رفتن به مطلب

مسابقه:ویژه هنرمندان و دوستداران طبیعت

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 67
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

حتما باید درخت بکاریم؟ میشه یه هسته ای چیزی بکاریم بعدا اونم درخت میشه:ws38:

البته اونم میشد وگرنه روز هسته کاری نه درخت کاری

یه سوالی که همیشه ذهنمو از بچگی مشغول کرده اینه که یه درخت رو اگر تو یه گلدونی بکاریم که به هیچ وجه اجازه ندیدیم ریشه اش از یه خدی بیشتر بشه مثلا یه گلدون کاملا بتنی با محفظه ای برای تنفس خاک و شرایط ایده آل خاکی فقط تنها فرقش اینه که نمیزاره ریشه بده گیاه مثل همین حلبایی که توش درخت میکارن بهد از توش در میارن حالا اون خلبیارو بتنی کنیم بای همیشه درخت اون تو بمونه میخوام ببینم شرایط درخت چی میشه اون موقعه بازم رشد میکنه یا نه؟:w58:

خدا خیرت بده اینو جواب بده

یه سوال دیگه ام دارم بعدا میپرسم

نه الان میپرسم بزرگترین لوبیای واقعی نه سحر آمیز:vahidrk: که تاحالا رشد کرده چقدر بوده:ws38:

• Like 16
لینک به دیدگاه

سلام

مسابقه جالبیه

ولی من نمیتونم شرکت کنم چون شرایطم خاصه و نمیتونم برم توی طبیعت

ولی اگه عکس از گل بخوای میتونم بفرستم.

مثلا گل امشب راموس به بارسا.

• :w02:

• Like 14
لینک به دیدگاه
حتما باید درخت بکاریم؟ میشه یه هسته ای چیزی بکاریم بعدا اونم درخت میشه:ws38:

البته اونم میشد وگرنه روز هسته کاری نه درخت کاری

یه سوالی که همیشه ذهنمو از بچگی مشغول کرده اینه که یه درخت رو اگر تو یه گلدونی بکاریم که به هیچ وجه اجازه ندیدیم ریشه اش از یه خدی بیشتر بشه مثلا یه گلدون کاملا بتنی با محفظه ای برای تنفس خاک و شرایط ایده آل خاکی فقط تنها فرقش اینه که نمیزاره ریشه بده گیاه مثل همین حلبایی که توش درخت میکارن بهد از توش در میارن حالا اون خلبیارو بتنی کنیم بای همیشه درخت اون تو بمونه میخوام ببینم شرایط درخت چی میشه اون موقعه بازم رشد میکنه یا نه؟:w58:

خدا خیرت بده اینو جواب بده

یه سوال دیگه ام دارم بعدا میپرسم

نه الان میپرسم بزرگترین لوبیای واقعی نه سحر آمیز:vahidrk: که تاحالا رشد کرده چقدر بوده:ws38:

با این سوالات....:banel_smiley_4:

شرایط ایده آل خاکی یعنی خاک تمام عناصر غدایی ضروری و ریزمغدی هارو داشته باشه...

محیط خاکی به اندازه ی حلبی کوچیک بنطرت میتونه واسه تمام عمر رشد درخت مواد غدایی داشته باشه؟؟

حالا بالفرض با کوددهی و اینجور چیزا نیاز غداییش تامین شد!

این حلبی تحمل استوار نگه داشتن درخت رو داره؟؟؟(گاهی درختای بزرگ با ریشه های عمیق در اثر باد از پا میوفتن..پس نمیشه انتطار داشت ی حلبی بتنی از پسش بربیاد)

در مورد لوبیا!! :banel_smiley_4: عجب ذهن کنجکاوی داری!!!نمیدونم

و اما سوالای تخصصی رو تو بخش پاسخگویی به سوالات میپرسن :w000:

و در نهایتا منتظر عکست هستم:vahidrk::w16:

سلام

مسابقه جالبیه

ولی من نمیتونم شرکت کنم چون شرایطم خاصه و نمیتونم برم توی طبیعت

ولی اگه عکس از گل بخوای میتونم بفرستم.

مثلا گل امشب راموس به بارسا.

• :w02:

:banel_smiley_4:واقعا زحمت کشیدی!!!!!!!!

• Like 10
لینک به دیدگاه
با این سوالات....:banel_smiley_4:

شرایط ایده آل خاکی یعنی خاک تمام عناصر غدایی ضروری و ریزمغدی هارو داشته باشه...

