رفتن به مطلب

حشره‌گرافی

Hamid Ghobadi

ارسال های توصیه شده

شاید حدود 10 -12 میلیمتر باشه اگه هر سوزن 1 میل باشه :ws52:

من ندیده بودم به این صورت اتاله کنند اما اگر شما میفرمایید هست حتما هست دیگه :ws3:

پس اون زنبور هم کار خودت بوده نمیدونستم

لینک به دیدگاه
شاید حدود 10 -12 میلیمتر باشه اگه هر سوزن 1 میل باشه :ws52:

من ندیده بودم به این صورت اتاله کنند اما اگر شما میفرمایید هست حتما هست دیگه :ws3:

پس اون زنبور هم کار خودت بوده نمیدونستم

8 میلمتره

خب اون حالتی که دیدی رو بگو تا ما هم متوجه بشیم :ws38:

نه اون زنبوره کار من نیست (اگه آواتارم منظورته) دیگه در این حد نیستیم بابا! :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
8 میلمتره

خب اون حالتی که دیدی رو بگو تا ما هم متوجه بشیم :ws38:

نه اون زنبوره کار من نیست (اگه آواتارم منظورته) دیگه در این حد نیستیم بابا! :banel_smiley_4:

نه حمید جان قبلا هم عرض کرده بودم چیزی که من خونده بودم نیاز به تجهیزات خاصی برای این کار بود از جمله تخته مخصوص اتاله که من از چوب پنبه استفاده میکردم اما به دلیل حجم کم و جابجایی مکررش به درد نمیخورد اما دیدم شما از صفحه یونولیت استفاده کردی که به نظرم خیلی جالب اومد. راستی حمید جان اگه جایی رو میشناسی که آموزش داده باشه خیلی دوست دارم که ببینم گرچه شما به خوبی این کار رو آموزش دادی مرسی:a030:

لینک به دیدگاه
نه حمید جان قبلا هم عرض کرده بودم چیزی که من خونده بودم نیاز به تجهیزات خاصی برای این کار بود از جمله تخته مخصوص اتاله که من از چوب پنبه استفاده میکردم اما به دلیل حجم کم و جابجایی مکررش به درد نمیخورد اما دیدم شما از صفحه یونولیت استفاده کردی که به نظرم خیلی جالب اومد. راستی حمید جان اگه جایی رو میشناسی که آموزش داده باشه خیلی دوست دارم که ببینم گرچه شما به خوبی این کار رو آموزش دادی مرسی:a030:

آها!

خب من توی فضای مجازی سایتهای حشره شناسی زیادی میدیدم! اینکه کجا توضیحاتی داده باشه رو دقیق نمیدون

اما یکی از دوستام توی کار جمع‌آوری حشراته و وبلاگی داره به آدرس Insecta.ir ... یه سر به سایت ایشون بزن.

خب من توی سایت خودم سعی میکنم مطالبی رو بزارم که جای دیگه موجود نباشه و مورد نیاز قرار بگیره ...

حالا که اینطور شد

جمع آوری و خشک کردن حشرات رو بزودی میزنم

روزی یه پست در مورد مباحث مختلف میزارم

مثلا:

وسایل جمع آوری

انواع تله ها

جمع آوری حشرات در زیستگاه های مختلف

نحوه سوزن زدن

تمیز کردن

خشک کردن

نگهداری در مایعات نگهدارنده

اسلایدهای میکروسکپی

برچسب زدن

تابلو و جعبه نمایش حشرات

و ...

خوبه محمودجان؟

لینک به دیدگاه
آها!

خب من توی فضای مجازی سایتهای حشره شناسی زیادی میدیدم! اینکه کجا توضیحاتی داده باشه رو دقیق نمیدون

اما یکی از دوستام توی کار جمع‌آوری حشراته و وبلاگی داره به آدرس Insecta.ir ... یه سر به سایت ایشون بزن.

خب من توی سایت خودم سعی میکنم مطالبی رو بزارم که جای دیگه موجود نباشه و مورد نیاز قرار بگیره ...

حالا که اینطور شد

جمع آوری و خشک کردن حشرات رو بزودی میزنم

روزی یه پست در مورد مباحث مختلف میزارم

مثلا:

وسایل جمع آوری

انواع تله ها

جمع آوری حشرات در زیستگاه های مختلف

نحوه سوزن زدن

تمیز کردن

خشک کردن

نگهداری در مایعات نگهدارنده

اسلایدهای میکروسکپی

برچسب زدن

تابلو و جعبه نمایش حشرات

و ...

خوبه محمودجان؟

من نتونستم متاسفانه این سایتی که معرفی کردی باز کنم :ws52:

خیلی ممنونم من به شدت منتظرم

خیلی خوبه. چقدر باید دنبال این مطالب گشت و آخر هم دست از پا دراز تر. خیلی خیلی میتونه به دوستان علاقه مند کمک کنه :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

یادش بخیر جمعه هفته گذشته رفته بودم گردش!

فکر کنم بزرگترین حشره شناخته شده رو توی ایران دیدم!

طولش 16 سانتی میشه! با انگشتام شاخکاشو گرفتم! مطمئنم از نزدیک ببینیدش وحشت میکنید!:w02:

puacm6m5duwpm6p10mxr.jpg

لینک به دیدگاه

قبلا یه صحبتهایی در مورد این ملخهای خفن شده بود:

يك حشره‌شناس آمريكايي از شناسايي حشره غول پيكري خبر داد كه وزن آن سه برابر وزن معمول يك موش‌ و غذاي مورد علاقه آن هويج است.

