رفتن به مطلب

سوال!! لطفا راهنماییم کنید

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز.

من دانشجوی ترم 2 متالورژی هستم ( البته توی دانشگاه پیام نور تبریز )

میشه لطفا در مورد این رشته برام بیشتر بگین ؟ در مورد کارش ؟ در مورد بازار کار آیندش؟ درآمدش ؟ کارشناسی ارزش داره یا باید به فکر ارشد باشم ؟ و یا باید به فکر تغییر رشته باشم؟

خودم تا حالا با شنیدن از این و اون و اینترنت به این رشته علاقه پیدا کردم اما به صورت تخصصی واقعیتش نمیدونم چیه ؟

همینطور بازار کار آندش خیلی خیلی برام مهمه ....لطفا دوستان راهنماییم کنند....خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

چرا هیشکی هیچی نمیگه؟؟؟

کسی نیییست؟؟؟

امکان تغییر رشتم به مکانیک وجود داره ...نمیدونم متالورژی بهتره واسه کار و درآمد آینده یا اون.

البته سختی درس خوندن توی پیام نور هم هستاااا

لینک به دیدگاه

سلام

رشته مهندسی مواد جزو بهترین وتاپ ترین رشته های فنی هست که میشه برای تحصیلات دانشگاهی انتخاب کرد ولی متاسفانه تو ایران با محدودیتهای عدیده ای همگام شده

تمرکز در نقاط خاص،انحصار شدید ،قدیمی بودن تقریبا صددرصدی سیستم تولید و...

اگر برای اشتغال میخواید درس بخونید(با این وضع بازار کار هر پیش بینی وامید دادنی یه روایت ساده انگارانه از کلیت ماجراست) به نظرم همون سطح کارشناسی کافی هست تحصیلات تکمیلی بیشتر بعد از استخدام ودر دایره پژوهش یا تدریس مفید میتونه باشه

فرق مکانیک ومتالورژی بیشتر در گستره پذیرش شغلیشون هست تو ایران وگرنه واقعا مهندسی مواد رشته ارزشمندیه

بازم بهتره دوستانی که دراین رشته تحصیل کردن بیشتر وبهتر شمارو راهنمایی کنن

موفق باشید

لینک به دیدگاه
سلام

رشته مهندسی مواد جزو بهترین وتاپ ترین رشته های فنی هست که میشه برای تحصیلات دانشگاهی انتخاب کرد ولی متاسفانه تو ایران با محدودیتهای عدیده ای همگام شده

تمرکز در نقاط خاص،انحصار شدید ،قدیمی بودن تقریبا صددرصدی سیستم تولید و...

اگر برای اشتغال میخواید درس بخونید(با این وضع بازار کار هر پیش بینی وامید دادنی یه روایت ساده انگارانه از کلیت ماجراست) به نظرم همون سطح کارشناسی کافی هست تحصیلات تکمیلی بیشتر بعد از استخدام ودر دایره پژوهش یا تدریس مفید میتونه باشه

فرق مکانیک ومتالورژی بیشتر در گستره پذیرش شغلیشون هست تو ایران وگرنه واقعا مهندسی مواد رشته ارزشمندیه

بازم بهتره دوستانی که دراین رشته تحصیل کردن بیشتر وبهتر شمارو راهنمایی کنن

موفق باشید

ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز.

من دانشجوی ترم 2 متالورژی هستم ( البته توی دانشگاه پیام نور تبریز )

میشه لطفا در مورد این رشته برام بیشتر بگین ؟ در مورد کارش ؟ در مورد بازار کار آیندش؟ درآمدش ؟ کارشناسی ارزش داره یا باید به فکر ارشد باشم ؟ و یا باید به فکر تغییر رشته باشم؟

خودم تا حالا با شنیدن از این و اون و اینترنت به این رشته علاقه پیدا کردم اما به صورت تخصصی واقعیتش نمیدونم چیه ؟

همینطور بازار کار آندش خیلی خیلی برام مهمه ....لطفا دوستان راهنماییم کنند....خیلی ممنون

