رفتن به مطلب

فراخوان همکاری در مجله مهندسی شیمی

mim-shimi

به نظر شما کدوم اسم مناسب تره برای مجله؟  

11 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما کدوم اسم مناسب تره برای مجله؟

• 5
    • 1
    • 5

ارسال های توصیه شده

سلام سلام به همه بچه های گل هم رشته ای:hapydancsmil:

دیگه وقت این رسیده که یه مجله توپ توی تالارمون داشته باشیم:w16:

بیاین و پیشنهاداتتون رو درباره بخش های مختلف مجله بگین

به نظرتون چه مطالبی توش باشه، جذاب تر میشه؟:ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 108
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام:ws3:

خیلی خوبه...مرسی از مدیر عزیز خودمون...:icon_gol::a030:

بدیهی است که اگر درباره نوآوری ها مطلب داشته باشه جذاب میشه

درباره اتفاقاتی قراره تو آینده نزدیک هم بیوفته مطلب باشه خیلی خوب میشه مثل فناوری که قراره تو نسل جدید یک محصول استفاده بشه(البته این یکم سخته)

فکر کنم اگر درباره وقایع سیاسی-اقتصادی مرتبط با رشته هم کار بشه خوب باشه (مثلاً اخبار تحریم پالایشگاه و نقد و بررسی)

فعلاً همین...:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی کار خوبیه خانوم مدیر

من فکر میکنم اگر اکثر قسمت های مجله درباره نوآوری ها باشه جذابتر هست.

در زمینه های مختلف حتما دانشجوها از سال اول کارشناسی تحقیق های مختلفی انجام دادن اگر از این تحقیقات رپورتی تهیه بشه مجله رو جذابتر میکنه.

در زمینه نرم افزار های مهندسی شیمی آموزش قرار داده بشه.

لینک به دیدگاه
سلام:ws3:

خیلی خوبه...مرسی از مدیر عزیز خودمون...:icon_gol::a030:

بدیهی است که اگر درباره نوآوری ها مطلب داشته باشه جذاب میشه

درباره اتفاقاتی قراره تو آینده نزدیک هم بیوفته مطلب باشه خیلی خوب میشه مثل فناوری که قراره تو نسل جدید یک محصول استفاده بشه(البته این یکم سخته)

فکر کنم اگر درباره وقایع سیاسی-اقتصادی مرتبط با رشته هم کار بشه خوب باشه (مثلاً اخبار تحریم پالایشگاه و نقد و بررسی)

فعلاً همین...:ws3:

سلام

مرسی از نظراتتون:icon_gol:

با مطالب راجع به نوآوری ها موافقم:w16:

راجع به اون فناوری تو نسل جدید محصول، مثه تاپیک هایی ه که تو بخش پلیمر میزنین؟یه کم بیشتر توضیح بدین لطفا:ws38:

نقد و بررسی راجع به اون وقایع به نظرتون جذاب ه؟ و اینکه نقد توسط خودمون انجام بشه یا نظر یه منتقد که مثلا مصاحبه داشته با جایی، رو منتشر کنیم؟:ws52:

سلام

خیلی کار خوبیه خانوم مدیر

من فکر میکنم اگر اکثر قسمت های مجله درباره نوآوری ها باشه جذابتر هست.

در زمینه های مختلف حتما دانشجوها از سال اول کارشناسی تحقیق های مختلفی انجام دادن اگر از این تحقیقات رپورتی تهیه بشه مجله رو جذابتر میکنه.

در زمینه نرم افزار های مهندسی شیمی آموزش قرار داده بشه.

سلام

ممنون:icon_gol:

این نوآوری هایی که میگین، منبع اطلاعاتمون مثلا از کجا میتونه باشه؟:ws37:

چکیده ای راجع به تحقیق یا پروژه های درسی ه بچه ها خیلی خوبه:a030:

آموزش نرم افزار یه کم سخته. شاید تاپیک آموزش زده باشه، بهتر از مجله هستش. چون اونطوری تو هر شماره آموزش تداوم داره دیگه. درسته؟ خیلی طولانی نمیشه با توجه به اینکه با دو سه شماره نمیشه تمومش کرد آموزشو؟:ws38:

لینک به دیدگاه
میخواستم دوتا مقاله (شایدم ریپورت) بفرستم برای مجله حرکت بخش مکانیک ولی حالا که اینجا فعالیتش رو شروع کرده میفرستم بخش خودمون:):a030:

ای ول:ws37:

باعث افتخاره:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

مرسی از نظراتتون:icon_gol:

با مطالب راجع به نوآوری ها موافقم:w16:

راجع به اون فناوری تو نسل جدید محصول، مثه تاپیک هایی ه که تو بخش پلیمر میزنین؟یه کم بیشتر توضیح بدین لطفا:ws38:

تا حدودی شبیه بعضی تاپیک های خودم...:ws3:

اما یه مثالی که احتمالا همه باهاش آشنا هستن گوشی جدید آیفون هست که تغییر شکل میده

مطالبی درباره چنین پلیمرهایی از قبل منتشر شده بود

البته همونطور که گفتم پیداکردن مطلب برای این بخش یکم سخته ، آخه هم همیشه نوآوری نداریم هم در اکثر موارد اطلاعات رو منتشر نمیکنن یا اگر منتشر کنن هم معمولا خیلی سطحی...

نقد و بررسی راجع به اون وقایع به نظرتون جذاب ه؟ و اینکه نقد توسط خودمون انجام بشه یا نظر یه منتقد که مثلا مصاحبه داشته با جایی، رو منتشر کنیم؟:ws52:

من خودم منتقد نیستم اما اگه دوستان باشن میشه...

اتفاقاً مصاحبه هم خیلی خوبه...

به نظرم این اطلاعات به کار خیلیا میاد

مثل تعطیلی چند واحد پتروشیمی تبریز تو سال گذشته

تحریم های جدید پتروشیمی ها

محصولات جدید پتروشیمی ها و...

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون:icon_gol:

این نوآوری هایی که میگین، منبع اطلاعاتمون مثلا از کجا میتونه باشه؟:ws37:

چکیده ای راجع به تحقیق یا پروژه های درسی ه بچه ها خیلی خوبه:a030:

آموزش نرم افزار یه کم سخته. شاید تاپیک آموزش زده باشه، بهتر از مجله هستش. چون اونطوری تو هر شماره آموزش تداوم داره دیگه. درسته؟ خیلی طولانی نمیشه با توجه به اینکه با دو سه شماره نمیشه تمومش کرد آموزشو؟:ws38:

مثلا شرکت Ansys تو ورژن جدید پک نرم افزاری خودش میاد تغییراتی رو تو نرم افزار هاش میده.تو سایت خودش میاد گزارشی از این تغیرات میده و میشه این رو ترجمه کرد و در مجله قرار داد.

یا کار های زیاد دیگه ای که هر کسی بسته به علاقش بهتر میدونه نوآوری در اون زمینه چیه.

آموزش در قالب انجام یک پروژه باشه که به بیشتر از 2 یا 3 شماره طول نکشه.

لینک به دیدگاه
تا حدودی شبیه بعضی تاپیک های خودم...:ws3:

اما یه مثالی که احتمالا همه باهاش آشنا هستن گوشی جدید آیفون هست که تغییر شکل میده

مطالبی درباره چنین پلیمرهایی از قبل منتشر شده بود

البته همونطور که گفتم پیداکردن مطلب برای این بخش یکم سخته ، آخه هم همیشه نوآوری نداریم هم در اکثر موارد اطلاعات رو منتشر نمیکنن یا اگر منتشر کنن هم معمولا خیلی سطحی...

آره خب سخته

ولی چیز جالب و به درد بخوریه

میتونیم یه مطلب دیگه جایگزینش درنظر بگیریم و یکی در میون تو مجله ازشون مطلب بذاریم:ws38:

من خودم منتقد نیستم اما اگه دوستان باشن میشه...

اتفاقاً مصاحبه هم خیلی خوبه...

به نظرم این اطلاعات به کار خیلیا میاد

مثل تعطیلی چند واحد پتروشیمی تبریز تو سال گذشته

تحریم های جدید پتروشیمی ها

محصولات جدید پتروشیمی ها و...

مصاحبه های چاپ شده یا خودمون دنبال جمع آوری ه اطلاعات باشیم؟

موضوعی که هست اینه که الان تابستونه و تقریبا به اساتید دسترسی نداریم برای سوال پرسیدن تو این زمینه ها:a030:

لینک به دیدگاه
مثلا شرکت Ansys تو ورژن جدید پک نرم افزاری خودش میاد تغییراتی رو تو نرم افزار هاش میده.تو سایت خودش میاد گزارشی از این تغیرات میده و میشه این رو ترجمه کرد و در مجله قرار داد.

