رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خیلی ممنون بابت حضورت

ایا درشرایط تقریبا یکسان حاضری خودت رو مقید به استفاده از برند خاصی بکنی؟مثلا یه مانتویی بهت خیلی بیاد وهرفصل سعی کنی از همون برند استفاده کنی وهزینه ای مثلا ده تا بیست درصد بیشتر از نرمال جامعه بپردازی؟

تا حالا شده با همچین ادمی سرقیمت وفخرفروشی بابت استفاده از مارک خاص بحثی داشته باشی؟

نه ...سعی میکنم چیزی که میخوام استفاده کنم از همه نظر خوب باشه..هم قیمت مناسب داشته باشه هم اینکه واسم قابل استفاده باشه...

به قول علیرضا الان برندهای زیادی هستن که اکثرا توو ایران نمایندگی ندارن و قلابی هستن اما به قیمتِ اصل یا شاید یکمی پاینتر از اصل قیمت داشته باشن و کیفیتی هم نداشته باشن

راجع به قسمت آخر سوال هم راستش نه...چون اصولا انتقاد پذیر و اینکه بخواد بحث منطقی داشته باشه نبود..فقط یه بار پرسیدم چرا حاضری پول بدی که حتما برند باشه حالا؟ گفت خوب دوست دارم...با کلاسه icon_razz.gif

لینک به دیدگاه
ممنون از حضورتون دوست عزیز

فرمایشتون صحیح ولی وقتی مثلا شما برای سیستم کامپیوتریتون میخواین پاور بخرین وتفاوت قیمت دومارک مختلف سه به یک هست فقط بحث هزینه نیست

اتفاق برای خودم افتاده که مثلا پاور ارزون به دلیل نوسان برق ولتاژ رو از خودش رد کرده وبرد وهارد من سوخته ولی پاور گرونتر فقط فیوز پرونده!

بعضی جاها باید برای کیفیت ودوام وسلامتی هزینه بیشتری داد

البته جنس کپی وری مارک همونطوری که علی عزیز هم گفتن تو بازار پرهست واین باعث شده تا منشا سواستفاده وقیمت های کاذب برای جنس اورجینال فراهم بشه

خواهش میکنم:icon_gol:

منم همین را عرض کردم دوست محترم

صد در صد جنس گرونتر با کیفیت تره

از نظر شناخت و .........هم باید از جاهایی تهیه بشه که صد در صد اطمینان رو به شما بده مثل چرم مشهد و .......

لینک به دیدگاه
سلام

علیکم سلام آقا سجاد

سلام به همه دوستان

تعریف شما از برند چیه؟

برندبه نظرمن یه شناسنامه هست واسه یه شرکت که مشتری اونارا بااین اسم میشناسند و علاقمندبه همه محصولاتش میشوندبا کیفیت خوب و درنتیجه خوب درآمدن یه برنددر ذهن مشتری دیگه اون را ترغیب میکنه که فقط ازاین برند خرید کنه البته عکسشم هم هست

ایا اصلا برای خرید شما به مارک وبرند اجناس وخدمات توجهی میکنید؟

نه راستشو بگم شاید دربعضی محصولات مثل کفش یا لوازم خانگی یا بعضی محصولات مهم دقت میکنم و سعی میکنم برندی بخرم که هم خدمات پس ازفروشش خوب باشه وهم کیفیتش رااز فروشنده مورداعتماد میپرسم و بعدش تصمیم میگیرم ولی مثلا پوشاک رااصلا مهم نیست که مارکش حتما فلان مارک باشه

درصورت رضایت از خرید جنس یا خدمات شما اون برند رو تبلیغ میکنید واگر اره چگونه؟

بستگی داره اون بقیه کی باشه و تازه نمیگم حتما خوبه ممکنه یه مارک یا یه محصول واسه یه نفرخوب دربیاد ولی همون محصول برای یه نفردیگه خراب دربیادواسه همین منم واسه خودم سعی میکنم طلبکار درست نکنم

چه پارامترهایی برای مقبولیت یک برند درنزد شما اهمیت داره؟

نظر خریداران قبلیو تایید یه جنس توسط فروشنده

اصلا واسم نام مهم نیست اون جنسی که واقعا بدونم خوبه رابدون توجه به اسمش میخرم هیچ تعصبی روی یه برندخاص ندارم

