رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

تعریف شما از برند چیه؟

ایا اصلا برای خرید شما به مارک وبرند اجناس وخدمات توجهی میکنید؟

درصورت رضایت از خرید جنس یا خدمات شما اون برند رو تبلیغ میکنید واگر اره چگونه؟

چه پارامترهایی برای مقبولیت یک برند درنزد شما اهمیت داره؟

در مورد یک جنس یا خدمات مارک دار اولویت برای شما چیست؟ماندگاری ودوام یا هزینه؟

چقدر حاضرید برای استفاده از یک مارک یا برند خاص با توجه به درامدتون هزینه کنید؟

به چه میزان استفاده از برند ومارک های شاخص از منظر اجتماعی براتون مهمه؟

دراطرافیان شما کسی هست که شیفته استفاده از وسایل وخدمات مارک دارباشه؟ایا تاحالا بحثی با چنین ادمهایی داشتین؟یا کسی با شما بخاطر استفادتون از مارک وبرند خاص بحثی داشته؟چطور وچرا؟

لینک به دیدگاه
سلام

تعریف شما از برند چیه؟

دراطرافیان شما کسی هست که شیفته استفاده از وسایل وخدمات مارک دارباشه؟ایا تاحالا بحثی با چنین ادمهایی داشتین؟یا کسی با شما بخاطر استفادتون از مارک وبرند خاص بحثی داشته؟چطور وچرا؟

سلام

مرسی از دعوت:icon_gol:

یه شرکتی که محصولات با کیفیت و البته گرون داره

مطمئنا توجه میکنم به مارک و برند. مخصوصا وقتی هزینش برام مهم باشه

مطمئنا اگه از یه مارک راضی باشم، به بقیه هم پیشنهاد میدم و از مزایاش تعریف می کنم

خیلی اهل مارک خریدن نیستم. معمولا عمر بالایی دارن چون جنسشون خوبه.اگه قرار باشه اون جنسو زیاد نگه ندارم(خسته بشم ازش) مطمئنا اون هزینه رو هم نمی کنم. هم جنس اجناس برام مهمه و هم ظاهرش

دور و برم هستن افرادی که مارک براشون مهم باشه. تا حالا بحثی نداشتم نظر و یا عقیدمو اعلام میکنم نه اینکه باهاش بشینم بحث کنم

لینک به دیدگاه

سلام

مرسی از دعوت...:icon_gol:

خوب جنسی که برند اصل باشه اصولا کیفیت جنسِ خیلی خوبی داره و مشاهدات ثابت کرده اینقده کار میکنن که دیگه مجبوری به زورِ قیچی اونم بعد از چند سال استفاده مداوم بندازیشون دوور

اما راستشو بخوای من اصلا برند واسم مهم نیست ... همیشه سعی میکنم چیزی رو انتخاب کنم که بهم بیاد...وگرنه مارکدار بودن یا نبودنش واسم اهمیتی نداره

اما توو فامیلمون داشتیم کسی رو که برند واسش خیلی مهم بود و حاضر بود هزینه خیلی بالایی هم بخاطر برند بودن پرداخت کنه اما فقط برند باشه...جالبه که اصن استفاده هم نمیکرد :w02:

لینک به دیدگاه
سلام

و علیکم

تعریف شما از برند چیه؟

تعریف؟ به اسم شرکت تولید کننده میگم برند! مدل، هم مدل اون برند رو میگم مدل دیگه. حالا هر محصول و هر کیفیتی میتونه باشه

برای پوشاک اصلن برام اهمیتی نداره، مگه چند سال (‌:ws3:) میخوام بپوشم؟ البته کفش بتونی برندی با کیفیت خوب بخری دوام بهتری داره به حتم، پس می صرفه، ولی زیاد اهمیت نداره! ولی برای یه سری وسایل، مثل نوشت افزار، وسایل خونگی مثل تی وی یخچال و امثالهم، وسایل الکترونیکی و لپ تاپ و غیره، به حتم برند مهمه، و البته کیفیت اون برند، و همینطور میزان هزینه و نیاز استفاده و مدت زمان قابل قبول برای اون وسیله! مثلن چیزی که میخوای سال بعد عوض کنی، یه چی باشه ارزون، ولی خوشکل و به نسبت کارامد!

اگه در زمینه ای از من راهنمایی بخوان، اطلاعاتم رو بهشون میدم، حتا اگر اون برند رو نداشته باشم! به حتم پیشنهادات متفاوتی هم خواهم داد تا بسته به سلیقه و هزینه، تصمیم بگیره، نخیر دنبال تبلیغ نیستم

کیفیت، کارامدی، ظرافت، تاریخچه و عملکردش در زمان های گذشته! (‌به حتم برا چیزایی گفتم که برندشون واسم مهمه )

به حتم، همه شرایط به هم سنجیده میشه و بهترین انتخاب صورت میگیره!

بسته به شرایط، هزینه مقبول انجام خواهم داد

اهمیتی به این چیزا نمیدم، عشقم چیزا متفاوته، نه چیزای اجتماع پسند! هرگز به دنبال نگاه و یا توجه اجتماع نیستم!

