رفتن به مطلب

. . . تهیه کتــــــــاب . . .

- Nahal -

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

mzgej4ui7b4u7qpy4vy.png

هر کدوم از ما برای خوندن کتاب های مورد علاقمون روشی رو انتخاب می کنیم.

ممکن هست کتاب رو بخریم یا از دوستمون قرض بگیریم یا کتابخونه یا ممکن هست از اینترنت دانلود کنیم.

و هر روشی معایا و مزایبی داره.

شما کدوم روش رو بیشتر ترجیح می دید؟و چرا؟

خوشحال میشیم با هم در این مورد حرف بزنیم. :a030:

لینک به دیدگاه

امسال موقع تولدم یه آرشیو ارزشمند از کتابای فاخر رو از دوستم هدیه گرفتم که حاصل کلی سال زحمت و سرچ کردنش بود و به جرات میگم یکی از بهترین هدایایی بود که گرفتم و منو به خوندن کتابای پیدی افی و نتی علاقه مند کرد اما خودم ترجیحا دوست دارم کتاب رو ورق بزنم مخصوصا کتابای قدیمی رو با صفحات کاهی که گاهی ادم از ورق زدنش میترسه که نکنه الان پاره شه اما هر ورقش یه بوی خیلی خوبی داره من بوی کاغذو خیلی دوس دارم به نظرم نیمی از لذت خوندن کتاب در ورق زدنشه

به هر ترتیب الانه که خیلی از کتابا سانسور میشن و یا خیلی کم میشه کتابای فاخرو رحت پیدا کرد و بالا رفتن هزینه ها کتابای نتی میتونن جایگزین مناسبتری باشن

برا همین پیشنهاد میکنم کتابخونه ی نواندیشانیمون رو غنی تر کنیم و کتابای pdf رو در اینجا به اشتراک بزاریم

ممنون نهال جان به خاطر این تاپیک مفید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

مرسی سارا جون

خیلی تاپیک خوبیه

مطمئنا هیچ وقت دانلود کتاب برام ارجح نیست و تا جایی که میشه دانلود نمیکنم

بهترین کار رو خرید کتاب میدونم. به قول بابام آدم هرچی پول بده واسه کتاب ارزش داره و هیچ وقت پشیمون نمیشی از اینکه پول دادی براش

قرض گرفتن و کتابخونه هم ایده های خوبین که خودم اینکارو انجام میدم اما نباید جایگزین خرید کتاب بشن:a030:

لینک به دیدگاه

من خریدن یا دانلود کردن رو دوس دارم .

کلا از قرض گرفتن چیزی از کسی خوشم نمیاد چون خیلی مسئولیت داره :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

سلام :icon_redface:

خب این سوال رو بنظر من نمیشه کلی جواب دادا ، بستگی به اون کتاب داره !

من خودم، اصولا به کتاب های رمان خیلی علاقه دارم ، مخصوصا تو یه برهه ای خیلی خیلی علاقه داشتم، اما تا بحال هیچ کتاب رمانی رو نخریدم ، همیشه از کتابخونه گرفتم ، خوندم و پس دادم ! چون اصولا اینجوری م که امکان نداره یه کتاب رمان رو 2 بار بخونم ، هرچقدرم که عاشقش باشم ، بیشتر از یه بار نمی تونم بخونم ... چون چیزی که بدونم تهش چی شده ، خوندنش برام مفهومی نداره ، برای همین هیچ وقت این مدل کتابا رو نمی خرم :w16:

یه سری کتابا هم هستن که نه درسی نه نه لزوما رمان و ... ، مثلا کتابای شعر ، یا کتابای نادر ابراهیمی و ... ، اینجور کتابا رو چراف هم می خرم، هم اینکه شاید هرکدومو بیشتر از 10 بار بخونم و بازم سیر نشم :ws37:

کتابای درسی فرق می کنه، آدم مدام لازمشون داره، برای همین اونا رو می خرم .:w16:

با دانلود اینترنتی هم موافق نیستم، نه اینکه دانلود نمی کنم ها ، چرا اتفاقا دانلود هم می کنم، اما هیچ وقت تا بحال کتابای اینترنتی ای که دارم رو نخوندم، چون اصلا بهم نمی چسبه ، کتاب رو باید توی دست گرفت و ورق زد :w16: همه ی لذتش به همینه :icon_redface:

لینک به دیدگاه

من فقط دوست دارم کتاب بخرم !!! اصن پی دی افی خوشم نمیاد و خیلی شده دانلود کردم ولی نخوندمش!!!