در مورد یک جنس یا خدمات مارک دار اولویت برای شما چیست؟ماندگاری ودوام یا هزینه؟

ماندگاری و دوام و کیفیت یه محصول برام مهم هست

اصلا دوست ندارم پول برند بدم دلم میخواد پول کیفیت و خدمات بدم وهمین کاررا میکنم

چقدر حاضرید برای استفاده از یک مارک یا برند خاص با توجه به درامدتون هزینه کنید؟

اگر واقعا یه برندویه جنس خوب باشه پولش برام مهم نیست البته به نیازم هم توجه میکنم

به چه میزان استفاده از برند ومارک های شاخص از منظر اجتماعی براتون مهمه؟

کاری به مقبولیت اجتماعی ندارم به کسی انتخاب من ربطی نداره

دراطرافیان شما کسی هست که شیفته استفاده از وسایل وخدمات مارک دارباشه؟ایا تاحالا بحثی با چنین ادمهایی داشتین؟یا کسی با شما بخاطر استفادتون از مارک وبرند خاص بحثی داشته؟چطور وچرا؟

بله هستند زیاد هستند ولی منم کاری نداشتم که باهاشون راجع به این موضوعات بحث کنم

مرسی سجاد جان بابت این تاپیک چالشی

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

سلام و سپاس بابت دعوتتون

تعریف شما از برند چیه؟

تعریفشو خودتون لطف کردید نوشتید پس نیازی به تکرار نیست

قطعآ باید توجه کرد

در صورت رضایتم به دوستان نزدیکم و اقوام نزدیک معرفی می کنم

اول جنس و کیفیتش و بعد قیافه و سلیقه خودم

اولویتم کیفیتشه و ماندگاری

بستگی به موقعیتم و نیازم داره.اگه لازم باشه هزینه برام بی اهمیت میشه

از منظر اجتماعی برام مهم نیست و بیشتر خواسته و نیاز خودم اهمیت داره

دراطرافیان شما کسی هست که شیفته استفاده از وسایل وخدمات مارک دارباشه؟

خیلی هستند

ایا تاحالا بحثی با چنین ادمهایی داشتین؟یا کسی با شما بخاطر استفادتون از مارک وبرند خاص بحثی داشته؟چطور؟

گفتگو در مورد برندها داشتیم بیشتر مقایسه برندهای داخل و خارج بوده که نتیجش این بوده به نظر هم احترام بذاریم
لینک به دیدگاه

سلام

برای من توجه به مارک و مشخصات تولید کننده زمانی بیشتر اهمیت پیدا میکنه که برای اولین بار بخوام از اون شرکت خرید کنم

ولی خوب استراتژی پیچیده ای موقع خرید دارم

در خرید مواد غذایی برند کالا خیلی برام مهمه و اگه مارک معتبر داخلی نباشه خرید نمیکنم و تمام نوشته روی کالا رو مطالعه میکنم

در خرید پوشاک با توجه به بضاعتم اصرار به خرید از برندهای داخلی (شناسنامه دار) مورد پسندم دارم تا جایی که حاضرم کمی ضرر رو هم بپذیرم

و اگه راضی باشم تبلیغ هم میکنم و به طور کلی در خرید کالای خوب تولید داخل برند برام مهم نیست فقط باید شناسنامه دار باشه

برای نمونه یکسالی هست مشتری کفش ملی شدم (کفش های شیک و طبی - قیمتش هم مناسبه )

گاهی وقتها هم حین خرید متوجه میشم جنس با کیفیت داخلی برند خارجی رو زده که قطعا خرید نمیکنم - دلایل خودمو دارم

در خرید لوازم خانه هم اصرارم به خرید برند های معتبر داخلی هست

ابتدا انتظارم از اون خرید رو بررسی میکنم و متناسب نیاز خودم یا خانواده و بضاعتم خرید میکنم

البته گارانتی و خدمات پس از فروش خیلی برام مهمه

و تا اونجایی که من دیدم خیلی از خانواده های ایرانی به ندرت از امکانات کالایی که موقع خرید برند معتبر خارجی اینقدر ازش تعریف میکنن و

