رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ در مورد سوخت و احتراق

ارسال های توصیه شده

اه چقد شما با کلمات بازی می کنید:w000:بیومکانیک:girl_blush2:

موضوع رو بیشتر باز کنید و توضیح همراه با مثال هم باشه خیلی بهترهcoffee.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 66
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

موضوع رو بیشتر باز کنید و توضیح همراه با مثال هم باشه خیلی بهترهcoffee.gif

نیگاه هر چی تو مکانیک داریم مرتبطه با ماشین،سازه، مکانیزم

ولی برای بیو مکانیک آموزه های رشته های مکانیک رو ربط می دیم به بدن اسنان و سایر جانوران. مثلا درجه آزادی بازو، افت فشار در رگ ها ووو

لینک به دیدگاه
بله..چوب، ذغال سنگ، نفت

----------------

سوال بعدی:gnugghender:

چند نمونه سوخت مایع رو نام ببرید و مزایا و معایب سوخت مایع رو بررسی کنید.

مزایا: سوخت مایع ارزش حرارتی بالایی دارد و نقل و انتقال ان نسبت به سوخت های دیگه راحت تر است.

معایب: کمتر از سوخت های جامد موجود هست و قیمت ان هم نسبت به سوخت جامد بیشتر است.

سوخت های مایع مثل: الکل ها، روغن های گیاهی، قیر ذغال سنگ، نفت خام

هر چه وزن سوخت کمتر باشه قیمت بیشتری داره.

لینک به دیدگاه
API چیست؟

API Gravity (API: American Petroleum Institute

معمولا به جای چگالی نسبی یا SG از API استفاده میکنند. که رابطه آن بدین صورت است.

0z7aytgoobnt1haw4e6.png

که منظور از @ در شرایط است.یعنس در مخرج SG نفت خام که در دمای 60 درجه فارنهایت محاسبه شده است قرار میدهند...با توجه به این رابطه متوجه میشویم..API با چگالی نسبی رابطه معکوس دارد.

لینک به دیدگاه

سوخت هایی که api کمتر از 45 دارند سوخت های سنگین و سوخت هایی که api بیشتر از 45 دارند سوخت های سبک محسوب می شوند.

-------------

بنظرتون در فصل زمستان قبل از انتقال سوخت چه کارهایی رو باید انجام داد، چرا؟

لینک به دیدگاه
سوخت هایی که api کمتر از 45 دارند سوخت های سنگین و سوخت هایی که api بیشتر از 45 دارند سوخت های سبک محسوب می شوند.

-------------

بنظرتون در فصل زمستان قبل از انتقال سوخت چه کارهایی رو باید انجام داد، چرا؟

مشکل اصلی در زمستان افت فشار هست. اگه مقصد نیروگاه باشه. میشه یه مخزن در نیروگاه تعبیه کرد و در فصل گرما سوخت رو به مخزن انتقال داد.

تعویض سیستم های لوله کشی غیراستاندارد یعنی اونایی که در عمق مناسب خاک قرار ندارن

لینک به دیدگاه
مشکل اصلی در زمستان افت فشار هست. اگه مقصد نیروگاه باشه. میشه یه مخزن در نیروگاه تعبیه کرد و در فصل گرما سوخت رو به مخزن انتقال داد.

تعویض سیستم های لوله کشی غیراستاندارد یعنی اونایی که در عمق مناسب خاک قرار ندارن

نظرتون در مورد حرارت دادن به آن به منظور رقیق شدنش چیه؟
لینک به دیدگاه
نظرتون در مورد حرارت دادن به آن به منظور رقیق شدنش چیه؟

آره این کار هم میکنن با المنت های حرارتی رو لوله ی انتقال نصب میکنن. اتفقا یکی از کاربران چند روز پیش در مورد همین موضوع پرسیده بود.

یه پاسخی هم میشه برای سوال پمپ و سیال غلیظ که..

لینک به دیدگاه
آره این کار هم میکنن با المنت های حرارتی رو لوله ی انتقال نصب میکنن. اتفقا یکی از کاربران چند روز پیش در مورد همین موضوع پرسیده بود.

یه پاسخی هم میشه برای سوال پمپ و سیال غلیظ که..

