رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

من نمیدونم چرا هرچی گل تو اطاقم دارم سبزن...یعنی گل نیستن...همشون گیاهن...میشه عکس گذاشت؟:ws3:

اسماشونم بلد نیستم...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اهوم..

عکس بگیر تو گوگل قسمت ایمیج آپلود کن..مشابه هاشو واست پیدا میکنه..میتونی اسمشم از اون طریق کشف کنی:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 83
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اما فکر نکنم چندان کمکی کنه ها!

من تابحال چنین کاری نکردم اما اینکه عکسای مشابه اون گیاه رو پیدا کنه کمی غیر قابل اعتماده ... اگر یه شی ای بود یه چیزی.

گیاهه و قابل تغییر ... طرز عکس برداری هم تاثیر داره برای یافتن عکسهای مشابه ...

امین جان اگر تونستی عکس بگیر (شکل برگ و چینیش برگ روی ساقه مشخص باشه) شاید بتونیم تشخیص بدیم. شاید گیاهشناسی ما هم اینطوری قوی بشه!

لینک به دیدگاه
سلام.

اگر بتونید یه عکس مناسب ازش بگیرید و بزارید شاید بتونم تشخیص بدم (البته کار من شناسایی گیاها نیست)

همونطور که حتما سرچ کردید کاکتوسها به آب غیر متعارف حساسن و نور دوست هستن ... از بین رفتن بیشتر کاکتوسهایی که توی خونه نگهداری میشه بخاطر آبیاری بید از اندازه اونه ... وگرنه نگهداری اونا ساده است.

یه سری هم به اینا بزنید شاید بدردتون بخوره

كاكتوس

اموزش گام به گام پیوند کاکتوس

اینه

s3cshuzmrl05csd6smlu.jpg

مرسی از راهنماییتون.خونمون نورش زیاده ولی لازمه مستقیم بزارمش تو بالکن؟

لینک به دیدگاه
متاسفانه نمیشناسمش ... جاش چه باحاله!

نه همون پشت پنجره هم باشه کفایت میکنه ... این گلدونش تراواست یا نه؟

ممنونم

اوکی مرسی.نه گلدونش که ازین پلاستیکی های کوچیک هست که داخل سنگ گذاشتن.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

اینم عکسا...3 روز طول کشید تا جمعو جورشون کنم...اون پیچ پیچیا که چسبوندمشون به دیوار طولشون به 5-6 متر میرسید...:banel_smiley_4:

یک سوال فنی هم دارم...گل و گیاه خاک میخورن؟ :w58:

چنتا از گلدونام اصلاً خاک نداشتن وقتی میخواستم عوضشون کنم...یعنی کل گلدون شده بود ریشه!!:w58:

عکس 1 - عکس 2 - عکس 3

هر کدوم از گلا اگر عکسش واضح نبود بگید تا از نزدیک عکس بگیرم براتون.:icon_redface:

چنتا دیگه هم هست...اونارم بعد نهار میذارم...:whistle:

لینک به دیدگاه
اینه

s3cshuzmrl05csd6smlu.jpg

مرسی از راهنماییتون.خونمون نورش زیاده ولی لازمه مستقیم بزارمش تو بالکن؟

گونه اي از کاکتوس هاي بدون خار و بومي آفريقاست

گياهي مقاوم به خشکي است و نياز آبي زيادي ندارد، بنابراين مي توانيد به راحتي با تنظيم فواصل طولاني تر آبياري، از اين گياه نگهداري کنيد.