براشون مهمه استفاده میکنن

از این رو ترجیح میدم با خودم صادق باشم و بین برندهای معتبر و شناسنامه دار داخلی انتخابی داشته باشم

در مورد خرید های صنعتی برند و کشور سازنده خیلی مهمه

هیچ وقت با کسی بحث نمیکنم و خارج از خانواده اصراری هم به تبلیغ ندارم

لینک به دیدگاه

برند واسه من فقط تو خرید کامپیوتر و متعلقات و لوازم الکترونیکی معنا داره

تو این موارد همیشه باید بهترین گزینه رو انتخاب کرد بدون توجه به قیمت

ولی در مورد پوشاک و این چیزا پیش نیمده دنبال لباس خاصی باشم که مارک داشته باشه

خیلی متوجه نمی شم اینکه می گن کفشش یا شلوارش مارک داره یعنی چی !

اینکه آدم یه مارک ورداره بچسبونه به یه لباس ارزون قیمت، اونم مارک دار حساب می شه ؟

هزینه کردن واسه این چیزا قابل درک نیست واسه من !

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام

تعریف شما از برند چیه؟

ساملیک! ws3.gif

مارک همون برنده دیگه...ws52.gif

یعنی اسم جنسی که مورد مقبولیت عام باشه دیگه...ws52.gif...کی توجه نمیکنه...یعنی کسی پیدا میشه که جنسی رو بخره و ازش راضی باشه و نام تولید کننده اون جنس رو برای خرید های بعدیش یادش نباشه؟hanghead.gif

صد البته...وقتی جنسی دارای پارامتر مثبتی باشه که نظر منو جلب کنه من حاضرم از اعتبارم خرج کنم تا اون کمپانی جنسش به فروش بره تا رقباش یاد بگیرن که با افزایش اون پارامتر مثبت جنس اونا هم فروش خواهد رفت...

بستگی به جاش و زمانش داره!

برای هر جنسی میشه پارامتر های مختلفی رو مطرح کرد...تو کامپیوتر میزان خرابی (اپیدمی یک مشکل خاص) تو پوشاک قیمت-ظاهر-دوام تو خوراکی قیمت-بهداشت-صداقت و....

اگر منظورت جنسیه که محبوبیت عام رو در برگرفته...باید دید اون محبوبیت حاصل از چیه؟

ماندگاری و دوام یا قیمت پائینش؟

اگر مارکی به دوامش مشهور بود،باید سایر پارامترها رو در موردش بررسی کرد...قیمت و ظاهر و کارآیی.

بستگی به شرایط جامعه و صد البته درآمد خود شخص داره...اونموقع که دلار 1000 تا 1200 تومن بود آدم میگشت باکیفیت ترین جنس رو میخرید...فکر هزینش نبود چون میدونست چند سالی میتونه بدون مشکل ازش استفاده کنه...ولی الان با این وضع آدم مجبوره بگرده ارزونترین و خوش ظاهرترینو پیدا کنه...

هر دوره بنا به مقتضیات زمانی خودش اولویت های خاص خودش رو داره...

از منظر شخصی مهمه نه اجتماعی...یادمه یه کفش مارکدار خریده بودم که مارکش زیر کفش بود...یعنی برا نمایش مارکش باهاس کف کفشاتو به اینو اون نمایش بدی که بگی مارکداره!ws28.gif

اینجور چیزا مهم نیست...برا من مهم کیفیت بود که اونم با این وضع گرونی از دست رفت...

دراطرافیان شما کسی هست که شیفته استفاده از وسایل وخدمات مارک دارباشه؟ایا تاحالا بحثی با چنین ادمهایی داشتین؟یا کسی با شما بخاطر استفادتون از مارک وبرند خاص بحثی داشته؟چطور وچرا؟

برا من مارک جنس تو کفش و لوازم الکترونیکی مهمه...تو بقیه چیزا میگردم هرچی به نظرم خوب بیاد میخرم...

2 نفر...یکی دوستم تو دانشگاه...که میگفت بجای دادن 90 تومن به یه جفت کفش بهتره آدم 3 جفت کفش معمولی بخره...ws3.gif

دومی هم بابام...گیر داده به این کفش میلی!w000.gif

میگه کفشاش عین تانک میمونه...