امانتی هم سخته!!!خیلی مسئولیت داره!!!

در کل نصفِ مزه کتاب خوندن اینه دراز بکشی و تکیه بدی به بالش و یه چایی و تنقلات کنارت باشه و کتابُ ورق بزنیُ با لذت بخونی!!!بخصوص کتاب مال خودت باشه و اصن نگرانه این نباشی که مبادا کثیف بشه!!!:w16:

لینک به دیدگاه

اگه اون کتاب از کتابهای مهم و برجسته باشه (حالا در هر زمینه ای) ترجیح میدم بخرم و همیشه تو کتاب خونم داشته باشم.

اما اگه خیلی مهم و برجسته نباشه ترجیح میدم از کتاب خونه بگیرم و بخونم.

لینک به دیدگاه

منم ترجيح ميدم كتابو بخرم!:w16:

لمس ورق هاي كتاب موقع خوندش يكي از لذت بخش ترين لحظات براي منه!:icon_redface:

شده يه كتابي رو از نت بگيرم ولي اكثر مواقع پرينت ميگيرم ازش تا خوندنش بهم بچسبه:ws3:

كلا من عاشق كتابم:ws37:

لینک به دیدگاه

من معتاد کتاب خریدنم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

شاید یه سری کتابامو اصلا نخونده باشم ولی داشتنشون آرومم میکنه .... یه آرامش عجیب که اگه تو کتابخونم نباشن عصبی میشم !!

کتاب خریدنو دوس دارم .... ورق زدن صفحه هاشو دوس دارم .....دست گرفتن و کلا لمس کتاب رو دوس دارم !

شایدم این برمیگرده که من با تکنولوژی مشکل دارم:hanghead:

لینک به دیدگاه
من معتاد کتاب خریدنم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

شاید یه سری کتابامو اصلا نخونده باشم ولی داشتنشون آرومم میکنه .... یه آرامش عجیب که اگه تو کتابخونم نباشن عصبی میشم !!

کتاب خریدنو دوس دارم .... ورق زدن صفحه هاشو دوس دارم .....دست گرفتن و کلا لمس کتاب رو دوس دارم !

شایدم این برمیگرده که من با تکنولوژی مشکل دارم:hanghead:

اين يني هنوز احساس نمرده!:icon_redface:

لینک به دیدگاه

من کتاب هایی که برام خیلی با ارزشن و تاثیر گذار رو حتما می خرم تا هر وقت دلم خواست بتونم یه نگاهی بشون بندازم و همینطور به دوستان اهل کتابم قرض بدم

اما کتابایی رو که فقط باید یه بار خوند رو ترجیح می دم دانلود کنم

وقتی سنم کمتر بود و سلیقه ی خودم تو کتاب رو نمی دونستم و دانلود کردن هم بلد نبودم از کتاب خونه کتاب قرض می کردم و می خوندم:ws37:

لینک به دیدگاه

منم کتاب خریدن و ورق زدن و دیدنش رو خیلی دوس دارم یعنی اصن یکی از فانتزیامه Laie_21.gif

البته مطالعه کردنم دوس دارمااا اما نمیدونم چرا هروقت کتاب دستم میگیرم خوابم میگیره لامصب....

لینک به دیدگاه

تقریبا محاله کتابی رو به کسی قرض بدم کتاب پاره تن من است (حضرت اسپاو (ره)!) قرض گرفتنم یجورایی ادمو دچار استرس خوندن میکنه

حوصله داشته باشم وباشه با کیفیتش ایبوک میخونم نه فقط بخاطر هزینش که من درختان را دوست دارم:whistle:

ولی تازگیا دارم ارشیو درست میکنم وکتابایی که دوست دارم رو میخرم البته بیشتر به صورت نویسنده هست مثلا همه کتابهای ترجمه شده به فارسی نیچه یا داستایوسکی یا بوکوفسکی و...

