رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دارلین که حدود پانزده سال از ازدواجش میگذرد در این باره میگوید:هرگاه حس میکنم از همسرم عشق و محبتی دریافت نمیکنم در نقش مادر برایش ظاهر میشوم،غذاهای مورد علاقه اش را درست کرده،وسایلش را مرتب میکنم و تلاش میکنم برایش فرد مفیدی باشم.تنها چیزی که من از او میخواهم نقش یک عاشق است نه یک همسر و چیزی که از او عاید من میشود عکس خواسته ی من است.او مانند پسربچه مودبی در مقابل کارهایی که برایش انجام داده ام تشکر میکند.

ما خانمها در نقش یک مادر برای همسرمان ظاهر میشویم تا آنان را به خود وابسته کنیم.

ما خانمها به دلیل دوست داشتن زندگی مان و ترس جدایی از آن همسرمان را طوری به خود وابسته میکنیم که فکر جدایی به ذهنش نرسد،گویی ذهن ناخودآگاه ما در این تفکر است که اگر آقایان به ما محتاج باشند هرگز ما را ترک نمیکنند.

به هر حال مادری کردن و مواظبت از مردان خواسته ی انان است.چند روز قبل در یکی از کنگره هایم با گروهی از زنان بویدم یکی از خانمها پرسید:چرا خانمها برای آقایان مادری میکنند؟

یکی از خانمها در پاسخ گفت:زیرا مردان عاشق این رفتارند.

همگی خندیدیم زیرا ما میدانستیم حقیقت دارد.

زمانی که خانمها برای آقایان مادری میکنند آنان احساس نیاز به عشق ورزی دارند.

آقایان به این دلیل که در دوران کودکی تحت حمایت و مراقبت مادرشان بوده اند بعد از ازدواج نیز خواهان این هستند که همسرشان برایشان مادری کند.در واقع از آن جایی که مردان رفتار مادر خود با پدرشان را نوعی رفتار مادری و فرزندی دیده اند انتظار دارند همسرشان نیز رفتار مشابه به مادرشان را اجرا کند.اگر همسرتان در دوران کودکی از حمایت و توجه مادر محروم بوده است بعد از ازدواج با اشتیاق به شما اجازه میدهد تا در حق او مادری کنید.

ما در این کتاب سعی در کوچک جلوه دادن نقش مردان نداریم و نمیخواهیم آنها را به خاطر اشتباه در نحوه ی برقراری ارتباطشان سرزنش کنیم.بلکه این کتاب مجموعه ی اطلاعات باارزشی از مردان است تا زنان به درک بهتری از مردان کوشش کنند و بتوانند ارتباط موثری با آنها برقرار کنند.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چگونه ایفای نقش مادری برای همسر در زندگی،باعث از بین رفتن ارتباط میشود

ایفای نقش مادری برای همسر،در ابتدای زندگی خوشایند است اما در دراز مدت باعث از بین رفتن رابطه ی شما با او میشود.

1.همسرتان از رفتار شما آزرده شده و بر علیه شما نافرمانی میکند.

همان طور که بیان کردیم بچه ها بر اساس یک نیاز روانی برای رسیدن به استقلال از مادرشان جدا میشوند.بنابراین اگر شما نسبت به همسرتان مادری کنید او در آینده نسبت به این رفتار شما آزرده شده و اعتراض میکند.

روزی کارن 52 ساله برای مشاوره نزد من آمد او اصلا باورش نمیشد که چرا شوهرش به او و عشق او پشت کرده و با خشی 24 ساله ارتباط برقرار کرده است.کارن در ادامه ی سخنانش میگوید:لئونارد از رفتار من راضی بود اما نمیدانم چرا همه چیز یک دفعه خراب شد.او همیشه میگفت که در دوران کودکی مادر خوبی نداشته است.از من میخواست که او را نوازش کنم اما اکنون بعد از 27 سال زندگی مشترک میگوید که احساس خفقان و تنگی میکند و خواستار آزادی است.

