رفتن به مطلب

مدلهای جدید در طراحی شهری

elham90

ارسال های توصیه شده

چند تا مدلهای جدید در طراحی شهری از 2010 به این سمت رو میخواستم اگر کسی اسم هم بهم بگه کافیه

ممنون

منظورتون چه جور مدلهایی هست ؟

لینک به دیدگاه
هر مدل و تکنیک جدید طراحی شهری از سال2010 به بعد که استفاده شده مثه spacsyntax

که این مدل قدیمی هست جدید تر رو میخواستم

تکنیک ها از سال 2010 به اینطرف معرفی نشدند .. حداقل من تو منابع چیزی ندیدم ... بلکه فقط منابعی که از این تکنیکها استفاده کردن بروز شدن ...

در هر صورت (AEE (Assessment of Environmental Effects و (SIA (Social impact assessment و (TIA (Transport Impact Assessment اخیرا معرفی شدند و نسبت به سایر تکنیکها جدیدتر هستن

لینک به دیدگاه
تکنیک ها از سال 2010 به اینطرف معرفی نشدند .. حداقل من تو منابع چیزی ندیدم ... بلکه فقط منابعی که از این تکنیکها استفاده کردن بروز شدن ...

در هر صورت (AEE (Assessment of Environmental Effects و (SIA (Social impact assessment و (TIA (Transport Impact Assessment اخیرا معرفی شدند و نسبت به سایر تکنیکها جدیدتر هستن

ممنون از شما:icon_gol:

در مورد این تکنیک ها مقاله یا کتاب هم دارین به چه صورت هست؟

لینک به دیدگاه
ممنون از شما:icon_gol:

در مورد این تکنیک ها مقاله یا کتاب هم دارین به چه صورت هست؟

خواهش میکنم ...

این تکنیکها بیشتر ارزیابی اثرات هست . معمولا طراحان شهری خیلی کم با این تکنیکها سر و کار پیدا میکنند. و برای پروژه های بزرگ معمولا یک تیم ارزیاب اثرات این مسائل رو بررسی میکنه .

میتونم بهتون منابعی رو معرفی کنم. اما پیشنهاد من به شما اینه که سعی کنید رو تکنیکهایی کار کنید که جنبه عملیش در طراحی شهری بیشتر باشه ..

در هر صورت اگر تصمیمتون بر همین تکنیک هاست بفرمایید منابع رو خدمتتون اعلام کنم . :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
دوست عزیز تکنیک walking score در ارزیابی پیاده راه و نرم افزار اگراف جدید هستند

ولی اموزشی در این دو باب ندارم متاسفانه

با این تکنیک ها آشنایی دارید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...