افراد زیادی هستند که برند های معتبری میخرن، ولی اونایی رو که من دیدم، هزینه ها رو بجا و در جای مناسب خرج کردن و برند باز نبودن! بلکه با توجه به چیزایی که در بالا گفتم، تصمیم گرفتن! ولی کم و بیش بودن برند بازایی، که من کلن باهاشون مصاحبت نداشتم هرچند از فامیل بودن، مصاحبت داشتم اهل بحث کردن هم باهاشون نیستم! بحثی نبوده

با رنگ قرمز خوشرنگ بالا نوشتم

لینک به دیدگاه

سلام سجاد جان تو ایران برند معنایی جدا از اون چه در خارج تصور میشه داره

در نظر ما برند خوب یعنی اولش یه جنس خوب تولید کنیم با کیفیت بالا اما بعدش آب ببندیم توش و کار رو خراب کنیم

از نظر بازرگانی و مدیریت به نظر من معرفی و جا انداختن یک برند ترفندهای خودش رو داره که داستان جدایی طلب میکنه که چه روشهایی وجود داره یه مارکی رو برند و مشهور کنیم

در مورد خودم

به شخصه برندی رو که کسه دیگه ای تبلیغ میکنه مشتاق نمیشم ازش استفاده کنم مگر اینکه خودم از قبل تستش کرده باشم و از اون جنس راضی باشم

قطعا خرید یه کفش گرون قیمت آدیداس اصل رو به خرید یه جفت کتونیه طاها ترجیه میدم اما خوب همه اینا بازم بستگی به شرایط مالیم داره

گاهی اوقات آدم پولداره میدونه میتونه خرج کنه میره سیگار Wineston یا mallberoمیگیره حالشو میبره ولی زمان دانشجویی یا همین بی پولی بهمن رو بهترین مارک واسه خرید میدونه چون پولش کمتره

به نظر من برند دقیقا رابطه مستقیم با درآمد داره

هرچقدر پولدار تر________ لوازم با برند برتر

و هرچقدر کم توان تر______لوازم قلابی بیشتر با مارک مشابه برند بیشتر

ولی باز به کالای مصرفی هم بستگی داره که هدفت از برند خریدن چی هست

دیده شدن؟

کیفیت؟

نظر شخصیم اینه که برای دیده شدن از مارکهای مشابه استفاده کرد ولی بازم تابلو میشه

و برای کسی که همه چیش اصل باشه خرید یه چیز قلابی و پوشیدنش ممکنه برای بقیه هم مارک به نظر برسه

به نظرم تو وسایل مصرفی باید رفت سمت برند و تزئینی سمت قیمت

آره یه دوست داشتم که خیلی به مارک اهمیت میداد و کلا باعث شده بود خیلی ها نرن طرفش و با قشر خاصی تنها در تماس بود که شاید خیلی ها این شیوه زندگی رو نپسندن:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

مرسی از دعوت:icon_gol:

یه شرکتی که محصولات با کیفیت و البته گرون داره

مطمئنا توجه میکنم به مارک و برند. مخصوصا وقتی هزینش برام مهم باشه

مطمئنا اگه از یه مارک راضی باشم، به بقیه هم پیشنهاد میدم و از مزایاش تعریف می کنم

خیلی اهل مارک خریدن نیستم. معمولا عمر بالایی دارن چون جنسشون خوبه.اگه قرار باشه اون جنسو زیاد نگه ندارم(خسته بشم ازش) مطمئنا اون هزینه رو هم نمی کنم. هم جنس اجناس برام مهمه و هم ظاهرش

دور و برم هستن افرادی که مارک براشون مهم باشه. تا حالا بحثی نداشتم نظر و یا عقیدمو اعلام میکنم نه اینکه باهاش بشینم بحث کنم

ممنون از حضورتون

در مورد تعریف برند اجازه میخوام یک تعریف جهانی ومقبول رو عرضه کنم

تعریف انجمن بازاریابی آمریکا (AMA) برای برند چنین است: " یک نام تجاری(اصطلاح حقوقی بکار رفته برای Brand) یک نام ، اصطلاح ، علامت ، نشان یا طرح یا ترکیبی از این هاست که برای شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده یا گروهی از فروشندگان و متمایز کردن این کالاها یا خدمات رقبا به کار می رود ." به طور خلاصه نام تجاری سبب شناسایی فروشنده یا سازنده می شود. یک نام تجاری در حقیقت تعهد دائمی یک فروشنده برای ارائه مجموعه ای از ویژگی ها ، مزایا و خدمات خاصی به خریداران است. به هر روی تا زمانی که یک محصول / خدمت دارای وجه ممیزه مشخصی نباشد نمی توان به سادگی آن را برند نمود و این برند را به گونه ای پایدار پاسداشت. این تمایزها می تواند کارکردی منطقی یا ملموس و یا حتی غیرملموس داشته باشد .بیشتر نام های تجاری ضامن سطح معینی از کیفیت اند. اما یک نام تجاری می تواند سمبل موارد پیچیده تری هم باشد مانند : ماهیت محصول ، شخصیت محصول ، فرهنگ استفاده ازمحصول و شخصیت استفاده کننده از محصول. برندها دارایی های نامشهود شرکت ها هستند که باعث افزوده شدن ارزش نهایی محصول نزد مشتریان شده و برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده سهام می کند و باعث افزایش درآمد شرکت می شود.

یک برند در واقع به شدت متاثر از هویت بصری محصولات / خدمات و محل ارائه و چگونگی ارائه می باشد.