وقتی با لئونارد در این باره صحبت کردم شک من به یقین تبدیل شد.او احساس میکرد با ایجاد ارتباط با یک دختر جوان میتواند معشوقه ی خود را که سالها برایش مادری کرده ترک کند تا به آزادی برسد و با گفتن کلماتی مانند احساس خفگی و تنهایی،انزجار و کمبود محبت میتواند خانه را ترک کند.

کارن با این طرز تفکر که با رفتار مادرگونه میتواند شوهرش را راضی نگه دارد او را از دست داد.

لینک به دیدگاه

2.با ادامه ی این رفتار همسرتان احساس میکند آدم بی لیاقت و ناتوانی است.

هنگامی که رفتار شما به عنوان یک مادر به اوج برسد.همسرتان احساس ناتوانی کرده و در نتیجه اعتماد به نفسش پایین آمده و شبیه به یک پسربچه با شما رفتا میکند و زندگی زناشویی تان مختل میشود و به آنچه در انتظارش بودید نمیرسید.

زمانی که یک مرد احساس خوشایند و رضایت بخشی از خودش ندارد،عشقش به شما کم رنگ میشود.

اعتماد به نفس آقایان با توجه به توانایی هایشان شکل میگیرد.اگر مردی احساس کند که در زندگی نمیتواند هیچ کاری را درست انجام دهد،علاقه اش به خود و شما کم میشود.از سوی دیگر هر چه با رفتار خود،ناتوانی های همسرتان را به روی او بیاورید او از زندگی با شما دلسرد میشود در حالی که توانایی های یک مرد باعث تحریک زن در ادامه ی زندگی میشود.بنابراین هرچه مردی را ناتوان تصور کنید از جذابیتش نزد شما کاسته میشود.

لینک به دیدگاه

3.با رفتار مادرانه ی خود،عشق و علاقه ی همسرتان در روابط زناشویی از بین میرود.

آسانترین راه برای خدشه دار کردن میزان عشق و علاقه در یک رابطه ی زناشویی،مادری کردن برای همسر است.

هرچه بیشتر برای همسرتان مادری کنید او نیز بیشتر به صورت یک پسر بچه به شما پاسخ میدهد.لازم است بدانید که هیچ مردی حاضر نیست در کنار مادرش بخوابد و با او همبستر شود.

ممنوعیت آمیزش جنسی با همسری که مثل مادر با شوهرش رفتار کرده،در ذهن مرد وجود دارد و او هرگز نمیخواهد شما را رمانتیک و عاطفی در کنار خود ببیند و کارهای شما نظیر مرتب کردن لباسش و یاد آوری کارهای روزمره سبب شده که او هم خود را به عنوان پسر شما بداند.

البته برای شما هم همین طور است و این رفتار مادرانه تان باعث میشود که از نظر جنسی نسبت به او دلسرد شوید و زمانی که شما مانند یک مادر مراقب کارهای روزانه ی او باشید،هیچ گاه او نمیتواند از نظر جسمانی و عاطفی برایتان جذاب باشد.

به نظر بنده افراط در اشتباه شماره ی یک باعث میشود که در بسیاری از ازدواجها،رضایت جنسی وجود نداشته باشد.بنده معتقدم که در زندگی زناشویی هیچ چیز خطرناکتر از تبدیل شدن زن و شوهر به مادر و پسر نیست.

لینک به دیدگاه

راهکارهای پیشنهادی برای کنارگذاشتن رفتار مادرانه زن به شوهرش

1.پرهیز از انجام کارهایی که همسرتان توانایی انجام آن را دارد.

اعمال رفتار مادرانه با همسرتان مثل اعتیاد است و شبیه به هر اعتیادی،تنها راه نجات از آن ترک است.این به آن معناست که وقتی همسرتان از شما میپرسد:کلید ماشین کجاست؟

شما بگویید:نمیدانم

و اجازه بدهید خودش به دنبال آن بگردد.

