رفتن به مطلب

بهداری نواندیشان

Ala Agrin

ارسال های توصیه شده

سوال دوم :)

ال دی ال و تری گلیسیرید اگه خوب باشه اما کلسترول بالا باشه چه طور درمان میشه؟ اچ دی ال هم خوب باشه.

سیر

بهترین خوراکی برای شما سیر هست

اکثر داروهایی که برای چربی و تری گلیسیرید تجویز میشه پایه ی سیر داره

اگر با بوی سیر مشکل دارید ترشی سیر هم همون کار رو انجام میده

بجز سیر:

چای قرمر یا چای مکه:در مصرفش زیاده روی نکنید

انواع روغن های گیاهی:زیتون.کنجد.هسته ی انگور.کتان

میوه ها:

آلبالو گیلاس گریپ فروت لیموترش انار گوجه فرنگی

طعم دهنده ها:

آبغوره و آبلیموی طبیعی و فاقد نمک /رب انار

سبزی ها:

جعفری

سایر مواد غذایی:

پیاز

کدوحلوایی

عدس

فلفل سبز

بادمجان

اگر در مرز خطر هستید با رژیم غذایی قابل اصلاح هست

اگر از مرز رد شدید مصرف مرتب سیر یا عرق سیر رو در دستور غذایی قرار بدید

اگر به مرز هشدار رسیدید حتما به پزشک مراجعه کنید و با داروهای شیمیایی ابتدا از مرز هشدار خارج شوید و سپس با رزیم غذایی آن را کنترل کنید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 211
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ال دی ال کلسترول بد هست

اچ دی ال کلسترول خوب

حالا کدوم بالا هست؟

بله. اون که درسته. اما در آزمایش خون چربی به چهار صورت گزارش میشه.

کلسترو کل.....ال دی ال.....اچ دی ال.....تری گلیسیرید

که برای کلسترول زیر 200 نرماله تقریبا و برای ال دی ال زیر 130

اعداد مورد نظر من

کلسترول 250

ال دی ال 130 که گویا اینم بالاست :(

اچ دی ال 54

تری گلیسیرید 104

لینک به دیدگاه
راستی من یادم رفت تبریک بگم....icon_pf%20(34).gif

تاپیک خیلی عالی هست...امیدوارم همه دانش و اطلاعاتشون رو بتونن اینجا با بقیه به اشتراک بزارن:w16:

ممنونم گلم .....منم امیدوارم و از لطف و همکاری همه ی دوستان نهایت تشکر را دارم.........:icon_gol:

لینک به دیدگاه
تبریک بخاطر افتتاح مطبتون

ایشالا مریضهاتون هر روز کمتر از روز پیش باشه:w02:

بیکار دور هم بشینید غذا درست کنید..

منم دکتر بهداری........................

حالا دو سه تا پرستار و یه دونه امپول زن نیازمندیم

تبریک میگم منم

:hapydancsmil:

مرسی بچه ها..مرسی از حضور گرمتون....:icon_gol:

لینک به دیدگاه
بسیار تاپیک زیبای آرام خانوم

امیدوارم بتونی همه بروبچ رو درمان کنی:ws3:

ممنون جاوید گرامی........امیدوارم همه بچه ها زندگی را در صحت و سلامت کامل پیش ببرند.........:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

ضمن تشکر از همه دوستانی که قدم رنجه فرمودند و به بهداری سر زدند :icon_gol: به موضوع مطلبی که سوال چند نفر از دوستان بوده می پردازیم خصوصا که فصل گرما هم شروع شده......

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد خون دماغ شدن سوال داشتند و چگونه برطرف کردن ان...

خب دلیل خون دماغ بیشتر در اثر خشک شدن مویرگهای بینی و دستکاری کردن بینی و حتی اثر سیگار و نوشیدن نوشیدنیهای الکلی است.....اینجا در باره بیماریهایی که دلیل خون دماغ شدن میشوند رو موکول میکنیم به بحث دیگر......به نحوه درمان ان که سوا شما دوستان است می پردازیم....

وقتی خون‌دماغ می‌شویم

خیلی از ما وقتی خودمان یا دیگری دچار خون‌دماغ می‌شود، دستپاچه می‌شویم و نمی‌دانیم چه كنیم،ا

شاید در خانواده و یا از بزرگترها بشنویم که كسی كه دچار خون‌دماغ شده باید سرش را كاملا به عقب متمایل كند، اما این كار اشتباه است و باعث می‌شود خون به حلق و ریه وارد شود مخصوصا اگر شدید باشد حالت نیمه‌نشسته، بهترین حالت است.پس ما بهتره اینطور عمل کنیم که ....

