رفتن به مطلب

قاعدگی در دختران

ارسال های توصیه شده

هیچ راه دائمی برای از بین رفتن درد روزهای اول وجود نداره :4564:

الان سوال پرسیدی عایا؟؟؟:ws52:

راس میگه:4564:

من این دوره بابام در اومد.:4564:

لامصب همه ی علائم رو یجا با هم دارم:hanghead:

سردرد، حالت تهوع، معده درد، کمر درد و پا درد، درد زیر شکم، متورم و دردناک شدن سینه ها، بی حوصلگی، زود رنجی و حس جنگجویی و....:5c6ipag2mnshmsf5ju3

ینی روز اول بمیــــــرم بهتره بخدا:sigh:

عایا این همه علائم، طبیعی هستن؟؟؟:ws52:

خوش به حالاتون من تا روز سوم همین جوری هستم یعنی کارم به سرم و آمپول میکشه .....

خداییش غیر از پروفن هیچ کار دیگه ای نمیشه کرد ؟؟؟

جواب سوال مشترک شما دوستان عزیز.......

این درد قاعدگی طبیعیه چرا که درد قاعدگی به دلیل ترشح پروستاگلاندین‌ها ایجاد می‌شود. پروستاگلاندین‌‌ها موادی هستند که از بافت‌های نکروزه‌ یا فاسدی که ریزش می‌کنند، ترشح می‌شوند و سبب ایجاد درد قاعدگی می‌شود. هر ماده‌ای که بتواند ترشح پروستاگلاندین‌‌ها را مهار کند، می‌تواند سبب کاهش درد قاعدگی شود.

برای کسانیکه دردشون از 2 روز بیشتره میتونن از مفتاتیک یا ایبوپروفن استفاده کنن به اینصورت که قبل از شدت یافتن درد هر 8 ساعت یکبار از مفتاتیک یا ایبوپرفن استفاده کنین

و این داروها برای کسانی که دردشون زیاد شدید نیست .....

اما دردهای شدید میتونین از قرص ضد بارداری استفاده کنید

همانطور که قبلا هم در تاپیک و خصوصی جواب دوستان را گفتم اگر درد زیاد شدید نبود با استفاده از حوله گرم ، کیسه اب گرم و گرم پوشیدن کمر و شکم و پاها درد رو کاهش میده........

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 267
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان عزیز داروی گیاهی تاثیر در کاهش درد شاید داشته باشد اما اینو توجه کنید که این داروها در همه یکسان عمل نمیکند و احتمال بروز عوارضی رو بدنبال خواهد داشت پس لطفا داروهای گیاهی را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید......

لینک به دیدگاه
سلام

:icon_redface:

در مورد این که گفتین بدون معطلی به متخصص مراجعه بشه ... انقدر مسئله جدیه ینی ؟ w58.gif

سلام

عزیزم در پست گفته شده که در زمان بلوغ و بارداری و قاعدگی درد سینه ها طبیعیه اما خارج از این شرایط بله جدی هست و بهتره که به متخصص مراجعه کنی و حتما تست مموگرافی انجام داده شود اینکه گفتم تست رو انجام بدی دلیلی برای هیچ نگرانی و ترسی ندارد فقط برای اطمینان از سلامت لازم است

به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است خانومی........

لینک به دیدگاه
دوستان عزیز داروی گیاهی تاثیر در کاهش درد شاید داشته باشد اما اینو توجه کنید که این داروها در همه یکسان عمل نمیکند و احتمال بروز عوارضی رو بدنبال خواهد داشت پس لطفا داروهای گیاهی را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید......

ببخشید خانوم دکتر، البته این زیره سیاه رو تو اخبار گفت.

یکی دو سال پیش.

منم تعجب کردم که همچین موضوعی تو خبر سراسری بگن

لینک به دیدگاه

دنیز جان مامو گرافی برای سن های بالای 40 سال هست.برای زیر این سن سونوگرافی انجام میدن.

چرا بچه مردمو میترسونی اخه.درصد زیادی ازین دردها مربوط میشه به کیست سینه.که اونم اصن مشکلی نیست جز روند رشد محسوب میشه.مگه اینکه درد زیاد باشه که دکتر قرص ویتامین مینویسه

ولی مهمتر از همه یک رژیم سالم هست ینی بهترین درمان درین مورد.