زمانی که او برای یک مهمانی دعوت شده بگذارید لباسش را خودش انتخاب کند و زمانی که لباسش روی زمین افتاد آن را برایش جمع نکنید.اگر همسرتان عادت کرده که کارهایش را شما انجام دهید،در ابتدا کمی طول میکشد تا خود را با شرایط جدید وفق دهد و شاید مدتها طول بکشد تا کارهایش را یاد بگیرد و لازم است شما در این مدت ناکامی ها و ناامیدی هایش را تحمل نمایید.

در ابتدا شاید وضعیت جدید برایتان گیج کننده باشد.مثلا:دیرتر در میهمانی حاضر شوید چرا که او به دنبال کلید ماشینش میگردد و یا ممکن است با لباس چروک و نامرتب از خانه بیرون برود.

مطمئن باشید که او با تکرار اشتباهات زودتر یاد میگیرد چرا که میفهمد با گم شدن کلیدش باید آنها را در جای خاصی قرار دهد و زمانی که اطرافیان به او بگویند که لباسش چروک است او یاد میگیرد که قبل از خروج از خانه باید خودش را در آینه بررسی کند و در نهایت یاد میگیرد که چگونه از خودش مراقبت کند.

هدف من از بیان این مطلب این نیست که در حق همسرتان مهربانی نکنید بلکه هدف من این است که بیشتر به عنوان یک همسر و معشوق در کنار شوهرتان باشید نه به عنوان یک مادر.

لینک به دیدگاه

2.با همسرتان مانند یک فرد لایق و توانا رفتار نمایید.

رفتار شما با شوهرتان باید به گونه ای باشد که او دریابد انسانی فهمیده و تواناست و شما میتوانید روی او حساب کنید،بنابراین اطلاعاتی که لازم است خودش به خاطر بسپارد را به او گوشزد نکنید،البته شاید به دلیل آن که سالها با او مانند مادر رفتار کرده اید در انجام امور کاری و حتی قرار ملاقات هایش از شما کم بخواهد و شاید به دلیل اینکه دیگر مراقب کارهایش نیستید بعضی از کارهایش را فراموش کند.

به طور مثال:

بعضی از حسابهای بانکی را نپردازد و گاهی زباله ها را دم در نگذارد.در این مواقع به جای سرزنش و انتقاد از او دلجویی کنید.

ما در این کتاب سعی در کوچک جلوه دادن نقش مردان نداریم و نمیخواهیم آنها را به خاطر اشتباه در نحوه ی برقراری ارتباطشان سرزنش کنیم.بلکه این کتاب مجموعه ی اطلاعات باارزشی از مردان است تا زنان به درک بهتری از مردان کوشش کنند و بتوانند ارتباط موثری با آنها برقرار کنند.

لینک به دیدگاه

3.به طرز گفتار مادرانه با همسرتان صحبت ننمایید.

با همسرتان طوری صحبت نکنید که او تصور کند یک پسربچه ی پنج ساله است.منظور این است که او را با این گونه صحبت کردن سرزنش نکنید.اگر از دست همسرتان ناراحت و عصبی هستید موضوع را طوری در میان بگذارید که گویی دو فرد بزرگسال با هم صحبت میکنند نه مثل مادری که از دست پسرش به ستوه آمده است.به نظر بنده کمی کودکانه صحبت کردن بای در میان گذاشتن احساسات آسیب پذیرتان بسیار صمیمی و شیرین است اما در استفاده از این روش به ویژه در رختخواب و در هنگام آمیزش جنسی افراط نکنید چرا که حالت نامطلوبی را ایجاد میکند.

لینک به دیدگاه

4.بعضی از مسئولیت هایی را که لازم است به عهده بگیرد به او بسپارید و در صورت انجام نادرست آن مسئولیت را از او سلب نکنید.