-----------

پس لزوما برند یا جنس مارکدارنباید گرون باشه ولی فضای ذهنی خرید وفروش در ایران طوری هست که هرچیزی مارکدارباشه لزوما گرون هم باید باشه!البته نقیضش هم هست ولی متاسفانه این مسئله در ایران عمومیت داره

این تعریف کردن وتبلیغتون به چه شکل هایی انجام میگیره

مثلا به صورت بی واسطه به اشنایان یا حتی افراد ناشناس هم پیشنهاد میدید؟

تا چه میزان حاضرید برای یک جنس مرغوب ومارکدار بیشتر هزینه کنید نسبت به جنس متعارف ومعمولی؟چندبرابر؟

لینک به دیدگاه
سلام

مرسی از دعوت...:icon_gol:

خوب جنسی که برند اصل باشه اصولا کیفیت جنسِ خیلی خوبی داره و مشاهدات ثابت کرده اینقده کار میکنن که دیگه مجبوری به زورِ قیچی اونم بعد از چند سال استفاده مداوم بندازیشون دوور

اما راستشو بخوای من اصلا برند واسم مهم نیست ... همیشه سعی میکنم چیزی رو انتخاب کنم که بهم بیاد...وگرنه مارکدار بودن یا نبودنش واسم اهمیتی نداره

اما توو فامیلمون داشتیم کسی رو که برند واسش خیلی مهم بود و حاضر بود هزینه خیلی بالایی هم بخاطر برند بودن پرداخت کنه اما فقط برند باشه...جالبه که اصن استفاده هم نمیکرد :w02:

خیلی ممنون بابت حضورت

ایا درشرایط تقریبا یکسان حاضری خودت رو مقید به استفاده از برند خاصی بکنی؟مثلا یه مانتویی بهت خیلی بیاد وهرفصل سعی کنی از همون برند استفاده کنی وهزینه ای مثلا ده تا بیست درصد بیشتر از نرمال جامعه بپردازی؟

تا حالا شده با همچین ادمی سرقیمت وفخرفروشی بابت استفاده از مارک خاص بحثی داشته باشی؟

لینک به دیدگاه
سلام

تعریف شما از برند چیه؟

سلام........:a030:

یک نام تجاری(اصطلاح حقوقی بکار رفته برای Brand) یک نام ، اصطلاح ، علامت ، نشان یا طرح یا ترکیبی از این هاست که برای شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده یا گروهی از فروشندگان و متمایز کردن این کالاها یا خدمات رقبا به کار می رود

این قسمت از این تعریف که قرمز کردم تو ذهن من بوده.......:ws37:

بله،اما نه در همه موارد وهمه اجناس.

چرا که نه، تنها به دوستانم و فامیلم سفارش میکنم .

بیشتر کیفیتش مهمه برام ، و اینکه کسانی که از برند استفاده کردند به چه میزان رضایت داشتند.

اول هزینس ،ماندگاری و دوام هم مهمه ، اما گاهی شده هزینه بیشتری هم براش بدم.

زمانی که حس کنم ارزشش رو داره، حتما هزینه بیشتری هم میدم.

ه چه میزان استفاده از برند ومارک های شاخص از منظر اجتماعی براتون مهمه؟

شاید شعار باشه، اما به این مورد زیاد توجهی ندارم،بیشتر کیفیتش مهمه، هرچند خیلی از افراد به طور مثال شخصیت دیگران رو با مارک لباسشون میسنجن.....

بحث زیاد شده، اما نه درمورد اینکه کسی از اطرافیانم اینگونس، خیلیا هم بی دلیل از یه مارکی طرف داری میکنن ، دلیل نمیشه مثلا اگر مارک لبتاب ماله فلان شرکت باشه ، ختما وسیله دیگش هم خوب باشه...

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
با رنگ قرمز خوشرنگ بالا نوشتم

سلام

و علیکم

تعریف شما از برند چیه؟

تعریف؟ به اسم شرکت تولید کننده میگم برند! مدل، هم مدل اون برند رو میگم مدل دیگه. حالا هر محصول و هر کیفیتی میتونه باشه

برای پوشاک اصلن برام اهمیتی نداره، مگه چند سال (‌:ws3:) میخوام بپوشم؟ البته کفش بتونی برندی با کیفیت خوب بخری دوام بهتری داره به حتم، پس می صرفه، ولی زیاد اهمیت نداره! ولی برای یه سری وسایل، مثل نوشت افزار، وسایل خونگی مثل تی وی یخچال و امثالهم، وسایل الکترونیکی و لپ تاپ و غیره، به حتم برند مهمه، و البته کیفیت اون برند، و همینطور میزان هزینه و نیاز استفاده و مدت زمان قابل قبول برای اون وسیله! مثلن چیزی که میخوای سال بعد عوض کنی، یه چی باشه ارزون، ولی خوشکل و به نسبت کارامد!

اگه در زمینه ای از من راهنمایی بخوان، اطلاعاتم رو بهشون میدم، حتا اگر اون برند رو نداشته باشم! به حتم پیشنهادات متفاوتی هم خواهم داد تا بسته به سلیقه و هزینه، تصمیم بگیره، نخیر دنبال تبلیغ نیستم

کیفیت، کارامدی، ظرافت، تاریخچه و عملکردش در زمان های گذشته! (‌به حتم برا چیزایی گفتم که برندشون واسم مهمه )

به حتم، همه شرایط به هم سنجیده میشه و بهترین انتخاب صورت میگیره!