لینک به دیدگاه
ببخشید خانوم دکتر، البته این زیره سیاه رو تو اخبار گفت.

یکی دو سال پیش.

منم تعجب کردم که همچین موضوعی تو خبر سراسری بگن

خواهش عزیزم

من در جواب پ.خ بعضی از دوستان هم اینجا گفتم اگه دقت کرده باشی گفتم بی تاثیر نیست اما برای همه یکسان عمل نمیکنه ممکنه درد شما را کاهش بده اما رو من عوارضی بذاره

ممنون از حضورت گلم......

لینک به دیدگاه
دنیز جان مامو گرافی برای سن های بالای 40 سال هست.تو سن ماها سونوگرافی انجام میدن.

چرا بچه مردمو میترسونی اخه.درصد زیادی ازین دردها مربوط میشه به کیست سینه.که اونم اصن مشکلی نیست جز روند رشد محسوب میشه.مگه اینکه درد زیاد باشه که دکتر قرص ویتامین مینویسه

ولی مهمتر از همه یک رژیم سالم هست

عزیزم ممنون از نظریه ت ،اما خانومی چنین چیزی نیست و مموگرافی از سنهای کمتر هم صورت میگیره و منم اینجا طبق وظیفه ام و اطلاعات و تجربه کاری میگم قصد ترساندن کسی را نداشتم و اگه کسی چنین برداشتی از پاسخهایم رو داشته من عذر خواهی میکنم.....:icon_gol:

با تجویز چند مسکن و ویتامین همه نمیشه جلو بسیاری از بیماریها رو گرفت چکاب کردن اولیه مطمئن ترین راه حل است.........

لینک به دیدگاه
سلام نفسم

یه سوال

شاید به اینجا زیاد ربطی نداشته باشه

ترشح زیاد از حد پرولاکتین واسه مجردا خطر ناکه؟

سلام عسلم....

ترشح زیاد پرولاکتین باعث عدم تخمک گذاری میشود..در مجردها چندان خطرناک نیست.

لینک به دیدگاه
سلام عسلم....

ترشح زیاد پرولاکتین باعث عدم تخمک گذاری میشود..در مجردها چندان خطرناک نیست.

قرونت برم مهربونم

خیلی خیلی خیلی خیلی از زحماتت ممنون

متشکرم که کنارمون هستی

حات بهترین جای قلبمه :a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
عزیزم ممنون از نظریه ت ،اما خانومی چنین چیزی نیست و مموگرافی از سنهای کمتر هم صورت میگیره و منم اینجا طبق وظیفه ام و اطلاعات و تجربه کاری میگم قصد ترساندن کسی را نداشتم و اگه کسی چنین برداشتی از پاسخهایم رو داشته من عذر خواهی میکنم.....:icon_gol:

با تجویز چند مسکن و ویتامین همه نمیشه جلو بسیاری از بیماریها رو گرفت چکاب کردن اولیه مطمئن ترین راه حل است.........

معمولا شایعترین علت دردهای سینه مخصوصا تیر کشیدن در خانومها کیسته.درصد زیادی هم اتفاقا درگیرند باهاش.این کیستها ندرتاا خطرناکن.

مشکلات جدیتر اکثرا با درد همراه نیستن.غده ها و توده های بدخیم ابتداعا با درد همراه نیستن.

اون قرص ویتامینی هم که گفتم برای کاهش درد بود موقعی که ازار دهنده باشه.

من خودم توصیه میکنم قبل از چکاب اول رژیم کم کافئین و کم نمک امتحان کنه.

قبل از هر چکاب شرح دقیقی از بیمار گرفته بشه خیلی بهتره به نظرم.خرج کمتری هم رو دست بیمار میره

قابل توجه:بنده نظرمو گفتم اینجا هیچگونه تبلیغی صورت نگرفته.لطفا برداشت دیگری نفرمایید.