بکوشید کنترل همه کارها را رها کرده و به همسرتان اعتماد نمایید.من معتقدم همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت حتی اگر بعضی از آنها نتیجه ی خوشایندی نداشته باشد.

به طور مثال:

فرض کنید همسرتان به شما میگوید که برای شام جایی را در رستوران رزرو میکند اما متوجه میشوید که ساعت شش است و او هنوز این کار را انجام نداده است.زمانی که متوجه این موضوع شدید خونسردی خود را حفظ کرده و بگویید:من مطمئنم که تو میتوانی جای مناسبی را رزرو کنی.

همسرتان از اینکه نتوانسته جایی را رزرو کند احساس شرمندگی میکند اما همین که شما او را سرزنش نکرده اید و به او قوت قلب داده اید خوشحال است و حرف های شما را فراموش نمیکند.

هشدار:

شما ممکن است به دلیل اینکه بعضی از کارها خوب پیش نمیرود،وسوسه شده تا کنترل اوضاع را به دست بگیرید اما بگذارید تا همسرتان اشتباه کند و نتیجه ی ان را ببیند چرا که تنها این راه میتواند به او بیاموزد تا کارها را با دقت و درستی انجام دهد.

لینک به دیدگاه

چگونه میتوان با تغییر رفتار خود،همسرمان را به موفقیت برسانیم

از آن جایی که پانزده سال از زندگی مشترکم را صرف مادری کردن برای شوهرم کرده ام خودم را در این رفتار حرفه ای میدانم و اکنون تجربه ای که باعث شد این طرز رفتارم را برای همیشه کنار بگذارم را برایتان میگویم:

با مردی ازدواج کرده بودم که در انجام کارهایش فراموشکار بود و تمام قرار ملاقاتهایش را فراموش میکرد.تلفن ها را از یاد میبرد و حتی در هنگام رانندگی آدرس را فراموش میکرد.دو سال تمام به جای او فکر میکردم و حافظه ی او بودم که چه چیزی را باید انجام دهد و باید کجا برود و از اینکه سرخورده شود همیشه مضطرب بودم.

در نهایت تصمیم گرفتم که رفتار مادرگونه ی خود را تغییر بدهم و فکر کردم که او باید رانندگی در مسیری را بدون دخالت من یاد بگیرد.

در تعطیلات آخر هفته تصمیم گرفتیم که به چشمه ی آب معدنی در کالنفرین برویم.راه را به درستی بلد بودم چرا که قبلا به آنجا رفته بودم.در طول جاده تابلوها نشان میداد که خروجی چند مایل جلوتر است.به او نگاهی انداختم تا ببینم به علائم توجه دارد یا خیر.از شدت عصبانیت معده ام درد گرفته بود ولی باز به روی خودم نمی آوردم.خروجی را رد کردیم و از پیچی که باید میگذشتیم،آن را هم رد کردیم.او ده ها مایل جلو رفت و من از شدت عصبانیت دندان هایم را به هم میفشردم و چیزی نمیگفتم.هوا تاریک شده بود.

در این هنگام همسرم به من گفت:این حوالی برای تو آشنا نیست؟

به او گفتم:نه اصلا.

او گفت:از نظر من هم آشنا نیست فکر کنم اشتباه آمدیم.

ادرس را از فردی جویا شد و متوجه شد چهل مایل از جاده ای که باید دور میزدیم گذشته است.

او به ماشین برگشت و با شرمندگی گفت:تو میدانستی که من جاده را اشتباه میروم این طور نیست؟

به او لبخند زدم.او هم با لبخند به من پاسخ داد.هر دو متوجه شدیم که او با گم شدن در جاده و با سکوت من درس خوبی از این اشتباه گرفته است.

لینک به دیدگاه

راهکارهای پیشنهادی برای کنار گذاشتن رفتار مادرانه زن به شوهر

5.از تمام کارهای مادرانه ی خود لیستی تهیه کنید.

