رفتن به مطلب

ساخت کاغذ دیواری ضدزلزله

ارسال های توصیه شده

ساخت کاغذ دیواری ضدزلزله

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
محققان آلمانی، پوشش جدیدی به شکل کاغذ دیواری طراحی کرده‌اند که در نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث استحکام ساختمان‌های قدیمی می‌شود.

بیشتر ساختمان‌های جدید به گونه‌ای طراحی می‌شوند که از مقاومت در برابر زمین لرزه‌های کوچک و متوسط برخوردار هستند، اما برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های قدیمی چه روشی وجود دارد؟

محققان موسسه تکنولوژی کارلسروهه (KIT) آلمان، پوشش ضد زلزله‌ای کم هزینه‌ای برای تقویت و استحکام ساختمان‌های قدیمی ارائه داده‌اند.

پوشش ضد زلزله "Sisma Calce" از الیاف شیشه و پلی‌پروپیلن الاستیک ساخته شده است و باعث کاهش استرس و فشار زلزله‌های خفیف و متوسط به دیوارهای ساختمان می‌شود.

منبع :

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

من یکی از دوستانم عمران هست دیشب مطلبی در مورد جدا کننده (درسته؟) واسم گفت که خیلی جالب بود...اینکه از سال های 1970 به بعد مورد استفاده قرار گرفته و الان خیلی از ساختمان های ژاپن این تکنولوژی رو در ساختمان هاشون استفاده می کنند...یک فیلم هم ازش دیدم...چرا اینقدر گران هستش که در ایران استفاده نمیشه؟ چون پرسیدم گفتش اینجا زیاد استفاده نمیشه...نمیشه یکجوری در داخل تولید بشه تا اینقدر تخریب و مرگ بر اثر زلزله های کوچیک نداشته باشیم؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
من یکی از دوستانم عمران هست دیشب مطلبی در مورد جدا کننده (درسته؟) واسم گفت که خیلی جالب بود...اینکه از سال های 1970 به بعد مورد استفاده قرار گرفته و الان خیلی از ساختمان های ژاپن این تکنولوژی رو در ساختمان هاشون استفاده می کنند...یک فیلم هم ازش دیدم...چرا اینقدر گران هستش که در ایران استفاده نمیشه؟ چون پرسیدم گفتش اینجا زیاد استفاده نمیشه...نمیشه یکجوری در داخل تولید بشه تا اینقدر تخریب و مرگ بر اثر زلزله های کوچیک نداشته باشیم؟

من منظورتون از جدا کننده رو درست متوجه نشدم؟:ws38:

در مورد ایران مشکل اصلی و اساسی در اجرای ساختمان هست.

وگرنه تو طراحی باور کنید خیلی تفاوت نیست. حداقل در زمینه منازل مسکونی معمولی که فکر میکنم هیچ تفاوی بین نقشه های اجرایی یک مهندسی ایرانی با یک مهندس اروپایی نباشه.

مشکل اصلی ما در زمینه اجرا هست که اصلاً افتضاحیه برای خودش.

مجموعه ای از نفرات غیر متخصص.

بکار گیری افراد متخصص هزینه بر خواهد بود برای همین پیمانکار ترجیح میده یه ساختمان بسازه که 30 سال عمر مفید داشته باشه با هزینه پایین تا ساختمانی بسازه که 100 سال عمر مفید داشته باشه با هزینه بالاتر.

لینک به دیدگاه

دقیقا با صحبتت موافقم درسته ما تو ایران تو بخش طراحی هیچ مشکلی نداریم و هر چه می کشیم از دست اجرا می کشیم

بنظر تنها اشتباه ما در ایران اینه که ظریب امنیت در طراحی باید بالا تر ببریم تا با این اجرا غیر حرفه ای که شاهد دش هسیم خنثی بشه

-----

اما یه توضیح در مورد الیاف

اول اینکه من فکر کنم منظر از جداکننده همنون دیوار جدا کننده باشه که الیاف شیشه به کار می برند

بله الیاف شیشه بخاطر مواد تشکیل دهندش ( سیلیس) استحکام خوبی داره

الیاف شیشه رو از ماسه سیلیس درست می کنند و اینقدر به این ماسه حرارت میدند تا به رشتهخ های شیشه در بیاد

ابعاد و ضخامت مختلفی دارند

در مورد قیمتش خب هر چیزی که وارد بشه گرون هستش و اینکه چرا تو ایران استفاده نمیشه خب این دلیلش گرونویش نیست به نظرم بازم بر می گرد به همون اجرا که قبلا گفته شد ... اصولا ما دوست نداریم کارهای اصولی و خوب انحام بدیم می گیم ولش کن این سسول بازی هارو یه خورده سیمانشو بیشتر کنی جای الیاف ها رو می گیره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...