رفتن به مطلب

حشره‌گرافی

Hamid Ghobadi

ارسال های توصیه شده

محمود جان از بالتوری سبز هم عکاسی کردی

اینم من چند روز پیش انداختم:

gunuxzcj82yow020alo.jpg

بالتوری جزء حشرات مفید محسوب میشه

من با اینا 6 ماهی زندگی کردم!

لینک به دیدگاه

در مورد شناسایی ملخ های یکتا جان:

واقعا نمیتونم جنس رو شناسایی کنم ... میترسم اشتباه بگم ... گرچه اشتباه هم بگم حرف من سند نیست و به جایی هم بر نمیخوره

آخه ملخها مخصوصا ملخهای آکریدیده رنگ فصلی هم دارن! نوع غذاشون و حتی عوامل محیطی روی شکل و رنگ اونا موثره ... سنین مختلف پورگیشون شکلهای مختلف هست

بعضی جنسهای آکریدیده دو فرم مهاجر و انفرادی دارن ... که وقتی وارد این فازها میشن نسبت به هم متغیر اند

واسه تفکیک فرمهای مهاجر و انفرادی نسبت اندازه ران به کپسول سر و ... مهم میشه!

بعضی گونه ها زائده های مختص خودشون رو دارن که برای دیدن این زوائد باید ملخ رو زیر و رو کنی!

میخوام اینو بگم که شناسایی جنس ها و گونه های ملخ ها خیلی سخته ... من از روی عکس فقط میتونم خانواده ملخها رو تشخیص بدم. :ws3:

لینک به دیدگاه
e681ae9d4a5e.jpg

اینم عکس یک ملخ بامزه البته از اینترنت گرفتم..

سلام

دستت درد نکنه "هر چه از دوست رسد نیکوست":icon_gol:

اگه تونستی و فرصت داشتی خوشحال میشیم تجربه شما را نیز در عکاسی از حشرات شاهد باشیم:a030:

لینک به دیدگاه
با سلام

دارم ولی برا مسابقه گذاشتم...:whistles:

یعنی کلا یه دونه عکس گرفتی اونم گذاشتی برای مسابقه؟:sigh:

والا ما هر چی مسابقه ای و به در بخور و به در نخور و کلا در طبق اخلاص گذاشتیم برای این که هم این تاپیک آپ باشه هم باعث بشه جوونا ترغیب بشن برای عکاسی از حشرات :ws3:

جتی حمید رو هم که هیچ نیازی به عکاسی از حشرات نداره، وسوسه شد که عکس بگذاره :ws28:

بازم ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
یعنی کلا یه دونه عکس گرفتی اونم گذاشتی برای مسابقه؟:sigh:

والا ما هر چی مسابقه ای و به در بخور و به در نخور و کلا در طبق اخلاص گذاشتیم برای این که هم این تاپیک آپ باشه هم باعث بشه جوونا ترغیب بشن برای عکاسی از حش

با سلام سعی میکنم شرکت کنم چون الان وقت امتحان ها هستش زیاد وقتاین جور کارها رو ندارم...

لینک به دیدگاه

فکر کنم یا با دستش نگهش داشته یا با ادوات مخصوص خودش اونو نگه داشته و اینجوری عکس کراپ کرده! تازه یک فلش حسابی هم زده که سایه حشره افتاده روی دیوار:ws28:

لینک به دیدگاه

سلام حمید جان این هم اون سوسکه که به دلیل بد بودن عکس من نتونسته بودی تشخیص بدی امیدوارم این یکی خوب باشه محلی ها بهش میگن بالش مار من بهش میگم سوسک سیم خاردار:ws28: اما نمیدونم اسم علمیش چیه و ... منتظر نظرات کارشناسانه شوما هستم:icon_gol:

73cs5n6l8loknm5tfge.jpg

2f9f3hxtjhdcb6r7bv9.jpg

لینک به دیدگاه

اینم یه عنکبوت خیلی بزرگ سایزش حدودا یه کف دسته (اگه پاهاش باز کنه بزرگتر هم هست) باز هم به دلیل ترس از جان از زاویه دورتری ازش عکس گرفتم ترسیدم منو نیش بزنه اسپایدرمن بشم:ws28:

p8d1r472zmao32e4bzgg.jpg

اینم یه کراپ 100%

m1mt3rb45lkhtpxzmjwd.jpg

لینک به دیدگاه

بله این سوسکی که ازش عکس گرفتی و مثل اینکه دیگران هم خیلی دوسش دارن

همون سوسک چندش آوریه که همه از دستش فراری اند!

البته این ماده است! بال نداره!

73fvg7hh93loyu0xc4p6.jpg

این سوسک نیست! یک سوسری هست! اسم علمی جنسش هم Polyphaga sp هست از خانواده Polyphagidae و راسته سوسری ها Blattoptera = Blattaria

از گونه های نزدیک به سوسک حمام که بارها قبلا گفتم اینا سوسری اند نه سوسک!

به سوسری مصری هم معروف اند! که گونه های مختلفشون اندازه های مختلف دارن! همه چیز خوار پوسیده خوار هستند! از اسمشون هم مشخصه: پلی فاژ = همه چیز خوار

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...