رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 336
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اژازه خانوم ؟ چرا من که این مطالبو تو وورد کپی میکنم جمله قاطی پاتی میشه :4564:

شاید واسه فونته

میشه با نازنین بنویسید شاید شاید درست شه :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

شاید واسه فونته

به نظرم بهتره ازش عکس بگیری بعد بذاریش تو ورد:a030:

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان عزیزم

من هم خیلیییییییییییییییییییییی میخوام یاد بگیرم

امااااااااااااااااااااااا

هیچی بلد نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتم؟

لینک به دیدگاه
استاد gمگه صدای ژ نمیده پس Garçon ....گَغسُن (پسر)چرا ژغسن نیست؟:ws52:

در ادامه توضیح خواهم داد.....

شاید واسه فونته

من تو ورد مینویسم کپی میکنم اینجا با همون فونت نازنین...:ws38:

سلام بر دوستان عزیزم

من هم خیلیییییییییییییییییییییی میخوام یاد بگیرم

امااااااااااااااااااااااا

هیچی بلد نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتم؟

سلام دوست خوبم ما هم از اول شروع به آموزش کردیم....پس میتونی با ما یاد باشی تا یاد بگیری....:a030:

لینک به دیدگاه

حرف E e : همیشه صدای اُ می دهد.

Retard .....غُتاغ (دیر،تاخیر)

· در زبان فرانسه، به جز حروف الفبا نشانه های دیگری هم به کار می روند که باعث ایجاد تغییر در تلفظ کلمات می شوند. این نشانه ها پنج دسته اند:

• :accent aigu ( ´ ): این نشانه تنها روی حرف e قرار می گیرد و باعث می شود تلفظ آن به صورت /اِ/ انجام شود. مثال: épaule {شانه}

• . accent grave ( ` ): این نشانه چنانچه روی حرف e قرار گیرد با عث می شود تلفظ آن به صورت /اِ/ اما کمی کشیده تر و سنگین تر ادا شود. این علامت روی حروف a و u هم قرار می گیرد که بدون ایجاد تفاوت در تلفظ برای مشخص کردن کلمات متفاوت ولی هم املاست. مثال: où {کجا} , à {در،به} , fièvre {تب} ( که این دو برای ایجاد تمایز با ou {یا} و a {دارد} دارای این علامت شده اند.)

• . cédille ( ¸ ): حرف c در زبان فرانسه همواره صدای /ک/ می دهد مگر آن که قبل از حروف e,i,y قرار بگیرد که در آن صورت صدای /س/ می دهد. به جز این حالت تنها در صورتی /س/ تلفظ می شود که دارای این نشانه باشد. مثال: ça /سَ/

• . tréma ( ¨ ): چنانچه این علامت بالای یک حرف صدادار قرارگیرد، نشانه ی آن است که بدون ترکیب شدن با حرف صدادار پیشین و به صورت مستقل تلفظ می شود. مثال: Noël که به صورت /نُئِل/ تلفظ می شود.

• . accent circonflexe ( ^ ): این علامت روی همه ی حروف صدادار یعنی a, e, i, o, u قرارمی گیرد و معمولا نشانه ی حذف یک s از لاتین است. مثل hôpital و یا forêt که در اصل hospital و forest بوده اند. البته گاهی نیز نشانه ی حذف حرفی دیگر است، مثلا حذف a در théâtre. تفاوت اصلی تلفظی که این نشانه ایجاد می کند مربوط به زمانی است که روی حرف e قرارمی گیرد که در این صورت تلفظ آن را به صورت وقتی که accent grave روی آن قرارمی گیرد درمی آورد و هم چنین اگر روی o و a قرار گیرد در بعضی نقاط تفاوت اندکی در تلفظ ایجاد می کند. گاهی علت استفاده از این اکسان به ندرت برای ایجاد تفاوت میان دو کلمه ی هم شکل و هم آوا اما دارای معنی متفاوت است. مثل: dû که برای ایجاد تمایز میان آن و du، این اکسان را روی حرف u قرار داده ایم.

در صورتیکه بعد از حرف G سه حرف صدادار e , i,y باشد در اینصورت صدای ژ و اگر حروف a , o , u باشد صدای گ خواهد داد.

