رفتن به مطلب

تغییر رشته از مکانیک به صنایع

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان.:a030:

همونطور که میدونی:ws3:د، بنده کارشناسی مکانیک (ساخت و تولید) میخونم و دانشجوی فنی هستم (هنرستانی). یعنی ریاضیاتم زیاد خوب نیست. حالا من با اون تعاریفی که از رشته مهندسی صنایع و رشته های مدیریتی شنیده ام، میخوام به یکی از رشته های مدیریتی تغییر رشته بدم. احساس میکنم با این تغییر رشته، میتونم اون صنعتی که تا الان یاد گرفتم، پیاده اش کنم.

حالا از عزیزانی که تو این زمینه اطلاعاتی دارن، چند تا سوال دارم:

1- کدوم رشته مدیریتی برای من که مکانیک خونده ام، بهتره ؟ چند تا از دوستام گفته اند مدیریت اجرایی (MBA)

2- به نظر شما، میشه با این پایه ریاضی ضعیف، و با این رقابتی که توی کنکور ارشد رشته های مدیریتی هست، میتونم برای کنکور سال بعد، یه دانشگاه خوب قیول شم؟

3- به نظر شما، اصلا صلاح هست که من تغییر رشته بدم؟ با در نظر گرفتن سختی کنکوری که رشته خودم نیست و بازار کار و ...

از همه دوستانی که منو لایق راهنمایی میدونن، سپاسگذارم:w02:

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوستان. :a030: سلام

همونطور که میدونی:ws3:د، بنده کارشناسی مکانیک (ساخت و تولید) میخونم و دانشجوی فنی هستم (هنرستانی). یعنی ریاضیاتم زیاد خوب نیست. حالا من با اون تعاریفی که از رشته مهندسی صنایع و رشته های مدیریتی شنیده ام، میخوام به یکی از رشته های مدیریتی تغییر رشته بدم. احساس میکنم با این تغییر رشته، میتونم اون صنعتی که تا الان یاد گرفتم، پیاده اش کنم.

1- کدوم رشته مدیریتی برای من که مکانیک خونده ام، بهتره ؟مدیریت صنعتی و بازرگانی خوبن ریاضیاتش هم بد نیست میشه چند درصدی زد چند تا از دوستام گفته اند مدیریت اجرایی (MBA) مدیریت اجرایی ریاضی نداره البته فکر کنم اما MBA ریاضی داره خیلی خیلی سخت هم داره

2- به نظر شما، میشه با این پایه ریاضی ضعیف، و با این رقابتی که توی کنکور ارشد رشته های مدیریتی هست، میتونم برای کنکور سال بعد، یه دانشگاه خوب قیول شم؟ مجموعه مدیریت بهتره و درصد موفقیت بالاتره

3- به نظر شما، اصلا صلاح هست که من تغییر رشته بدم؟ با در نظر گرفتن سختی کنکوری که رشته خودم نیست و بازار کار و ...

البته اینا نظر من بود:ws3:

لینک به دیدگاه

از همه دوستانی که منو لایق راهنمایی میدونن

:ws3:

درود مهندس

خب من یکی از دوستام از صنایع رفت مدیریت و رتبه ی خوبی هم آورد و یونی تهران قبول شد .الان هم بورسیه هیئت علمی دکترای مدیریت یونی مازندران میخونه و خلاصه شرط رو برد.

ایشون دوست داشتن جز برترین ها باشن و اینطوری هم شد خدا رو شکر(البت شخصیت ایده آل گرایی نداره ولی جامعه ایده آل گرایی داریم و...) ولی با توجه به رقابت سنگین در کنکور ارشد صنایع، تغییر رشته دادن.

پس:

مجموع مدیریت رو با صنایع مقایسه نکن(داریم در مورد کنکور ارشد صحبت می کنیم نه دکترا)

تغییر رشت از مک به صنایع هم به نظر من خوب نیست به دلایل مهم:

ظرفیت پذیرش در صنایع کم است(نگو خب تعداد شرکت کننده های صنایع هم کمتر است که توضیح آماری اش کمی پیچیده است..)