سلام دوستان

من ترم اخر تبدیل انرژی هستم و دنبال یه موضوع برای پروپوزال هستم ولی متاسفانه در خصوص موضوعی که میخوام کار بکنم مقاله گیر نمیارم و بعید میدونم که راجع به این موضوع کار نشده باشه

عنوان موضوع کلی اولیه :

electrical heat tracing in piping system

که یه سیستمی هست که یک یا چند المنت حرارتی(الکتریکی)در کنارخط لوله کار میشه و محصول داخل لوله را تا مقصد گرم نگه میداره و من میخوام تو مدلینگ یا شبیه سازی یا بهینه سازی پروپوزال بدم ترجیحا با نرم افزار فلوئنت ولی هرجی تو نت و ساینس دایرکت سرچ می کنم مقاله ای پیدا نمی کنم که ببینم قبلا چه کاری شده

این موضوع جدید نیست و قطعا روش کار شده مثلا تعداد المنت و ارایش المنت ها دور محیط لوله و... مهمه ولی چیزی پیدا نمی کنم

مواردی هم که هست بی ربطه مثلا راجع به رادیشن که من در مراحل اولیه کاری باهاش ندارم

اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم

لینک به دیدگاه
درباره احتراق برای ایجاد فشار بالاااااا(انفجار) کسی اطلاعاتی داره؟

فشار مورد نیاز 1000bar:w58:

علی جان چقدر هم فشار پایین میخوای!!

14700psi :w58:

فک کنم باید بری دنبال منبع های کمپرسور که در جایگهای CNG دیده میشه و وظیفشه فشرده سازی گاز وردی با حجم 1000 m3/hr:w16:

لینک به دیدگاه
تفاوت نقطه اشتعال و احتراق چیست؟

نقطه احتراق پایین ترین درجهٔ دمایی است که در آن از ماده، بخاری قابل احتراق ساطع می‌شه...ولی نقطه اشتعال، دمای بالاتری است که در آن بخار پس از احتراق به سوختن ادامه می‌دهد.

لینک به دیدگاه
نقطه احتراق پایین ترین درجهٔ دمایی است که در آن از ماده، بخاری قابل احتراق ساطع می‌شه...ولی نقطه اشتعال، دمای بالاتری است که در آن بخار پس از احتراق به سوختن ادامه می‌دهد.

نقطه اشتعال: دمایی که در آن سوخت شروع به اشتعال لحظه ای میکنه یا همون flash point. نقطه احتراق: دمایی که در آن سوخت بصورت دائمی می سوزد یا همون fire point. هر دو هم با دما مشخص میشن.فکر کنم منظور شما برعکس بود نه؟

لینک به دیدگاه
نقطه اشتعال: دمایی که در آن سوخت شروع به اشتعال لحظه ای میکنه یا همون flash point. نقطه احتراق: دمایی که در آن سوخت بصورت دائمی می سوزد یا همون fire point. هر دو هم با دما مشخص میشن.فکر کنم منظور شما برعکس بود نه؟

برعکس تایپ وشد از خوانندگان معذرت میخوام:4564:

لینک به دیدگاه
برعکس تایپ وشد از خوانندگان معذرت میخوام:4564:
خواهش میکنم...همین که حضور پیدا کردید برای ما ارزشمنده:icon_gol:

--------------

سوال بعدی: چند مورد از مزایا و معایب سوخت های جامد را بیان کنید.

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم...همین که حضور پیدا کردید برای ما ارزشمنده:icon_gol:

--------------

سوال بعدی: چند مورد از مزایا و معایب سوخت های جامد را بیان کنید.

مزایا فک کنم در دسترس بودن/ارزان بودن و آلودگی کمتر

عیب هم انتقال سخت/قابلیت کاردهی کمتر باشه نسبت به سوخت های مایع

لینک به دیدگاه
مزایا فک کنم در دسترس بودن/ارزان بودن و آلودگی کمتر

عیب هم انتقال سخت/قابلیت کاردهی کمتر باشه نسبت به سوخت های مایع

مزایا: همانگونه که فرمودید ارزان بودن، ایمنی و حمل و نقل آسان است..همچنین ارزش حرارتی بالایی داره.

معایب: آلودگی زیاد(به دلیل وجود کربن زیاد)، استخراج و آماده سازی آن نیز سخت است.

موارد استفاده از سوخت های جامد در تولید برق، ذوب فلزات، کشتی ها و تولید مواد شیمیایی است.

--------------------

اطلاعات عمومی : چند نمونه از مصارف ذغال چوب رو بفرمایید؟

لینک به دیدگاه

درود...دوستان در مورد نسبت هوا به سوخت در محفظه احتراق نظرتون چیه؟ من تا 50 هم دیدم...اما در کار خودم چون گاز طبیعی دارم که وارد ریفورمر میشه و هیدروژن تولید میکنه بعد این هیدروژن پس از واکنش در داخل پیل سوختی وارد محفظه احتراق میشه نسبت هوا به سوختم 63 هست...بنظرتون منطقی هست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...