بکوشید فکر کنید و از تمامی رفتارهای مادرگونه خود در جریان ارتباط با همسرتان لیستی تهیه کنید.چند هفته با دقت تمامی رفتار و واکنش های خود را بررسی کرده و هرگاه خطایی از شما سر زد ان را به لیست اضافه کنید و اگر بعضی رفتارهایتان را فراموش کرده اید از همسرتان بپرسید.

اگر از لیست طولانی خود شگفت زده شدید اولن قدم بعد از آگاهی از رفتارتان تغییر آن است.

لینک به دیدگاه

6.با همسرتان در رابطه با چگونگی حالت مادر و پسری صحبت کرده و بکوشید رابطه ای عاقلانه را در پیش بگیرید.

پیشنهاد بنده در این رابطه این است که این کتاب را با همسرتان بخوانید چرا که او شما را بهتر میشناسد و از او بخواهید در جریان یک ارتباط جدید و بالغ تر به شما اطلاعات بیشتری بدهد.

لینک به دیدگاه

7.در جریان پیشبرد هدفتان پشتکار داشته باشید.

آگاه باشید که در جهت ایجاد روش های جدید باید اشتباهات قبل را تکرار نکنید و به سراغ رفتارهای جدید رفته و از پیشامد نهراسید.

برای مثال:

اگر شما و همسرتان تصمیم گرفته اید که کارهای شخصی تان را خودتان انجام دهید اگر بعد از چند هفته متوجه شدید که همسرتان لباس زیر تمیز و حوله برای استحمام ندارد به لباس های کثیف او دست نزنید و بگذارید خود متوجه بی نظمی اش شود و برای خود فکری کند.

در ابتدا شاید از وضعیت جدید خوشحال نباشید اما با گوشزد کردن تصمیمتان پیام شما را میگیرد.

اگر شما در این جریان به دلیل بهداشت و نظم و انظباط منزلتان،تسلیم بی نظمی او گردید،همسرتان دیگر تصمیم شما را جدی نمیگیرد و به تعهدات خود عمل نمیکند.

لازم است بدانید که با تغییر رفتار مادرگونه خود،شما احساس زن بودن را بیشتر لمس میکنید و همسرتان در جریان این تغییر احساس مردانگی خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

خانمها در ارتباط با همسرشان ارزش هایشان را فدای آنان میکنند.

فرض کنید برای تهیه ی شام مورد علاقه ی همسرتان،ساعتها در آشپزخانه وقت صرف کرده اید اما در هنگام چیدن میز غذاخوری متوجه میشوید یکی از تکه های گوشت ماهی بزرگتر از دیگری است،در صورتیکه هر دو گرسنه اید.

آیا تکه گوشت بزگتر را به همسرتان میدهید یا خودتان میل میکنید؟

مطمئنم که بیشتر خانمها بهترین غذا را اول به شوهرشان میدهند و سپس خودشان میل میکنند و برخی دیگر اگر قطعه گوشت بزرگتر را برای خود بردارند،احساس شرمندگی و یا حتی احساس گناه میکنند.

اشتباه دوم به آن دسته از خانمهایی مربوط میشود که خودشان را در مقابل شوهرشان کم اهمیت جلوه میدهند.

لینک به دیدگاه

چگونه ما مرتکب این اشتباه میشویم؟

1.چرا در جریان ارتباط با همسرمان،علایق و سرگرمی و فعالیت های شخصی خود را نادیده میگیریم؟

سارا زنی 31 ساله عاشق فعالیت هایی از قبیل مطالعه،ورزش یوگا و شطرنج بود و با این فعالیت ها به شادابی و سلامتی میرسید.بعد از اینکه با بیل که مردی 36 ساله و مهندس کامپیوتر بود ازدواج کرد تمامی علایق خود را کنار گذاشت چرا که بیل مردی بدبین بود و از این فعالیتها خوشش نمی آمد.سارا به منظور جلوگیری از هرگونه اختلاف بین او و نامزدش فعالیتهای ورزشی اش را کنار گذاشته بود و زمانی که علت توقف فعالیتهایش را جویا شدم گفت:حدس میزنم به مرحله ی جدیدی از زندگی وارد شده ام که باید خودم را به فعالیتهایی که به درد آینده ام بخورد مشغول کنم.