تعداد دروسی که در ارشد صنایع می اد کم است نسبت به مکانیک و از طرفی خیلی از بچه های تموم صنایع اگه کلاس برن تموم دروسش رو کلاس می رن(با یه مقایسه ساده متوجه میری که کلاس نرفتن برای صنایع خیلی ضرر داره ولی برای مکانیک اینگونه نیست چرا که اونایی که کلاس های کنکور مکانیک میرن طبیعتا خیلی سخته تموم درس ها(14) رو برن و زیاد از اونهایی که کلاس نمی رن جلو نمی افتن- جمله بندی افتضاحه میدونم حس ویرایش نیست..)

پیشنهاد من:

(MBA و کلا مجموعه مدیریت

ابزاردقیق(البته یورش برای دانشگاه صنعت نفت نه مجازی..)

همون مکانیک ساخت

در مورد ریاضی هم خزعبل نگو تو میتونی

لینک به دیدگاه

1- کدوم رشته مدیریتی برای من که مکانیک خونده ام، بهتره ؟ چند تا از دوستام گفته اند مدیریت اجرایی (MBA)

صنایع با مدیریت قرابت ها وتفاوتهای زیادی داره ونباید جفتشونو بایه دید نگاه کنی تقریبا تفاوت مجموعه مکانیک وساخت وتولید هست تفاوت این دوتا

باید ببینی چی میخوای از ادامه تحصیلت؟

مدرک؟شغل؟اعتبار؟مکانیک چی نمیتونه بهت بده که داری میری دنبال صنایع یا مدیریت اگه برای این سوال جوابی نداری بهتره قید تغییر رشته رو بزنی

اینکه مثلا ساخت تولید اینده یا بازار کار نداره حرف زیاد معتبری نیست ودلیل اصلا موجهی برای تغییر رشته نیست چون مشکلاتتو اگه زیاد نکنه(که مطمئنم میکنه) کم نمیکنه

2- به نظر شما، میشه با این پایه ریاضی ضعیف، و با این رقابتی که توی کنکور ارشد رشته های مدیریتی هست، میتونم برای کنکور سال بعد، یه دانشگاه خوب قیول شم؟

ریاضی رو دوبرابر بقیه وقت بزاری براحتی میتونی بخونی ربطی به پایه نداره چون یک سری مفاهیم استنتاجی هست تو ریاضیات که باید بفهمیشون واگه فکر میکنی صنایع ومدیریت هلو هستند وخبری از ریاضیات نیست باید به عرضتون برسونم که مملو از مفاهیم اماری وروابط ریاضی هست!

پس بهتره وقتتو برای بالابردن سواد ریاضیت بزاری به جای فرار ازش!

جوابتو بالا دادم جواب سوالتو خودت باید بدی که از این تغییر رشته چی میخوای

من به شخصه چون استخدام شده بودم ادامه تحصیل در رشته های فنی نیازهای شغلی وفکری منو ارضا نمیکردبنابراین به دلایلی رشته مدیریت رو انتخاب کردم ولی باید یک جوابی خودت برای این تغییر داشته باشی وگرنه اشتباهه

اینم جواب من :whistle:

لینک به دیدگاه

درود خدمت شما...

دوست عزیز در تایید فرمایشات آقا سجاد باید به چند نکته اشاره کنم :

اول اینکه به دلیل اینکه بیس رشته مهندسی صنایع آمار و احتمالات و تحقیق در عملیات هست پس باید رابطه خوبی با گروه ریاضی داشته باشید حتی به وفور دیده شده که از فارغ التحصیلان ریاضی به دلیل اینکه درس تحقیق در عملیات رو هم میخونن ،علاقه به ادامه تحصیل در رشته صنایع پیدا میکنند...:banel_smiley_4:

نکته دوم اینکه ظرفیت پذیرش مهندسی صنایع واقعا خیلی کم هست.....این نکته رو هم در نظر بگیرید که سخت ترین کنکور ارشد مربوط به صنایع-صنایع هست ....( سوالهای امسال هم که المپیادی بودن:hanghead:)

البته گرایش سیستم و بهره وری مختص کسانی هست که از رشته های دیگه به صنایع کوچ میکنند و شرکت در این گرایش برای فارغالتحصیلان صنایعی ممنوع هست ،این گرایش هم ریاضی عمومی 1 و 2 و امار رو باید امتحان بدین....این گرایش برای کسانی که میخوان ترفیع بگیرن و.... خیلی مناسب هست....