محیط خاکی به اندازه ی حلبی کوچیک بنطرت میتونه واسه تمام عمر رشد درخت مواد غدایی داشته باشه؟؟

حالا بالفرض با کوددهی و اینجور چیزا نیاز غداییش تامین شد!

این حلبی تحمل استوار نگه داشتن درخت رو داره؟؟؟(گاهی درختای بزرگ با ریشه های عمیق در اثر باد از پا میوفتن..پس نمیشه انتطار داشت ی حلبی بتنی از پسش بربیاد)

در مورد لوبیا!! :banel_smiley_4: عجب ذهن کنجکاوی داری!!!نمیدونم

و اما سوالای تخصصی رو تو بخش پاسخگویی به سوالات میپرسن :w000:

و در نهایتا منتظر عکست هستم:vahidrk::w16:

:banel_smiley_4:واقعا زحمت کشیدی!!!!!!!!

بابا اصلا حلبی نه سربی که بتونه وزنشم تحمل کنه مواد غذاییم ام همه چیش اوکی باشه میخوام ببینم رشد درخت متوقف میشه درخت پا کوتاه میشه یا نه:ws38:

:banel_smiley_4:درختارو از کجا میخرن چرا درختارو میفروشن؟اونایی که درختارو میفروشن بعد ما از اونا میخریم به طبیعت کمک کردیم؟ بالاخره اگه ما نخریم اونا مجبورن برن بکارنش دیگه:w02:

بیا تا تخمی برافشانیم؟؟:ws38:

میشه جدا تو گرده افشانی درخت ها شرکت کنیم اون زمانش بهاره؟

عکسی که میگیرم فقط باید از دستامون باشه که داریم میکاریم ؟من اگه بیام الکی یه کوپه خاک بریزم پای درخت بعد عکس بگیرم از کجا میفهمی من واقعا دوست دار طبیعتم؟

• Like 9
لینک به دیدگاه
بابا اصلا حلبی نه سربی که بتونه وزنشم تحمل کنه مواد غذاییم ام همه چیش اوکی باشه میخوام ببینم رشد درخت متوقف میشه درخت پا کوتاه میشه یا نه:ws38:

:banel_smiley_4:درختارو از کجا میخرن چرا درختارو میفروشن؟اونایی که درختارو میفروشن بعد ما از اونا میخریم به طبیعت کمک کردیم؟ بالاخره اگه ما نخریم اونا مجبورن برن بکارنش دیگه:w02:

بیا تا تخمی برافشانیم؟؟:ws38:

میشه جدا تو گرده افشانی درخت ها شرکت کنیم اون زمانش بهاره؟

عکسی که میگیرم فقط باید از دستامون باشه که داریم میکاریم ؟من اگه بیام الکی یه کوپه خاک بریزم پای درخت بعد عکس بگیرم از کجا میفهمی من واقعا دوست دار طبیعتم؟

بطور کلی تاج درخت تقریبا نصف گسترش و پراکندگی ریشه هاس...با این کار در واقع ما رشد ریشه رو محدود کردیم پس در نتیجه تاج درخت هم کوچیک میشه و رشد درخت در این شرایط بستگی به نوع درخت داره(ولی اینطور نیس که مادام العمر بتونه داخل اون حلبی رشد کنه...این اطاعاتی بود که از دیشب دنبالش بودم و از چن نفر هم سوال کردم)

اندازه نسبی ساقه و ریشه بسته به محیطی که درخت رشد میکنه متفاوت و معمولا بصورت وزن ریشه به ساقه بیان میشه(ساقه 5-6 برابر سنگین تر از ریشه هاس)

درخت هارو معمولا یه بنده خدایی تو گلخونه یا نهالستان پرورش میده و میفروشه

موقع خرید حتما دقت کنین که درخت شناسنامه دار باشه و فاقد بیماری ...(این جمله رو جدی گفتم!)

و اگه ما نخریم اونا مجبور میشن بکارن..ولی وقتی ما میخریم جایی میکاریم که دوس داریم و از بودنش لذت میبریم:ws37:

در مورد گرده افشانی هم آره میشه...بعضی درخت ها خودتلقیحی ندارن ..یادمه یکی از استادامون میگفت در این روش گاهی واسه کنترل محصول و باروری مرغوب گرده افشانی مصنوعی انجام میدن)

شما از نوک پا تا نوک کلت عکس میگیری..از لحظه خرید تا کاشت رو ثبت میکنی:whistles:

همه عاشق طبیعت هستن..ولی شاید خودشون نمیدونن!

سوال دیگه ای هم هس؟:banel_smiley_4:

بریم بگردیم تو خیابون ببینیم کی درخت میکاره ازش عکس بگیریم ؟

اگه میتونی و امکانش هست که خودت بکار و ازش عکس بگیر...اگه نه میتونی این کارم بکنی!