بسته به شرایط، هزینه مقبول انجام خواهم داد

اهمیتی به این چیزا نمیدم، عشقم چیزا متفاوته، نه چیزای اجتماع پسند! هرگز به دنبال نگاه و یا توجه اجتماع نیستم!

افراد زیادی هستند که برند های معتبری میخرن، ولی اونایی رو که من دیدم، هزینه ها رو بجا و در جای مناسب خرج کردن و برند باز نبودن! بلکه با توجه به چیزایی که در بالا گفتم، تصمیم گرفتن! ولی کم و بیش بودن برند بازایی، که من کلن باهاشون مصاحبت نداشتم هرچند از فامیل بودن، مصاحبت داشتم اهل بحث کردن هم باهاشون نیستم! بحثی نبوده

خب جاویدجان مثلا درمورد کفش چون خودم سابقه تولید وفروششم دارم بگم که برندهای خاصی هستند که تضمین کننده سلامتی پای شما هستند و اگه به اصول طراحی صنعتی وتلفیقش یا مهندسی پزشکی در تولیدات صنعتی توجه کنیم(که درایران خیلی کم این اتفاق میفته به دلایل خاص خودش) این هزینه کردن ارزش واقعی خودش رو نشون میده ولی چون از اول ذهنیتی بابت این مسئله نداریم لذا خرید وهزینه کردن سه تا چهاربرابری برای یک کفش مرغوب واستاندارد اتلاف هزینه به نظر میاد درحالیکه در طولانی مدت انواع واقسام مشکلات حرکتی و ارتوپدی گریبانمون رو میگیره بی انکه دلیل اصلیش رو متوج هبشیم

بگذریم

خب برای نوشت افزار یا لوازم خانگی چه معیارهایی باعث انتخاب میشن؟ممنون میشم کمی بیشتر توضیح بدی

اگر از جنسی راضی بودی به هیچ وجه درموردش تبلیغ نمیکنی؟

لینک به دیدگاه
ممنون از حضورتون

در مورد تعریف برند اجازه میخوام یک تعریف جهانی ومقبول رو عرضه کنم

تعریف انجمن بازاریابی آمریکا (AMA) برای برند چنین است: " یک نام تجاری(اصطلاح حقوقی بکار رفته برای Brand) یک نام ، اصطلاح ، علامت ، نشان یا طرح یا ترکیبی از این هاست که برای شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده یا گروهی از فروشندگان و متمایز کردن این کالاها یا خدمات رقبا به کار می رود ." به طور خلاصه نام تجاری سبب شناسایی فروشنده یا سازنده می شود. یک نام تجاری در حقیقت تعهد دائمی یک فروشنده برای ارائه مجموعه ای از ویژگی ها ، مزایا و خدمات خاصی به خریداران است. به هر روی تا زمانی که یک محصول / خدمت دارای وجه ممیزه مشخصی نباشد نمی توان به سادگی آن را برند نمود و این برند را به گونه ای پایدار پاسداشت. این تمایزها می تواند کارکردی منطقی یا ملموس و یا حتی غیرملموس داشته باشد .بیشتر نام های تجاری ضامن سطح معینی از کیفیت اند. اما یک نام تجاری می تواند سمبل موارد پیچیده تری هم باشد مانند : ماهیت محصول ، شخصیت محصول ، فرهنگ استفاده ازمحصول و شخصیت استفاده کننده از محصول. برندها دارایی های نامشهود شرکت ها هستند که باعث افزوده شدن ارزش نهایی محصول نزد مشتریان شده و برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده سهام می کند و باعث افزایش درآمد شرکت می شود.

یک برند در واقع به شدت متاثر از هویت بصری محصولات / خدمات و محل ارائه و چگونگی ارائه می باشد.

-----------

پس لزوما برند یا جنس مارکدارنباید گرون باشه ولی فضای ذهنی خرید وفروش در ایران طوری هست که هرچیزی مارکدارباشه لزوما گرون هم باید باشه!البته نقیضش هم هست ولی متاسفانه این مسئله در ایران عمومیت داره

این تعریف کردن وتبلیغتون به چه شکل هایی انجام میگیره

تا چه میزان حاضرید برای یک جنس مرغوب ومارکدار بیشتر هزینه کنید نسبت به جنس متعارف ومعمولی؟چندبرابر؟

مثلا تو کوچه خیابون از این بحثای مترویی یا اتوبوسی نه خیلی.مگه اینکه راه طولانی باشهو بحثم طولانی:ws3:

اما تو فامیل یا آشناها،چرا

اگه یه چیزی باشه که میدونم میتونم مدت زیاد تحملش کنم وارزش هزینه زیادو داره، میخرم مارکو

اما بستگی داره چقد گرون تر از اجناس معمولی باشه. اگه بگم دوبرابر،تو قیمتای بالا دوبرابرش خیلی میشه که معمولا همینطوریه:banel_smiley_4: و نمیخرم

لینک به دیدگاه
سلام سجاد جان تو ایران برند معنایی جدا از اون چه در خارج تصور میشه داره

در نظر ما برند خوب یعنی اولش یه جنس خوب تولید کنیم با کیفیت بالا اما بعدش آب ببندیم توش و کار رو خراب کنیم

