رفتن به مطلب
- Nahal -

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

پست های پیشنهاد شده

اگه میدونستم یه روزی اقای عارف میخواد اون فریم قبلی انجمن  رو کنار بزاره این‌اخریا یه چندتا سلفی با تاپیکهاش مینداختم ...

حالا خداروشکر یه چند تا اسکرین شات از انجمن قبلی دارم 

حالا کو تا به اینجا عادت کنم...

• Like 3
  • Thanks 2

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اومده بود دم در خونه هی می گفت آقا چقد تا فلان دهات راه مونده؟

سر وضعش داغون بود...مث روستایی های کرد لباس پوشیده بود..یه کلاه هم رو سرش

بهش کجا میخوای بری؟ حالت خوبه؟ بشین یه آبی بخور حالت جا بیاد هنوز خسته ای

هی میگفت نه میخوام برم پیش فلانی (اسمشو درست نمیفهمیدن) دیر شده الان چند روزه تو راهم میگن حالش بده میخوام بهش سر بزنم

دیدیم نه بابا!!! اصن تو جریان نیس یه کم دس پا شکسته باهاش حرف زدن دیدن این بنده خدا از یه دهاتی میخواسته بره چندین کیلومتر اون ور تر پیش رفیقش به اون سر بزنه بعد از اینجا سر درآورده

یه عده مبهوت...همینجور نگاش میکردن...آخر یه نفر بهش گفت مشدی اینجا کربلاس... از کدوم ور اومدی آخه؟؟

خودشون میگفتن زیاد پا پیچش نشدن...میگن دعوته دیگه...بردنش بین الحرمین....تازه باورش شده بود اومده کربلا...

اینو همکارم برام تعریف کرد...اسم این جور حکایت ها رو گذاشته بودم قصه طلبیدن...دعوت شده بود اما....پیش خودم میگفتم بابا اینا خیلی کم اتفاق میفته...

امسال موقع خداحافظی رفتم پیش رفیقم گفتم حلال کن دارم میرم کربلا...بهم گفت خوش به حالت..به سرم زده منم چند روز دیگه بیام...میخوام بیام مرز..ببینم اصن راهم میدن یا نه..فوقش یه سلام میدم برمیگردم دیگه

منم داستان بالا رو براش گفتم و بهش امیدواری دادم گفتم دلش روشن باشه..یه کم اشک تو چشاش جم شد...

اومدم بیرون پیش خودم گفتم کاش بشه بره..اما نمیشه..نه سربازی رفته.. نه پاسپورت نه ویزا...

گفتم بذا به رفیقام زنگ بزنم حداقل میخواد بره با اونا بره...یه روز هم تو مرز وایسته من میرسم مهران با خودم برگرده..اون یکی رفیقم بهم با خنده گفت..بابا اینو کرمانشاه برمیگردونن!!! گفتم حالا تو که دیرتر میخوای بری با خودت ببرش...

خودم رسیدم مرز شدت بازرسی رو دیدم نا امید شدم...گفتم رد نمیشه اصلا...

بطلبه میشه دیگه...الان با همون رفیقم و همون همکار پارسالم که قصه بالا رو برام گفت تو راه برگشت هستن...

ما از تو به غیر تو نداریم تمنا

حلوا به کسی ده که محبت نچشیده

صل الله علیک یا مظلوم یا اباعبدالله...

• Like 4

لینک به ارسال

این نگرانی که من دارم ،بی دلیل نیست. شوربختی همه زندگیمونو گرفته ،بعد ما هم توهم شاعر شدنمون گل کرده و تصور میکنیم که اگه الکی خودمونو مثبت نشون بدیم ،خیلی سالم هستیم. اینو دیگه نمیشه کاریش کرد. 

• Like 2

لینک به ارسال

یادم نیست کجا خوندم که میگفت ؛وقتی اونا اومدن کتاب داشتند و ما زمین داشتیم. حالا اونا زمین دارن وما کتاب داریم.مثه زالو داره خون منو میمکه بعد این بغل دستی میگه دعا کن خدا ازش نگذره. همینو یادمون دادن که دعا کنیم همه چیز خود بخود و یهوئی درست بشه. 

• Like 2

لینک به ارسال

خدا لعنت کند این آموزگارانمان را که یادمان ندادن قصه علت و معلول را. فقط یادگرفتیم که هر چیزی ممکنه شانسی هم درست بشه. همین شد که الان وقتی تحریم میشیم ،هیچی نداریم که باهاش ادامه بدیم. آره. دعا کنیم دارو های ضد سرطان و ام اس و بقیه دارو ها از هوا میاد ما هم جمعشون میکنیم میخوریم خوب میشیم. 