خونسردی خود را حفظ کنیم.

اگر هنگام خونریزی به حالت دراز كشیده قرار گرفته و بنا به توصیه ی عامه مردم سرتان را عقب می‌گیرید، باید به شما تذكر دهیم كه ممكن است مقدار زیادی خون وارد حلق شما شده و احساس خفگی در شما ایجاد كند، بنابراین صاف بنشینید.

راست و مستقیم بنشینید، سر را به جلو خم كنید تا خون به گلو وارد نشود.

با ملایمت هر نوع لخته خون را كه می تواند از بسته شدن رگ ها و قطع خون ریزی جلوگیری كند، از دماغ خارج سازید (با فین كردن ملایم).

در حالی كه بالاتنه خود را به جلو خم كرده‌اید، دهان خود را باز نمایید. در این حالت می‌توانید خون را تف كرده و آن را قورت ندهید. سرانجام بالاتنه باید به حالت معمول درآید.

اگر برای مدت 5 تا 7 دقیقه بینی را در سمت خونریزی به روی تیغه بینی با انگشت دست بفشارید، بسیاری از خونریزی‌های بینی، مهار می‌شوند. ولی بهتر است مدت 20 دقیقه بینی را با انگشتان دست فشار دهید

بعضی اوقات افراد نمی‌‌دانند كجا را فشار دهند، اما بینی طوری طراحی شده كه انگشتان می‌توانند به راحتی قسمت نرم بینی را از خارج بگیرند.

نوعی درمان سنتی وجود دارد كه برای بند آمدن خون ریزی بینی اثرات مثبتی را به همراه داشته است و آن عبارت است از چكاندن چند قطره آب لیموی تازه در مجرای بینی.

توصیه می‌شود كه برای متوقف كردن خون‌ریزی بینی، از فرو كردن پنبه یا دستمال در بینی خودداری كنید. زیرا ممكن است هنگام درآوردن آنها دچار مشكل شوید و مخاط بینی بیشتر دچار آسیب شود.

قرار دادن كیسه یخ بر روی تیغه میانی بینی و حتی پیشانی، می‌تواند در قطع خونریزی تأثیرگذار باشد، زیرا سرما سبب انقباض رگ‌ها شده و لخته سریع‌تر تشكیل می‌شود و بالاخره خونریزی پایان می‌یابد.

لینک به دیدگاه

علاج واقعه قبل از وقوع

نكاتی نیز وجود دارد كه با پرداختن به آنها می‌توان از بروز خون‌ریزی بینی جلوگیری كرد و در واقع علاجی برای واقعه، قبل از وقوع آن است:

مخاط بینی را مرطوب كنید. درصد بالایی از خون‌ریزی‌های بینی به دلیل خشكی مخاط بینی رخ می‌دهد كه توصیه اغلب پزشكان، شست و شوی روزانه بینی با سرم فیزیولوژیك یا آب نمك رقیق در صبح و شب است.

دوم اینكه از پمادهای نرم كننده مخاط، در صورت افزایش خشكی استفاده كنید و سومین نكته این است كه هوای خانه را همیشه مرطوب نگه دارید، این كار را می‌توانید با استفاده از دستگاه‌‌های مرطوب كننده هوا (بُخور) انجام دهید.

اجسام سنگین را بلند نكنید. گرچه فشار مستقیم روی رگ ها باعث بند آمدن خون می‌شود، اما فشاری كه از داخل رگ ها وارد می‌شود باعث جریان مجدد خون می‌شود، مخصوصاً اگر سابقه خون‌ریزی دارید، از بلندكردن اشیاء سنگین كه به رگ ها فشار وارد می‌كنند، پرهیز نمایید.

ویتامین‌ها را فراموش نكنید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید كه استعداد خون دماغ شدن دارید، به قدر كافی ویتامین c بخورید، زیرا ویتامین c ماده‌ای حیاتی برای تشكیل كلاژن است و به حفظ سلامتی عروق كمك می‌كند.

ویتامین k هم یكی از ویتامین‌هایی است كه در انعقاد خون نقش دارد.

مراقب مصرف آسپرین باشید. از آنجایی ‌كه آسپرین از دسته داروهای رقیق كننده خون به شمار می‌آید، ممكن است از بروز لخته و انعقاد خون جلوگیری كرده و در صورت تكرار خون‌ریزی ها، با پزشك خود مشورت كنید.