یه جفت خریده بود 3 سال بدون هیچ خراشی بهش سواری میدادw58.gif...بهم گیر داده بود که بریم واسه توام بخریم...منم گفتم وقتی هم سنت شدم چسب..هرچی شما بگی!ws3.gif

===================================

لینک به دیدگاه
سلام

سلام و ممنون از دعوت و تاپیک خوبتون....

تعریف شما از برند چیه؟

برند نشان تجاری یک شرکت هست که میتونه تداعی کننده ویژگیها یا عملکرد خاص یک محصول هم باشه....

بعضی محصولات هستن که از نظر برند شناخته شده هستن و وقتی اسم اون برند در میان باشه شما از کیفیت محصولی که قصد تهیه اش رو دارید مطمئن هستین....

ولی خب در این موارد هم ممکنه چندین برند مطرح باشه ، اینجا هست که کیفیت وکارایی محصول حرف اول رو میزنه....

در مورد پوشاک هم حساسیتی به برند ندارم ولی مثلا در مورد مانتو،چندین بار مانتویی رو انتخاب کردم که متوجه شدم مارکش chanel هست ..این باعث شده که به هنگام خرید به این مارک هم توجه کنم ، باز هم کیفیت حرف اول رو میزنه و اگر طرحی مورد پسندم نبود لزوما مقید نمیدونم که حتما خریدی ازون مارک داشته باشم....

بله حتما....جنس خوب البته خودش معرف خودش هست ...

در مورد پوشاک چند سال پیش من برند ایرانی سارک رو به دوستانم به عنوان یک محصول با کیفیت معرفی میکردم......

در مورد باقی برندها هم مطمئنا وقتی رضایتم رو جلب کنه ،اگر ببینم کسی در صدد تهیه محصولی هست قطعا پیشنهاد میکنم که اون برند رو هم مورد توجه داشته باشه....

کیفیت،کیفیت،کیفیت.....

باز هم میگم کیفیت....وقتی من دارم هزینه میکنم که یک برند خاصی رو تهیه کنم انتظار دارم که انتظارات من رو در حد مطلوب برآورده کنه ..اگر غیر این بود میتونستم با هزینه کمتر جنس دیگری رو تهیه کنم....

البته درآمد خیلی مهمه....من بودجه لازم رو نداشته باشم قطعا نمیتونم به عنوان مثال مارک سونی بگیرم ....این هست که سطح برندهای انتخابی با درآمد افراد رابطه مسقیم داره(البته امکان داره غیر این هم باشه از جمله روابطی که بر این مورد سایه می اندازن چشم و هم چشمی، برترین خواهی و....هست که ممکنه فرد به قرض گرفتن هم راضی بشه تا بتونه برند مورد علاقه خودش رو تهیه کنه)

فکر میکنم مقایسه جالبی نباشه که شخصیت افراد رو با برندهایی که استفاده میکنه مورد سنجش قرار بدیم،به تعداد آدمهای روی زمین سلیقه وجود داره... متاسفانه این روزها باب شده که هر چه برند مورد استفاده گرانبهاتر ،شخصیت افراد هم افزونتر و شاید در اکثر موارد توجهی به سایر ویژگیهای یک فرد به عنوان یک انسان نمیشه....

افراد زیادی هستن که برند های معروفی رو تهیه و استفاده میکنند ولی بحثی نداشتم که به این برسم که این شیفتگی بوده یا انتخاب بر اساس تمایل و علاقه و کیفیت ...پس در این مورد نظری نمیتونم بدم.....

:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

تعریف شما از برند چیه؟

برند در اصطلاح تجاری ارم یا لوگوی یک شرکت یا سازمان هست ولی در واقع خوشنامی یک شرکت یا سازمان در ذهن مشتری است

مسلما مصرف کنندگان نمیتونند از برندها وخدمات خاص اونا صرفنظر کنن ولی نکته ای که هست وقتی ما به دسته بندی کالاها توجه میکنیم یعنی کالای لوکس کالای پست وکالای گیفن وتابع تقاضای انهارو در نظرمیگیریم(تابع تقاضای کالای لوکس وپست نزولی وکالای گیفن صعودیه) میتونیم ذهنیت عمومی ورفتار مصرف کنندگان را درحالت های مختلف درامدی پیش بینی کنیم اما نکته مبهم ماجرا درایران گیفن بودن اغلب کالاها ورفتار متناقض خریداران در ایران هست(مثال کالای گیفن قضیه دلار و اخیرا اجیل در ایران هست)