اما در کل باید یک دیدی از آنچه که میخواهید به اون برسید رو برای خودتون ترسیم کنید و با توجه به اون ادامه تحصیل بدین...

موفق باشید...:a030:

لینک به دیدگاه

1 - مدیریت صنعتی و بازرگانی خوبن ریاضیاتش هم بد نیست میشه چند درصدی زد چند تا از دوستام گفته اند مدیریت اجرایی (MBA) مدیریت اجرایی ریاضی نداره البته فکر کنم اما MBA ریاضی داره خیلی خیلی سخت هم داره

2- مجموعه مدیریت بهتره و درصد موفقیت بالاتره

البته اینا نظر من بود:ws3:

مفید بود. خودم که به صنایع علاقه دارم. یعنی در مورد مدیریت، چیز زیادی نمیدونم.

ممنون از راهنماییت مهندس

از همه دوستانی که منو لایق راهنمایی میدونن

:ws3:

درود مهندس

خب من یکی از دوستام از صنایع رفت مدیریت و رتبه ی خوبی هم آورد و یونی تهران قبول شد .الان هم بورسیه هیئت علمی دکترای مدیریت یونی مازندران میخونه و خلاصه شرط رو برد.

ایشون دوست داشتن جز برترین ها باشن و اینطوری هم شد خدا رو شکر(البت شخصیت ایده آل گرایی نداره ولی جامعه ایده آل گرایی داریم و...) ولی با توجه به رقابت سنگین در کنکور ارشد صنایع، تغییر رشته دادن.

پس:

مجموع مدیریت رو با صنایع مقایسه نکن(داریم در مورد کنکور ارشد صحبت می کنیم نه دکترا)

تغییر رشت از مک به صنایع هم به نظر من خوب نیست به دلایل مهم:

ظرفیت پذیرش در صنایع کم است(نگو خب تعداد شرکت کننده های صنایع هم کمتر است که توضیح آماری اش کمی پیچیده است..)

تعداد دروسی که در ارشد صنایع می اد کم است نسبت به مکانیک و از طرفی خیلی از بچه های تموم صنایع اگه کلاس برن تموم دروسش رو کلاس می رن(با یه مقایسه ساده متوجه میری که کلاس نرفتن برای صنایع خیلی ضرر داره ولی برای مکانیک اینگونه نیست چرا که اونایی که کلاس های کنکور مکانیک میرن طبیعتا خیلی سخته تموم درس ها(14) رو برن و زیاد از اونهایی که کلاس نمی رن جلو نمی افتن- جمله بندی افتضاحه میدونم حس ویرایش نیست..)

پیشنهاد من:

(MBA و کلا مجموعه مدیریت

ابزاردقیق(البته یورش برای دانشگاه صنعت نفت نه مجازی..)

همون مکانیک ساخت

در مورد ریاضی هم خزعبل نگو تو میتونی

علی جان، یعنی آخر عشقی.:w02:

خواستم کلاس بذارم که اونو گفتم:ws28:

اون دوستت لابد خیلی درس خون بود. من به زور خودمو تا اینجا کشونده ام.:ws3:

والا من در مورد صنایع اطلاعات دارم و ازش خوشم اومده. در مورد مدیریت چیز زیادی نمیدونم. واسه همین گفتم صنایع.

اگه واقعا اینقدر سخته، با این روحیه درس خوندن که من دارم، صنایع به صلاح نیست. صنایع رو بی خیال.

در مورد MBA زیاد تعریف شنیده ام. حالا دقیقا نمیدونم چطور چیزیه که بدونم خوشم میاد یا نه.

ابزار دقیق چرا؟ این که مال برقی هاست. به درد ما میخوره ؟ ما میتونیم بخونیم؟ کنکورش برامون سخت نیست.