مثال: Garçon ....گَغسُن

Gorge.......گُغژ (گلو)

Général ......ژِنِغال (عادی)

حرف H h :با توجه به اینکه در زبان فرانسه اصلا ما صدای ه نداریم ولی دو نوع h داریم:

o ملفوظ: نمیتوانیم عمل یِزون را انجام دهیم

Les haricots لِ اَغیکُ (لوبیا)

Les héros لِ اِغُ (قهرمانان)

o غیر ملفوظ»عمل یزون انجام میگیرد.

L'homme لُم (مرد)....................le+ homme بوده که به این شکل عمل یزون انجام یافته و e افتاده است.

قاعده یزون (liaison): یعنی وصل شدن.اگر دو کلمه ای که پیش هم قرار میگیرندحرف آخر کلمه اول به حرف صدادار ختم شود و کلمه دوم با حرف صدادار شروع شود حروف صدادار کلمه اول می افتد و یزون انجام میگیرد.

Champs Elisé ..... شانزالیزه(همان شانزالیزه معروف)

Les arbres .....لِزَغب (درختان)

لینک به دیدگاه

مرسی استاد عالی بود :a030:

فقط یه سوال مگه بعد از a اگه c بیاد ((ک)) خونده نمیشه، پس چرا ca va رو همون سا وا می خونیم نمیگیم کا وا؟:ws37:

چندتا سوال دیگه هم دارم وقتی بودید میپرسم:w16:

لینک به دیدگاه
مرسی استاد عالی بود :a030:

فقط یه سوال مگه بعد از a اگه c بیاد ((ک)) خونده نمیشه، پس چرا ca va رو همون سا وا می خونیم نمیگیم کا وا؟:ws37:

چندتا سوال دیگه هم دارم وقتی بودید میپرسم:w16:

خواهش میکنم....

برای این هست که c علامت سدیل داره پس سَ وَ خونده میشه ....ça va یعنی چطوری؟(در احوالپرسی خودمانی)

لینک به دیدگاه

روز شنبه خوندن کتاب را شروع خواهیم کرد....دوستان علاقه مند لطفا کتاب رو تهیه فرمایند...(اگر دوست داشتید میتونید کتاب با ترجمه رو تهیه کنید که براتون ساده تر باشه)

لینک به دیدگاه
روز شنبه خوندن کتاب را شروع خواهیم کرد....دوستان علاقه مند لطفا کتاب رو تهیه فرمایند...(اگر دوست داشتید میتونید کتاب با ترجمه رو تهیه کنید که براتون ساده تر باشه)

با ترجمشم هس؟

کاش فایلی داشت با ترجمه دانلود میکردیم :hanghead:

لینک به دیدگاه

الان سرچ کردم میتونین دانلود کنید از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
:a030:البته فکر نمیکنم با ترجمه باشه...

شماره 1 رو دانلود کنید.

لینک به دیدگاه
.:a030:البته فکر نمیکنم با ترجمه باشه...

من نتونستم دانلود کنم :sad0:

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم....

برای این هست که c علامت سدیل داره پس سَ وَ خونده میشه ....ça va یعنی چطوری؟(در احوالپرسی خودمانی)

مرسی استاد ولی تا جایی که م دیدم ca va سدیل نداشته:ws37:

:a030:البته فکر نمیکنم با ترجمه باشه...

شماره 1 رو دانلود کنید.

لینکش خرابه

این وبلاگ مربوط به یکی از بچه هاست که یه مدته بالا نمیاد

لینک به دیدگاه
مرسی استاد ولی تا جایی که م دیدم ca va سدیل نداشته:ws37:

لینکش خرابه

این وبلاگ مربوط به یکی از بچه هاست که یه مدته بالا نمیاد

باید سدیل داشته باشه....:ws37:

از

دانلود کنید...البته 3 قسمته ببینید اگر شد بقیه رو هم بذارم...:a030:

لینک به دیدگاه

مرسی هستی جان:icon_gol::hapydancsmil:

فوق العاده ست و خوب شروع کردی دست مریزاااااااااااد هستی من:icon_gol:

میگم خصوصی اموزش میدی بیشتر از بقیه به من یاد بدی؟ :ws3: میتونیم تبادل زبان هم داشته باشیم راست میگم هااااااااااا:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...