حدود یک سال و نیم بعد نامزدی آنها به هم خورد و سارا دوباره بازی شطرنج را شروع کرد و میگفت:نمیتوانی باور کنی که چه اندازه دلم برای فعالیتهای گذشته ام تنگ شده بود.

ما خانمها زمانی که ازدواج میکنیم به دلیل علاقه شوهرمان علایق خود را کنار میگذاریم،با وجود اینکه میدانیم چه دلخوشی هایی را از دست میدهیم و به خود می قبولانیم که ترک آن علایق چندان مهم نیست اما پس از جدایی متوجه میشویم که فعالیتهای گذشته تا چه اندازه برای ما مفید بوده و دوباره به سوی آنها روی می آوریم.

لینک به دیدگاه

2.با دوستان و خویشاوندان به دلیل اینکه شوهرمان علاقه ی چندانی به آنها ندارد،قطع رابطه میکنیم.

جوانا و لارس در یک مهمانی با هم آشنا شدند.جوانا دختر زیبا،باهوش و پر نشاطی بود که گرچه تحصیلات دانشگاهی نداشت اما فرد زرنگی در مسائل اقتصادی به نظر میرسید در حالی که لارنس از یکی از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل شده بود و خودش را روشنفکر میدانست.

مشکل آنها ابتدا از یک مهمانی شروع شد.در آن مهمانی به جوانا خیلی خوش گذشت اما لارنس خوشحال نبود و تنها در گوشه ای نشسته بود.

جوانا پرسید:مشکلی پیش آمده؟

لارنس گفت:در این میهمانی راحت نیستم و دوستان تو با من هیچ وجه مشترکی ندارند.

جوانا با عصبانیت گفت:برات متاسفم که فکر میکنی کسی هم شان تو نیست.

لارنس گفت:خوب گوش کن!اگر دوست داری با دوستانت ارتباط برقرار کنی مشکلی نیست فقط از من نخواه که با تو به انجا بیایم و خودت تنها برو.

جوانا بعد از مدتی ارتباطش را با دوستانش کمتر کرد و تا جایی که کاملا از آنان طرد شد و با انکه لارنس را در کنار خود داشت،باز احساس تنهایی میکرد.

بسیاری از زنان برای جلوگیری از جدایی با همسرشان و برای حفظ عشق خود جلوی دوستان صمیمی و حتی پدر و مادرشان گستاخانه می ایستند.

مردانی که از دورن خود احساس نا امنی و بی حمایتی میکنند سعی در قطع سیستم حمایت شما دارند.

بسیاری از آقایان عاشق کنترل و نظارت امور همسرشان هستند،در صورتی که از کنترل خودشان توسط همسر یا نامزدشان هراس دارند.

یکی از روشهای عادی که آنان برای کنترل شما دارند این است که شما از خانواده،دوستان و... دور نگه دارند.از این کار آنان میتوانیم دو نتیجه بگیریم:

الف-شما با دوری از منابع مورد حمایتتان،بیشتر به همسرتان و عشق ورزی با او نزدیک میشوید.

ب-شما به دلیل ارتباط محدود با اطرافیانتان،به زنی گوشه گیر و منزوی تبدیل شده که این موضوع باعث میشود همسرتان از بیاری از انتقادها و نظرات دیگران به دلیل رفتار و نوع زندگی اش مصون بماند.