سلام،

خیلی خیلی خوبه که از الان این دغدغه رو دارید. من رشتم مهندسی مواد بوده و میشه یک رشته بین رشته ای محسوبش کرد! مثلا در گرایش الکتروسرامیک، مشترکاتی بین رشته مهندسی برق و فیزیک وجود داره و به همین دلیل دانشجویان این رشته ها می توانند برای ارشد به رشته مواد بیان و تغییر رشته بدن. همینطور هست در گرایش " شکل دادن فلزات" که خیلی به گرایش ساخت و تولید مکانیک نزدیک هست. به همین دلیل برخلاف رشته های دیگر اگر چک کنید می بینید که که به این رشته اطلاق می کنند که " Materials Science and Engineering" یعنی میشه در هر دو شاخه ی Science و Engineering کار کرد. اگر علاقه داشته باشید، واقعا رشته جالب و متنوعیه و هونطور که کفتم می تونید برحسب علاقه، در گستره ی وسیعی کار کنید. اما به دلیل همین اشتراکات متاسفانه در کشور ما خیلی از کارهای مهندسین مواد توسط سایر رشته ها (مکانیک) انجام میشه و با ظاهر بینی به این رشته نگاه می کنن. اما در خارج این رشته یکی از مهم ترین رشته ها هست و پیشرفت زیادی داشته و داره.

اگر قصد وارد شدن به بازار کار رو دارید، با خواند ارشد حداقل دو سال سابقه کار رو از دستد میدید. و چندان ارزشی نداره که ارشد بخوانید. (فقط پرستیژ داره! و پایه حقوقی شما رو بالاتر می بره!) اما اگر قصد خواندن ارشد دارید، بهتره از الان تکلیف رو با خودتون روشن کنید و بهتره که کلا تا مقاطع بالاتر (دکتری) ادامه بدین اما اصلا ایران رو پیشنها نمیکنم. اگر در فیلد بایومتریال هم کار کنید ، موقعیت های خوبی برای گرفتن بورس از خارج خواهید داشت. بطور کلی هرچه با متریال هایی که کاربرد نظامی دارن کمتر کار کرده باشید، شانستون به عنوان یک ایرانی بیشتره.

در مورد بازار کار هم بگم که گرایش خورگی (البته با دید آشنایی شما به بازرسی جوش)، شاید پول سازترین گرایش این رشته باشه.

گرایش های ارشد مواد هم اینا هستن:

1- شناسایی و انتخاب مواد مهندسی

2- خوردگی

3- شکل دادن فلزات

4- استخراج فلزات

5- ریخته گری

6- جوشکاری

7- الکتروسرامیک

8- نانو

می بینید که تنوع خیلی زیادی وجود داره!

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون ،

من به این رشته علاقه پیدا کردم اما تنها سوالی که برام باقی مونده اینه که آیا با فارق التحصیلی از دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی هم همین آینده شغلی در انتظارم خواهد بود؟

میدونم همه چی بی تلاش امکان نداره ، اما به گویش خیلی از دانشجو ها هیچ شرکت یا کارخونه ای واسه مدرک پیام نور تره هم خورد نمیکنه چه بمونه استخدام

لینک به دیدگاه
ممنون از راهنماییتون ،

من به این رشته علاقه پیدا کردم اما تنها سوالی که برام باقی مونده اینه که آیا با فارق التحصیلی از دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی هم همین آینده شغلی در انتظارم خواهد بود؟

میدونم همه چی بی تلاش امکان نداره ، اما به گویش خیلی از دانشجو ها هیچ شرکت یا کارخونه ای واسه مدرک پیام نور تره هم خورد نمیکنه چه بمونه استخدام

سلام مجدد!

راستش در مورد اینکه با مدرک پیام نور استخدام می کنند یا نه، نمی تونم نظری بدم، و هرچی بگم نظر شخی خودمه (از تجربیاتی که دارم).اما بی تعارف بگم (نظر شخصی خودم رو میگم) شانستون در قیاس با خیلی از افراد دیگه مانند شما که مدرک سراسری دارند کمتر هست. این صحبت من رو به هیچ وجه به خودتون نگیرید. من مطمئن هستم شما از نظر علمی می تونید از خیلی از دوستانی که خیلی شانسی به دانشگاه سراسری راه پیدا کرده اند بهتر هست. من یک پیشنهاد می تونم داشته باشم:

شما به علاقه و جدیدت به تلاشتون تو درسا ادامه بدید. خودتو محدود به استادا، امکانات دانشگاه و ... نکن. (خدا رو شکر این روزا اسم همه استاد هست و همه تدریس می کنند! اما استاد واقعی کم گیر میاد)گه به این مواردا بخای محدود بشی، اون موقع هست که یک پیام نوریه واقعی میشی (!) فراتر از اونا حرکت کن. اون موقع به امید خدا می تونی با یک بنیه علمی قوی تو کنکور سراسری ارشد شرکت کنی و یک دانشگاه خوب ادامه تحصیل بدی. اینکه مدرک فوقت از یک دانشگاه سراسری خوب باشه میتونه تا حد زیادی اون ضعف لیسانست روبپوشونه. فکر نکن وارد شدن به ارشد دانشگاه های معتبر ایران(!) کار سختی باشه. اون هم این روزا که واقعا آدم تعجب میکنه که بعضیا چه جوری وارد شدن! پس، از این علاقت (که خیلی هم خوبه) در جهت مثبت استفاده کن و یقین بون که پیشرفت می کنی.

ختم کلام: به هر دلیل الان توی یک مسیر قرار گرفتی. ممکنه نتونی ازش بیرون بیای، اما تو همین مسیر هم که هستی، بهترین باش

لینک به دیدگاه

ببخشید که دوباره پاسخ فرستادم ولی شما توی پست قبلیتون گفتید به فکر ارشد زیاد نباشم چون دوسال سابقه کار رو از دست میدم اما الان نوشتین که واسه ارشد از یه دانشگاه خوب تلاش کنم .

منم اگه بخوام فراتر از کلاسا باشم فوقش میتونم مقاله هایی از سایت بخونم و کتابا رو خودم عمیق بخونم کار دیگه ای که نمیتونم بکنم ، :ws37::sigh::hanghead::4564:

لینک به دیدگاه
ببخشید که دوباره پاسخ فرستادم ولی شما توی پست قبلیتون گفتید به فکر ارشد زیاد نباشم چون دوسال سابقه کار رو از دست میدم اما الان نوشتین که واسه ارشد از یه دانشگاه خوب تلاش کنم .

منم اگه بخوام فراتر از کلاسا باشم فوقش میتونم مقاله هایی از سایت بخونم و کتابا رو خودم عمیق بخونم کار دیگه ای که نمیتونم بکنم ، :ws37::sigh::hanghead::4564:

آره، هنوز هم نظرم همین هست که اگه:

1- تمایل شخصی به ادامه تحصیلی ندارید

+

2- یک جورایی جایی یا کاری رو سراغ دارید که شما رو پذیرا باشن >> در اون صورت ادامه تحصیل شاید یک جورایی 2 سال از عمر آدم رو تلف کنه و می تونه اون 32 سال رو رو کار و زندگیش سرمایه گذاری کنه. (نمیگم ادامه تحصیل بد هست! اما اگه کسی نخواد، واقعا دلیلی نیست که بخاطر پرستیژ و .. 2کاری رو که میخواد بعدا شروع کنه، الکی 2 سال عقب بندازه!)

اما با این اوصاف که شما می گید که برای مدرک پیام نور ارزش کمتری قائل هستند (که فکر کنم هم درست میگید)، بنابراین شاید بهتر باشه (در صورت تمایل) با یک فوق لیسانس (البته دیگه دولتی وترجیها دانشگاه خوب)، وضعیت آیندتون رو عوض کنید و شاید کمتر به اون مدرک پیام نور نگاه بشه (شاید و این بستگی به ارگانی داره که در آینده قصد استخدام دارید).

خوندن مقاله هم شاید برای لیسانس بیشتر بر مبنای علاقتون باشه و زیاد کمکی نکنه. اما همونطور که حتما اطلاع دارید برای هر کدوم از درسا مثل مکانیکی، فیزیکی و ... انقدر کتابای مختلف هست که دیگه به مقاله نمی رسی. منظورم بیشتر این بود که اگه برای درسی، جزه استاد و ... رو هم می خونی، اگه کتاب مربوطه رو بخونی و مسلط بشی، ازجزوه استاد و درسش هم بیشتر بلد میشی و در ادامه مسیر هم کمکت می کنه. مهندسی مواد خیلی مطلب برای خوندن داره که هرچی هم بخونی باز کم میاری!

لینک به دیدگاه
حالا دوسالم سربازی پیش رومه . :4564::4564::4564::4564:

در مورد سربازی هم چند راه کمکی می تونید برای خودتون بسازید:

1- بعد از ادمه تحصیل بتونی جایی امریه بری.