یا کار های زیاد دیگه ای که هر کسی بسته به علاقش بهتر میدونه نوآوری در اون زمینه چیه.

آموزش در قالب انجام یک پروژه باشه که به بیشتر از 2 یا 3 شماره طول نکشه.

آره خیلی جالبه

نمیدونستم:ws52:

در مورد آموزش یا میشه همزمان شروع کنیم تاپیک آموزش یه نرم افزار رو بزنیم و به جایی رسیدیم که میشد پروژه انجام داد، مثالش رو تو مجله بیاریم. منظورمو رسوندم؟:ws38:

لینک به دیدگاه
آره خب سخته

ولی چیز جالب و به درد بخوریه

میتونیم یه مطلب دیگه جایگزینش درنظر بگیریم و یکی در میون تو مجله ازشون مطلب بذاریم:ws38:

:w16:

مصاحبه های چاپ شده یا خودمون دنبال جمع آوری ه اطلاعات باشیم؟

موضوعی که هست اینه که الان تابستونه و تقریبا به اساتید دسترسی نداریم برای سوال پرسیدن تو این زمینه ها:a030:

من یه منبع خوب برای مصاحبه ها و نقد و بررسی های منتشر شده دارم

اما بیشتر در زمینه پلیمر و پتروشیمی هست...

لینک به دیدگاه
:w16:

من یه منبع خوب برای مصاحبه ها و نقد و بررسی های منتشر شده دارم

اما بیشتر در زمینه پلیمر و پتروشیمی هست...

خوبه اتفاقا:w16:

خب حالا چه مطلبی جایگزین نوآوری ها بشه؟:ws38:

لینک به دیدگاه
آره خیلی جالبه

نمیدونستم:ws52:

در مورد آموزش یا میشه همزمان شروع کنیم تاپیک آموزش یه نرم افزار رو بزنیم و به جایی رسیدیم که میشد پروژه انجام داد، مثالش رو تو مجله بیاریم. منظورمو رسوندم؟:ws38:

نه نرسوندین.نفهمیدم:ws3:

لینک به دیدگاه
نه نرسوندین.نفهمیدم:ws3:

یعنی مثلا تو هایسیس، اول بخشای مختلف نرم افزارو تو تاپیک معرفی کنیم و توضیح بدیم، بعدش وقتی به جایی رسیدیم که میشد پروژه انجام داد، پروژه رو تو مجله بیاریم

چون آموزش مقدماتی لازمه(شاید خیلی ها اون نرم افزار رو اصلا بلد نباشن) و تو مجله نمیگنجد:ws3:

لینک به دیدگاه
یعنی مثلا تو هایسیس، اول بخشای مختلف نرم افزارو تو تاپیک معرفی کنیم و توضیح بدیم، بعدش وقتی به جایی رسیدیم که میشد پروژه انجام داد، پروژه رو تو مجله بیاریم

چون آموزش مقدماتی لازمه(شاید خیلی ها اون نرم افزار رو اصلا بلد نباشن) و تو مجله نمیگنجد:ws3:

میدونین الان اینترنت پر شده از آموزش هایی که در سطح کارشناسی هست و کمبودی که یک سایت از نظر مخاطب احساس میکنه بخاطر همین مسئله هست.

چون دیگه اشباع شده در این زمینه.

مطالبی که الان مورد نیاز دانشجو ها هست بیشتر در سطح ارشد باید باشه به نظرم.دیگه اون اموزش های اولیه مورد نیاز است آیا؟:ws3:

لینک به دیدگاه
میدونین الان اینترنت پر شده از آموزش هایی که در سطح کارشناسی هست و کمبودی که یک سایت از نظر مخاطب احساس میکنه بخاطر همین مسئله هست.

چون دیگه اشباع شده در این زمینه.

مطالبی که الان مورد نیاز دانشجو ها هست بیشتر در سطح ارشد باید باشه به نظرم.دیگه اون اموزش های اولیه مورد نیاز است آیا؟:ws3:

موافقم

اما میشه همینطوری یه آمار بگیریم، ببینیم کیا چه نرم افزاری بلدن. معلوم میشه نیاز به زدن تاپیک هست یا یه راست بریم سراغ مجله:w16:

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا سرعت نتم داغونه.

ولی آموزش و معرفی نرم افزارهای تخصصی خوبه.

معرفی تکنولوژِی های جدید.

ترجمه چکیده های مقالات معتبر.

فعلا اینا به ذهنم رسید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...