بسته به وسع مالیم سعی میکنم از کالاها وخدمات با کیفیت تری استفاده کنم چون کارایی واثربخشی اونا برای من ملاک ومهمه

معمولا تبلیغات در ایران بین مصرف کنندگان به صورت دیالوگی هست یعنی بازاریابی نفربه نفر اصطلاحا واین امر معمولی هست اما مهم اینه که شناخت زمینه اصلی تبلیغ ما باشه نه احساسات

به شخصه من کیفیت رو بین برندها وکالاها وخدمات ترجیح میدم ولی این ترجیح ارتباط مستقیمی با پریا خالی بودن جیبم داره هرچند در برخی موارد یا نمیخرم یا اگر بخرم کاراترین جنس ممکن را میخرم

از منظر اجتماعی برای همه مهمه ولی بالاپایین بودن این مسئله بستگی به ذهنیات وشعور ورفتار هرکسی داره یکی کت رو میپوشه چون یک لباس رسمی هست ویکی برای ایجاد تمایز بین همکاران به شخصه زیاد اهمیتی نمیدم در همون سطح مقبولیت عام برای من کافیه

در اطرافیان هرکسی ممکنه وجود داشته باشه اگر طرف گوش شنوا داشته باشه وذهنیت پذیرا سعی میکنم متوجهش کنم که واقعیات چی هستند وگرنه حوصله صحبت زیاد رو ندارم معمولا

با سپاس

لینک به دیدگاه
سلام

تعریف شما از برند چیه؟

روشی برای سرکیسه کردن مردم

فقط در مورد مواد خوراکی

تبلیغ میکنم پیشنهاد میدم بخرن

کیفیت و قیمت

ماندگاری

بسته به جیب فرق داره

اهمیتی نداره

معمولا بحث نمیکنم سر این چیزا ولی هستن از اطرافیان

لینک به دیدگاه

درود و سپاس از دعوتتون

تعریف شما از برند چیه؟

برند یعنی یه شرکتی تمام تلاششو کرده تا محصولش مرغوب باشه و این کالا تودل دبگران محبوبیت پیدا کنه و مشتری های دائمی داشته باشه :a030:

در بیشتر موارد ، برام مهمه

خیلی به ندرت ، به نظرم سلیقه هامتفاوته اما اگر کسی نظرمو بپرسه حتمن :w16:

در مورد کالا های متفاوت فرق میکنه ؛ مثلن در مورد مواد خوراکی از دید سالم بودن محصول و مرغوبیت و مزه ، برای پوشاک و ساعت به نام برند و زیبایی و راحتی و در مورد کالا های خانگی مثل صوتی و تصویری و برقی و مبلمان فاکتور مرغوبیت و های تک بودن خیلی مهمه برام

هر فاکتور در نوع محصول فرق میکنه ، نمیتونم کلی بگم

سعی می کنم بخرم

:ws37:

تقریبن زیاد مخصوصن ساعت و لباس های ورزشی و کفش و ...

دور و بری هامون همه اینکاره بازن

:vahidrk:

به نظرم مارک پوش بودن بنا به موقعیت اجتماعی و درآمد خوب داشتن بد هم نیست ، کدوممون دوست نداریم که یه ماشین گرون داشته باشیم ؟ اتومبیل های گرونقیمت کلی امکانات داره که استفاده از اونهاما رو شاد میکنه ، یا مثلن کی بدش میاد کفشی بپوشه که دوام و زیبایی و راحتی زیادی داشته باشه و از پوشیدنش احساس رضایت نکنه ؟ همینطور در مورد لوازم خانگی و مبلمان

برندی که برند جهانیه حتمن بارها و بارها توسط میلیون ها نفر تست شده که سالهای ساله پرطرفدار مونده ما هم یکی از اونها

لینک به دیدگاه
سلام

تعریف شما از برند چیه؟

والا مارک باز که نیستیم. مامان دوز هم که باشه میپوشیم. :ws3:

البته اگر منظورتون از مارک در خصوص پوشاک هست؟ چون اصولا بحث مارک و برند در عموم مردم صرفا در خصوص پوشاک و تیپ و لباسه.

