رفتن به مطلب
  • 0

;کلاس کنکور برای مرحله دوم برنامه ریزی شهری

faaarnaz

سوال

سلام دوستان

خوب یا بد مرحله اول رو پشت سر گذاشتیم و حالا باید خودمونو برای مرحله دو آماده کنیم. از اونجایی که این مرحله ضریب 4 داره پس می تونه خیلی برامون سرنوشت ساز باشه و حتی کسایی هم که تو مرحله اول خوب ندادن می تونن شرایط رو تغییر بدن.

خب حالا تو این شرایط یه سری کلاسای کنکورم هستن که یکسری برنامه هایی دارن. می خام بدونم که بچه های اینجا نظرشون در مورد کلاسای آموزشگاها مثل خانه شهرسازان، کیمیا و .... چیه؟ و اینکه کلن اگر بی خیال کلاس شیم مشکلی پیش میاد آیا؟! :ws3:

لینک به دیدگاه

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0
سلام دوستان

خوب یا بد مرحله اول رو پشت سر گذاشتیم و حالا باید خودمونو برای مرحله دو آماده کنیم. از اونجایی که این مرحله ضریب 4 داره پس می تونه خیلی برامون سرنوشت ساز باشه و حتی کسایی هم که تو مرحله اول خوب ندادن می تونن شرایط رو تغییر بدن.

خب حالا تو این شرایط یه سری کلاسای کنکورم هستن که یکسری برنامه هایی دارن. می خام بدونم که بچه های اینجا نظرشون در مورد کلاسای آموزشگاها مثل خانه شهرسازان، کیمیا و .... چیه؟ و اینکه کلن اگر بی خیال کلاس شیم مشکلی پیش میاد آیا؟! :ws3:

درود

ببین ، کلا مقوله ی "کلاس رفتن" برای هر کنکوری ، حالا چه تئوری چه عملی، چه ارشد چه چه کارشناسی و .... ، فقط و فقط بستگی به توانایی ها و دانسته های خود فرد داره ، وگرنه در کل نمیشه گفت "کلاس رفتن بده یا خوبه یا مثلا کمک می کنه یا کمکی نمی کنه " . این چیزا رو فقط با توجه به شرایط فرد میشه گفت .

نظر کلیِ من اینه که یه نفر خودش باید بشینیه با خودش حساب کتاب کنه ببینه چقد حالیشه، و مسلما هیچکس به اندازه ی خود آدم نمی دونه ظرفیت ها، توانایی ها و کمبود های خودش چیه .

وقتی بشینی با خودت کنار بیای ببینی کجا ها کمبود داری و باید تقویت کنی خودتو ، اون موقع س که می تونی تصمیم بگیری این کمبود ها رو چجوری جبران کنی ، مثلا من خودم تو کنکور کارشناسی ( دیپلم به لیسانس) فیزیکم ضعیف بود، هم من هم دوستم، اون تصمیم گرفت بره کلاس، اما من تصمیم گرفتم خودم بخونم ، درصد هامونم نزدیک هم شد، من 65 زدم اون 53 . لزوما هم نمیشه گفت که اگر من هم با اون می رفتم کلاس، از 65 بیشتر میزدم ، نه ، شاید می رفتم اونجا با آدمایی ضعیف تر از خودم مواجه میشدم و سطح کلاس پایین بود و همین 65 رو هم نمی تونستم بزنم . شایدم برعکس ، می رفتم می ترکوندم فیزیکو !

کلاس رفتن مهم ترین نکته ش همینه ، اینکه احتمال اینکه با افرادی که کمتر از خودتن و در سطح پایین تری هستن مواجه بشی، و در کل سطح کلاس انقدری پایین باشه که چیزی عاید تو نشه آخرش ! فقط وقتت هدر رفته باشه و عمرت .

حالا در رابطه با کنکورای عملی و اسکیس دار، خیلی راحت تر از کنکورای تئوری میشه تصمیم گرفت برای اینکه چجوری آدم کمبودهاشو جبران کنه . چون ربطی به هوش و این چیزا نداره ، تواناییِ ذهنی نیس ، دستیه ، خیلی راحت میشه فهمید و تصمیم گرفت که مثلا اگه من پرسپکتیو بلد نیستم اصولی و سریع و شیک بزنم، آیا می تونم خودم تا تابستون از رو کتابا و عکسا و ... تقویت کنم وضعیتمو ؟! یا نه ، یادگیریش از توان من خارجه و حتما باید یکی باشه که یادم بده :ws37:

بنظر من شما هم بشین با خودت یه دو دو تا چهار تا کنن ببین چه جوریاس :a030:

لینک به دیدگاه
  • 0

می دونی خیلی همه چیز بی قاعدست! :w58:

کاملن حرفتو قبول دارم درست میگی اما همش ته ذهنم این هس که نکنه نرم و چیزی رو از دست بدم

واسه همین میخاسم بدونم بقیه نظرشون چیه و دارن چی کارا میکنن

ممنون ازت بابت راهنمایی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...