رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام سلام:icon_gol:

از امروز کلاسم شروع شد. تصمیم گرفتم همزمان با کلاس، اینجا آموزش نقاشی روی شیشه رو بزارم تا با هم پیش بریم

موفق باشیم همگی:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 40
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

امروز فعلا همو دیدیم که بشناسیم:ws3:

وسایل لازمو خانوممون:ws3: خودشون تهیه میکنن.جلسه بعدی میگم چیاس که تهیه کنین

فقط فعلا: یک عدد شیشه در اندازه A4 با ضخامت 4میلیمتری(امروز در تاریخ 31فروردین 92 خریدم 1000تومن:ws37:)

پ.ن: قیمت وسایل لازم رو میگم تا حساب کار دستتون بیاد:a030:

لینک به دیدگاه

سلام من از سايتا اموزششو خوندم.خمير و رنگ ويترايم 15 تومن خريدم.رو اينه يكي كار كردم ولي شيشه رو نه.

مرسي كه اموزششو ميذاري.:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
بسیار عالی.

منم سعی میکنم که یاد بگیرم.:w02:

سعی کن:ws3:

سلام من از سايتا اموزششو خوندم.خمير و رنگ ويترايم 15 تومن خريدم.رو اينه يكي كار كردم ولي شيشه رو نه.

مرسي كه اموزششو ميذاري.:icon_gol::icon_gol:

خواهش میکنم عزیزم:icon_gol:

وای چه عالی من قصد داشتم کلاس ویترا برم.کلاسش چند جلسه هست؟

این با ویترای فرق میکنه سارا جون

رنگایی که ما استفاده میکنیم پایه آب هستن و بعد از نقاشی روی ظروف، قابل پخت هستن (عینه اینا حرف زدم که مدرک نقاشی روی شیشه از MIT دارن:ws3:)

8 جلسه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

این با ویترای فرق میکنه سارا جون

رنگایی که ما استفاده میکنیم پایه آب هستن و بعد از نقاشی روی ظروف، قابل پخت هستن (عینه اینا حرف زدم که مدرک نقاشی روی شیشه از MIT دارن:ws3:)

8 جلسه:icon_gol:

اسم خاصی داره؟

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

امروز خانوممون:ws3: وسایل رو آورد

هزینه وسایل مال قبل از عید ه! دیگه خودتون میدونین:ws37:

عکس وسایل مربوطه:

DSC08422.jpg

سمت راستی: خمیر دورگیر نقره ای(طلاییش گویا گیر نمیاد!) قیمت 10000 تومن

دو تا قلم مو شماره های 4 و 6 که قراره شماره 2 رو هم جلسه بعد بیارن. حدود قیمت 3500 و 4700 تومن

دو رنگ سبز و زرشکی. جلسه بعد رنگ آبی هم میارن(انتخاب رنگ به سلیقه خود فرد بستگی داره) هرکدوم 9000 تومن

اکریل ها هم بسته به سلیقه خود فرد. رنگ نقره ای 1200 تومن. سه رنگ دیگه هرکدوم 3000تومن(اکریل های درشت وقتی با اکریل نقره ای ترکیب بشن، خیلی خوشگل میشه):hapydancsmil:

خب برسیم به کار

تمرین کشیدن خطوط افقی و عمودی و مورب با خمیردورگیر

استفاده از این خمیر چند تا نکته مهم داره:

1- مچ دست حتما روی میز باشه(یه جای ثابت) و هنگام کشیدن خطوط، حرکت روی مچ انجام بشه.یعنی دست بالا پایین بشه و مچ ثابت

2-دو تا انگشت اشاره و شست رو در قسمتی از بخش ابتدایی خمیر بگیریم که کنترل میزان خروجی خمیر راحت تر باشه(اونطوری نگیرین که وقتی خمیردندونتون داره تموم میشه، از تهش هل میدین میاد جلو:ws3:)

3- موقع رسم خطوط، برای ابتدای خط، حتما نوک خمیر روی شیشه باشه و بعد از اون برای کشیدن بقیه خط، یه ذره(1میلی متر) نوک خمیر رو از شیشه بردارین

رسم همین خطوط خیلی تمرین میخواد.چون مچ دست خیلی زود خسته میشه(اول راهه:w16:)

تو شکل پایین، بخش مستطیل صورتی، قابل قبوله

DSC08420.jpg

برای جلسه بعدی، شیشتونو تمیز کنین چون میخوایم شکل های بسته تمرین کنیم:hrqr6zeqheyjho1f9mx

برای شستن شیشه، اون رو تو آب جوش میذارین چندساعت و با یه کاردک یا چاقو، میتراشین(سعی کنین خیلی از خشک شدنشون نگذشته باشه که راحت تر کنده بشه)

خسته نباشین:icon_gol::wavesmile:

لینک به دیدگاه

سلام به نوگل های باغ زندگی:62izy85:

امروز، اول با خمیرمون منحنی های بسته دلخواه(منظم یا نامنظمش مهم نیس) کشیدیم و پس از 20 دقیقه که صبر کردیم یه کم خشک بشه، قلم موی شماره 4 یا 6 رو برداشتیم و شروع کردیم به رنگ کردن توی منحنی

نکات رنگ آمیزی:

1- انتخاب شماره قلم مو بستگی به بزرگی سطحی داره که میخواین توشو رنگ کنین. طبیعتا هرچی سطحتون کوچیک تر باشه، از قلم موی ریز تر(شماره کوچک تر) استفاده می کنین.

