رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با عرض سلام

دوستان این تایپک به منظور رفع مشکلات حقوقی شما عزیزان ایجاد گردیده است

لطفا سوالات خود را به صورت دقیق و با بیان شرح وقایع اعلام کنید

با سپاس

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 60
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

حدود 4 ماه قبل جهت کاری 35 میلیون را به همکارم قرض دادم

در ازای آن 2 چک دریافت کردیم

1- یک چک به مبلغ 50 میلیون بابت ضمانت بدهی 25 میلیون تومانی

2- یک چک به مبلغ 40 میلیون بابت ضمانت بدهی 12.5 میلیون

یک توافقنامه هم نوشتیم و اثر انگشت از آن شخص + 2 امضا شاهد گرفتیم که تا چه زمانی ایشان باید چه کارهایی بکند و اگر نکند چک به مبلغ روی چک به بانک میرود

سوال

ایشان از دادن پول هرروز طفره می رود

از گفتن اینکه چه سودی کرده سرباز میزند (2 ماه از اخرین تاریخ توافق گذشته)

1- چک دوم به عمد واژه تومان در اخر (متن روی چک) حذف شده ولی وجه در باکس ها درست است

2- ایشان ضرر زیادی به ما زده اند

اگر بخواهیم سریع به پول و سود پول (چون محتمل است سود هنگفتی کرده است) برسیم

به دلیل اذیت هایش ادبش کنیم؟

پاسخ سوال به نقل از یکی از اساتید

سوال مطرح شده صحیح نیست و خیلی ایراد داره ولی با همین حساب به آن جواب داده میشود

چکها بلحاظ ضمانتی و وعده داربودن قابلیت طرح شکایت کیفری نداشته و حقوقی محسوب میشوند

در ارتباط با پیگیری حقوقی باید گفت که اولا باید قرارداد منعقده فی مابین طرفین بررسی شود.

در صورت اینکه صادرکننده ی چک تعهداتی داشته مبنی بر انجام و یا عدم انجام کاری واز آن سرباز زده است

و قرارداد متعهد یوده که در صورت عدم تعهد وجوهی را به شرح چک ها ی صادرشده پرداخت نماید

این قرار داد معتبر و چکها قابلیت وصول دارد لیکن به همان دلایلی که گفته شد

از طریق طرح دعوی حقوقی نه کیفری قابلیت پیگیری دارد ولی چنانچه مبلغ بدهی 35میلیون تومان باشد

و چک های ضمانتی مبالغ زیاد تری داشته باشد چون چک ضمانت پرداخت بدهی می باشد

با فرض ثبوت این امر امکان مطالبه وجه چک های ضمانتی بیش از مبلغ طلب و خسارت وجود ندارد

فرض سوال دوم با ارائه دلیل و با بینه قابل اثبات می باشد.

لینک به دیدگاه
سلام:icon_gol:

من رو ببخشید اگر سوالم رو اینجا مطرح میکنم:icon_gol:

چون تازه عضو شدم اطلاعی ندارم که اینجا میتونم ( مشاوره حقوقی ) سوالم رو مطرح کنم یا خیر:icon_gol:

باری بهرجهت بنده هفته پیش ماشینی رو در محضر بنام خریدار زدم و ثبت دفتری شد کلیه وجه خودروی فروخته شده رو هم دریافت کردم و یک وکالت نامه محضری به خریدار دادم تا ایشان هفته بعدش فک پلاک کنند ( یعنی تا دو روز دیگه فرصت ایشان تمام میشود )

حالا سوال بنده این هستش که :

1 ) اگر ایشان پلاک را فک نکند و بهردلیلی اینکار را نخواهد انجام بدهد من دقیقا باید کجا شکایت و اعتراض کنم و آیا حق دارم که درخواست فک پلاک رو بدم یا خیر ؟

2) در صورتی که خریدار در دسترس نباشد چطور میتوانم متوجه بشوم که پلاک فک شده یا خیر ؟

با سپاس از شما:icon_gol:

سلام اگه در موعد مقرر انجام نداد شما باید رسما الزام ایشان را بخواهید و ابتدا باید اظهارنامه رسمی از طریق دفتر دادگستری برایش بفرستید و در صورت عدم انجام می توانید دادخواستی مبنی بر الزام به فک پلاک تقدیم دادگاه کنید در صورت مجهول بودن می توانید در دادگاه محل وقوع عقد یا سکونت خود اقدام نمایید .

