رفتن به مطلب

از کی بپرسم....سری اول

ارسال های توصیه شده

نه! امکان نداره! اصلا حرفشم نزنید! شما به من ارفاق کردید مگه میشه من فراموش کنم؟!؟ بنده نخواهم گذاشت کنار بکشید! پاسختون درست بود! سوال بعدی لطفا!؟!؟؟!؟؟!:ws3:

آخه مهندس من یکی دو هفته نیستم....و اینجوری حق بقیه که حذف شده ها ضایع میشه....سوال اخر

گزینه صحیح با ذکر دلیل اگر پاسخ صحیح بود شما برنده در غیر اینصورت من:ws3:

lrmaju1865y01f4atf8j.jpg

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 122
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چون هوای پایین گرمه و وقتی بارون میاد، انرژی هوا رو میگیره در نتیجه هوا سرد میشه، و اینکه اگر قرار باشه هوا به سمت بالا بره باید منبسط بشه ، یعنی گزینه 2

• Like 3
لینک به دیدگاه
چون هوای پایین گرمه و وقتی بارون میاد، انرژی هوا رو میگیره در نتیجه هوا سرد میشه، و اینکه اگر قرار باشه هوا به سمت بالا بره باید منبسط بشه ، یعنی گزینه 2

چرا منبسط؟ نباید منقبض بشه؟

هر کار کردم کپی نشد مجبور شدم اینطوری سوالمو مطرح کنم.ممنون میشم کسی کمکم کنه.

بین نقاط معادله برنولی رو بنویس

• Like 4
لینک به دیدگاه

نمیدونم من خیلی ساده دارم به قضیه نگاه میکنم یا حقیقتا اینطوره! فکر کنم فشار ثابته! اصلا اساس کار جک هیدرولیکی هم همینه ظاهرا! تساوی فشارها و تفاوت مساحت ها از نیروی کم و جابجایی زیاد، نیروی زیاد و جابجایی کم درست میکنه! و اما راجع به جواب خودم، خب بنظرم اگر منقبض بشه دیگه نباید بره بالا! (همون تناقض ذهنی خودم در مورد اینکه چرا هرچی توی جو میریم بالاتر هوا سردتره در حالی که هوای گرم باید بره بالا! )

• Like 4
لینک به دیدگاه

سحر خانم ابتدا بین دو نقطه یک و دو معادله رو بنویسید و سرعت در نقطه دو صفر است، سپس بین نقطه دو و سه معادله رو بنویسید و مجهولات رو بدست بیارید.

• Like 3
لینک به دیدگاه
سحر خانم ابتدا بین دو نقطه یک و دو معادله رو بنویسید و سرعت در نقطه دو صفر است، سپس بین نقطه دو و سه معادله رو بنویسید و مجهولات رو بدست بیارید.
اگه سرعت تو نقطه 2 صفر باشه فشار کم نمیشه.ولی طبیعتا باید کاهش شدیدی پیدا کنه.اساس کار گیج فشار همینه دیگه.
  • Like 3
لینک به دیدگاه
نمیدونم من خیلی ساده دارم به قضیه نگاه میکنم یا حقیقتا اینطوره! فکر کنم فشار ثابته! اصلا اساس کار جک هیدرولیکی هم همینه ظاهرا! تساوی فشارها و تفاوت مساحت ها از نیروی کم و جابجایی زیاد، نیروی زیاد و جابجایی کم درست میکنه! و اما راجع به جواب خودم، خب بنظرم اگر منقبض بشه دیگه نباید بره بالا! (همون تناقض ذهنی خودم در مورد اینکه چرا هرچی توی جو میریم بالاتر هوا سردتره در حالی که هوای گرم باید بره بالا! )

جک هیدرولیکی سیال تراکم پذیره که تحلیلش خیلی پیچیدست.ولی اینجا نمونه گیج فشاره با سیال آب.ظاهرش سادس ولی تو عمل....

• Like 4
لینک به دیدگاه
آقا بابک بنظرم تراکم قطرات بخار آب موجود در هوا است که باعث بارش میشهhanghead.gif

آخه این شماتیک میگه بارون که میاد هوا میره بالا، حالا به چه صورت، یکی از 4 گزینه! اگه بحثش بخار باشه آره! اگر هوا هم بخواد متراکم بشه و بالا بره که دیگه پس چرا بالا میره! تراکم، بالا؟! نمیفهمم:hanghead:

• Like 2
لینک به دیدگاه
جک هیدرولیکی سیال تراکم پذیره که تحلیلش خیلی پیچیدست.ولی اینجا نمونه گیج فشاره با سیال آب.ظاهرش سادس ولی تو عمل....

جریان در جکهای روغنی تراکم پذیره؟ نمیدونستم! :ws38:

• Like 2
لینک به دیدگاه
آخه این شماتیک میگه بارون که میاد هوا میره بالا، حالا به چه صورت، یکی از 4 گزینه! اگه بحثش بخار باشه آره! اگر هوا هم بخواد متراکم بشه و بالا بره که دیگه پس چرا بالا میره! تراکم، بالا؟! نمیفهمم:hanghead:

هوا بدلیل کاهش فشار و دما هر چه بالاتر میره خنک تز میشه و این اختلاف دما بسیار قابل توجه هست. تراکم هست که فقط میتونه باعث فشرده شدن و ریزش بشه

• Like 2
لینک به دیدگاه
خب آخه هوا که نمیریزه پایین! بخار میریزه پایین! توی این سوال جهت حرکت هوا رو نشون داده!

حرکت هوای محتوی بخار آب رو نشون میده بنظرم:ws38:

• Like 2
لینک به دیدگاه
هر کار کردم کپی نشد مجبور شدم اینطوری سوالمو مطرح کنم.ممنون میشم کسی کمکم کنه.

این سوالتون فکر نکنم اصلا نیازی به معادله برنولی باشه چون اولا سرعت مطرح نیست پس فشار دینامیکی نداریم ثانیا ارتفاع تغییری نکرده فلذا اگه افت فشار نداشته باشیم با توجه به اینکه هر دو قطر یکسان هشتند پس فشار ها برابر میشه:w16:

آخه مهندس من یکی دو هفته نیستم....و اینجوری حق بقیه که حذف شده ها ضایع میشه....سوال اخر

گزینه صحیح با ذکر دلیل اگر پاسخ صحیح بود شما برنده در غیر اینصورت من:ws3:

lrmaju1865y01f4atf8j.jpg

گزینه دو درسته

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...