2- چون تو این اوضاع اقتصادی قرار داریم، اول باید رنگتون رو رقیق کنین یه کم.

***طریقه رقیق کردن رنگ: یه لیوان آب میزارین کنار دستتون و قلم مو رو میزارین توش و قطره قطره آب رو میچکونین تو قوطی رنگتون. دقت کنین قطره قطره. برندارین یهو لیوانو توش خالی کنینا:banel_smiley_4: این کار رو تا جایی ادامه میدین که وقتی قلم مو رو میزنین تو رنگ و در میارین، تو هر ثانیه، یه قطره رنگ بچکه

3- بعد از آماده شدن رنگتون، نوک قلم مو رو میزارین گوشه شکلتون و کمی با همون نوک قلم مو پخش میکنین. نمیخواد قلم مو رو پخش کنین رو سطح شیشتون، همش با نوکش رنگ رو هل بدین تو شکل. دقت کنین که رنگ مماس با مرز شکلتون قرار بگیره و نه روی مرز بره و نه فاصله داشته باشه.

5-برای چک کردن اینکه فاصله داره یا نه، شیشه رو بلند کنین و زیر کارتون رو ببینین، مشخصه

4- در حین کار اگه حباب ایجاد شد توی رنگ، با استفاده از دیواره قوطیتون، رنگ قلم مو رو گرفته با نوکش حبابا رو بترکونین

5- حواستون باشه به اندازه کافی رنگ بردارین که اگه کم باشه، کمرنگ میشه و اگه زیاد باشه، پس از خشک شدن، ترک میخوره

6- قلم مو رو هم در پایان کارتون حتما بشورین. کلا نزارین قلم مو بیکار باشه که رنگ روش خشک نشه:ws37:حتما با دستمال هم خشکش کنین

نمونه کار ترک خورده:

wvcvwn3d81s4ojaysj1.jpg

نمونه کار قابل قبول:

pa95oub3l9k6ptluivg.jpg

نکته دیگه ای به ذهنم نمیاد

سوال داشتین، درخدمتم:w16:

موفق باشین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام سلام:icon_gol:

اول از همه با خمیر، یه سری شکل ها یا منحنی های بسته می کشیم و حدود 20 دقیقه صبر میکنیم تا یه کم خشک بشن

بعدش با رنگ دلخواهتون رنگ کنین (رنگ انتخابیتون بستگی داره به اکریل هایی که دارین. رنگ ها باید مشابه باشن، نه متضاد)

من رنگ پوست پیازی رو انتخاب کردم و شکل هامو رنگ کردم(به شیوه ای که تو جلسه دوم توضیح داده شد)

بعد از اون بلافاصله اکریل ها رو می پاشیم روی سطحی که رنگ کردیم(رنگ اینجا نقش چسب رو بازی میکنه، پس نباید بزاریم خشک بشه و بعد اکریل بریزیم). برای بهتر پاشیده شدن اکریل، اونو تو نمک دون ریختم که کنترل کنم کجا بریزم. بعد که تموم سطح رو اکریل ریختیم، شیشه رو عمودی میکنیم و روی یه کاغذ، اضفه اکریل ها رو میریزیم(با ضربه زدن به پشت شیشه)

حدود چند روز صبر میکنیم تا رنگ کاملا خشک بشه(برای بهتر چسبیدن اکریل به شیشه) و برای تمیز تر شدن کار، شیشه رو زیر آب سرد میگیریم و آروم با دستمون روی سطح روتمیز میکنیم تا اکریل های اضافه که نچسبیدن، شسته بشن

m56chmlyd2zgk6z9prhd.jpg

نکات:

1- استفاده از اکریل تو کار، علاوه بر اینکه به کار جلوه بیشتری میده، اگه رنگ آمیزیمون خیلی خوب نبوده باشه رو ماست مالی میکنه:w02:

الان تو شکل بالا، رنگ اون برگ ه کامل خشک نشده بود که در اثر شسته شدن، از بین رفته. نگران نباشین میشه درستش کرد. دوباره همون تیکه رو رنگ میکنیم و اکریل میریزیم روش(مثه حالت اول، انگار میخوایم از اول رنگ کنیم)

