رفتن به مطلب

رفع اشکال عمومی مترجمین سایت

ارسال های توصیه شده

:icon_gol:با عرض سلام و تبریک سال نو به همه نواندیشانی ها , مخصوصا مترجمین عزیز :icon_gol:

برای همه ما پیش اومده که هنگام ترجمه یه مطلب به کلمات یا عباراتی برمیخوریم که هرچقدر کلنجار میریم

نمیتونیم معنی مناسبی براش بنویسیم.این مشکلات رو اینجا بیان کنید تا به کمک همدیگه بتونیم ترجمه های

خوب و کاملی رو ارائه بدیم.

برای منظم بودن تاپیک عبارات مورد سوالتون رو به این صورت قرار بدید :

1-زمینه متن مربوطه (یعنی متن مورد نظر زیر مجموعه کدوم رشته هستش )

2-عبارت موردنظر

3-اگه مشکلتون در مورد کلمه خاصی تو عبارت بالاست اون کلمه رو بنویسید.

:icon_gol:با آرزوی موفقیت در سال جدید برای همه دوستان عزیز :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 147
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خودم چراغ اولو روشن می کنم :ws3:

1-مبحث : کامپیوتر (پایگاه داده)

2-عبارت:

Cuturi and Vert present a novel class of string kernels that are derived using context-tree weighing algorithm, a popular string compression algorithm

3- context-tree weighing algorithm

tnx

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

2-عبارت:

Cuturi and Vert present a novel class of string kernels that are derived using context-tree weighing algorithm, a popular string compression algorithm

tnx

اتفاقا ما هم با ستاره عزیز توی ترجمه مقاله ( Inheritance of Architectural Context in theGlobalization Age میراث بافت معماری در عصر جهانی شدن) با کلمه context برخورد کردیم، که نزدیک ترین معنی توی کار ما بافت بود(البته جاهایی هم از سایرمعانی استفاده کردیم)

اما در کل از اون کلمات پر کاربرد و جند معنایی هست که میتونه معنی های مختلفی پیدا کنه

این متن تخصص رشته من نیست اما به نظر معنیش این بشه:

بستر الگریتمی بافت درخت

Cuturi و

VERT کلاس‌های جدیدی از دانه های ارائه شده بر مبنای بستر الگریتمی وزن درخت، شامل رشته ای از الگریتم های فشرده می‌باشد.

لینک به دیدگاه

2-عبارت:

tnx

منم سرچ کردم ، بهش الگوریتم CTW گفته میشه که مقاله ی فارسی هم در این رابطه ندیدم اصلاً . :hanghead:

همین دیگه :ws37:

لینک به دیدگاه
منم سرچ کردم ، بهش الگوریتم CTW گفته میشه که مقاله ی فارسی هم در این رابطه ندیدم اصلاً . :hanghead:

همین دیگه :ws37:

پس به بچه های کامپیوتر تقاضا بدیم ازش مقاله بترجمن:ws37:

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان.راستش من این مقاله رو برای یه شرکت ترجمه کردم و اجازه ندارم اونو جایی قرار بدم.اما بعد از کلی کلنجار رفتن ترجمه این جمله رو به این صورت نوشتم :

کوتوری (cuturi) و ورت (vert) کلاس جدیدی برای هسته (kernel)های رشته ای که از الگوریتم

وزنی با بستر درختی (الگوریتمی محبوب برای فشرده سازی رشته ها ) ، مشتق می شود، ارائه دادند

الگوریتم وزنی نوعی الگوریتم معروفه که اگه از ساختار درختی برای ایجاد این الگوریتم استفاده کنیم الگوریتم وزنی با بستر درختی بدست میاد که متاسفانه مثل بسیاری کلمات دیگه معادل فارسی نداره 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

کسی می تونه اینو واسه من ترجمه کنه؟

Continued growth of urban areas, including many CBDs and suburban and regional centers,

requires more transport service and improved access. Given the costs and community impacts

associated with major road construction, improved and expanded public transport emerges as an

important way to provide the needed capacity. However, existing bus systems are difficult to use;

service is slow, infrequent, and unreliable; route structures are complex and hard to understand;

vehicles and operations are not well matched to markets; and there is little, if any, passenger

information and few amenities at stops. Rail transit can be difficult, time consuming, and expensive to

implement; costly to operate; and poorly suited to many contemporary U.S. travel markets.