از نظر بازرگانی و مدیریت به نظر من معرفی و جا انداختن یک برند ترفندهای خودش رو داره که داستان جدایی طلب میکنه که چه روشهایی وجود داره یه مارکی رو برند و مشهور کنیم

در مورد خودم

به شخصه برندی رو که کسه دیگه ای تبلیغ میکنه مشتاق نمیشم ازش استفاده کنم مگر اینکه خودم از قبل تستش کرده باشم و از اون جنس راضی باشم

قطعا خرید یه کفش گرون قیمت آدیداس اصل رو به خرید یه جفت کتونیه طاها ترجیه میدم اما خوب همه اینا بازم بستگی به شرایط مالیم داره

گاهی اوقات آدم پولداره میدونه میتونه خرج کنه میره سیگار Wineston یا mallberoمیگیره حالشو میبره ولی زمان دانشجویی یا همین بی پولی بهمن رو بهترین مارک واسه خرید میدونه چون پولش کمتره

به نظر من برند دقیقا رابطه مستقیم با درآمد داره

هرچقدر پولدار تر________ لوازم با برند برتر

و هرچقدر کم توان تر______لوازم قلابی بیشتر با مارک مشابه برند بیشتر

ولی باز به کالای مصرفی هم بستگی داره که هدفت از برند خریدن چی هست

دیده شدن؟

کیفیت؟

نظر شخصیم اینه که برای دیده شدن از مارکهای مشابه استفاده کرد ولی بازم تابلو میشه

و برای کسی که همه چیش اصل باشه خرید یه چیز قلابی و پوشیدنش ممکنه برای بقیه هم مارک به نظر برسه

به نظرم تو وسایل مصرفی باید رفت سمت برند و تزئینی سمت قیمت

آره یه دوست داشتم که خیلی به مارک اهمیت میداد و کلا باعث شده بود خیلی ها نرن طرفش و با قشر خاصی تنها در تماس بود که شاید خیلی ها این شیوه زندگی رو نپسندن:a030:

ممنون علی جان بابت حضورت

خب این پروسه جاافتاده ای شده متاسفانه در ایران وتا زمانی که سندیکای حمایت از حقوق مصرف کننده قدرتی نداشته باشه همینه که هست

نحوه استفاده از برندت جالبه ولی مثلا وقتی وضعت توپ شد وخواستی یه ماشین توپ بگیری ولی محدودیت داشتی مجبوری به تجربیات بقیه هم رجوع کنی ولی ذاتا ایرانی ها عاشق خود انتخابی هستند!

خب بحث داره جالب تر میشه

قدرت خرید با قدرت اقتصادی رابطه مستقیمی داره واصولا کالاهای لوکس زمانی معنا دارن که وضع معیشتی طیف بالایی از جامعه خوب باشه هرچند برند ذاتا جنس لوکس محسوب نمیشه همونطوری که تعریفشو اوردم ولی تو ایران خیلی چیزا حکایت سربالارفتن اب هست

پس خودتو محدود نمیکنی درهرصورت به استفاده از یک برند خاص؟

لینک به دیدگاه
بحث زیاد شده، اما نه درمورد اینکه کسی از اطرافیانم اینگونس، خیلیا هم بی دلیل از یه مارکی طرف داری میکنن ، دلیل نمیشه مثلا اگر مارک لبتاب ماله فلان شرکت باشه ، ختما وسیله دیگش هم خوب باشه...

:icon_gol::icon_gol:

سلام

تعریف شما از برند چیه؟

سلام........:a030:

یک نام تجاری(اصطلاح حقوقی بکار رفته برای Brand) یک نام ، اصطلاح ، علامت ، نشان یا طرح یا ترکیبی از این هاست که برای شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده یا گروهی از فروشندگان و متمایز کردن این کالاها یا خدمات رقبا به کار می رود

این قسمت از این تعریف که قرمز کردم تو ذهن من بوده.......:ws37:

بله،اما نه در همه موارد وهمه اجناس.

چرا که نه، تنها به دوستانم و فامیلم سفارش میکنم .

بیشتر کیفیتش مهمه برام ، و اینکه کسانی که از برند استفاده کردند به چه میزان رضایت داشتند.

اول هزینس ،ماندگاری و دوام هم مهمه ، اما گاهی شده هزینه بیشتری هم براش بدم.

زمانی که حس کنم ارزشش رو داره، حتما هزینه بیشتری هم میدم.

ه چه میزان استفاده از برند ومارک های شاخص از منظر اجتماعی براتون مهمه؟

شاید شعار باشه، اما به این مورد زیاد توجهی ندارم،بیشتر کیفیتش مهمه، هرچند خیلی از افراد به طور مثال شخصیت دیگران رو با مارک لباسشون میسنجن.....

اینکه کیفیت براتون مهمه تا چه اندازه در دوام استفادتون تاثیر داره؟هم از نظر هزینه هم از نظر مقبولیت ودوام

انگار بحث های شیرینی در زمینه استفاده از برند با بقیه داشتی

در هرصورت ممنون از حضورت

لینک به دیدگاه

برند یعنی صداقت درتولیدوامنیت در انتخاب

وقتی یک تولید کننده یک محصول رو به بهترین کیفیت عرضه کنه وخریدار با خیال راحت انتخاب کنه

توی کشور ما برندها ی خوبی رشد کردن اما هرکدوم به دلایل مختلف محوشدن کفش ملی ..کفش بلا ...ارج.....پوپ... و....