به گزارش ايسنا اين جانور عجيب سنگين‌ترين حشره‌اي است كه تاكنون در جهان شناسايي شده است.

مارك موفيت، حشره‌شناس دانشگاه كلورادو كه اين حشره را پيدا كرده مي‌گويد: دو روز متوالي اين حشره غول‌پيكر را در يك جزيره دوردست در نيوزلند تعقيب كردم تا توانستم آن را در حالي كه هويج مي‌خورد در دست‌هاي خود نگه دارم.

به گزارش روزنامه تلگراف، موفيت مي‌گويد: از نظر وزني اين حشره سنگين‌ترين گونه‌اي است كه تاكنون در طبيعت شناسايي شده است و وزن آن حدود سه برابر وزن يك موش معمولي است. اين حشره عجيب شبيه به جيرجيرك بوده و بال‌هاي آن حدود 17 سانتيمتر است. حشره غول‌پيكر فقط در جزيره دورافتاده «ليتل بارير» در نيوزلند مشاهده شده است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

البته در منبع عنوان بزرگترین حشره ذکر شده ...

این حشره مطمئنا از راسته راست بالان است Orthoptera

احتمال زیاد باید سنگین ترین حشره باشه و اینکه طول بالهاش 17 سانتیمتر گزارش شده که باز هم احتمال زیاد این ملخ از خانواده ملخ های بدون بال محسوب میشه و اشتباها (در فرایند ترجمه) این اشکال صورت گرفته ...

خب جهت اطلاعات بیشتر هم بهتره بگم

که در راسته ملخ ها و در زیرراسته ملخ های شاخک بلند و در بالاخانواده ملخ های شاخک بلند مرغزار

خانواده ای وجود داره و در این خانواده زیرخانواده ای وجود داره که نامش ساجینه است!

پس میشه:

Orthoptera (راسته)

Ensifera (زیرراسته)

Tettigonioidea (بالاخانواده)

Tettigoniidae (خانواده)

Saginae (زیرخانواده)

اعضای این زیرخانواده درشت جثه ترین ملخ ها رو در بر داره که گاها طولشون به 20 سانتی متر میرسه!

بعضی از افراد این زیرخانواده بطور کلی بال خودشون رو از دست دادند! (بخاطر جثه بزرگشون)

و جالبه بدونید که گونه Saga ephippigera در ایران شناسایی شده (کردستان، فارس، مازندران و ... )

اینم یه عکس زیبا از این ملخ:

tb0wnbazakn73q7a9g5.jpg

خب من احتمال میدم که این ملخ سنگین وزن بالا بالییه هم توی این خانواده یا زیرخانواده باشه ... (فقط یک احتماله)

لینک به دیدگاه
سلام :ws3:

آره خیلی، ای کاش از جلو هم ازش عکس میگرفتی ؟!:whistle:

سلام:a030:خلقته دیگه:w58:

از روبرو انداختم ولی تکون میخورد کیفیتش خراب میشد...بعد کلا جرات روبرو شدن باشو نداشتم:sad0:کلا خودم تکون میخوردم اگه اونم ثابت بود:ws28:

لینک به دیدگاه
سلام فائزه ... خوش اومدی

این زنبور خدا بیامرز دردی نکشیده! قبلش به راحتی جان داده بعد سوزن رفته تو کمرش! :hanghead:

علیکِ سلام...مرسی

آهان...اوکی! ولی بقیه حشره ها چی؟:banel_smiley_4:

راستی سیانور سمه خیلی قویه حتی برای انسان ،چجور یه حشره فقط باهش بیهوش میشه؟!!!:w58:

لینک به دیدگاه

بقیه هم یا با سیانور کشته میشن یا توسط دمای پایین یخچال بیهوش میشن!

توی شیشه سیانور (شیشه کشنده) حشره در عرض چند ثانیه از پا در میاد! :whistle:

لینک به دیدگاه

اینم چن وقت پیش گرفتم!!!

اینو وقتی داشتم انگور میشُستَم لابه لاش پیدایدم و سریع بردم اتاقم عکس بگیرم نشد مدام تکون میخورد و بعد در دله دامانه طبیعت ولیدمش!!! این چنین آدمی هستیم ما!:ws3: اون لحظه کاملا حسه آیرون منُ داشتم!!!w58.gif

fb4xyaxidjn6m8cvrr0.jpg

3w0ly8p6k34zxnbd2mgx.jpg

لینک به دیدگاه

فائزه خانم شما انسان بزرگواری هستید ... :w02:

این کفشدوزک محافظ انگورهای شما بوده ... اگه این چنین کفشدوزکهایی نبودن شته ها و شپشکها انگوری واسه شما باقی نمیگذاشتن. :w16:

لینک به دیدگاه
فائزه خانم شما انسان بزرگواری هستید ... :w02:

این کفشدوزک محافظ انگورهای شما بوده ... اگه این چنین کفشدوزکهایی نبودن شته ها و شپشکها انگوری واسه شما باقی نمیگذاشتن. :w16:

میسیـــــــــنگ.....همه همینُ میگن:w02:

واقعا؟؟؟ چه جالب...مرسی از اطلاعاتت:icon_gol:

یه سوالِ دیگه: اون عنکبوتایی که لابه لاش پیدا میشه چی؟ اونام نقشه محافظُ دارن؟

لینک به دیدگاه

عنکبوت!؟

اگه لابلای حبه های انگور منظورته که ریز هم هستن و تار هم میتنن ... اونا کنه هستن و آفت منظور میشن ... کنه ها هم تا حدودی مورد تغذیه کفشدوزکها هستن ... البته کفشدوزکهای دیگه ای از کنه ها تغذیه بیشتری دارن!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...