قیمت کتاب متاسفانه برای طبقه متوسط جامعه که بیشتر دنبال این کالا هستن سرسام اور شده

کتاب پنج هزارتومانی سه ماه پیش رو دوازده هزارتومن الان قیمت میزنن خب چندتا کتاب مگه میشه اینجوری خرید؟همه دریافتیمو باید اینجوری بدم به کتاب بنابراین اونایی که اصلا نیستن تو نت یا ارزش دارن حتما تو ارشیوت باشن رو به ترتیب اولویت میخرم(مثلا جامعه شناسی گیدنز برا خودم یا روانشناسی هیلگارد) بقیشو دانلود میکنم ومیخونم

اینا

لینک به دیدگاه
تقریبا محاله کتابی رو به کسی قرض بدم کتاب پاره تن من است (حضرت اسپاو (ره)!) قرض گرفتنم یجورایی ادمو دچار استرس خوندن میکنه

حوصله داشته باشم وباشه با کیفیتش ایبوک میخونم نه فقط بخاطر هزینش که من درختان را دوست دارم:whistle:

ولی تازگیا دارم ارشیو درست میکنم وکتابایی که دوست دارم رو میخرم البته بیشتر به صورت نویسنده هست مثلا همه کتابهای ترجمه شده به فارسی نیچه یا داستایوسکی یا بوکوفسکی و...

قیمت کتاب متاسفانه برای طبقه متوسط جامعه که بیشتر دنبال این کالا هستن سرسام اور شده

کتاب پنج هزارتومانی سه ماه پیش رو دوازده هزارتومن الان قیمت میزنن خب چندتا کتاب مگه میشه اینجوری خرید؟همه دریافتیمو باید اینجوری بدم به کتاب بنابراین اونایی که اصلا نیستن تو نت یا ارزش دارن حتما تو ارشیوت باشن رو به ترتیب اولویت میخرم(مثلا جامعه شناسی گیدنز برا خودم یا روانشناسی هیلگارد) بقیشو دانلود میکنم ومیخونم

اینا

حضرت اسپاو این کتاب جامعه شناسی گیدنز رو دارید ایبوکش رو؟ هست تو نت؟ یا قبلا تو انجمن گذاشتید؟

لینک به دیدگاه
حضرت اسپاو این کتاب جامعه شناسی گیدنز رو دارید ایبوکش رو؟ هست تو نت؟ یا قبلا تو انجمن گذاشتید؟

حضرت اسپاو که با رحمت ایزدی رفتن مسافرت ولی من خودم کتاب گیدنز هم ویرایش سوم وهم ویرایش چهارمشو خریدم کلی هم ایتن دوتا ویرایش باهم تفاوت دارن

تو نت نسخه فارسیش که نیست انگلیسیشم ندیدم بازم خواستی میگردم دنبالش

لینک به دیدگاه
حضرت اسپاو که با رحمت ایزدی رفتن مسافرت ولی من خودم کتاب گیدنز هم ویرایش سوم وهم ویرایش چهارمشو خریدم کلی هم ایتن دوتا ویرایش باهم تفاوت دارن

تو نت نسخه فارسیش که نیست انگلیسیشم ندیدم بازم خواستی میگردم دنبالش

عهه چرا؟

خدا نکنه :)

اره نبود. کتاب پیامدهای مدرنیته ش رو فقط تو نت و کتابناک دیده بودم و گرفته بودم. این نبود اما

لینک به دیدگاه
عهه چرا؟

خدا نکنه :)

اره نبود. کتاب پیامدهای مدرنیته ش رو فقط تو نت و کتابناک دیده بودم و گرفته بودم. این نبود اما

فعلا که قیمتشو زدن 18000 تومن اگه پیداش کردی بخر چون قراره قیمت کتاب رو جوری بالا ببرن که خرید کتاب بره لای قصه ها وخاطرات:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

جدیداً خریدنش به صورت کاغذی عجیب بهم حس عذاب وجدان قطع درختان رو میده.

ولی خب بهترین راهش همین خریدنِ.

قرض گرفتنش رو دوست ندارم. خوبِ آدم کتابی رو که میخونه نگه داره و داشته باشه.

به صورت Ebook خیلی لذت نمیبرم. کتاب درسی رو که اصلاً نمیتونم Ebook بخونم.

لینک به دیدگاه

یه زمانی عاشق خوندن کتاب بودم و هم میخریدم .هم امانتی . هم ایبوکی میخوندم ..

جدیدا اصلا حال و حوصله خرید کردنش هم ندارم متأسفانه..

در حد ورق زدن میخونم:hanghead:

کتابهامو به کسی قرض نمیدم چون یکبار برام آش و لاش پس آوردن دیگه این اشتباهو رو تکرار نمیکنم:ws37:

توی گوشیم چندین کتاب دارم که همشو خوندم ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...