2- معمولا در معاونت پژوهشی دانشگاه ها طرح هایی میاد که گاهی کسر خدمت میشه روش گرفت. سر و گوشی آب بده ببین چنین چیزایی پیدا میشه یا نه

3- از همش بهتر این هست گه اگه شرایطش رو داری (یا شاید هم پیدا کنی) خودت رو به بنیاد نخبگان شهر یا استان خودتون معرفی کنی، تشکل پرونده بدی. اگه استعداد برتر شناخته بشی حداقل مزیت این هست که می تونی تنها با روفتن دوره آموزشی+ انجام یک طرح تحقیقاتی (در حین تحصیل) کارت معافیت بگیری. برای این مورد که گفتم، شرایط مختلف و متنوعی داره که ممکنه شرایطش رو داشته باشی و خودت خبر نداشته باشی! شاید هم اگه بدونی، بتونی اون رو در حین دوره کارشناسی کسب کنی (مثل رتبه اول شدن و معدل بالای 17 و داشتن مقاله و ..) پس تا فرصت داری اول کسب اطلاع کن و بعد بجنب ئ دست به کار شو!

موفق باشی (;

لینک به دیدگاه
آره، هنوز هم نظرم همین هست که اگه:

1- تمایل شخصی به ادامه تحصیلی ندارید

+

2- یک جورایی جایی یا کاری رو سراغ دارید که شما رو پذیرا باشن >> در اون صورت ادامه تحصیل شاید یک جورایی 2 سال از عمر آدم رو تلف کنه و می تونه اون 32 سال رو رو کار و زندگیش سرمایه گذاری کنه. (نمیگم ادامه تحصیل بد هست! اما اگه کسی نخواد، واقعا دلیلی نیست که بخاطر پرستیژ و .. 2کاری رو که میخواد بعدا شروع کنه، الکی 2 سال عقب بندازه!)

اما با این اوصاف که شما می گید که برای مدرک پیام نور ارزش کمتری قائل هستند (که فکر کنم هم درست میگید)، بنابراین شاید بهتر باشه (در صورت تمایل) با یک فوق لیسانس (البته دیگه دولتی وترجیها دانشگاه خوب)، وضعیت آیندتون رو عوض کنید و شاید کمتر به اون مدرک پیام نور نگاه بشه (شاید و این بستگی به ارگانی داره که در آینده قصد استخدام دارید).

خوندن مقاله هم شاید برای لیسانس بیشتر بر مبنای علاقتون باشه و زیاد کمکی نکنه. اما همونطور که حتما اطلاع دارید برای هر کدوم از درسا مثل مکانیکی، فیزیکی و ... انقدر کتابای مختلف هست که دیگه به مقاله نمی رسی. منظورم بیشتر این بود که اگه برای درسی، جزه استاد و ... رو هم می خونی، اگه کتاب مربوطه رو بخونی و مسلط بشی، ازجزوه استاد و درسش هم بیشتر بلد میشی و در ادامه مسیر هم کمکت می کنه. مهندسی مواد خیلی مطلب برای خوندن داره که هرچی هم بخونی باز کم میاری!

امتحانات پیام نور جوریه که اصلا استاد جزوه نمیده و سوالات پایان ترم از کل کتاب طرح میشه ...مام چه بخوایم و چه نخوایم مجبوریم واسه نمره خوب کل کتابو مطالعه کنیم چه استاد درس بده و چه نده

لینک به دیدگاه
در مورد سربازی هم چند راه کمکی می تونید برای خودتون بسازید:

1- بعد از ادمه تحصیل بتونی جایی امریه بری.

2- معمولا در معاونت پژوهشی دانشگاه ها طرح هایی میاد که گاهی کسر خدمت میشه روش گرفت. سر و گوشی آب بده ببین چنین چیزایی پیدا میشه یا نه

3- از همش بهتر این هست گه اگه شرایطش رو داری (یا شاید هم پیدا کنی) خودت رو به بنیاد نخبگان شهر یا استان خودتون معرفی کنی، تشکل پرونده بدی. اگه استعداد برتر شناخته بشی حداقل مزیت این هست که می تونی تنها با روفتن دوره آموزشی+ انجام یک طرح تحقیقاتی (در حین تحصیل) کارت معافیت بگیری. برای این مورد که گفتم، شرایط مختلف و متنوعی داره که ممکنه شرایطش رو داشته باشی و خودت خبر نداشته باشی! شاید هم اگه بدونی، بتونی اون رو در حین دوره کارشناسی کسب کنی (مثل رتبه اول شدن و معدل بالای 17 و داشتن مقاله و ..) پس تا فرصت داری اول کسب اطلاع کن و بعد بجنب ئ دست به کار شو!