وخوشبختانه امروزه فرهنگ برند سازی از طرف تولید کنندهها و از طرف مصرف کننده برندیابی درحال جاافتادنه ...مطمئن باشیم وقتی وارد فضای باز تجارت جهانی بشیم برندهای حقیقی کمترین لطمه رو توی کشور خواهند خورد

مثلا تمام خودروسازان ما برندشان حقیقی نیست یک برنداجباری است .....اما اگه یه شرکت بستنی از هرجای دنیا بیاد توایران تولید رو اغاز کنه به نظر من به پای بعضی برندهای واقعی داخل کشور نمیرسه

لینک به دیدگاه

خوب از قدیم گفتن هر چقد پول بدی همون قدر آشش میخوری

برند هم همینطوره بابتش پول زیاد باید بدی اما دوام و جنسی که داره بنظر من ارزش داره که براش هزینه کنم

بشخصه یسری چیزا رو صد در صد اورجینال میگیرم یا میگم برام بیارن مثل شلوارجین و کتونی چون هم دوامش و...............:w16::w16:

لینک به دیدگاه
ممنون علی جان بابت حضورت

خب این پروسه جاافتاده ای شده متاسفانه در ایران وتا زمانی که سندیکای حمایت از حقوق مصرف کننده قدرتی نداشته باشه همینه که هست

نحوه استفاده از برندت جالبه ولی مثلا وقتی وضعت توپ شد وخواستی یه ماشین توپ بگیری ولی محدودیت داشتی مجبوری به تجربیات بقیه هم رجوع کنی ولی ذاتا ایرانی ها عاشق خود انتخابی هستند!

خب بحث داره جالب تر میشه

قدرت خرید با قدرت اقتصادی رابطه مستقیمی داره واصولا کالاهای لوکس زمانی معنا دارن که وضع معیشتی طیف بالایی از جامعه خوب باشه هرچند برند ذاتا جنس لوکس محسوب نمیشه همونطوری که تعریفشو اوردم ولی تو ایران خیلی چیزا حکایت سربالارفتن اب هست

پس خودتو محدود نمیکنی درهرصورت به استفاده از یک برند خاص؟

نه دقیقا نمیشه گفت تنها در ایرانه و به نظر من چیزی که برنده سوای از تعریفی که گفتی قطعا گرونه و عکس این قضیه قطعیت نداره یعنی چیزی که گرون باشه حتما برند خوبیه

در خارج گرایش به دلیل اصل بودن جنس خیلی بیشتر از ایرانه تو ایران جنسی که برند باشه یعنی اصل و نه چینی و ایرانی و قلابی و اصولا هر جنس خارجی برای ایرانی ها میشه برند یا مارک و تفاوت ها توی همینه

من نه خودم رو تو هیچگاه محدود نمیکنم همواره نگاه به جیبم میکنم یه زمانی گوشی سونی رو بهترین میدونستم ولی با اومدن برن اپل دیگه تسلیم اون مارک میشم چون کیفیت و کارایی مد نظره منه حالا باز اینجا 2 تا بحث بوجود میاد اگر بتونم میرم اپل رو میخرم ولی اگر توانایی خرید مالیش رو نداشته باشم میرم حداقل سامسونگ میخرم که باز کیفیت بهتری داره و هیچ گاه نمیرم گوشی چینی با برند اپل بخرم

بازم میگم شاید واسه یه نفر داشتن برند نوعی کلاس باشه سوای کیفیت حتی شده مارکش رو بخره بچسبونه رو جنسی در حالی که اصلا ازش راضی نیاشه ول خودش رو راضی نشون میده این به نظرم بدترین نوع برند زدگیه می ایرانیاس

رفتم پاساژعلائدین گوشی بگیرم فقط یه ربع داشتیم به گوشیای قلابی میخندیدم شرکته موبایل زده اپل بعد سیبی که پست گوشیه خوره گاز نزده و درسته بود:icon_pf (34)::ws28:

لینک به دیدگاه
برند یعنی صداقت درتولیدوامنیت در انتخاب

وقتی یک تولید کننده یک محصول رو به بهترین کیفیت عرضه کنه وخریدار با خیال راحت انتخاب کنه

توی کشور ما برندها ی خوبی رشد کردن اما هرکدوم به دلایل مختلف محوشدن کفش ملی ..کفش بلا ...ارج.....پوپ... و....