با این وضع ارز دیگه فکر نمیکنم بودجه اجازه بده از اجناس مارک اصلی بخریم. به همین وطنی ها راضی هستیم. نیست قبل از گرونی ما فقط مارک میپوشیدیم؟!:whistle:

برای مقبولیت یک برند خوب طبیعتا کیفیت و قیمت مناسب مد نظرمونه. وگرنه کلاس و این حرفاش اصلا برام مهم نیست. فقط خوب باشه. من الان خودم دارم یه ماشین 18 ساله جنرال موتورز سوار میشم. واسه اینکه دلمو به این اسباب بازی های جدید که زیبا و گرون هم هستند خوش نکردم. کیفیت را در بند بند قطعات و متعلقاتش احساس میکنم. و این روحم را ارضا میکنه.

بابت چیزی که میخرم همونقدر هزینه میکنم که بهش نیاز دارم. نه بیشتر و نه کمتر. بابت چیزی که نیاز ندارم هزینه نمیکنم. بابت چیزی هم که نیاز دارم هزینه میکنم. به اندازه ای که انتظاراتم رو برآورده کنه هزینه میکنم. بعدم اینکه زندگی من اولویت بندی داره. اولویت های من هیچوقت این اجازه رو نمیده که بابت مارک بازی پول هدر بدم. در واقع اصلا برای اینطور هزینه ها پیش بینی خاصی نشده. هر وقت نیاز به چیزی داشته باشم میرم در عرض 3 سوت تهیه میکنم تا نیازم برطرف بشه.

هیچوقت خودم را ملزم به استفاده از یک برند یا مارک خاص نمیکنم و نکردم. صرفا به اندازه نیاز.

استفاده از مارک در منظر اجتماعی برای من پشیزی ارزش نداره. نیازی ندارم این اجتماع داغون منو تایید کنه. اون چیزی که منو راضی میکنه و نیازهامو برطرف میکنه برای خودم مهمه. برام مهم نیست دیگران چه چیزی رو میپسندن یا ارزش ها در نظر دیگران چه برندهایی هست. اگر جامعه ما میفهمید ارزش چیه که ارزش پراید 20 میلون نمیشد.

بله. متاسفانه زن و شوهری رو میشناسم که با یک بچه جمعا به زحمت ماهی یک میلیون تومن درآمد دارن و همه درآمدشون صرف مارک بازی و ماشین قسطی شده. در نهایت نتیجه ای جز مستاجری براشون نداشته. به اندازه کسانی که ماهانه 5 میلیون درامد دارن هزینه استفاده از مارک و برند میکنن اما هیچ پشتوانه و آتیه مالی برای خودشون دست و پا نکردن. البته برای من مهم نیست کی چیکار میکنه. اما دلم به حال اون بچه میسوزه که 18 ماه بیشتر سن نداره ولی پدر و مادرش به جای اینکه به فکر آینده اش باشن کفش 200 هزار تومنی پاش میکنن که چند ماه بیشتر قابل استفاده نیست اما یه حساب بانکی براش باز نمیکنن که پس انداز کوچکی داشته باشه. هر کس یه طوری به زندگی نگاه میکنه و سرنوشت خودش رو یه جوری میسازه. یکی با دلخوشی هایی همچون مارک و برند یه دنیای پوشالی برای خودش میسازه. یکی دیگه هم به جای اینکه یه کتونی 500 تومنی بخره با 300 تومن یه دست لباس میخره و 200 تومنش رو هم طور دیگه ای هزینه میکنه. اونایی که دلشون و جیبشون بزرگه اون اضافه رو صرف نو نوار کردن یه انسان دیگه میکنن. به نظر من که دو تا انسان لباس داشته باشن خیلی لذت بخش تر از اینه که یکی مارک بپوشه و اون یکی لخت بگرده. اونایی که جیبشون کوچیکه یه مقدار آرومتر و منطقی تر پس اندازش میکنن.