موفق باشی (;

ممنون دوست عزیز ...اما اینا که منو شامل نمیشن :

ماده 3 - فرايند احراز استعداد برتر و نخبگي در حوز ههاي مختلف

3-1 در تعيين و احراز شرايط نخبگي، فرآيندهاي تعريف و تجربه شده توسط نهادهاي برگزينندة نخبگان هر بخش پذيرفته شده و با جهت گيري علمي و عقلايي سياس تهاي موجود هماهنگ و معيارهاي وضع شده عنداللزوم تقويت و يا اصلاح مي گردد.

3-2 آيين نامه هاي موجود براي تعيين بهتري نها در بخ شهاي مختلف با رويكرد تقويتي مورد اصلاح و تصويب بنياد قرار خواهد گرفت.ماده 4 شرايط احراز استعدادهاي برتر و نخبگي افرادي كه داراي يكي از ويژگي هاي زير باشند، استعداد برتر يا نخبه شناخته مي شوند.

1-4 برگزيدگان المپيادهاي علمي معتبر داخلي و جهاني

الف) نفرات اول تا سوم المپيادهاي معتبر جهاني و بي نالمللي دانش آموزي با تأييد وزارت آموزش و پرورش به عنوان نخبه

ب) راه يافتگان مرحله نهايي المپيادهاي معتبر جهاني بي نالمللي دان شآموزي با تأييد وزارت آموزش و پرورش به عنوان استعداد برتر

ج) نفرات اول تا سوم المپيادهاي معتبر بي نالمللي دانشجويي با تأييد وزارتين علوم و بهداشت به عنوان نخبه

د) نفرات اول تا سوم المپيادهاي معتبر علمي دانشجويي كشور با معرفي وزارتين علوم و بهداشت به عنوان استعداد برتر

ه) نفرات اول تا سوم المپيادهاي معتبر علمي دانش آموزي كشور با معرفي وزارت آموزش و پرورش به عنوان استعداد برتر

2-4 برگزيدگان از ميان آزمونهاي سراسري

الف) برگزيدگان از ميان رتب ههاي برتر آزمو نهاي سراسري مقطع كارشناسي از ميان 100 نفر اول براي رشت ههاي رياضي و فيزيك، 50 نفر اول براي رشت ههاي علوم تجربي، 50 نفر اول براي رشته هاي علوم انساني و 20 نفر اول براي رشت ههاي هنر به عنوان استعداد برتر

3-4 مخترعان و مكتشفان

الف ( برگزيدگان مسابقات و جشنوار ههاي علمي معتبر داخلي و خارجي از قبيل جشنوارة بي نالمللي خوارزمي، جشنوارة جوان خوارزمي و جشنوارة علوم پزشكي رازي با معرفي وزارتين علوم و بهداشت و تأييد بنياد به عنوان استعداد برتر

ب ( برگزيدگان از ميان مخترعان و مكتشفان ايراني كه اختراع و اكتشاف آنان در مراجع ذيصلاح داخلي و يا خارجي به ثبت رسيده باشد به عنوان استعداد برتر )بنياد تعيين كنندة مراجع ذيصلاح است(

تبصره: جشنوار هها و مسابقات علمي با تأييد وزارتين علوم و بهداشت و در موارد خاص با تأييد بنياد معتبر شناخته مي شود.

4-4 دانش آموختگان برگزيدگان از ميان نفرات اول دانش آموخته رشت ههاي دانشگاهي )كارشناسي و بالاتر( داخل كشور و حوز ههاي علميه )سطح يك و بالاتر( با معرفي «وزارتين علوم و بهداشت » و «مديريت حوزه علميه قم و خراسان » به عنوان استعداد برتر

5-4 برتري نهاي مسابقات علوم قرآني برگزيدگان نفرات اول تا سوم مسابقات معتبر قرآني داخلي و بي نالمللي با تأييد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان استعداد برتر تبصره: تشخيص اعتبار مسابقه با بنياد است.

