رفتن به مطلب

پیشنهادات ترجمه مقالات مهندسی مکانیک

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 96
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یعنی برای رضای خدا!:ws3:

اگه قبلا این تیم تشکیل نشده بود حاضر بودم هم خودم کمک کنم و هم یک کتاب به اسم نواندیشان بیرون بدیم.ولی منو و دوستم چند ماه درگیریم.منم ترجیح می دم خودم ترجمه کنم

این همه نرم افزار خوب هست که کتابی واسشون تو ایران نیست خوب بشینین ترجمه کنین و برای رضای خدا و نواندیشان

مثل ویژوال نسترن و یا خیلی کتابای دیگه

لینک به دیدگاه
راستی این اتوکد ام ای هم هست.میگن خیلی نرم افزار جالب و کاملیه.بعید می دونم کتابی واسش تو بازار باشه.:a030:

اتوکد ام ای پی؟؟

لینک به دیدگاه
اره منظورم همون بود:ws3:

من در حال حاضر در حال کار کردن روی Revit MEP هستم

اونم مال همون Autodesk هست

فرق زیادی با اتوکد ام ای پی نداره

اونم نرم افزار خوبیه

اما هلپ اتوکد خیلی وقته که آنلاین شده

لینک به دیدگاه
من در حال حاضر در حال کار کردن روی Revit MEP هستم

اونم مال همون Autodesk هست

فرق زیادی با اتوکد ام ای پی نداره

اونم نرم افزار خوبیه

اما هلپ اتوکد خیلی وقته که آنلاین شده

Revit MEP چه نرم افزاریه؟در مورد چیه؟:ws38:

این انلاین شدن هلپ فک نمی کنم ربطی به کتاب نوشتن شما داشته باشه.چون به هر حال همه دنبال اموزش فارسی هستند ضمن اینکه هلپ برای افرادی که حین کار با نرم افزار دچار مشکل میشن و خیلی به درد اموزش نمی خوره.نیاز هست که به شکل اموزشی در بیاد:a030:

لینک به دیدگاه
Revit MEP چه نرم افزاریه؟در مورد چیه؟:ws38:

این انلاین شدن هلپ فک نمی کنم ربطی به کتاب نوشتن شما داشته باشه.چون به هر حال همه دنبال اموزش فارسی هستند ضمن اینکه هلپ برای افرادی که حین کار با نرم افزار دچار مشکل میشن و خیلی به درد اموزش نمی خوره.نیاز هست که به شکل اموزشی در بیاد:a030:

یه سرچ ازش توو اینترنت بزنین متوجه میشین!

بیشتر مربوط به معماری هاست

اما خب همه جور کاربردی داره

در مورد طراحی سه بعدی ساختمان از لحاظ مهندسی...

Revit سه بخشه

Architecture

Structure

و MEP

لینک به دیدگاه

سلام

مقاله جالبی گذاشتین (همون مبدله)

اگه میخواهین تقسیم بندی کنید، علی الحساب یکی دو صفحه شو بدید من.

دیگه درگیر پروژه تخصصیم هستم تموممش کنم. یوخده وقتم تنگه.

راجع به help نرم افزار و یا هندبوک هم به نظرم کار جالبی نیست. help خود نرم افزار کامل تر و دم دست تر و استفاده ش راحتتر از هر ترجمه ایه. حتی برای کسانی که فقط یه کم زبان بلدن.

هنبوک هایی هم که لاقل من سر و کار داشتم معمولا خییییییییییییییییلی حجیم اند و نفر ساعت زیادی لازم داره.

بعدش هم اون مقاله که واسه ترجمه گذاشتین واسه چیه؟ یکی لازم داره؟

اینو هم بگم، اگه تو ایران کار ترجمه قوی انجام میشد و زیاد، همون نرم افزار هم خوبه راهنماش ترجمه شه. ولی الآن به نظرم اولویت نداره.

لینک به دیدگاه
سلام

مقاله جالبی گذاشتین (همون مبدله)

اگه میخواهین تقسیم بندی کنید، علی الحساب یکی دو صفحه شو بدید من.

دیگه درگیر پروژه تخصصیم هستم تموممش کنم. یوخده وقتم تنگه.

راجع به help نرم افزار و یا هندبوک هم به نظرم کار جالبی نیست. help خود نرم افزار کامل تر و دم دست تر و استفاده ش راحتتر از هر ترجمه ایه. حتی برای کسانی که فقط یه کم زبان بلدن.

هنبوک هایی هم که لاقل من سر و کار داشتم معمولا خییییییییییییییییلی حجیم اند و نفر ساعت زیادی لازم داره.

بعدش هم اون مقاله که واسه ترجمه گذاشتین واسه چیه؟ یکی لازم داره؟

اینو هم بگم، اگه تو ایران کار ترجمه قوی انجام میشد و زیاد، همون نرم افزار هم خوبه راهنماش ترجمه شه. ولی الآن به نظرم اولویت نداره.

اون مقاله رو دیدم

برای ترجمه گروهی یه مقدار سنگینه

من مقاله زیاد دارم اما فعلا درگیر پروژه های خودم، پروژه هایی که بیرون گرفتم و همچنین کار های مربوط به اینجا هستم

با این حال اگه دوستان هم مثل شما مشایعت کنن یه مقاله خوب از GWEC میذارم:a030:

لینک به دیدگاه

دوستان یک مقاله خوب و داغ داغ که متن ساده ای هم داره.....

فکر کنم دو نفر هم بتوانند چند روزه جمعش کنند...چطوره؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

Temperature Dependent Photovoltaic (PV) Efficiency and Its

Effect on PV Production in the World A Review

لینک به دیدگاه
راستی یه آموزش نرم افزار انگلیسی زبان دارم

در مورد رویت

نظرتون چیه برا ترجمه؟؟

دو هفته ترجمه تموم نشد؟:w02:

رویت مگر معماری نیست؟

لینک به دیدگاه
دو هفته ترجمه تموم نشد؟:w02:

رویت مگر معماری نیست؟

کی میگه معماریه؟؟

با رویت مپ کار کردین؟

لینک به دیدگاه
کی میگه معماریه؟؟

با رویت مپ کار کردین؟

جواب سوال اول کاملا شیک پیچونده شد:whistle:

نه ، چون تا حالا نیاز نداشتم...ولی یکم با اسکچاپ کار کردم:ws3: کجاها کاربرد داره؟ تهویه؟ مزیت و معایاش نسبت به نرم افزارهای مشابه چبه؟

لینک به دیدگاه
جواب سوال اول کاملا شیک پیچونده شد:whistle:

نه ، چون تا حالا نیاز نداشتم...ولی یکم با اسکچاپ کار کردم:ws3: کجاها کاربرد داره؟ تهویه؟ مزیت و معایاش نسبت به نرم افزارهای مشابه چبه؟

سوال اولتون جاش اینجا نیییییییی:w000::vahidrk:

رویت برای ترسیم ساختمان هست

توی ترسیم ساختمان میشه لایه های جنس دیوار، سقف و جاهای دیگه رو داد که برای محاسبه ی بار حرارتی استفاده میشه

اما محاسبات مربوط به اون توی رویت مپ انجام میشه

به اضافه ی یه سری محاسبات دیگه:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام

مقاله دومی رو نگاه کردم.

اگه یکی مقاله رو احتیاج داره بحث جداست.

ولی این مدل مقاله به نظرم زیاد اولا پرطرفدار نیست بعنی به درد قشر خاصی میخوره. ثانیا یه چیزایی داره که فقط کسانی بلدن که تو این کارن. مثلا من نمیدونم معنی one-sun چیه. تو عبارت one-sun commercial grade.

یا مثلا تو عبارت internal carrier recombination rates, من از اونجایی که با این سلول ها کار نکردم نمیدونم این حامل که میگه چیه! نکنه حامل نمیگن، یه چیز دیگه میگن.

خلاصه منظورم اینه که کلمه هاش ساده اند ولی چون زیاد عمومی نیست مقاله ش، برام آشنا نیستن از نظر مکانیکی!

یه مقاله ملموس تر باشه بهتره.

البته شما میتونید بذارید به حساب تجربه کم من در زمینه ترجمه. اگه هم خواستید همینو تقسیم بندی کنید، ما در خدمتیم.

.

.

حالا یه سوال: این مقاله هه چی میگه؟! من چکیده شو خوندم. حال ندارم بقیه شو بخونم. یعنی سلول خورشیدی تو جاهایی که دماش پایین تره بهتر کار میکنه؟! پس لزوما هر جا آفتابش بیشتره، اینا بازده شون بیشتر نیست؟!

یه مسئله دیگه:

نرم افزاری که میگید (revit)، یعنی نقشه رو بهش میدیم و جنس دیوارها رو تعیین میکنیم، خودش محاسبه بار حرارتی رو انجام میده؟! نیازی نیست مثل کریر بهش اطلاعات space ها رو بدیم؟ اگه این جوریه که خوبه ولی چون تو ایران استفاد نمیشه ازش (یا کم میشه) نقشه ای هم براش موجود نیست. یعنی ما وقتی میخواهیم محاسبه بار حرارتی انجام بدیم، نقشه ای که داریم، فوق فوقش، پلان های ساختمان و برش اون هست. نه نقشه سه بعدی. آیا باز هم به درد ما میخوره؟

لینک به دیدگاه
سلام

مقاله دومی رو نگاه کردم.

اگه یکی مقاله رو احتیاج داره بحث جداست.

ولی این مدل مقاله به نظرم زیاد اولا پرطرفدار نیست بعنی به درد قشر خاصی میخوره. ثانیا یه چیزایی داره که فقط کسانی بلدن که تو این کارن. مثلا من نمیدونم معنی one-sun چیه. تو عبارت one-sun commercial grade.

یا مثلا تو عبارت internal carrier recombination rates, من از اونجایی که با این سلول ها کار نکردم نمیدونم این حامل که میگه چیه! نکنه حامل نمیگن، یه چیز دیگه میگن.

خلاصه منظورم اینه که کلمه هاش ساده اند ولی چون زیاد عمومی نیست مقاله ش، برام آشنا نیستن از نظر مکانیکی!

یه مقاله ملموس تر باشه بهتره.

البته شما میتونید بذارید به حساب تجربه کم من در زمینه ترجمه. اگه هم خواستید همینو تقسیم بندی کنید، ما در خدمتیم.

.

.

حالا یه سوال: این مقاله هه چی میگه؟! من چکیده شو خوندم. حال ندارم بقیه شو بخونم. یعنی سلول خورشیدی تو جاهایی که دماش پایین تره بهتر کار میکنه؟! پس لزوما هر جا آفتابش بیشتره، اینا بازده شون بیشتر نیست؟!

یه مسئله دیگه:

نرم افزاری که میگید (revit)، یعنی نقشه رو بهش میدیم و جنس دیوارها رو تعیین میکنیم، خودش محاسبه بار حرارتی رو انجام میده؟! نیازی نیست مثل کریر بهش اطلاعات space ها رو بدیم؟ اگه این جوریه که خوبه ولی چون تو ایران استفاد نمیشه ازش (یا کم میشه) نقشه ای هم براش موجود نیست. یعنی ما وقتی میخواهیم محاسبه بار حرارتی انجام بدیم، نقشه ای که داریم، فوق فوقش، پلان های ساختمان و برش اون هست. نه نقشه سه بعدی. آیا باز هم به درد ما میخوره؟

در مورد قسمت اول حرفاتون و سوالی که پرسیدین

سلول خورشیدی وقتی دماش پایین تر باشه، بازدهیش بیشتره

دمای پایین لزوما معنی تابش کمتر رو نمیده

چرا که همونجور که میدونیم روش انتقال حرارت Radiation اصلا کاری با دما نداره

در مورد رویت

رویت که ساخت شرکت عظیم آتودسک هست سه قسمته

Architecture

Structure

MEP یا مکانیکی، برقی و لوله کشی

هر سه تا قسمتش به هم مربوطن

تو قسمت اول ساختمان از لحاظ معماری طراحی میشه

در قسمت دوم از لحاظ سازه ای طراحی و تحلیل میشه

و قسمت سوم هم از لحاظ نقشه های برق کشی، خطوط لوله و آب و فاضلاب و گرمایش و سرمایش و...

بار حرارتی رو هم خودش حساب میکنه

فقط کافیه که توی قسمت اول که مربوط به معماری هست جنس دیوار ها رو درست داده باشین

حتی با توجه به اطلاعات جغرافیایی که بهش میدین میتونه بار های سرمایشه و سایه و این جور چیزا رو هم محاسبه کنه

لینک به دیدگاه
در مورد قسمت اول حرفاتون و سوالی که پرسیدین

سلول خورشیدی وقتی دماش پایین تر باشه، بازدهیش بیشتره

دمای پایین لزوما معنی تابش کمتر رو نمیده

چرا که همونجور که میدونیم روش انتقال حرارت Radiation اصلا کاری با دما نداره

در مورد رویت

رویت که ساخت شرکت عظیم آتودسک هست سه قسمته

Architecture

Structure

MEP یا مکانیکی، برقی و لوله کشی

هر سه تا قسمتش به هم مربوطن

تو قسمت اول ساختمان از لحاظ معماری طراحی میشه

در قسمت دوم از لحاظ سازه ای طراحی و تحلیل میشه

و قسمت سوم هم از لحاظ نقشه های برق کشی، خطوط لوله و آب و فاضلاب و گرمایش و سرمایش و...