لینک به دیدگاه

3.چرا ما خانمها در ارتباط با همسرمان مانند بوقلمون شده و به هر رنگی که آنان بخواهند در می آییم؟؟؟؟؟؟؟

یکی از مهم ترین عواملی که خانمها خود را عنوان زیردست آقایان قرار میدهند،این است که آنان به راحتی طبق ایده و علاقه ی همسر خود رفتار و حتی عقایدشان را تغییر میدهند و با خود فکر میکنند که اگر به آنچه میخواهد گوش دهم،همسر رویاهایش میشوم.بنابراین خودشان را به آنچه که در ذهن همسرشان میگذرد تبدیل میکنند.

اکنون داستان واقعی در حین حال غم انگیزی را برایتان شرح میدهم که چگونه زنی از تمام وجود و شخصیت خود به خاطر همسرش گذشت.

روزی جانیس با شدت عصبانیت به محل کارم آمد.او دو سال با مردی به نام تونی که تعمیر کار تلفن بود زندگی میکرد.

او گفت:شما نمیتوانید تصور کنید دو سال تمام هر هفته چه کار میکردم.هر هفته مشغول تماشای مسابقه ی کشتی بودم و تمام وقتم کشتی شده بود.تک تک کشتی گیرها را میشناسم و تمام فنون مربوط به این رشته را حفظ شده ام و از هر چی کشتی و کشتی گیر اشت متنفرم.تونی عاشق کشتی بود و هر کاری که دوست داشت برایش انجام میدادم.همیشه فکر میکردم فداکاری به خاطر عشق میتواند زندگی را از آنچه که هست قشنگتر کند اما الآن میفهمم که چه آدم احمقی بودم.

جانیس،تونی را همانند یک لوح سفید رنگ تشبیه میکرد و عشق و عشق بازی را در ایجاد رابطه با تونی میدید.

همچنین شاهد زنانی هستم که به خاطر حفاظت از عشق به وجود آمده،اندامشان را تحت اعمال جراحی خطرناک قرار میدهند تا به آنچه که شوهرشان دوست دارند تبدیل شوند.

این خانمها بعد از جدا شدن از چنین مردان خودخواهی،حالت تنفر و خشم نسبت به آنان پیدا میکنند.

لینک به دیدگاه

4.چرا برای تحقق رویاهای همسرمان،رویاها و آرزوهای خود را فراموش میکنیم؟

خانمی را میشناسم که در حمایت از شوهر خود برای گرفتن مدرک دکترا،خود از ادامه تحصیل در دانشگاه منصرف شد.اما بعد از سالها متوجه شد که آرزوی خود را که همانا تدریس به کودکان عقب افتاده بود از دست داده است.

همچنین خانم دیگری که به خاطر ارتقای کار همسرش از کار خود در یک شرکت بزرگ استعفا میدهد اما پس از سه سال جدایی از همسرش،متوجه شد که این فداکاری نه به خاطر خودش بلکه به خاطر فرد بی ارزشی بوده است.

در واقع حتی فهم و درک آن هم سخت و غم انگیز است که زنان در حهت تحقق رویای آقایان و حفظ بقای عشق خود،از تمامی خواسته و امیال خود میگذرند.

لینک به دیدگاه

چرا خانمها در ارتباط با همسرشان از خودگذشتگی دارند؟

بسیاری از خانمها به خاطر ارتباط عاطفی با همسرشان این کارها را انجام میدهند:

*گاهی آقایان از ما توقع دارند که کمتر به خودمان اهمیت داده و بیشتر به آنها برسیم.

سالیان زیادی است که آقایان با توجه به آموزش های نسل به نسل خود معتقدند که ارزش آنها بالاتر از زنهاست و زن در مقایسه با مرد در درجه ی دوم قرار دارد.با این که قرنهاست که از این موضوع میگذرد اما امروزه هم برخی خانمها،آقایان را بیش از اندازه مورد احترام قرار داده و حتی در خیابان برای پیاده روی پشت سر آنها راه میروند.

*ما خانمها چنین آموزش دیده ایم که نسبت به آقایان از اهمیت کمتری برخورداریم.