همین توهمات شناخت حیات داره همه مونو نابود میکنه. بعدشم که نابود شدیم خواهیم گفت ،آزمایش بوده. خدا خواسته ما رو امتحان کنه. چون قبلش نمیدونست ما جنسمون چه جوریاست.

لینک به ارسال

جواب نادانِ بي فكر و مغز جزء سكوت چيزي نيست:)

جلو دهن بعضيا رو با هيچ چيز نميشه گرفت:)

شخصيت و ادبشون ته كشيده الحمدالله:)

خدايا خودت به بعضيا شعور و شخصيت عطا بفرما:)

• Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1

لینک به ارسال
در در 8 آبان 1397 در 16:58، Yaser.C گفته است :

ما از تو به غیر تو نداریم تمنا

حلوا به کسی ده که محبت نچشیده

صل الله علیک یا مظلوم یا اباعبدالله...

👌🏻خيلي خيلي خوب بود مرسي كه تعريف كرديد.

كم بود يه سپاس واس اين پست،ترجيح ميدم با نقل و قول تشكر كنم از پستتون.

ممنونم

• Thanks 1

لینک به ارسال

و خدايي كه به شدت كافيست....:)

• Like 2

لینک به ارسال

میگه خدارو شکر دوسه روز تعطیله و نمیریم سرکار. انگار سر کار که میره جز شعر گفتن و جدول حل کردن کاری هم داره. اسمش مثلا مدیر شرکته ولی همش دیکلمه میگه و خیال میکنه که داره کار میکنه. 

لینک به ارسال

هر چیزی را در جایگاه خود دیدن و هر کسی را هر آن کسی که هست دیدن ، نه کمتر و نه بیشتر ،هنر است. هر کسی در گفتار و افکارش نهفته است. در اعمالش نیز هم. 

• Like 1

لینک به ارسال

کار ندارم که چن بار رفتی مشهد یا کربلا .من دنبال اینم که ببینم از حضرتشان چن تا حدیث یا روایت یا نصایحشون بلدی. هر شوری که به شعور پیوند نخوره ،بی معنی هم نباشه ،خیری ازش نمیبینید. 

لینک به ارسال

سلام

چه بلایی سر انجمن اومده؟؟؟😑

اصلا هم خوب نشده حس اصحاب کهف دارم و اینکه انگار 60 سالم شده🙄  مدیر بازنشسته😐 من 😑

همون مدیر سابق چش بود مگه😕

بعد از ماهها اومدم یکم حال و هوای قدیم اینجا رو ببینم کلا هنگ کردم🙄

• Like 2
  • Confused 1
  • Sad 2

لینک به ارسال

هیچوقت فکر نکردم که از انجمن بعنوان موزه استفاده کنم. اینکه تو اینهمه سال ،همیشه هوای اینجا رو دارم ،دلیلش اینه که اینجا همیشه برام تازه است. 

• Thanks 1

لینک به ارسال

عمیق تر که نگاه کنیم 

بحران ، بحران دلار نیست. 

بحران انسانیت است. 

ما انسان کم آورده ایم!!! 

• Like 1
  • Thanks 1

لینک به ارسال

با بالا رفتن سن حرف برای گفتن هم کمتر میشه

• Like 4

لینک به ارسال

با بالا رفتن سن حرفها پخته تر و کم حجم تر ولی کامل میشوند. کم میشه ولی پرحجم میشه. 

• Like 1

لینک به ارسال

و تو امشب بيشتر از قبل كنارم بودي❤️

الله بذكرالله تطمئن القلوب❤️

• Like 3

لینک به ارسال

واکنش ها نسبت به پستم جالب بود..این کار جدید انجمن خوبه..

دوست محترم هرکس اینجا فعال بوده بخاطر حسش خوبش نسبت به اینجا بوده وگرنه کسی ویترین افتخارات یا حقوق وسنوات نمیگرفته که نگران عنوانش باشه

پست منم بیشتر جنبه ی فان داشت ولاغیر..

وگرنه مدیر سابق بودن حقوقش بیشتر نبوده که الان از حقوق و بیمه ی بازنشستگیم بنالم بگم کفاف زندگیمو نمیده😐

• Like 4

لینک به ارسال

یه استادی داشتیم میگفت : شما کارتون و اراده تون به خودتون مربوطه ،ولی یادتون باشه که توجیه بیربط از خود اون کاری یا حرف بیربطی که میخواین توجیهش بکنید هم بدتر از آب  درمیاد. اینو من بهش کلید اسرار میگم. 

• Like 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری