رفتن به مطلب

قاعدگی در دختران

ارسال های توصیه شده

درمان غیر داروئی دیسمنوره اولیه

استراحت

استفاده از حوله گرم روی قسمت پایین شکم و پشت

تغییر سبک زندگی ( ورزش منظم، قطع سیگار، کاهش مصرف الکل و کافئین، کاهش وزن)

دیسمنوره ثانویه به علت وجود یک مسئله پاتولوژیک در لگن است.

علائم دیسمنوره ثانویه

شروع ان نسبت به دیسمنوره اولیه در سنین بالاتری است (اغلب بعد از ۲۰ سالگی )

معمولا درد از ۱ تا ۲ هفته قبل از عادت ماهیانه شروع شده و تا چند روز بعد از قطع خونریزی ادامه می یابد.

با گذشت زمان شدت آن بیشتر می شود.

اغلب بیماران از دردهای لگنی در غیر از زمان خونریزی های قاعدگی شکایت دارند.

به درمان با داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و یا قرص های خوراکی پیشگیری از باردرای پاسخ مناسب نمی دهد.

درمان دیسمنوره ثانویه توسط متخصص زنان و زایمان و با برطرف کردن عامل ایجاد آن انجام می شود.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 267
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

قرصهایی هستن که به جای نوار در زمان پریود استفاده میشوند آیا عوارض دارند یا مشکلی ندارند؟:ws52:

عزیزم درست متوجه نشدم قرص رو...

احتمال میدم منظورت تامبونهایی هست که تقریبا به شکل قرص مانندی هستند که خون را جذب میکنند و به جای نوار که روی لباس زیر قرار میگیره این نوع تامبون وارد داخل شده این رو تقریبا دختر خانومها در غرب استفاده میکنند مزیتش اینه که جلوگیری از بوی بد میکند و کثیفی هم نداره اما خب از شدت خونریزی میکاهد اینم زیاد جالب نیست:w16:

لینک به دیدگاه
عزیزم درست متوجه نشدم قرص رو...

احتمال میدم منظورت تامبونهایی هست که تقریبا به شکل قرص مانندی هستند که خون را جذب میکنند و به جای نوار که روی لباس زیر قرار میگیره این نوع تامبون وارد داخل شده این رو تقریبا دختر خانومها در غرب استفاده میکنند مزیتش اینه که جلوگیری از بوی بد میکند و کثیفی هم نداره اما خب از شدت خونریزی میکاهد اینم زیاد جالب نیست:w16:

اره دکتر منظورم همون بود:icon_redface:

عوارضش چیه خو؟:w02:

لینک به دیدگاه
اره دکتر منظورم همون بود:icon_redface:

عوارضش چیه خو؟:w02:

عزیزم کامل توضیح داده بودم بین جواب سوالات 2و 3 یه بار دیگه با دقت نگاه کن باز اگر متوجه نشدی در خدمتم...

لینک به دیدگاه

آکنه:

یکی از عوارض شایع دوران نوجوانی آکنه یا جوش غرور است که علت آن تغییرات هورمونی در بدن است و در دختران، به خصوص پیش از شروع عادت ماهیانه شدت می ‌یابد. آکنه با عواملی مانند پوست چرب و شیوه تغذیه نادرست شدت می ‌یابد.بنابراین راه درمان آکنه‌های معمولی رعایت بهداشت پوست ، شستشوی مرتب صورت با صابون‌های غیرمحرک و پرهیز از دست‌زدن به آنهاست..

یه سوالی داشتم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

من اصلا صورتم جوش و آکنه و اینا نداشت حتی دوره ی نوجوانی...ولی اخیرا موقع پریود چندتا جوش مسخره روی صورتم پدیدار شده که اذیتم میکنه:4564:

خیلی بزرگ نیستن ولی قرمزن و خیلی دیر به دیر خوب میشه به نظرتون من برم متخصص پوست یانه؟

لینک به دیدگاه
یه سوالی داشتم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

من اصلا صورتم جوش و آکنه و اینا نداشت حتی دوره ی نوجوانی...ولی اخیرا موقع پریود چندتا جوش مسخره روی صورتم پدیدار شده که اذیتم میکنه:4564:

خیلی بزرگ نیستن ولی قرمزن و خیلی دیر به دیر خوب میشه به نظرتون من برم متخصص پوست یانه؟

این جوشها معمولا چند روز قبل پریود روی چانه یا بینی و پیشانی پیدا میشوند و بعد از تمام شدن پریود خود بخود از بین میروند

نه عزیزم این جوشها طبیعیه برای بعضی از خانومها چنین جوشهایی پیدا میشه احتیاج به متخصص هم نیست.

لینک به دیدگاه
این جوشها معمولا چند روز قبل پریود روی چانه یا بینی و پیشانی پیدا میشوند و بعد از تمام شدن پریود خود بخود از بین میروند

نه عزیزم این جوشها طبیعیه برای بعضی از خانومها چنین جوشهایی پیدا میشه احتیاج به متخصص هم نیست.

نه از یکی دوماه پیش همینطوری مونده ...

چرا خوب نمیشه:4564: تازه یه چند تا هم زیر پوستیه....

لینک به دیدگاه
نه از یکی دوماه پیش همینطوری مونده ...

چرا خوب نمیشه:4564: تازه یه چند تا هم زیر پوستیه....

خب این مدت زمانیکه شما میگین ناشی از عواملهای متعددیه عزیز

میتونه از محصولات آرایشی باشه حالا ضد آفتاب یا حتی مرطوب کننده و غیر،کم تحرکی ، مصرف زیاد شیرینی یا چربی و همینطور زیاد زیر نور آفتاب بمونی

لینک به دیدگاه

سلام:ws3:

یه سوالی داشتیم خانوم دکتر :w02:

میگما اینایی که کیست تخمدان دارن زمان پریود شدنشون ممکنه که کیست هارو هم دفع کنن؟؟:ws38:

مثلا اگه زمان پریود شدن چند ماه عقب بیوفته بعدش دکتر بهشون بگه باید بری سونو تو سونو کیست تشخیص داده شده باشه و بعد از چند ماه خونریزی شروع بشه دوباره باید سونو رفت ؟

ممکنه که بدون دارو کیست ها از بین برن ؟؟

عایا ؟؟:ws3:

با تشکر :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام:ws3:

یه سوالی داشتیم خانوم دکتر :w02:

میگما اینایی که کیست تخمدان دارن زمان پریود شدنشون ممکنه که کیست هارو هم دفع کنن؟؟:ws38:

مثلا اگه زمان پریود شدن چند ماه عقب بیوفته بعدش دکتر بهشون بگه باید بری سونو تو سونو کیست تشخیص داده شده باشه و بعد از چند ماه خونریزی شروع بشه دوباره باید سونو رفت ؟

ممکنه که بدون دارو کیست ها از بین برن ؟؟

عایا ؟؟:ws3:

با تشکر :icon_gol:

سلام خانومی..:icon_gol:

خود کیست مایعی هستش که از آب یا خون تشکیل شده بعضی از این کیستها حداقل تا 3 ماه هستن و با خونریزی قاعدگی از بین میرن .

کیست به وسیله سنوگرافی نشون داده میشه که چه نوع کیستی هست اگر که کیست فونکسیونل باشه که یا خود بخود از بین میره یا با درمان خیلی جزئی از بین میرن بله

حتما بعد از پریود شدن باید سونوگرافی صورت بگیره که مشخص شود کیست از بین رفته و یا اگر مانده بزرگتر شده یا نه.....

لینک به دیدگاه
عزیزم کامل توضیح داده بودم بین جواب سوالات 2و 3 یه بار دیگه با دقت نگاه کن باز اگر متوجه نشدی در خدمتم...