بسیاری از ما شاهد از خودگذشتگی مادران خود از استعدادها،علایق،خواسته ها و مشاغل خود در مقابل حمایت از پدران خود بوده ایم.ما یاد گرفته ایم که اهمیت به خود،نوعی کار زشت و خودخواهانه است.

*ما خانمها با وجود داشتن آرزوهای زیاد،ایثار و از خودگذشتگی در برابر آقایان را نوعی دستیابی به موفقیت تلقی میکنیم.

این خیلی غیر منطقی است که بگوییم:با وجود اینکه میتوانستم درسم را ادامه دهم و یک وکیل خوب بشوم،اما در حمایت از شوهرم که در رشته ی حقوق تحصیل میکرد از خودگذشتگی کرده تا او به خواسته ها و علایق خود برسد.

لینک به دیدگاه

نتایج از خودگذشتگی بی منطق خانمها

زمانی که خانمها برای حفظ عشق خود از خواسته هایشان میگذرند و ارزش خود را کمتر از آقایان میپندارند تصور میکنند که آقایان بیشتر عاشقشان شده و بیشتر دوستشان خواهند داشت اما این ممکن است اتفاق بیفتد یا نیفتد اما از جمله مواردی که حتما در آینده اتفاق می افتد این است که وقتی شخصیت خودتان را در نتیجه ی بدست آوردن عشق بیشتر از بین میبرید به طور حتم خودتان را کمتر دوست خواهید داشت.

زمانی که شما برای جلب توجه عشق و علاقه ی همسرتان از دوستان،خواسته ها و استعدادهای خود میگذرید،بخشی از وجود و شخصیت خودتان را از دست خواهید داد و هر چه بیشتر خود را فدای عشق نمایید روزی فرا میرسد که دیگر چیزی از درون شما باقی نمانده و تبدیل به انسان دیگر با خصوصیات متفاوت شده اید.

آگاه باشید زنی که میخواهد مورد ستایش همسرش باشد نباید زنانگی و شخصیت خود را تضعیف نماید.

این نوع از خودگذشتگی ها در بسیاری از موارد با خشم و افسردگی توام خواهد بود.

شما گمان میکنید مقاومت در عشق با از خودگذشتگی تان همراه است،در صورتی که با ادامه دادن این روش،احترام و اعتماد به نفس خو را به کلی از دست میدهید و شاید متوجه میشوید که این همه از خودگذشتگی برای مردی بوده که لیاقت این همه فداکاری را نداشته و در این حالت است که شما احساس خشم و افسردگی میکنید.

لینک به دیدگاه

روش های متوقف کردن از خودگذشتگی در رابطه با آقایان

1.لیستی را تهیه کرده و تمام مواردی که در جریان کسب عشق و ایجاد ارتباط با همسرتان از خواسته ها و علایق خود گذشته اید تهیه نمایید.

با این که شاید این کار دشوار به نظر برسد اما از ایجاد چنین لغزش هایی در آینده جلوگیری میکند.

2.لیستی از تمامی دوستان،استعدادها و فعالیتهایی را که برایتان مهم است تهیه نمایید.

این کار به شما کمک میکند که خود را بهتر بشناسید و آنچه را که دوست داشتید انجام دهید را تداعی مینماید و در این جریان نمیتوانید خود را متقاعد کنید که به فعالیتهایی که همسرتان علاقه دارد شما هم علاقه مندید.

3.آرزوهایتان را جستجو کرده و برای ساختن شخصیت از دست رفته خود بکوشید و مانند بوقلمون به هر رنگی در نیایید.

4.هر چه خانمها کامل تر و خود مختارتر باشند احتمال کمتری وجود دارد که در جریان ارتباط با همسرشان لغزش داشته باشند.

البته به این معنا نیست که در زندگی مشترک همسر خود را نادیده گرفته و سرخود عمل کنید.

بنابراین لازم است ارزش ها و آرمانهای خود را برای بقای عشق زیر پا قرار ندهید بلکه برای رسیدن به آنها ارزش قایل شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...