بار حرارتی رو هم خودش حساب میکنه

فقط کافیه که توی قسمت اول که مربوط به معماری هست جنس دیوار ها رو درست داده باشین

حتی با توجه به اطلاعات جغرافیایی که بهش میدین میتونه بار های سرمایشه و سایه و این جور چیزا رو هم محاسبه کنه

سلام

ممنون از اطلاعاتی که دادید.

درسته که تابش به دما ربطی نداره ولی معمولا جاهایی که تابش بیشتره، به خاطر گرم شدن سطوح، گرم ترن.

اینو واسه این پرسیدم، که تا به حال تو ذهنم این بود که چرا از این همه بیابون که تو ایران هست، مثل منطقه گندم بریان که گویا گرم ترین نقطه کره زمینه، استفاده نمیشه و این همه تابش خورشیدی داره هدر میره؟! الآن میگم نکنه نمیشه زیاد استفاده کرد؟ یه جورایی بهینه سازی لازم داره تا بفهمیم کجا بهتر میشه استفاده کرد. درسته؟

راجع به رویت هم باز میگم تو ایران به نظرم زیاد به درد نمیخوره. چون به من مهندس مکانیک، حداکثر یه نقشه اتوکد میدن میگن محاسبات حرارتیش رو انجام بده. (حالا بماند که به خود من نقشه دستی دادن و خودم تو اتوکد کشیدمش برا کانال کشی و ...)

اگه یه تیم باشه که از همون اول به جای اینکه نقشه اتوکد بکشن، نقشه revit میکشیدن و بعد محاسبات حرارتی و تنش، خوب بود. ولی فکر کنم حداقل فعلا تو ایران به کار نیاد.

اگه این طور نیست بفرمائید که اصلا برم این نرم افزار رو یاد بگیرم. آخه واقعا امکاناتش آدم رو وسوسه میکنه به شدت.

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون از اطلاعاتی که دادید.

درسته که تابش به دما ربطی نداره ولی معمولا جاهایی که تابش بیشتره، به خاطر گرم شدن سطوح، گرم ترن.

اینو واسه این پرسیدم، که تا به حال تو ذهنم این بود که چرا از این همه بیابون که تو ایران هست، مثل منطقه گندم بریان که گویا گرم ترین نقطه کره زمینه، استفاده نمیشه و این همه تابش خورشیدی داره هدر میره؟! الآن میگم نکنه نمیشه زیاد استفاده کرد؟ یه جورایی بهینه سازی لازم داره تا بفهمیم کجا بهتر میشه استفاده کرد. درسته؟

راجع به رویت هم باز میگم تو ایران به نظرم زیاد به درد نمیخوره. چون به من مهندس مکانیک، حداکثر یه نقشه اتوکد میدن میگن محاسبات حرارتیش رو انجام بده. (حالا بماند که به خود من نقشه دستی دادن و خودم تو اتوکد کشیدمش برا کانال کشی و ...)

اگه یه تیم باشه که از همون اول به جای اینکه نقشه اتوکد بکشن، نقشه revit میکشیدن و بعد محاسبات حرارتی و تنش، خوب بود. ولی فکر کنم حداقل فعلا تو ایران به کار نیاد.

اگه این طور نیست بفرمائید که اصلا برم این نرم افزار رو یاد بگیرم. آخه واقعا امکاناتش آدم رو وسوسه میکنه به شدت.

خب مثل اینکه شما دنبال قیمتش نرفتین!

یه صفحه ی یک متر مربعی از سلول خورشیدی تقریبا حدود 1 میلیون تومن در میاد!!!

با این شرایط فعلا تو ایران به صرفه نیست

در مورد رویت نمیدونم تو ایران زیاد به کار بیاد یا نه اما توی شرکت های مهندسی مشاور پروژه کاربرد داره

من حالا دارم روش کار میکنم

نرم افزار زیاد سختی نیست

نسبت به محصول دیگه ی اتودسک (اتوکد) رابط کاربری بهتری داره

اما تا الان به نظرم جالب اومده!

پیشنهاد میکنم دنبالش برید!

ببخشید اگه اسپم شد:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...