ببخشین اره ندیده بودم .مسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی واقعنی:hapydancsmil::icon_gol:

ی سوال دیگه اصن چطوریه کیست درست میشه ؟

میشه از بوجود اومدنش جلوگیری کرد؟:ws37:

لینک به دیدگاه
ببخشین اره ندیده بودم .مسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی واقعنی:hapydancsmil::icon_gol:

ی سوال دیگه اصن چطوریه کیست درست میشه ؟

میشه از بوجود اومدنش جلوگیری کرد؟:ws37:

عوامل متفاوتی می تواند باعث بروز كیست شود عزیزم كه اكثراً علت آن عدم تخمك گذاری است،چون فولیكولی كه قرار است تخمك را ایجاد كند و معمولاً در روز چهاردهم بعد از شروع عادت ماهیانه، پارگی طبیعی پیدا كرده و تخمك را آزاد می كند،این اتفاق در این فرد رخ نمی دهد و با تجمع آب در داخل خود،تبدیل به كیست می شود.گاهی چند تخمك چند كیست تولید می كنند و این عمل تكرار شده،تعداد زیادی كیست كوچك در تخمدانها ایجاد می شود كه آنها را به نام تخمدانهای پلی كیستیك می شناسیم.

لینک به دیدگاه
هیچ راه دائمی برای از بین رفتن درد روزهای اول وجود نداره :4564:

الان سوال پرسیدی عایا؟؟؟:ws52:

راس میگه:4564:

من این دوره بابام در اومد.:4564:

لامصب همه ی علائم رو یجا با هم دارم:hanghead:

سردرد، حالت تهوع، معده درد، کمر درد و پا درد، درد زیر شکم، متورم و دردناک شدن سینه ها، بی حوصلگی، زود رنجی و حس جنگجویی و....:5c6ipag2mnshmsf5ju3

ینی روز اول بمیــــــرم بهتره بخدا:sigh:

عایا این همه علائم، طبیعی هستن؟؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
الان سوال پرسیدی عایا؟؟؟:ws52:

راس میگه:4564:

من این دوره بابام در اومد.:4564:

لامصب همه ی علائم رو یجا با هم دارم:hanghead:

سردرد، حالت تهوع، معده درد، کمر درد و پا درد، درد زیر شکم، متورم و دردناک شدن سینه ها، بی حوصلگی، زود رنجی و حس جنگجویی و....:5c6ipag2mnshmsf5ju3

ینی روز اول بمیــــــرم بهتره بخدا:sigh:

عایا این همه علائم، طبیعی هستن؟؟؟:ws52:

آره سوال بود

منم روز اول همینجوری ام :4564:

لینک به دیدگاه

سلام :icon_redface:

در مورد این که گفتین بدون معطلی به متخصص مراجعه بشه ... انقدر مسئله جدیه ینی ؟ w58.gif

چرا پستان‌ها درد می‌گیرند؟

درد پستان هر از گاهی اتفاق می‌افتد. این مسئله در دختر خانم‌ها در سن بلوغ و بعد از آن بیشتر به‌دلیل رشد پستان‌هاست به‌خصوص در حمام هنگام شستشو و در خواب به‌خصوص در وضعیت امر این درد بیشتر حس می‌شود. با این وجود از درد پستان‌ها هیچ وقت نباید به راحتی گذشت. علاوه بر مسئله فوق،درد پستان‌ها در نزدیکی شروع عادت ماهیانه (یک‌هفته قبل) بسیار شایع است که به‌دلیل ترشح هورمون‌های استروژن و پروژسترون اتفاق می‌افتد. این هورمون‌ها باعث تجمع آب در بدن شده و پستان‌ها را متورم می‌کنند. در اوایل حاملگی هم درد پستان‌ها شایع است که دقیقا به‌علت ترشح هورمون‌ها و تاثیر آنها بر پستان است. در صورتی که درد پستان‌ها در موارد ذکر شده اتفاق بیفتد و هیچ ترشحی از پستان وجود نداشته باشد معمولا این درد را با مصرف مسکن و یا حتی پوشیدن لباس زیر مناسب‌تر برطرف کرد.

تغذیه خوب و استراحت کافی در اوایل قاعدگی در تسکین این درد بی‌تاثیر نیست. بهتر است از یک‌هفته قبل از عادت ماهیانه از مصرف غذاهای شور و کافئین‌دار (مثل قهوه،چای و شکلات) پرهیز شود. اگر به‌غیر از مواقع ذکر شده در پستان‌ها دردی حس شد بهتر است بدون معطلی به پزشک مراجعه شود. ‌

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...