لینک به دیدگاه

منم چون سابقه درد دارم

برا همین همون ابتدا که شروع میشه قبل از اینکه درد داشته باشم ایبوپروفن میخورم

بعدش دیگه هیچ مشکلی ندارم

عیبی نداره که قبل درد میخورم؟

• :ws52:

لینک به دیدگاه

این صرفا یه پیشنهاده دوستان :ws3:

پیش پزشک برید و یه سونو انجام بدید ممکنه این درد ها ناشی از کیست های ریزی باشه که تا حالا متوجه اونها نشدین

از اونجایی که تجربه درد داشتم تا حدی که از درد بیهوش میشدم (اصن یه وضعیا) متوجه کیست تخمدان شدم که با درمانش دردهام نه به طور کامل اما تا حد بسیار زیادی از بین رفته و اذیت کننده نیست

الان من تو اوج آرامش هستم :Ghelyon:

امیدوارم اسپم تلقی نشه چون فقط تجربه خودمو نوشتم

به قول خانوم دکتر : پیشگیری بهتر از درمانه :ws3:

لینک به دیدگاه
قرونت برم مهربونم

خیلی خیلی خیلی خیلی از زحماتت ممنون

متشکرم که کنارمون هستی

حات بهترین جای قلبمه :a030::icon_gol:

منم مث مامی جوووووووونم همینجا از زحماتت تشکر میکنم دنیزی جوووووووونم:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

ممنون با اون توماری که بهت دادم :icon_redface::icon_pf (34):با صبر و حوصله و مهربانی به تک تک سوالام جواب دادی:icon_gol:

بازم مسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
این صرفا یه پیشنهاده دوستان :ws3:

پیش پزشک برید و یه سونو انجام بدید ممکنه این درد ها ناشی از کیست های ریزی باشه که تا حالا متوجه اونها نشدین

از اونجایی که تجربه درد داشتم تا حدی که از درد بیهوش میشدم (اصن یه وضعیا) متوجه کیست تخمدان شدم که با درمانش دردهام نه به طور کامل اما تا حد بسیار زیادی از بین رفته و اذیت کننده نیست

الان من تو اوج آرامش هستم :Ghelyon:

امیدوارم اسپم تلقی نشه چون فقط تجربه خودمو نوشتم

به قول خانوم دکتر : پیشگیری بهتر از درمانه :ws3:

همین کار انجام دادم مشکلی نبود:sigh:

لینک به دیدگاه
همین کار انجام دادم مشکلی نبود:sigh:

خدارو شکر

پس سعی کن از روشهای دیگه استفاده کنی یه سری نرمش ها هم هست که باعث تقویت عضلات شکم میشه اوناهم بی تاثیر نیست

کیسه آبگرم هم خیلی خوب جواب میده

رو شکم خوابیدن هم تجربه نشون داده درد رو کم میکنه

و ....

همه رو امتحان کن بلاخره یکیش تاثیر بیشتری داره :ws3:

لینک به دیدگاه

:ws52:

من مثل شما نیستم دور و برم هم هیچکی اینطوری نمیشه!!!ولی فکر میکنم ورزش منظم خیلی دردای پریودی رو کم میکنه تا چایی که اصلا با روزای عادی فرقی ندارین و اینکه پروفن مصرف نکنید!:hanghead:

من کلا با مسکن ها مشکل دارم به بقیه هم میگم نخورین ولی اگه دکتر میگه خب بخورین.

لینک به دیدگاه
:ws52:

من مثل شما نیستم دور و برم هم هیچکی اینطوری نمیشه!!!ولی فکر میکنم ورزش منظم خیلی دردای پریودی رو کم میکنه تا چایی که اصلا با روزای عادی فرقی ندارین و اینکه پروفن مصرف نکنید!:hanghead:

من کلا با مسکن ها مشکل دارم به بقیه هم میگم نخورین ولی اگه دکتر میگه خب بخورین.

من مفنامیک اسید میخورم

بده؟:ws52:

لینک به دیدگاه

با مفنامیک اسید و ژلوفن اینا خوب میشین؟ hanghead.gif

من هیچی جوابگوم نی ... حتی با تعداد زیاد

به غیر خانوادمم هرکی منو روز اول میبینه میترسه ... فکر میکنه دارم میمیرم :hanghead:

قویترین مسکنام روم بی تاثیر بوده ... فقط آمپول :hanghead: (میدونم ضرر داره و کورتون داره و ... ولی هیچ راهی ندارم)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...