زمان اقدامات فوری

اگر بیش از 20 دقیقه بینی را فشار دادید و خون‌ریزی آن متوقف نشد، بایستی به سرعت به پزشك مراجعه كنید.

لینک به دیدگاه
من شدید روی آینده‌م استرس دارم

چیکار باید کنم؟

واسه اینه که اصن حس مثبتی بهش ندارم

( اینجا اسپم میشه کرد ؟ )

از جوجو بودن خارج شو و بزرگ شو و احساس بزرگ شدن رو در خودت تقویت کن

:ws3:

آینده مثل یک هندونه ی در بسته هست.نمیتونی بطور قطع و یقین بگی که قرمز هست اما میتونی با انتخاب های درست و بکار گیری برخی اصول تا حد زیادی قبل از رسیدن به آن از رسیده بودن آن(نتیجه ی مطلوب) اطمینان حاصل کنی.

آینده میوه ی امروز هست

استرس در مورد اینده می تواند ناشی از بی برنامگی برای اینده باشد که با پی گرفتن یک نظام کاری و رفتاری و برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت تا حدود زیادی از این استرس ها کاست.

البته باز تاکید می کنم چون از اینده خبر نداریم وجود مقدار کمی استرس طبیعی هست.همین استرس نرمال باعث می شود که افراد در مسیر پیشرفت و تکامل روزانه قرار بگیرند

اما اگر استرس حالت وسواس و بیمار گونه داشته باشد میبایست از متد های ارامش بخش استفاده کنید

مدیتیشن یا تن آرامی یکی از راهکار های قوی و مناسب است

طبیعت گردی

گلکاری و گلدان داری

گوش کردن به صدای طبیعت(حضور در طبیعت یا بهره گیری از صداهای شبط شده)

ارام بخش های گیاهی هم مفید هستند

شربت گل سرخ

گلاب

پودر گل سرخ روی ماست یا دوغ

جدیدا هم چایی های گیاهی بصورت نپتون به بازار عرضه شده که یک بسته ی ابی رنگ مخصوص ریلکسیشن داره که پایه ی اصلی اون دمنوش هم گل سرخ هست

لینک به دیدگاه

سلام

تبریک بایت افتتاح بهداریتون . :icon_gol:

بچه ها یه مشاوره میخواستم، می خوام دندونامو ارتدنسی کنم دکتر گفت که از هر فک 2 تا دندون میکشه .

ولی اصلا دوست ندارم بین دندونام فاصله بیفته .به نظرتوتن بعد ارتدنسی جاشون پر میشه؟ با توجه به ابنکه دندونام زیاد به هم ریخته نیست.

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید ، عجب تاپیک باحالی ، tnx :ws3:

من ریزش مو دارم ، ینی از وقتی شرو شد که استرس کنکور داشتم ، حالا پیکار کنم ؟

• hanghead.gif

لینک به دیدگاه
سلام

تبریک بایت افتتاح بهداریتون . :icon_gol:

بچه ها یه مشاوره میخواستم، می خوام دندونامو ارتدنسی کنم دکتر گفت که از هر فک 2 تا دندون میکشه .

ولی اصلا دوست ندارم بین دندونام فاصله بیفته .به نظرتوتن بعد ارتدنسی جاشون پر میشه؟ با توجه به ابنکه دندونام زیاد به هم ریخته نیست.

والا من چند سالی که ارتودنسی کردم و هیچ کدوم از دندونامو نکشیدم در حالی که دندونام داغون به همریخته بود !!

به هرکس که میگفتم تعجب میکرد و اونایی هم که ارتودنسی کرده بودن میگفتن که از هر طرف کشیدن و بعد از ارتودنسی جاش پرشده ؛ بستگی به اندازه ی فک داره ...

ولی خیلی درد کشیدم یعنی مثل یه بچه ایی که میخاد دندون در بیاره اذیت میکنه ولی این ماله چند ماه اولشه بعد عادت میکنی ...

راستی خوب شد یادم انداختی خیلی وقته واسه معاینه نرفتم بعد از امتحانا باید برم ...

البته این تجربه ی خودم بودا :hanghead:

لینک به دیدگاه
با عرض سلام و خسته نباشید ، عجب تاپیک باحالی ، tnx :ws3:

من ریزش مو دارم ، ینی از وقتی شرو شد که استرس کنکور داشتم ، حالا پیکار کنم ؟

• hanghead.gif

شلتوک برنج بگیر...

مثل چایی دم کن و هر روز به صورت منظم بخور....بعدش منو دعا کن:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...