اما رویه ای نیز وجوددارد که با مراجعه به مراکز شماره گذاری درخواست فک بدید ولی این بستگی به توافق مقامات محلی داره زیرا در همه جا به این شیوه عمل نمیشه

برای اطلاع از فک پلاک به موسسه رهگشا استان سکونت خود مراجعه یا تماس بگیرید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

پدر و مادری فوت کرده باشند وسه پسر و سه دختروارث چند قططعه زمین هستند

دو برادر بنابر دلایلی سندهاروپنهان کردن

هیچ مدرکی هم در مورد زمین ها در دسترس نیست کهبتوان آن ها را مطالبه کرد

وراث چگونه باید ارث خودرا مطالبه کنند؟

لینک به دیدگاه
پدر و مادری فوت کرده باشند وسه پسر و سه دختروارث چند قططعه زمین هستند

دو برادر بنابر دلایلی سندهاروپنهان کردن

هیچ مدرکی هم در مورد زمین ها در دسترس نیست کهبتوان آن ها را مطالبه کرد

وراث چگونه باید ارث خودرا مطالبه کنند؟

با مراجعه به کارشناس ثبت اسنادو املاک می تونید درخواست پیگیری اسناد رو داشته باشید.

با دادن آدرس املاک و یا پلاک ثبتی و مدارک دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام و عرض ادب

یه سوالی داشتم از خدمتتون

یه ملک تجاریی میخوایم اجاره کنیم که صاحب ملک به دلیل کلاه برداری زندان هستن و این رو هم میدونیم که قانونا فردی که به هر دلیلی در زندان باشه حق عقد قرارداد رو نداره حالا این آقا پیغام داده که بنگاه دار با قرارداد بیاد قسمت دفتر زندان دادستان و مدد جو باشن میتونه امضا کنه میخوام ببینم چقدر این حرف صحت داره؟

بعدش آیا این قرار داد رسمی خواهد بود

ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام آرزو جان.......:icon_gol:

گلم میتونی راهنمایی کنی شرایط فرزند خواندگی برای خارج از کشور چطوریه؟

ایا یک فرد مجرد میتونه از طریق وکیل از خارج اقدام کنه بدون اینکه خودش حضور داشته باشه؟

تا چند کودک رو کسی یا کسانی میتونن ساپورت کنن و ایا براحتی وکیل مربوطه میتونه بچه ها رو راهی کنه ؟

ایا از طرف موسسات خیریه میشه در خواست فرزند خواندگی کرد ؟

ببخش سوالاتم زیاد شد گلم......

لینک به دیدگاه
سلام آرزو جان.......:icon_gol:

گلم میتونی راهنمایی کنی شرایط فرزند خواندگی برای خارج از کشور چطوریه؟

ایا یک فرد مجرد میتونه از طریق وکیل از خارج اقدام کنه بدون اینکه خودش حضور داشته باشه؟

تا چند کودک رو کسی یا کسانی میتونن ساپورت کنن و ایا براحتی وکیل مربوطه میتونه بچه ها رو راهی کنه ؟

ایا از طرف موسسات خیریه میشه در خواست فرزند خواندگی کرد ؟

ببخش سوالاتم زیاد شد گلم......

[h=3]گام آخر اعطاي فرزندخواندگي به دختران مجرد[/h]

[h=3]خارج از ایرانی و می‌خواهی کودکی فرزندت باشد[/h]

[h=3]اطلاعات حقوقي و قضائي راجع به فرزند خواندگي(الهام میرزاآقایی)[/h]

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
بعد از گدشت تاریخ چک تا چند ماه میتونیم نسبت به وصولش اقدام کنیم؟:w58:

من چند وقت پیش از یک بنده خدایی بابت طلبم چک گرفتم بعداز یک سال و چهار ماه که از تاریخ چک گذشته بود یادم اومد که نبردم وصول کنم زنگ زدم بانک گفت پول توی حسابشه بیا بگیر:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
بعد از گدشت تاریخ چک تا چند ماه میتونیم نسبت به وصولش اقدام کنیم؟:w58:
اگه پول تو حساب داشته باشه مشکلی نیست اما برای اقدام قانونی و قضایی مجموعا یک سال ششماه فرصت داری گواهی عدم پرداخت بگیری و از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت شش ماه فرصت داری در دادسرا شکایت کنی ولی برای اقدام حقوقی هروقت تمایل داشتی می توانی اقدام کنی
لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

باسلام خدمت تمام دوستان

من بیمه تامین اجتماعی هستم( که شایداگرتصمیم باخودم بود تامین اجتماعی راانتخاب نمی کردم)حالاسوال من این است که برای انتخاب بیمه دوم چه شرکتی رامی توانم انتخاب کنم(بهترین شرکت)چون ظاهرابیمه های خصوصی خدماتی بیشتررامی دهند.

