رفتن به مطلب

ارشد معماری، برنامه ریزی(طراحی) شهری، مدیریت پروژه یا شهرسازی

nassimgoly

ارسال های توصیه شده

سلام من میخوام واسه کنکور ارشد 92 شرکت کنم فقط نمیدونم همین معماری خودم رو ادامه بدم یا نه!

چون به نظرم هرچی که لازم بوده رو خوندیم و فکر نکنم چیزی بمونه که تو ارشد بخوایم یاد بگیریم.

حالا میخوام راهنمایی کنید از بین معماری، برنامه ریزی شهری، مدیریت پروژه یا شهرسازی رشته ای رو انتخاب کنم که بهتر باشه و بازار کارش هم خوب باشه.

لینک به دیدگاه
سلام من میخوام واسه کنکور ارشد 92 شرکت کنم فقط نمیدونم همین معماری خودم رو ادامه بدم یا نه!

چون به نظرم هرچی که لازم بوده رو خوندیم و فکر نکنم چیزی بمونه که تو ارشد بخوایم یاد بگیریم.

حالا میخوام راهنمایی کنید از بین معماری، برنامه ریزی شهری، مدیریت پروژه یا شهرسازی رشته ای رو انتخاب کنم که بهتر باشه و بازار کارش هم خوب باشه.

شهرسازی که ارشدش میشه همون برنامه ریزی شهری و طراحی شهری :ws3:

تو هدفت پیدا کردن بازار کار بهتره یا یادگیری؟

چون گفتی معماری رو ادامه نمیدی به خاطر اینکه احساس میکنی چیز جدیدی دیگه یاد نمیگیری (که البته بعید میدونم، چون از نظر تئوری بیشتر یاد میگیری)

اما اگه دنبال بازار کار هستی بحثش فرق میکنه.

ببین اگه مثلاً الان بری برنامه ریزی شهری واسه ارشد. وقتی بخوای وارد محیط کار بشی، چون بیشتر مدرک ارشدت رو ملاک قرار میدن، پس طبیعتاً میشه بازار کار شهرسازی. در اون صورت در مقایسه با کسی که کارشناسی هم شهرسازی بوده یه پله عقب تری (در شرایطی که دو نفر مشابه باشین) واسه اینکه به این دید نگاه میکنن که این طرف کارشناسیشم شهرسای خونده پس احتمالاً بیشتر بلده (جسارت نباشه، واقعاً هم همینطوریه. چون کار عملی بیشتر تو کارشناسی یاد گرفته میشه و کسی که از رشته دیگه میاد باید واقعاً خیلی تلاش مضاعفی داشته باشه تا بیشتر سر در بیاره. تو هر رشته ای همینه)

در نتیجه به نظر من اگه معماری رو ادامه بدی بهتره و میتونی موفق تر باشی، چون بازار کارشم بد نیست. مگه اینکه واقعاً هیچ علاقه ای نداشته باشی.

لینک به دیدگاه
شهرسازی که ارشدش میشه همون برنامه ریزی شهری و طراحی شهری :ws3:

تو هدفت پیدا کردن بازار کار بهتره یا یادگیری؟

چون گفتی معماری رو ادامه نمیدی به خاطر اینکه احساس میکنی چیز جدیدی دیگه یاد نمیگیری (که البته بعید میدونم، چون از نظر تئوری بیشتر یاد میگیری)

اما اگه دنبال بازار کار هستی بحثش فرق میکنه.

ببین اگه مثلاً الان بری برنامه ریزی شهری واسه ارشد. وقتی بخوای وارد محیط کار بشی، چون بیشتر مدرک ارشدت رو ملاک قرار میدن، پس طبیعتاً میشه بازار کار شهرسازی. در اون صورت در مقایسه با کسی که کارشناسی هم شهرسازی بوده یه پله عقب تری (در شرایطی که دو نفر مشابه باشین) واسه اینکه به این دید نگاه میکنن که این طرف کارشناسیشم شهرسای خونده پس احتمالاً بیشتر بلده (جسارت نباشه، واقعاً هم همینطوریه. چون کار عملی بیشتر تو کارشناسی یاد گرفته میشه و کسی که از رشته دیگه میاد باید واقعاً خیلی تلاش مضاعفی داشته باشه تا بیشتر سر در بیاره. تو هر رشته ای همینه)

در نتیجه به نظر من اگه معماری رو ادامه بدی بهتره و میتونی موفق تر باشی، چون بازار کارشم بد نیست. مگه اینکه واقعاً هیچ علاقه ای نداشته باشی.

سلام

واسه ارشد معماری منظورم این بود که اون مباحث تئوری رو شاید خودم بتونم ادامه بدم به معماریم علاقه زیادی دارم فقط نمیدونم ارشد معماری بخونم یا نه ،چون الان همه جا پر دانشجوی معماری شده؟:ws38:

بازم ممنون از کمکت :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام من کارشناسی شهرسازی تموم کردم واسه ارشد نمی دونم طراحی شهری شرکت کنم یا برنامه ریزی شهری :( زیاد طرح دادنم خوب نیست ابتکار ندارم چیکار کنم؟ تو قسمت ریاضی و محاسبات برنامه ریزی شهریم قوی نیستم خواهشا یکی راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم..

لینک به دیدگاه
سلام من کارشناسی شهرسازی تموم کردم واسه ارشد نمی دونم طراحی شهری شرکت کنم یا برنامه ریزی شهری :( زیاد طرح دادنم خوب نیست ابتکار ندارم چیکار کنم؟ تو قسمت ریاضی و محاسبات برنامه ریزی شهریم قوی نیستم خواهشا یکی راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم..

چیزایی که میگی صرفاً مربوط به کنکور نمیشه. به نظرم اول ببین تو کدوم مورد می تونی خودت رو بهتر تقویت کنی و علاقت اون سمت بیشتره.

چون بالاخره واسه موفقیت بیشتر باید تلاش بیشتر کرد و اون ضعفا رو رفع کرد. حالا ببین کدومو بیشتر میتونی و مهمتر از اون علاقت کدوم سمت بیشتره.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام من کارشناسی ریاضیات و کاربردها میخونم میخام برا ارشد رشتمو عوض کنم چون فرصت شغلی جز تدریس نداره در نظر دارم طراحی شهری بخونم .لطفا راهنماییم کنید

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام من کارشناسی ریاضیات و کاربردها میخونم میخام برا ارشد رشتمو عوض کنم چون فرصت شغلی جز تدریس نداره در نظر دارم طراحی شهری بخونم .لطفا راهنماییم کنید

ممنون

والا بحث طراحی شهری خیلی با موضوع لیسانس شما متفاوته. شاید بهتر باشه با توجه به اینکه شما تو زمینه محاسبات و ریاضی بیشتر آشنایی داشتین وارد برنامه ریزی شهری یا منطقه ای بشین. چون طراحی شهری بیشتر حال و هوای معماری و طراحی رو داره. برای ادامه تحصیل توی این رشته باید یکسری مبانی نظری بخونین برای مرحله اول کنکور که توی تالار شهرسازی دوستان به خوبی در موردش اطلاعات دادن و بعد هم با آوردن یک حداقل نمره مجاز برای مرحله دوم شرکت میکنین که برای طراحیها بار کارهای کشیدنی بیشتره و برای برنامه ریزها بیشتر تئوریه و یه کم هم حالا محاسبات.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...