لینک به دیدگاه
اون چیزی که منو راضی میکنه و نیازهامو برطرف میکنه برای خودم مهمه. برام مهم نیست دیگران چه چیزی رو میپسندن یا ارزش ها در نظر دیگران چه برندهایی هست. اگر جامعه ما میفهمید ارزش چیه که ارزش پراید 20 میلون نمیشد.
اونایی که دلشون و جیبشون بزرگه اون اضافه رو صرف نو نوار کردن یه انسان دیگه میکنن. به نظر من که دو تا انسان لباس داشته باشن خیلی لذت بخش تر از اینه که یکی مارک بپوشه و اون یکی لخت بگرده. اونایی که جیبشون کوچیکه یه مقدار آرومتر و منطقی تر پس اندازش میکنن.

تشکر واسه این نوشته هات کافی نیست عالی عالی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

در مورد وسایلی که طولانی مدت استفاده میکنم مثل عینک یا کفش بیشتر دنبال کیفیتم تا برند...حالا یه موقع اتفاقی جنس با کیفیتی که دنبالش میگردم مارک دار هم از اب در میاد...ولی بیشتر به یه سری پارامترای دیگه توجه می کنم

در مورد وسایل دیگه که طول عمر کمتری دارن که اصلا برند مهم نیست برام. یه کیفیت قابل قبول نسبی و یه ظاهر خوب اوکیه! مثلا مانتویی که چن روز پیش جناب فروشنده اصرار عجیبی داشتند که مارک داره و من نمیفهمیدم این چهار وجب پارچه ساده با این رنگ مرده چیه که کسی میاد صرف مارک دار بودنش 350 هزار تومان پول ناقابل رو میده.....حالا بماند که قیمتهای نجومی تر دیگه ش هم هست

یه سری کالاهای دیگه هم مثل عطر باز هم صرف مارک دار بودن توجیه کننده نییت...درسته که مثلا برند ورساچه یا شنل یا ... عطرای بی نظیری دارن ولی عطر با روحیه چون در تماس مستقیمه گاهیی ممکنه سلیقه و روحیه کسی با این برند های معروف جور در نیاد. در نتیجه بیشتر قضیه حسیه تا برندی !!

حتی در مورد تزیینی ها و جواهر و اینجور چیزا صرف برند بودن از نظرم واقعا مهم نییست. بیشتر زیبایی جنس و سلیقه مهمه. هر چند توی این جور چیزا مارک حرف اول رو بزنه.

اما در مورد وسایل غیر شخصی که عموما لوازم برقی باشن مارک طبیعتا خیلی مهمه...

در موردسایر وسایل هم باز تا یه حدودی اهمیت داره....

اما در کل با توجه به جمله بسیار پر مغز "مفت باشه کوفت باشه" وضعیت اقتصادی گاهیی مستقیم و گاهیی غیر مستقیم روی این انتخاب ها تاثیر میذاره.. .هر چند که گاهی هم اصلا میتونه هیچ ربطی نداشته باشه

0

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

تعریف شما از برند چیه؟

درواقع فقط یه عنوان تجاریه ولی بعد از مدتی بعضی از این عنوانا با خدمات خوبی که ارائه میدن توذهن مردم جا میفتن و طرفدار ومشتری پبدا میکنن

تو بعضی موارد بله حتما توجه میکنم

بله تبلیغ هم میکنم،به دوستا و اطرافیانم پیشنهاد میکنم که اگر خواستن فلان وسیله رو تهیه کنن من فلان مارک و داشتم خیلی ازش راضی بودم،در مورد خدماتش،جنسش وکلا فاکتورایی که باعث رضایتم شده توضیح میدم

اول از همه کیفیت،بعدش تنوع طرح وقیمت معقول

بستگی داره برای چه استفاده ای بخوام،ممکنه یه وسیله ای انقدر اهمیت داشته باشه،یا به سلامتیم مرتبط باشه،که خوب براش هزینه زیادی هم پرداخت میکنم

تو سوال بالا هم گفتم،بستگی به میزان اهمیت واستفادش داره ولی کلا کیفیت برام تقریبا مهمه

جنس ارزون بی کیفیت خریدن به نظرم اشتباهه ولی اون جوریم نیستم که هر هزینه ای براش پرداخت کنم