علی جان نمیدونم در جریان هستی یا نه. من از همون اول با آقاسی (ریاضی) مشکل دارم.

ولی اگه هدفم مشخص باشه و بدونم که تاثیر ریاضی زیاده، و می تونم موفق بشم، میخونم. البته در حال حاضر هم دارم روی پایه ریاضیم کار میکنم و خوب بوده نتیجه اش تا به حال.

تا ببینیم تا چه حد میتونم قوی بشم.

:a030:

1- صنایع با مدیریت قرابت ها وتفاوتهای زیادی داره ونباید جفتشونو بایه دید نگاه کنی تقریبا تفاوت مجموعه مکانیک وساخت وتولید هست تفاوت این دوتا

باید ببینی چی میخوای از ادامه تحصیلت؟

مدرک؟شغل؟اعتبار؟مکانیک چی نمیتونه بهت بده که داری میری دنبال صنایع یا مدیریت اگه برای این سوال جوابی نداری بهتره قید تغییر رشته رو بزنی

اینکه مثلا ساخت تولید اینده یا بازار کار نداره حرف زیاد معتبری نیست ودلیل اصلا موجهی برای تغییر رشته نیست چون مشکلاتتو اگه زیاد نکنه(که مطمئنم میکنه) کم نمیکنه

2- ریاضی رو دوبرابر بقیه وقت بزاری براحتی میتونی بخونی ربطی به پایه نداره چون یک سری مفاهیم استنتاجی هست تو ریاضیات که باید بفهمیشون واگه فکر میکنی صنایع ومدیریت هلو هستند وخبری از ریاضیات نیست باید به عرضتون برسونم که مملو از مفاهیم اماری وروابط ریاضی هست!

پس بهتره وقتتو برای بالابردن سواد ریاضیت بزاری به جای فرار ازش!

3- جوابتو بالا دادم جواب سوالتو خودت باید بدی که از این تغییر رشته چی میخوای

من به شخصه چون استخدام شده بودم ادامه تحصیل در رشته های فنی نیازهای شغلی وفکری منو ارضا نمیکردبنابراین به دلایلی رشته مدیریت رو انتخاب کردم ولی باید یک جوابی خودت برای این تغییر داشته باشی وگرنه اشتباهه

اینم جواب من :whistle:

مرسی سجاد جان، جوابت خیلی کامل بود.

والا، با اون تعاریفی که از صنایع شنیده ام، احساس میکنم با خوندن این رشته، آموخته های فنی خودم رو میتونم توی بازار و به شکل یه مجموعه کارگاهی مانند، پیاده کنم. یعنی میتونم با اصول صحیح و بهترین بازده، شروع به تاسیس کارگاه کنم و یا اینکه، در کارخونه ها، با سمت بالاتر، استخدام بشم. البته ذهیت اصلیم، همون اولیه که گفتم. مکانیک نمیتونه شم مدیریتی و تنظیم این بازده و طراحی اصول کار رو بهم بده. منظورت از اینکه به مشکلاتم اضافه میکنه رو نفهمیدم. چه مشکلی مثلا؟

در مورد ریاضی، من نگفتم که میخوام ازش فرار کنم. اتفاقا از همون اول به ریاضی علاقه داشتم و به دلیل فنی بودنم، ضعیف موندم. الان هم تقریبا یه ساله که دارم کم و بیش، روی ریاضی کار میکنم که قوی بشم و تا الان هم که بد نبوده و روز به روز علاقه ام بیشتر میشه. از آمار، آنچنان خوشم نمیاد. ولی اگه مجبور بشم، میخونم.

آقایی:w02:

درود خدمت شما...