لینک به دیدگاه
کسی می تونه اینو واسه من ترجمه کنه؟

Continued growth of urban areas, including many CBDs and suburban and regional centers,

requires more transport service and improved access. Given the costs and community impacts

associated with major road construction, improved and expanded public transport emerges as an

important way to provide the needed capacity. However, existing bus systems are difficult to use;

service is slow, infrequent, and unreliable; route structures are complex and hard to understand;

vehicles and operations are not well matched to markets; and there is little, if any, passenger

information and few amenities at stops. Rail transit can be difficult, time consuming, and expensive to

implement; costly to operate; and poorly suited to many contemporary U.S. travel markets.

امیدوارم تا حدی مفید و درست باشه:

رشد پیوسته نواحی شهری از جمله مراکز تجاری شهر، مراکز حومه ای و منطقه ای نیاز به خدمات حمل و نقل بیشتر و دسترسی بهینه تر دارند. با توجه به هزینه ها و اثرات اجتماع های ذی نفوذ در ساخت و سازهای جاده های اصلی، بهبود و توسعه حمل و نقل عمومی به عنوان راهکاری جهت فراهم نمودن ظرفیت های مورد نیاز ضروری است. اما استفاده از سیستم های اتوبوسرانی موجود دشوار است، خدمات کند، کم و غیرمطمئن می باشد، ساختار مسیرها پیچیده بوده و برای فهم دشوار هستند، وسایل نقلیه و عملکردها مناسب نیستند، و اطلاعات خیلی کمی برای مسافران هست و امکانات توقفگاه ها کم است. پیاده سازی حمل و نقلی ریلی می تواند دشوار، وقت گیر و گران قیمت باشد و اجرای آن برای بسیاری از شرکت های مسافربری موجود ایالات متحده پرهزینه بوده و چندان مناسب نیست.

لینک به دیدگاه

there are many empirical studies of the effect of transportation access on prices (real estate values , land values , and so on ) and a sizable number of studies that examine the effect of transportation on land use directly- some of which are reviewed in this essay.there are many empirical studies of the effect of transportation access on prices (real estate values , land values , and so on ) and a sizable number of studies that examine the effect of transportation on land use directly- some of which are reviewed in this essay.

میشه اینم ترجمه کنین؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
there are many empirical studies of the effect of transportation access on prices (real estate values , land values , and so on ) and a sizable number of studies that examine the effect of transportation on land use directly- some of which are reviewed in this essay.there are many empirical studies of the effect of transportation access on prices (real estate values , land values , and so on ) and a sizable number of studies that examine the effect of transportation on land use directly- some of which are reviewed in this essay.

میشه اینم ترجمه کنین؟

سلام

به نظرم این ترجمش میشه:

مطالعات تجربی بسیاری در رابطه با تاثیر دسترسیه به حمل‌ و نقل بر روی قیمت‌ها (ارزش ملک، ارزش زمین، و به همین ترتیب) و تعداد قابل ملاحظه ای از مطالعاتی که تاثیر حمل و نقل بر روی استفاده از زمین را به طور مستقیم بررسی میکنند، وجود دارد که بعضی از آن ها در این مقاله بررسی می شوند.

لینک به دیدگاه
سلام

بچه ها تو ترجمه آموزش فوتوشاپ، color cast دقیقا چیه؟

قسمتی که از این کلمه استفاده شده و دقیقه شو بگو تا دوستان بهتر راهنمایی کنن :a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
کسی می تونه این جمله رو ترجمه کنه؟مربوط به رشته برقه

A narrow stop band appeared in the order of the

resonance frequency of a conventional SRR of identical dimensions etched on the same substrate.

این یک جمله هستش یا هر خط یه جمله جدا گانه ؟

لینک به دیدگاه
کسی می تونه این جمله رو ترجمه کنه؟مربوط به رشته برقه

a narrow stop band appeared in the order of the

resonance frequency of a conventional srr of identical dimensions etched on the same substrate.

یک باند قطع باریک به خاطر فرکانس رزونانس srr معمولی با همان ابعاد که روی همان صفحه نصب شده، ظاهر شده است.

لینک به دیدگاه
تو این جمله via به چه معنیه؟

These metallic via work as if they were a shunt connected inductor.

سلام

via: در بردهاي مدار چند لايه ، سوراخ عمودي ايجاد شده که مسير رسانايي را بين دو يا چند لايه رسانا ايجاد مي کند .

:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...