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

بیمه دومتون برای چه منظوری میخواین باشه؟؟(عمر،آتش سوزی و ...)

باسلام دوست عزیز

خب من می خواهم ازمشاوره شمااستفاده کنم برای انتخاب بیمه دوم (آ

عمر،آتش سوزی و ...)کدام بهتره!

می دانم که این سوالم شایداشتباه باشه وهربیمه ای درمواردی بهتر ازدیگری است .

منظورمن این است که کاربردی ترین بیمه (چه ازنطرتسهیلات و...)به نطرشماکدام است.

لینک به دیدگاه
باسلام دوست عزیز

خب من می خواهم ازمشاوره شمااستفاده کنم برای انتخاب بیمه دوم (آ

عمر،آتش سوزی و ...)کدام بهتره!

می دانم که این سوالم شایداشتباه باشه وهربیمه ای درمواردی بهتر ازدیگری است .

منظورمن این است که کاربردی ترین بیمه (چه ازنطرتسهیلات و...)به نطرشماکدام است.

هر کدوم مزایای خاص خودشو داره

مثلا بیمه آتش سوزی بیشتر به درد کارخونه و کارگاه و شرکت و این چیزا میخوره که اگه این اتفاقا بیوفته ضرر مالی زیادی در پی داره

اگه میدونستم شغلتون چیه بهتر میتونستم راهنمایی کنم

اما برای خودتون و همینطور خانواده تون بیمه عمر رو پیشنهاد میکنم

لینک به دیدگاه
هر کدوم مزایای خاص خودشو داره

مثلا بیمه آتش سوزی بیشتر به درد کارخونه و کارگاه و شرکت و این چیزا میخوره که اگه این اتفاقا بیوفته ضرر مالی زیادی در پی داره

اگه میدونستم شغلتون چیه بهتر میتونستم راهنمایی کنم

اما برای خودتون و همینطور خانواده تون بیمه عمر رو پیشنهاد میکنم

سلام دوست عزیز

شغل من آزاداست می تونم ازشمابپرسم چرابیمه عمر؟

چه مزایایی داردکه باعث انتخاب شماشد؟

باتشکر

لینک به دیدگاه

ببخشین یه سوال داشتم از حضورتون بیمه تکمیلی شرایط خاصی داره تعداد نفر منظورمه و زمان بعد از بیمه کردن تامین اجتماعی

ممنون از جوابتون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببخشین یه سوال داشتم از حضورتون بیمه تکمیلی شرایط خاصی داره تعداد نفر منظورمه و زمان بعد از بیمه کردن تامین اجتماعی

ممنون از جوابتون :icon_gol:

بیمه تکمیلی تا اونجایی که من میدونم محدود به تعداد افراد نیست و فقط توسط ارگانهای دولتی تامین میشه

یعنی خود شخص نمیتونه خودش و خانواده ش رو بیمه تکمیلی کنه

امیدوارم درست راهنمایی کرده باشم:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام

عذر میخوام که این پستتون رو دیر دیدم

بیمه خویش فرمایی تا جایی که من اطلاع دارم ایه هس که خودتون به صورت مستقل به تامین اجتماعی پول واریز میکنید و خودتونو برای مسائل بیماری و این چیزا بیمه می کنید

اما بیمه اجباری برای وسایل نقلیه هست که اگر وسیله نقلیه داشته باشین باید حتما بیمه باشه بخاطر مسئولیت مدنی در مقابل شخص ثالث که به تازگی هم تصویب شده

باسلام

چندسوالی داشتم

بیمه تامین اجتمایی راقطع کنم(چون واقعاخدماتی ندارد) وفقط باخصوصی کارکنم یاباهردوکارکنم یافقط تامین اجتماعی راادامه بدم؟

حالا(البته دریک موضوع دیگرکه ظاهراپاک شده)فهمیدیم بیمه عمروسرمایه گذاری برای من وکسی که می خواهدآینداش راتضمین کندگزینه خوبی است.

خب یک بحث دیگرهم می ماندآن هم شرکت های بیمه است !به نظرشماکدام شرکت خدمات بیمه ودرکل خوب است؟می توانیدمزیت شرکت نام برده خودرانسبت به شرکتهای دیگربنویسید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...