وخوشبختانه امروزه فرهنگ برند سازی از طرف تولید کنندهها و از طرف مصرف کننده برندیابی درحال جاافتادنه ...مطمئن باشیم وقتی وارد فضای باز تجارت جهانی بشیم برندهای حقیقی کمترین لطمه رو توی کشور خواهند خورد

مثلا تمام خودروسازان ما برندشان حقیقی نیست یک برنداجباری است .....اما اگه یه شرکت بستنی از هرجای دنیا بیاد توایران تولید رو اغاز کنه به نظر من به پای بعضی برندهای واقعی داخل کشور نمیرسه

بسیار سپاسگزارم دوست عزیز

تعریف کاملی بود ومن با اجازتون نکته ای رو اضافه میکنم که در واقع عرضه یک محصول با بهترین کیفیت ممکن لزومی به بالاترین قیمت رو نداره ولی همونجوری که قبلا هم اشاره کردم متاسفانه در ایران نقض میشه این مسئله

صنعت کفش ما به دلیل ایجاد محدودیت در داخل خودش ازهم پاشید وگرنه قابلیت رقابت جهانی رو به دست اورده بودیم حتی با محدودیت های ساختاری

بله خوشبختانه به تازگی اهمیت فرهنگ مصرف کننده داره بالاتر وبالاتر میره در سطح اجتماع ومصرف کننده خودش رو محق میدونه تا ارزش خودش وهزینه ای که میکنه رو حفظ کنه والبته این فرهنگ سازی نیاز به زمان و گسترش اگاهی داره

هرجا بازار انحصاری بشه مطمئنا خلاقیت از بین میره مگراینکه سوپاپ اطمینانی برای بازار درنظربگیریم که متاسفانه سوپاپ اطمینان صنعت خودروی ما رانت هست ووام های بلاعوض دولتی تا حلبی رو قالب مشتری کنیم!

لینک به دیدگاه
خوب از قدیم گفتن هر چقد پول بدی همون قدر آشش میخوری

برند هم همینطوره بابتش پول زیاد باید بدی اما دوام و جنسی که داره بنظر من ارزش داره که براش هزینه کنم

بشخصه یسری چیزا رو صد در صد اورجینال میگیرم یا میگم برام بیارن مثل شلوارجین و کتونی چون هم دوامش و...............:w16::w16:

ممنون از حضورتون دوست عزیز

فرمایشتون صحیح ولی وقتی مثلا شما برای سیستم کامپیوتریتون میخواین پاور بخرین وتفاوت قیمت دومارک مختلف سه به یک هست فقط بحث هزینه نیست

اتفاق برای خودم افتاده که مثلا پاور ارزون به دلیل نوسان برق ولتاژ رو از خودش رد کرده وبرد وهارد من سوخته ولی پاور گرونتر فقط فیوز پرونده!

بعضی جاها باید برای کیفیت ودوام وسلامتی هزینه بیشتری داد

البته جنس کپی وری مارک همونطوری که علی عزیز هم گفتن تو بازار پرهست واین باعث شده تا منشا سواستفاده وقیمت های کاذب برای جنس اورجینال فراهم بشه

لینک به دیدگاه

مثلن الان کفش گرون شده حسابی :دی، منم چند مدته، بیش از دوماهه میخوام کفش بخرم، ولی خداییش هنوز حوصله نکردم برم بازار کفش :دی

بله، دقیقن با حرف شما موافقم، یه بار با کفش معمولی ورزش کردم، چهار روز میلنگیدم از پا درد!

برای ورزش شخصی، کفش هایی با مدل خاص

فوتسال، به حتم از تایگر استفاده نمیکنم و کفشی مناسب خریداری میکنم ( فلن که فوتسال دیگه بازی نمی کنم )

کفش های بیرونی، این دیگه زیاد واسم اهمیت نداشت متاسفانه! ولی حتمن سعی میکنم مد نظر بگیرم

حالا من کی برم بازار کفش بخرم خدا داند

( وسایل شخصی خودم رو چون هنوز هزینه هام رو دوش خانواده ست متاسفانه و مستقل نیستم، سعی میکنم کاملن متعادل و رو به ارزون بخرم و دنبال برند خاص و یا کیفیت خاصی نیستم، حتا با اینکه یک کفش، دوام بیشتر و کیفیت بهتری میتونه داشته باشه، پس به معمول رو به ارزون بسنده میکنم )

الان از اپل خوشم میاد، کلیه محصولاتش، ولی بخاطر قیمت دلار و قیمت بالای اون، قادر به خریدش نیستم، به همین دلیل مجبور به خرید موردی ارزانتر و البته، کیفیت معمول هستم!

ولی حالا که ارزون رو انتخاب کردم،‌سعی میکنم برند مناسب تر رو بخرم

همه وسایل، متاسفانه یه افزایش قیمت استاندارد نداشتن!

توی مارک های معتبر تی وی، سونی و سامسونگ و ال جی، خوب سامسونگ رو انتخاب میکنم!قیمتی متعادل و کیفیتی مناسب

سعی میکنم میانه رو باشم! خانواده ام هم با توجه به اینکه پدرم کارمند هستن، همین روند رو پیش رو گرفتن!

برای نوشت افزار، تنها و تنها کیفیت و کارکرد اونها، شاید کارکرد یک اتود برای من متفاوت باشه تا دیگری، چون سلیقه ای میشه!

اتود رو تا 5 برابر قیمت و مغز اون رو تا 5 برابر قیمت خریدم، چون جنسی میلیونی نیست! صد هزاری هم نیست، چند هزاریه

محصولات روترینگ رو بشدت میپسندم با پاپکو، بقیه محصولات، کیفیت مناسب رو برمیدارم بخاطر اینکه خیلی خیلی خیلی گرون نیستند!

