ثبت نام کنید. وزير آموزش و پرورش بيان كرد: اين آزمون در مرحله اول بر اساس قانون مجلس به صورت عمومي برگزار مي‌شود و منابع آن را به زودي اعلام مي‌كنيم و در مرحله دوم تخصصي‌تر و همراه با مصاحبه خواهد بود. وزير آموزش و پرورش در تشريح جزييات آزمون‌ها..."> ثبت نام کنید. وزير آموزش و پرورش بيان كرد: اين آزمون در مرحله اول بر اساس قانون مجلس به صورت عمومي برگزار مي‌شود و منابع آن را به زودي اعلام مي‌كنيم و در مرحله دوم تخصصي‌تر و همراه با مصاحبه خواهد بود. وزير آموزش و پرورش در تشريح جزييات آزمون‌ها..."> رفتن به مطلب
Fahim

جزييات آزمون استخدام آموزش‌وپرورش

پست های پیشنهاد شده

 

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

وزير آموزش و پرورش بيان كرد: اين آزمون در مرحله اول بر اساس قانون مجلس به صورت عمومي برگزار مي‌شود و منابع آن را به زودي اعلام مي‌كنيم و در مرحله دوم تخصصي‌تر و همراه با مصاحبه خواهد بود.

وزير آموزش و پرورش در تشريح جزييات آزمون‌هاي استخدامي آموزش و پرورش از جذب 20 هزار نيروي تربيتي، 10 هزار نيروي مشاور و 10 هزار نيروي متخصص خبر داد.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حميدرضا حاجي‌بابايي در جمع خبرنگاران با بيان اين كه هنوز زمان برگزاري آزمون مشخص نيست، گفت: بحث آزمون‌هاي آموزش و پرورش دو قسمت است كه طي يكي دو هفته آينده آن را اعلام خواهيم كرد. بحث اول استخدام 40 هزار نيرو است كه آزمون آن‌ها منطقه‌اي صورت خواهد گرفت و اين آزمون به صورت كلي در سراسر كشور برگزار خواهد شد، يعني 120 هزار نفر را در مرحله اول انتخاب و سهميه استان را مشخص مي‌كنيم، سپس استان‌ها مي‌توانند سه برابر سهميه امتحان بگيرند.

وي ادامه داد: در مرحله دوم، سهميه‌بندي بين شهرستان‌ها صورت مي‌گيرد و آن‌هايي كه در شهرستان‌ها ساكن هستند، از اولويت بالاتري برخوردارند.

وزير آموزش و پرورش يادآور شد: بايد به شكلي عمل كنيم كه در تابستان فرصت كنيم كلاس‌هاي ضمن خدمت و آموزش‌هاي كوتاه مدت براي حضور اين نيروها در مدارس برگزار شود تا اين نيروها براي مهر ماه آماده شوند.

به گزارش ايسنا، وي درباره معلمان حق‌التدريس هم گفت: 26 هزار نفر از معلمان حق‌التدريس سهميه استخدام دريافت كرده‌اند و قانون مجلس براي ما شرايط آن را مشخص كرده است و گفته شده كه كساني كه تا 15 مهر ماه سال 1387 ليسانسه بوده و چهار سال سابقه دارند و اگر فوق ديپلم هستند، پنج سال سابقه دارند و اگر ديپلم هستند هفت سال سابقه دارند، جزو 26 هزار نفر استخدامي آموزش و پرورش خواهند بود كه اين نيروها نيز براي تابستان و شركت در كلاس‌هاي ضمن خدمت آماده مي‌شوند.

حاج بابايي ادامه داد: ساماندهي نيروي انساني در آموزش و پرورش را از هم اكنون آغاز كرده‌ايم و پيش‌بيني مي‌كنيم تا پايان مرداد ماه ساماندهي تمامي مدارس كشور از نظر نيروي انساني تمام شود تا در مهر ماه با مشكلي مواجه نشويم.

وي عنوان كرد: سال 89 را با همايش بزرگ روسا و مديران كل مناطق و نوسازي آغاز كرده‌ايم تا دستورالعمل‌هاي مالي از جمله فلسفه آموزشي در رابطه با ساماندهي نيروي انساني را مورد بررسي و كارشناسي قرار دهيم.

وزير آموزش و پرورش خاطر نشان كرد: تمام تصميمات از اين پس بايد با مديران كل استان‌ها در ميان گذاشته شود تا آن‌ها نيز به پختگي برسند.

وي همچنين تصريح كرد: دستورالعمل‌ آزمون استخدام نيروهاي آموزش و پرورش تقريبا تا پايان فصل بهار اجرا و در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار منتشر خواهد شد كه در آن هم سهميه استان‌ها و هم رشته‌هاي مورد نياز و هم مدارك مورد نياز، مشخص مي‌شود.

حاجي بابايي با بيان اين كه آيين‌نامه‌ استخدامي مراحل آخر خود را طي مي‌كند، افزود: تدوين اين آيين‌نامه‌ خيلي سخت بود، براي اين كه بايد استان‌ها را بررسي و با توجه به نياز استان‌ها آن را توزيع مي‌كرديم، از طرفي 60 هزار حق‌التدريسي بايد بررسي مي‌شدند كه حق كسي ضايع نشود و عين حال قانون مجلس را اجرا مي‌كرديم، تا كوچك‌ترين خدشه قانوني وارد نشود.

وي درباره مدرك تحصيلي آزمون استخدامي نيز، گفت: افرادي كه حداقل داراي مدرك ليسانس باشند، مي‌توانند در اين آزمون شركت كنند البته در مناطق دور و محروم بر اساس قانون مديريت استثنانا دارندگان مدرك فوق ديپلم هم مي‌توانند شركت كنند. همچنين درباره خانواده‌هاي شهدا نيز استثناهايي داريم كه اگر رشته تخصصي و ديپلم كارداني داشته باشند، مي‌توانند در آزمون شركت كنند.

وزير آموزش و پرورش بيان كرد: اين آزمون در مرحله اول بر اساس قانون مجلس به صورت عمومي برگزار مي‌شود و منابع آن را به زودي اعلام مي‌كنيم و در مرحله دوم تخصصي‌تر و همراه با مصاحبه خواهد بود.

حاجي بابايي از استخدام 20 هزار مربي ورزشي، 10 هزار مشاور در رشته‌هاي مرتبط و 10 هزار نيروي متخصص براي قسمت‌هاي مختلف آموزش و پرورش خبر داد و بيان كرد: در هنرستان‌ها مهندسي‌هاي گوناگوني كه مورد نياز است و همچنين در برخي از رشته‌هاي خاص در دبيرستان‌ها نيرو استخدام مي‌كنيم.

حاجي بابايي درباره تكليف نيروهاي آزادي كه به شكل شركتي يا آزاد جذب شده‌اند، گفت: از اين به بعد آموزش و پرورش بر اساس مصوبه مجلس هيچ نيرويي را نمي‌تواند استخدام كند مگر قانون مجلس باشد و گرفتن نيروي آزاد غيرقانوني است

  • Like 3

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×