دوست عزیز در تایید فرمایشات آقا سجاد باید به چند نکته اشاره کنم :

اول اینکه به دلیل اینکه بیس رشته مهندسی صنایع آمار و احتمالات و تحقیق در عملیات هست پس باید رابطه خوبی با گروه ریاضی داشته باشید حتی به وفور دیده شده که از فارغ التحصیلان ریاضی به دلیل اینکه درس تحقیق در عملیات رو هم میخونن ،علاقه به ادامه تحصیل در رشته صنایع پیدا میکنند...:banel_smiley_4:

نکته دوم اینکه ظرفیت پذیرش مهندسی صنایع واقعا خیلی کم هست.....این نکته رو هم در نظر بگیرید که سخت ترین کنکور ارشد مربوط به صنایع-صنایع هست ....( سوالهای امسال هم که المپیادی بودن:hanghead:)

البته گرایش سیستم و بهره وری مختص کسانی هست که از رشته های دیگه به صنایع کوچ میکنند و شرکت در این گرایش برای فارغالتحصیلان صنایعی ممنوع هست ،این گرایش هم ریاضی عمومی 1 و 2 و امار رو باید امتحان بدین....این گرایش برای کسانی که میخوان ترفیع بگیرن و.... خیلی مناسب هست....

اما در کل باید یک دیدی از آنچه که میخواهید به اون برسید رو برای خودتون ترسیم کنید و با توجه به اون ادامه تحصیل بدین...

موفق باشید...:a030:

مرسی هستی خانم.

والا، در جواب سجاد عزیز هم گفتم که، به ریاضی علاقه دارم و دارم روش کار میکنم که قوی بشم. پس مشکلی باهاش ندارم. ولی آمار رو نمیدونم. رابطه آنچنان خوبی باهاش ندارم.

طبق راهنمایی که علی آقا کردن، به این نتیجه رسیدم که بهتره صنایع نخونم. برم دنبال رشته های مدیرتی مثل مدیریت اجرایی. چون به نظر میاد که از عهده صنایع بر نمیام.

اون گرایش هایی که گفتین هم، واسه من مناسب نیست. چون من فعلا شغلی ندارم که بخوام ترفیع بگیرم.

هدفم رو به سجاد هم گفتم. میخوام دونسته های فنی خودم رو بتونم مدیریت کنم و باهاشون، شروع به ایجاد یه صنعت بکنم. احساس میکنم با خوندن صنایع ( نمیدونم، شایدم مدیریت) میتونم محیطی صنعتی با بازدهی سریع ایجاد کنم.

از راهنماییتون سپاسگذارم.:a030:

لینک به دیدگاه

در مورد ریاضی آقاسی:

1-برو سایت آقاسی و نصیحت استاد رو گوش کن وگرنه اعتماد به نفست می ریزه

2-سه نوع تست داریم. بینشی/مهارتی/دانشی

ریاضی از نوع مهارتی هست که با تست زدن پیاپی حله

لینک به دیدگاه
در مورد ریاضی آقاسی:

1-برو سایت آقاسی و نصیحت استاد رو گوش کن وگرنه اعتماد به نفست می ریزه

2-سه نوع تست داریم. بینشی/مهارتی/دانشی

ریاضی از نوع مهارتی هست که با تست زدن پیاپی حله

مرسی علی جان.

ولی مثل اینکه در جریان نیستی. این شوخی بود. اتفاقا از کتابهاش خوشم اومده.

فقط اون اول ها، هی به اسی و مریم و حمید میگفتم آقاسی سخته. باهاش مشکل دارم. دیگه این مورد، سوژه شد واسه بچه ها.:icon_pf (34): هرچی میگفتم، میگفتن مشکلت با آقاسی حل شد؟:ws3:

نکته جالبی گفتی: تست زدن پیاپی

LIKE :w02:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به نظر من تغییر رشته از مکانیک به سمت رشته های مدیریت برای کسانی که می خوان برای خودشون کار کنند ( مثل بچه های ساخت وتولید) واجب هستش.

______

وبرای بچه های مکانیک ی که قصد کار توی بازار آزاد دارن تغییر رشته به سمت رشته های مدیریت مستحب هستش چون باعث میشه یه هم افزایی خوبی بین تخصص هاشون ایجاد بشه وجایگاه های شغلی خوبی بدست بیارن وطبیعا حقوق بیشتری دریافت کنند

_____

اما برای کسانی که می خوان برم توی حوزه تدریس و کار های تحقیقاتی و در محیط های آکادمیک کار کنند تغییر رشته حرام است

این ها هم فتواهای من بود:w16:

لینک به دیدگاه
به نظر من تغییر رشته از مکانیک به سمت رشته های مدیریت برای کسانی که می خوان برای خودشون کار کنند ( مثل بچه های ساخت وتولید) واجب هستش.