مهم نشون دادن این کار بسیار پسندیده س:ws3:

وحید چن تا از کارای عکاسیت رو دیدم..خوشم اومده..منتظر عکست هستم:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه
مرسی از دعوتتون - نمیدونم بتونم یا نه ولی اگه سرکار نبودم حتما سعی خودمو می کنم چند تا عکس بگیرم و ....

ممنون از حضورت:icon_gol:

خوشحال میشیم کار شمارم ببینیم:w16:

• Like 1
لینک به دیدگاه

وظیفه سفارش درخت برای روز درختکاری در شهرداری ناحیه ای که من توش مشغول به کارم، امسال به عهده ی من بود...

روز درختکاری حتما عکس خواهم گرفت:ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه

منم باید به عنوان یه مهندس منابع طبیعی اینجا متذکر شم که روز درخت کاری 15 اسفنده و از این روز به مدت 7روز هفته منابع طبیعی هستش و همه مردم میتونن روز15اسفند و احتمالا روزهای آتی بعد از آن به طور رایگان از تمامی ادارات منابع طبیعی کل کشور نهال رایگان بگیرن:w16: نهال هایی همچون زیتون،سنجد تلخ،کاج تهران و سرو عمده نهال های توزیعی رایگان امسال در سرتاسر کشوره:w16:

پس نهال بگیرین ، بکارین ، بفرستین و برنده بشین:ws3: من خودم ایشاالله یکی از شرکت کنندگان در این مسابقه هستم:w16:

• Like 6
لینک به دیدگاه
وظیفه سفارش درخت برای روز درختکاری در شهرداری ناحیه ای که من توش مشغول به کارم، امسال به عهده ی من بود...

روز درختکاری حتما عکس خواهم گرفت:ws37:

خوشحال میشیم دوسی:a030:

:banel_smiley_4:.حالا نمیشه از طبیعت گرفت؟

اگه به تو بجای حمیدشهرساز،بگن حمید خونه ساز فرقی بحالت نداره؟:banel_smiley_4:

سعی کن حالا ی نشونه هاییم از درخت کاری توش باشه دیگه:ws37:

منم باید به عنوان یه مهندس منابع طبیعی اینجا متذکر شم که روز درخت کاری 15 اسفنده و از این روز به مدت 7روز هفته منابع طبیعی هستش و همه مردم میتونن روز15اسفند و احتمالا روزهای آتی بعد از آن به طور رایگان از تمامی ادارات منابع طبیعی کل کشور نهال رایگان بگیرن:w16: نهال هایی همچون زیتون،سنجد تلخ،کاج تهران و سرو عمده نهال های توزیعی رایگان امسال در سرتاسر کشوره:w16:

پس نهال بگیرین ، بکارین ، بفرستین و برنده بشین:ws3: من خودم ایشاالله یکی از شرکت کنندگان در این مسابقه هستم:w16:

ممنون از اطلاعات خوبی که دادی دوست عزیز:icon_gol:

ایشالا..منتظر عکس شمام هستیم:w16:

• Like 6
لینک به دیدگاه

ممنون بخاطر مسابقه و دعوتتون:icon_gol:

کار جالبیه...:w16:

منو بردید به سالهای بچگی که با پدرم نهال میکاشتیم...خیلی خاطره انگیز بود...:ws37:

موندم ما چی می خواییم از خودمون به یادگار بزاریم:ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
ممنون بخاطر مسابقه و دعوتتون:icon_gol:

کار جالبیه...:w16:

منو بردید به سالهای بچگی که با پدرم نهال میکاشتیم...خیلی خاطره انگیز بود...:ws37:

موندم ما چی می خواییم از خودمون به یادگار بزاریم:ws37:

خوشحالم ک خاطره خوب شما رو زنده کردم:a030:

عکس فراموشت نشه:a030:

اگر یادم نره حتما میشرکتم.

یادت میندازم:w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه

مدیر تالار کشاورزی hamid-takro:

اگر هر ایرانی فقط یک درخت بکارد،سالانه:

3264000 تن گردو غبار رسوب

120000 تن اکسیژن تولید

و 240000 تن گردوغبار 177600 تن co2

96 تن so2

38 تنco

110تن no2

244تنpm10

264تنo3 جذب میشود

درخت بکارید و نفس بکشید

:w16:

دوستان شرکت کننده فراموشتون نشه،از فردا منتظر عکساتون هستماااا:5c6ipag2mnshmsf5ju3

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...