6-4 شخصيتهاي برجسته علمي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور

الف) برگزيدگان از ميان محققان ايراني كه بر اساس معيارهاي مؤسسات معتبر اطلاعات علمي بي نالمللي و داخلي به لحاظ تعداد ارجاعات به مقالات آنها و يا ساير شاخص هاي مرتبط به عنوان پژوهشگران و دانشمندان ملي و بي نالمللي قرار گرفته اند، با معرفي وزارتين علوم و بهداشت به عنوان نخبه

ب) برگزيدگان از ميان افرادي كه براي حل مشكلات ملي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور راهكارهاي مناسبي ارائه كرد هاند و اين راهكارها تجربه شده و نتايج حاصل از آن به تأييد مراجع ذيربط رسيده باشد، با انتخاب بنياد به عنوان استعداد برتر

ج) برگزيدگان از ميان افرادي كه در هر يك از رشت هها و گرو ههاي علمي اعم از علوم انساني و معارف اسلامي، علوم پايه، فني مهندسي، پزشكي، كشاورزي و هنر، نظريه يا تئوري جديد ارائه كرده و از سوي مراجع معتبر ملي و بي نالمللي مربوطه، تأثيرگذار شناخته شده باشد به عنوان استعداد برتر (تشخيص مراجع معتبر با بنياد است)

د) برگزيدگان از ميان مؤلفان و مترجمان كتب، نويسندگان مقالات، واعظان و شاعران كه آثار فاخر ايشان داراي نقش مهم و تأثير ويژه در توسعه مرزهاي دانش و فناوري يا تربيتي و اخلاقي در حوزه مربوط بوده است، به عنوان استعداد برتر(تشخيص مراجع معتبر با بنياد است)

7-4 آفرينندگان آثار بديع و ارزنده ادبي و هنري برگزيدگان از ميان آفرينندگان آثار بديع و ارزنده هنري در حوزه هاي موسيقي، نقاشي، هنرهاي تجسمي، هنرهاي نمايشي، معماري و غيره با معرفي مراجع معتبر و انتخاب بنياد به عنوان استعداد برتر (تشخيص مراجع معتبر با بنياد است)

8-4 اعضاي هيأت علمي دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشي و فناوري

الف) برگزيدگان از ميان اعضاي هيات علمي كه در مراتب دانشگاهي كار ممتاز و شاخصي را انجام داده اند به عنوان استعداد برتر

ب) برگزيدگان از ميان اساتيد نمونه و ممتاز در سطح كشور براساس ضوابط وزارتين علوم و بهداشت به عنوان استعداد برتر

ج) برگزيدگان از ميان پژوهشگران نمونه كشوري براساس ضوابط وزارتين علوم و بهداشت به عنوان استعداد برتر

9-4 مدرسين و محققين علوم حوزوي

الف) برگزيدگان از ميان مدرسين حوز ههاي علميه كشور كه تدريس مي نمايند، براساس ضوابط شوراي عالي حوزه علميه قم به عنوان استعداد برتر

ب) برگزيدگان از ميان محققين برتر حوزوي با معرفي شوراي عالي حوزه علميه قم به عنوان استعداد برتر

تبصره 1: در مواردي كه براي «برگزيدگان » مرجع ذكر نشده است، مرجع گزينش بنياد است.

تبصره 2: بنياد مي تواند از ميان برگزيدگان به عنوان «استعدادهاي برتر » افرادي را به عنوان «نخبه » معرفي نمايد.ماده 5 - پيشنهاد استعداد برتر و نخبگي م يتواند هم از سوي افراد واجد شرايط و هم از سوي نخبگان و استعدادهاي برتر شناخته شده و هم از سوي نهادها و سازما نها به بنياد صورت گيرد.

ماده 6 - نحوه حمايت از استعدادهاي برتر و نخبگان و ساير موارد براساس آيي ننام هها و ضوابطي خواهد بود كه مطابق بند 11 ماده 9 اساسنامه بنياد توسط هيأت امناء بنياد ملي نخبگان پيشنهاد و به تصويب مي رسد.ماده 7 - موارد خاص و همچنين موارد پيش بيني نشده يا داراي ابهام در شرايط احراز استعدادهاي برتر و نخبگي و مراجع تأييد كننده بنا به تصويب هيات امناي بنياد ملي نخبگان خواهد بود.

ماده 8 - اين آيين نامه در 8 ماده و 7 تبصره در جلسه 589 مورخ 14 / 6/ 85 به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيد و هرگونه تغيير در مفاد آن منوط به پيشنهاد هيات امناي بنياد ملي نخبگان كشور و تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي خواهد بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...