2- اگه مثلا خواستیم یه شکل دوتیکه ای، یه تیکشو فقط اکریل استفاده کنیم، بخش اکریلی رو رنگ میکنیم و اکریل میریزیم و کاراشو میکنیم. نه اینکه هر دو تیکه رو رنگ کنیم و یه بخششو اکریل بریزیم. چون کنترل اینکه فقط یه بخشو اکریل بریزیم سخته

موفق باشیم:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

سلام

می‌خواستم راجع به کارهای نهییتون و شاهکاری که در آینده میخوااین خلق کنین بدونم

جلسه بد یه نمونه از کری که قراره وقتی‌ استاد میشید درست کنید بذارید:w16:

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

تو این پست یاد میگریم که شیشه غیر تخت رو چطور رنگ کنیم

مشکل رنگ آمیزی این نوع شیشه ها اینه که پس از اینکه رنگشون کردیم، بسته به نوع شیشه، تجمع رنگ رو تو حاشیه شکل یا وسط شکل داریم

برای اینکه این تجمع رو کم کنیم که بعد خشک شدن تو چشم نباشه، به صورت زیر عمل میکنیم:

بعد از اینکه کل شکل رو رنگ زدیم، قلم مو رو تمیز میکنیم که بهش رنگ نباشه و آروم و با ظرافت اضافه رنگای موجود رو بر میداریم و میکشیم به لبه بطری رنگ. این کار رو تا جایی ادامه میدیم که تجمع از بین بره

***حواستون باشه زیاد رنگ برندارین از اون تجمع که یهو همه رنگا بره و شیشه پیدا بشه

مطمئنا انجام این حرکت نیاز به تمرین داره تا دستمون راه بیفته:a030:

دونمونه شاهکار رو پایین میبینیم که شکل برگ، چون مقدار زیادی رنگ گذاشته شده، ترک خورده (ببینین چه معلم خوبی ام که همه نوع اشکالات که ممکنه براتون پیش بیاد رو تو کارای خودم میارم:ws3:)

میبینین بازم تجمع هست که کناره های شکل ها تیره تر شدن(کار اولمه دیگه:ws37:)

r3i2ul6l8l13sbb8wilr.jpg

لینک به دیدگاه
سلام

می‌خواستم راجع به کارهای نهاییتون و شاهکاری که در آینده میخوااین خلق کنین بدونم

جلسه بعد یه نمونه از کاری که قراره وقتی‌ استاد میشید درست کنید بذارید:w16:

نمونه ای که وقتی استاد شدم رو درست کنم، بزارم؟:ws52:

یه کم صبر کنین، ایشالا هفته دیگه یه نمونه تپل میذارم:a030::ws3:

خيلي عاليه .ممنون عزيزم كه اموخته هاتو در اختيار ما قرار ميدي.ممنون.:w16:

خواهش میکنم عزیزم

کاری نمیکنم:w16:

لینک به دیدگاه

از خب امروز دیگه روی ظروف کار میکنیم

نکات کلی تموم شد و میمونه نکات جزئی که حین کار روی ظروف گفته میشه

اول باید طرحمون رو با خمیر، روی ظرف بکشیم

- اگه ظرفمون مثه بطری آب باشه که نشه طرح رو برد داخلش، با کاربن، طرح رو روی شیشه میندازیم و بعد روش خمیر می کشیم

- اگه میشه طرح رو برد داخل ظرف، با چسب نواری یا کاغذی میچسبونیمش و دستمون رو میزاریم پشت کاغذ و با خمیر طرح رو میکشیم

*****اینکه دستمون رو میذاریم پشت کاغذ(پس از چسبوندن کاغذ به درون شیشه) به خاطر اینه که اگه این کارو نکنیم، چون یه کوچولو فاصله داره از شیشه، چشامون اذیت میشه موقع استفاده از خمیر و همه چیزو دوتایی میبینیم(نخند:vahidrk:، امتحان که کنی میفهمی منظورمو:ws3:)

*****نکته مهم دیگه اینه که برا اینکه وقتی میخوایم کاغذ رو بچسبونیم، خشک وای نسه، اول کاغذو مچاله(چماله) میکنیم تا راحت وای سه:w16:

برای انتخاب طرح میتونین از کتاب 4000طرح تزئینی(گل و گیاه) انتشارات یساولی استفاده کنین که من از نمایشگاه کتاب خریدم 5000تومان

دو نمونه کار رو در زیر میبینین:

tafbjmuds9iotovqz5up.jpg

1jtgs4xre81okrgo857.jpg

لینک به دیدگاه

منظور این بود که یه نمونه از استادت بذار

وقتی‌ استاد شدی واسهٔ تاثیر کلام بود که یادگیریت بالا بره:w16:

دوستان اگه پست هم اشتباه می‌شه واسه اینه که من با به نویس فینگیلیش تیپ می‌کنم بد دیگه نگا نمیکنم به ویرایش فارسیش فقط کپی می‌کنم اینه بعضی‌ وقتا مطلب خنده دار میزارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...