مکان مناسب براي قراردادن گلدان پشت پنجره هاي آفتاب گير آپارتمان و در صورت مساعدبودن هوا در فضاي آزاد و زير نور مستقيم خورشيد است. دماي مطلوب براي پرورش اين گياه در حدود ده درجه سانتي گراد وخاک مناسب براي آن مخلوطي از خاکبرگ و کمپوست است. در زمان کار با اين گياه (از قبيل تعويض گلدان، قلمه زدن و ...) حتماً از دستکش استفاده کنيد

لینک به دیدگاه
اینم عکسا...3 روز طول کشید تا جمعو جورشون کنم...اون پیچ پیچیا که چسبوندمشون به دیوار طولشون به 5-6 متر میرسید...:banel_smiley_4:

یک سوال فنی هم دارم...گل و گیاه خاک میخورن؟ :w58:

چنتا از گلدونام اصلاً خاک نداشتن وقتی میخواستم عوضشون کنم...یعنی کل گلدون شده بود ریشه!!:w58:

عکس 1 - عکس 2 - عکس 3

هر کدوم از گلا اگر عکسش واضح نبود بگید تا از نزدیک عکس بگیرم براتون.:icon_redface:

چنتا دیگه هم هست...اونارم بعد نهار میذارم...:whistle:

از بین اینا فقط اسم دوتاشونو میدونستم:قاشقی و حسن یوسف!

بعضی هارم مامانم اسم ترکی شون رو گفت بهم و فارسی چی میگن رو نمیدونم!(مثل:یلمیح بنزر،قمیشی،...اهل تبریزی دیگه پس میتونی بخونی):ws3:

و اما در مورد خورده شدن خاک توسط گیاه:banel_smiley_4:

گیاه خاک نمیخوره ولی چون خاک متشکل از مواد آلی و معدنی بعد مدتی مواد آلیش تجزیه میشه...

والان ک داری میگی کلا هیچ خاکی نمونده تو گلدون،ی دلیلش میتونه این باشه که خاکت از نوع الی بوده که واسه رشد گل و گیاه خوبه:a030:

ولی عجب اتاق قشنگی داری...دلم خواس:sigh:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
از بین اینا فقط اسم دوتاشونو میدونستم:قاشقی و حسن یوسف!

بعضی هارم مامانم اسم ترکی شون رو گفت بهم و فارسی چی میگن رو نمیدونم!(مثل:یلمیح بنزر،قمیشی،...اهل تبریزی دیگه پس میتونی بخونی):ws3:

و اما در مورد خورده شدن خاک توسط گیاه:banel_smiley_4:

گیاه خاک نمیخوره ولی چون خاک متشکل از مواد آلی و معدنی بعد مدتی مواد آلیش تجزیه میشه...

والان ک داری میگی کلا هیچ خاکی نمونده تو گلدون،ی دلیلش میتونه این باشه که خاکت از نوع الی بوده که واسه رشد گل و گیاه خوبه:a030:

ولی عجب اتاق قشنگی داری...دلم خواس:sigh:

البته اینم بگماااا حجم خاک کم و کمتر میشه..نه اینکه به کل نیست بشه:ws37:

عکس گرفتمو تو گوگل سرچیدم ولی چیزی دستگیرم نشد... :5c6ipag2mnshmsf5ju3

مرسی...میتونی بگی کدوم کدومه؟

ممنون...همچی اطاقیم نیست باو...فقط فرش زیر پامه...نه تخت گذاشتم نه میز :ws28:

اون گلدون چپیه...فک کنم شمشیری باید باشه اسمش...اون اصلاً خاک نداشت...ریشه هاشم گلدون پلاستیکی رو ترکونده بودو زده بود بیرون! :w58:

اصلاً یه وضعی...

کاش اونموقع عکس میگرفتم...انقدر وقت تنگ بود دم عیدی که یادم رفت...خیلی جالب بود.:ws3:

راستی...حجم زیاد گل و گیاه رو چیکار میشه کرد؟

من دلم نمیاد ببرم بندازمشون دور...:sad0:

تکسیرشونم جای بیشتری میخواد که اونم ندارم...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
آره ..همونطور که حمیدم گفت..واسش عکسی نمیاره:ws37:

وا؟برگای اضافه به چه کارت میاد..هرسشون کن برن پی کارشون:w16:

برگ اضافه ها نه...