______

وبرای بچه های مکانیک ی که قصد کار توی بازار آزاد دارن تغییر رشته به سمت رشته های مدیریت مستحب هستش چون باعث میشه یه هم افزایی خوبی بین تخصص هاشون ایجاد بشه وجایگاه های شغلی خوبی بدست بیارن وطبیعا حقوق بیشتری دریافت کنند

_____

اما برای کسانی که می خوان برم توی حوزه تدریس و کار های تحقیقاتی و در محیط های آکادمیک کار کنند تغییر رشته حرام است

این ها هم فتواهای من بود:w16:

عزیزم وقتی اطلاعات نداری چرا نظر میدی:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
خوب شما که اطلاعات داری کمی مارا راهنمایی کن !!!!

کجای حرف های من اشتباه بود؟

مهندسی صنایع = رشته های مدیریت ؟؟؟:banel_smiley_4:

عزیزم به رشته تحصیلیم توجه کن بعد بپرس اطلاعات داری یا نداری:w16:

لینک به دیدگاه
مهندسی صنایع = رشته های مدیریت ؟؟؟:banel_smiley_4:

عزیزم به رشته تحصیلیم توجه کن بعد بپرس اطلاعات داری یا نداری:w16:

من به شما و تخصص تون بی احترامی نکردم!!

.

.

در خصوص سوال هم باید بگم

من متن سوال رو خوندم که آقا MOrteZA Taghizadeh نوشته بود " میخوام به یکی از رشته های مدیریتی تغییر رشته بدم"

تازه سوال اولش هم این هست که "کدوم رشته مدیریتی برای من که مکانیک خونده ام، بهتره ؟ چند تا از دوستام گفته اند مدیریت اجرایی (MBA)"

حالا جوابی که من دادم کجاش اشتباه؟

لینک به دیدگاه
من به شما و تخصص تون بی احترامی نکردم!!

.

.

در خصوص سوال هم باید بگم

من متن سوال رو خوندم که آقا MOrteZA Taghizadeh نوشته بود " میخوام به یکی از رشته های مدیریتی تغییر رشته بدم"

تازه سوال اولش هم این هست که "کدوم رشته مدیریتی برای من که مکانیک خونده ام، بهتره ؟ چند تا از دوستام گفته اند مدیریت اجرایی (MBA)"

حالا جوابی که من دادم کجاش اشتباه؟

پس باید حال استارتر رو بگیرم هنوز فرق مهندسی صنایع و مدیریت رو نمیدونه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
پس باید حال استارتر رو بگیرم هنوز فرق مهندسی صنایع و مدیریت رو نمیدونه:banel_smiley_4:

شاید...

راستی لطف میکنی چندتا از شغل ها (بازار کارها) که مخصوص فارغ التحصیل های رشته صنایع است نام ببری؟

البته اگه زحمتی نیست..

لینک به دیدگاه

بچه هایی که از هنرستان مکانیک خوندند دید فنی خوبی دارند و می تونند بعد از فارغ التحصیلی خود اشتغال باشند . البته مشکل ضیعیف بودن ریاضیات ه که واقعا دردسر فرین هست در مکانیک. پیشنهاد من اینه که اگر به رشتتون علاقه دارید سعی کنید بر مباحث ریاضی مسلط تر بشید و تغییر رشته ندید هر چند اگر تغییر رشته هم بدید و بالفرض صنایع بخونید هم به خاطر تجربه و دید فنی که از هنرستان دارید قطعا نسبت به بقیه مهندس های صنایع یه برتری دارید مخصوصا اگر دید طراحی خوبی داشته باشید.

بحث کنکور و یه دانشگاه خوب رفتن هم تا حدودی به ریاضیات بستگی داره

گرایش ساخت و تولید نزدیکترین گرایشبه مهندسی صنایع هست . البته تفاو صنایع و مکانیک بسیار بسیار زیاده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...