به اندازه ای که ببینم واقعا برام کارایی داره با جیبمم سازگاره

یعنی چی دقیقا؟یعنی یه برندی رو استفاده کنم که به دیگران نشون بدم من فلان مارک تنمه؟یا وسیلم فلان مارکه؟

اگه منظور سوال ودرست متوجه شده باشم ....بیشتر واسه استفاده خودم واسم مهمه،اگه فلان مارک و میخرم بیشتر برای راحتی خودمه،اینکه خیالم ازش راحته،نگران خدماتش نیستم،نگران غیراستاندارد بودنش نیستم،دوروز دیگه خراب نمیشه مجبور شم بندازم دور ایندفعه دوبرابر پول بدم یکی بهترش وبخرم و...حالا اگه استفاده از فلان مارک از نظر اجتماعی هم من وجای بهتری قرار میده،خوب دستش درد نکنه :smiley (18):

اره خب زیاده ولی من باهاش بحثی نکردم که چرا فلان مارک و میخری یا نمیخری شاید در حد پیشنهاد ازش خواسته باشم که مثلا فلان مارک و نخره یا بخره ...

ولی کلا خودم فک میکنم هیچ برندی بیخودی معروف وپرطرفدار نشده حتما کیفیت خوب ارائه داده که طرفدار پیدا کرده،ولی خب خودکشی هم نمیکنم که مثلا کفشم حتما فلان مارک باشه اگه راحت وبا کیفیت باشه فرقی نمیکنه چه مارکیه

اگه پولم به خریدن برندای معروف نرسه مسلما از چیزای دیگه استفاده میکنم،البته به غیر از لوازم آرایش ....

لوازم آرایش واگر شده از خریدای دیگه کم کنم یا جنس معمولی تری بخرم ولی واسه خرید لوازم آرایش حتما از مارکای معتبر وخیلی خوب استفاده میکنم

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
سلام

درود بر شما....

تعریف شما از برند چیه؟

اسم و نماد خاص یه شرکته که ماهیت اساسی جنس رو مشخص میکنه براساس الگوی ساختاری همون محصول.برندهای معتبر معمولا بهترین شرایط تولیدی و کیفی و خدماتی رو دارند و نضمین کننده محصول خودشون هم در هر شرایطی هستند و خدمات به مشتری هم میدن و نظر اونها رو جلب میکنن.برند لزوما پوشاک و وسایل الکترونیکی رو در بر نمیگیره..حتی میتونه در مورد مواد غذایی باشه!

بله!!!اگرچه ممکنه حتی نخرمشون..برای وسایل الکترونیکی،کامپیوتر،موبایل ،وسایل خونه،وسایل آرایشی،ساعت خیلی مارک دار بودن برام مهمه بخصوص خوراکی ها!!!!!!!!!!!!!...برای پوشاک کمتر...نه اینکه برام مهم نباشه. تابحال بهش توجه نکرده ام...

بله خیلی زیاد...هر وسیله مارک داری که خریده ام و خوب بوده به دیگران هم معرفی کرده ام و براشون توضیح داده ام

گارانتی،تضمین کیفیت،درج صحیح قیمت ،ساختار اون وسیله!!!!!معرفی و کاتالوگ مصرف و نحوه استفاده،معتبر و شاخه شده بودن برند از لحاظ کیفیت و کشور سازنده،سابقه قبلی و رضایت

اکثرا در کشور ما وسایل مارک دار گرونند اما من یا یه چیزی رو نمیخرم یا اگه رفتم برای خرید دیگه قیمت برام مهم نیست و بیشتر به دوام و زیبایی و کیفیت اون توجه دارم

تا جایی که بتونم هزینه میکنم!!!!!!!!

اصلا برام مهم نیست اما چون در محیط صمیمی در کار و دانشگاه هستیم همه دوستان بی دغدغه غرور و افاده وسایلمون رو ب هم نشون میدیم !!!!!!!ولی برای خودم مهمه...گاهی خوبه برای خودمون هم کمی بیشتر خرج کنیم و وسایل بهتری بخریم...وسایل مارک دار خوب،اکثرا دوام بالایی دارند و زود خراب نمیشن اما تنوع و زیبایی هم خوبه!!!

بله...بچه های خیلی مایه دار!!نه...چون علاقه شخصی و براساس درآمده

جواب دادم دونه به دونه.....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...