لوازم خانگی، به حتم دوام، کیفیت، ماندگاری و زیبایی، و قیمتشون برام مهمه. آیا مثال بالا در رابطه با تی وی بسنده کرد؟ ( به شخصه حاضر نیستم در حال حاضر پولی بابت تلویزیون های سه بعدی بدم. اگه پولش داشتم و بیش از حد هم داشتم، میخریدم ). یه چیزی بیشتر از جیب خرج میکنم، ولی نه دیگه خیلی نامعقول و نامتناسب به جیبم برای لوازم خانگی

یه چیز میانه رو انتخاب میکنم ( یا میکنیم )

از تبلیغ خوشم نمیاد هرگز، و اینکار رو نمی کنم، ولی اگه کسی در زمینه ای درخواست کمک کرده باشه، با توجه به داشته هام، بهش کمک میکنم! ولی اینکه خودسر برم تبلیغ کنم و به دیگران بگم عجب چیز توپیه، برین ازش بخرین، نه اینکار رو نمیکنم! چون خودم زیاد به حرف دیگران گوش نمیکنم و سعی میکنم با توجه به مستندات در مورد وسایل، خریدام رو انجام بدم

خب جاویدجان مثلا درمورد کفش چون خودم سابقه تولید وفروششم دارم بگم که برندهای خاصی هستند که تضمین کننده سلامتی پای شما هستند و اگه به اصول طراحی صنعتی وتلفیقش یا مهندسی پزشکی در تولیدات صنعتی توجه کنیم(که درایران خیلی کم این اتفاق میفته به دلایل خاص خودش) این هزینه کردن ارزش واقعی خودش رو نشون میده ولی چون از اول ذهنیتی بابت این مسئله نداریم لذا خرید وهزینه کردن سه تا چهاربرابری برای یک کفش مرغوب واستاندارد اتلاف هزینه به نظر میاد درحالیکه در طولانی مدت انواع واقسام مشکلات حرکتی و ارتوپدی گریبانمون رو میگیره بی انکه دلیل اصلیش رو متوج هبشیم

بگذریم

خب برای نوشت افزار یا لوازم خانگی چه معیارهایی باعث انتخاب میشن؟ممنون میشم کمی بیشتر توضیح بدی

اگر از جنسی راضی بودی به هیچ وجه درموردش تبلیغ نمیکنی؟

لینک به دیدگاه
اینکه کیفیت براتون مهمه تا چه اندازه در دوام استفادتون تاثیر داره؟هم از نظر هزینه هم از نظر مقبولیت ودوام

ببینین گاهی هزینه بیشتری میدی اما راضی هستی از اینکه هزینه بیشتر دادی،چون اگر میخواستی به طور مثال همون جنسو از شرکت دیگه بخری ، دوباره باید یا اون جنس رو میخردی با میدادی تعمیر، البته نوع مصرف هم مهمه ......:ws3:

شده جنس وطنی هم بخرم راضی باشم،اما برای اجناس منزل خیلی کم این کارو انجام میدیم......

(کلا خانوداگی، مارک باز نیستیم اما برامون مهمه کیفیتش خوب باشه)

اندازه بخوام بگم ، 80درصد.:ws37:

انگار بحث های شیرینی در زمینه استفاده از برند با بقیه داشتی

در هرصورت ممنون از حضورت

خواهش میکنم، من زیاد در این گفتگو ها شرکت نمیکنم، بیشتر نوشته های دوستان رو میخونم، اما وظیفه بود،ممنونم از دعوتتون wubpink.gif

لینک به دیدگاه

درود :icon_gol:

اينكه افراد از برند‌هاي معروف و كاردرست استفاده كنن به چندين فاكتور بستگي داره.

دوتاشون به نظرم مهم‌تره: يكي اينكه دوام براشون مهمه يا تنوع. يكي هم اينكه از نظر اقتصادي توانايي خريدشون تا چه حد باشه. اين دوتا رو هم تاثير مي‌ذارن البته.

به هر حال اينجور برند‌ها به خاطر كيفيتشون مشتري‌هاشون موندگار مي‌شن.

از طرفي فرد وقتي يه كالاي با كيفيت بالاتر رو استفاده مي‌كنه، برگشتن به كالا‌هايي با كيفيت كمتر براش سخت مي‌شه.

يا حتي توي يه كالايي مثل كفش يا عينك، اين نزول كيفيت مي‌تونه آسيب هم بزنه. به همين خاطر تا جايي كه بتونه به استفاده از كالا‌هاي با كيفيت و گسترش اين استفاده‌ش ادامه مي‌ده.

من توي بعضي كالا‌ها ترجيح مي‌دم هزينه‌ي خيلي بيشتري بكنم(مخصوصا اگه با سلامت در ارتباط باشن) ولي كيفيت مورد نظرم تامين شه.

توي خيلي‌هاشون هم نه. به نظرم نيازي نيست.

بعضي برند‌ها هم بيخودي توي ايران معروف شدن! در زمينه‌ي كفش كه خيلي اينطوريه...

من در مورد كفش هميشه به همه تاكيد مي‌كنم كفش استاندارد بپوشن. برند خاصي رو تبليغ نمي‌كنم ولي فاكتور‌هاي كفش خوب رو سعي مي‌كنم توضيح بدم. چون بارها ديدم كه توي يه برند همه نوع كفشي هست، همشم به اسم طبي! :banel_smiley_4:

نتيجه: خانوما و آقايون محترم، پا عضو خيلي مهميه و سلامتش روي سلامت همه‌ي اعضاي بدن شما تاثير ميذاره. بهش توجه كنيد :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...