مثلاً همین شمشیری...اگر 3 مترو رد کرد چیکارش کنم؟:icon_pf (34):

الان 1.5متره

یا مثلاً اونایی که سمت راستن و به دیوار چسبوندم...طول بعضیاش 6 متر و بلکه هم بیشتره...یا رونده ها خودشون هفته ای 2 تا 5 سانت رشد میکنن.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

2 راه داره:اول اینکه اگه دوق داشته باشی میتونی با سنجاق از سقف اتاقت ردشون کنی..منظرشم خیلی قشنگ میشه...

یکی از بستگان پذیرایی شو با این تزیین کرده بود..عکشو پیدا کنم واست میزارم!

و راه دوم:از سرش کوتاه کن...میبینی که رشد خوبی دارن:w16:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
2 راه داره:اول اینکه اگه دوق داشته باشی میتونی با سنجاق از سقف اتاقت ردشون کنی..منظرشم خیلی قشنگ میشه...

یکی از بستگان پذیرایی شو با این تزیین کرده بود..عکشو پیدا کنم واست میزارم!

و راه دوم:از سرش کوتاه کن...میبینی که رشد خوبی دارن:w16:

بذار عکسشو...منم میخواستم همین کارو بکنم...ولی نمدونم چطوری

از سرشون کوتاه کنم قهر نمیکنن؟ :ws38:

یکی از گلامو اینجوری قطع کردم کلاً پوکید...اشک ریختو خشک شد...:w58:

لینک به دیدگاه
بذار عکسشو...منم میخواستم همین کارو بکنم...ولی نمدونم چطوری

از سرشون کوتاه کنم قهر نمیکنن؟ :ws38:

یکی از گلامو اینجوری قطع کردم کلاً پوکید...اشک ریختو خشک شد...:w58:

دارم میگردم...چن وقت پیش تو مسنجر دست ملت داده بودماا ،بعد عوض کردن ویندوزم نمیدونم چ بلایی سرش اومده:icon_pf (34):

خیلی راحته با سنجاق از ساقه ش وصل میکنی به سقف و در رودیوار..البته زیاد فشارش نده ک بتونه رشد کنه(از این سنجاقای سفید که 2 تا میخ دو سمتش داره استفاده کن...اسمش یادم رفته..ولی تو برق کشی و اینجور کارا ازش استفاده میکنن):ws52:

نه بابا چه قهری!!!آخه واسه اینا مگه راه دیگه ای هم هست؟؟مثلا چ کاری؟ بگو مام یا بگیریم دیگههههه:ws38:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
راستی از 3 تا قفسه سمت راست اگه بتونی ی عکس دیگه بگیر...هم من گیاه شناسیم زیر صفره:icon_pf (34): هم اونا ناجور افتادن:ws37:

باوشه...فقط صب دیگه...الان یکم هوا تاریکه.73542_eynak.gif..صب میذارم عکساشونو...:a030:

لینک به دیدگاه
باوشه...فقط صب دیگه...الان یکم هوا تاریکه.73542_eynak.gif..صب میذارم عکساشونو...:a030:

باشه..بزار حمیدم بیاد..شاید اون تونست تشخیص بده و نیازی به گرفتن عکس دوباره هم نشد:w16:

لینک به دیدگاه
اینم واسه شما::a030:

w9bq6gyfoftoozqpvrb3.jpg

اونی که الهه نوشته شمشیری، سن سی ویرا است بهش زبان مادرشوهرم میگن

فیکوسه اسم مناسب ترش فیکوس بنجامینه البته آرایش برگهاش یه مقدار منو به شک میندازه

بغل فیکوسه نوعی فیلودندرون بالا رونده است که بهش گوش گرگی هم میگن!

اون گوشه سمت راست پایین توی گلدون بزرگه هم نوعی پوتوس !

حسن یوسفم که بله درسته

اون قمیشی هم والا من فکر کنم بهش میگن گندمی (یه گندمی هم داریم که توی طبیعته و جز علفهای هرزه)

اونی هم که الهه فارسیش رو نوشته رونده (من با کمی شک میگم) شبیه برگ بیدی هست ... البته انگار برگاش ریزتره!

منم مثل الهه گیاه شناسیم خوب نیست دیگه باید ببخشید.

بقیشم واقعا نمیتونم خوب تشخیص بدم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...