

انواع مقاوم تفلون چیه ؟

تفلون علیرغم اینکه از نظر خواس سطحی اصطکاک کمی داره و abrasion resistance خوبی داره اما این نیروی فشاری زیاد رو نمیتوته تحمل کنه

بین پلیمرها پلی یورتان به نظرم بهترین خواص رو داره. مقاومت سایشی خیلی خوبی داره. که یا میخواید خالص ازش استفاده کنید و یا به عنوان پوشش برای فلزی که استفاده میشه. برای تقویت خواصش هم میشه از کامپوزیتش با اکسید تیتانیوم یا اکسید سیلیسیوم یا مواد دیگه استفاده کرد

لینک به دیدگاه

ممنون

میتونید کاتالوگ یا هندبوکی معرفی کنید که خواص فیریکی این مواد پلیمری ( مثل مدول الاستیسیته ، چگالی و ..) رو توش داشته باشه ؟ اگر باشه میتونم با شبیه سازی تو Abaqus بهترین رو انتخاب کنم.

لینک به دیدگاه
ممنون

میتونید کاتالوگ یا هندبوکی معرفی کنید که خواص فیریکی این مواد پلیمری ( مثل مدول الاستیسیته ، چگالی و ..) رو توش داشته باشه ؟ اگر باشه میتونم با شبیه سازی تو Abaqus بهترین رو انتخاب کنم.

پلی یورتان بسته به ترکیبش و پلی یول به کار رفته خواصش میتونه فرق داشته باشه. بسته به کاربردتون و چیزی که میخواید توی نت دنبال بهترین نوع باشید. یا این که یک کتاب مرجع پلی یورتان رو و استانداردهاش رو دنبال کنید.

فایلی که ضمیمه میکنم یکی از انواعش هست که خواصش به چیزی که مورد نظر شماست نزدیکه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...