رفتن به مطلب

فراخوان همکاری در مجله مهندسی شیمی

mim-shimi

به نظر شما کدوم اسم مناسب تره برای مجله؟  

11 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما کدوم اسم مناسب تره برای مجله؟

• 5
    • 1
    • 5

ارسال های توصیه شده

خوبه اتفاقا:w16:

خب حالا چه مطلبی جایگزین نوآوری ها بشه؟:ws38:

از قدیم گفتن ، وقتی به آینده فکر میکنی یه گوشه ی چشمی هم به گذشته داشته باش

تارخچه ی بعضی از علوم و فناوری ها خوبه؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 108
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

:w16::w16::w16:

اوکی

پس همه برین اونور بگین چی بلدین:ws3:

نمیدونم چرا سرعت نتم داغونه.

ولی آموزش و معرفی نرم افزارهای تخصصی خوبه.

معرفی تکنولوژِی های جدید.

ترجمه چکیده های مقالات معتبر.

فعلا اینا به ذهنم رسید

خوبه خیلی

مقالات معتبر رو چطوری میشه پیدا کرد؟:ws38:

از قدیم گفتن ، وقتی به آینده فکر میکنی یه گوشه ی چشمی هم به گذشته داشته باش

تارخچه ی بعضی از علوم و فناوری ها خوبه؟

آره اینم خیلی جذابه:hapydancsmil:

من هم سعی کنم اندیشه کنم. خلاقیت م ته کشیده:ws38:

مرسی

منتظر اندیشتون هستیم:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام

برنامه ای برای عملی کردن این مجله هست دوستان؟

سلام

بله 100%:w16:

ببخشید من دیروز و امروز سرم شلوغ بود، اصلا نتونستم بیام انجمن که راجع بهش صحبت کنیم

ایشالا که هست

:w02:

:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام

بله 100%:w16:

ببخشید من دیروز و امروز سرم شلوغ بود، اصلا نتونستم بیام انجمن که راجع بهش صحبت کنیم

خب در حال حاضر چه کاریو برنامه ریزی کردین؟

قدم بعدیتون چی؟

لینک به دیدگاه
خب در حال حاضر چه کاریو برنامه ریزی کردین؟

قدم بعدیتون چی؟

خب اول تا حالا یه جمع بندی بکنیم ببینیم پیشنهادا چی بوده:

1-بیان نوآوری ها

2-بیان وقایع اقتصادی-سیاسی مرتبط با رشته

3-معرفی محصولات و فناوری های جدید

4-گزارش مختصر از پروژه ها و تحقیقات بچه ها

5-آموزش نرم افزارهای مرتبط با رشته در قالب پروژه

6-مقاله های نوشته شده توسط بچه ها

7-مصاحبه و نقد و بررسی با افراد متخصص

8-بیان آخرین تغییرات مربوط به نرم افزارها

9-معرفی تکنولوژِی های جدید

10-ترجمه چکیده های مقالات معتبر

11-تاریخچه ی بعضی از علوم و فناوری ها

لطفا نظرتون رو راجع به پیشنهاداتی که تا حالا مطرح شده بگین

اسم پیشنهادی خودتون رو هم برای مجله بدین

من حتی راجع به اسمش هم فکر کردم. ما تو دانشگاه یه نشریه داشتیم به اسم" نفتا"...به نظرم اسم خوبیه:ws38:

لینک به دیدگاه

1-بیان نوآوری ها

من حتی راجع به اسمش هم فکر کردم. ما تو دانشگاه یه نشریه داشتیم به اسم" نفتا"...به نظرم اسم خوبیه:ws38:

خب این پیشنهادا برای شروع بنظرم کافیه و بسیار خوبه.

اسم پیشنهادی هم فعلا ندارم

لینک به دیدگاه

به نظرم در تکمیل مورد 10، میتونیم از مقالاتی استفاده کنیم که مورد 9و3 رو داشته باشه

معمولا میشن مقالاتی که از پروژه های دکترا و بعضی ارشد ها نوشته میشه:w16:

لینک به دیدگاه

1-بیان نوآوری ها

چ کار جالبیه......مرحبا:w16:امیدوارم موفق باشید:ws37:من ک با موارد ذکر شده موافقم..... :w02:اگه وقت کنم و بتونم منم کمک کنم خوشحال میشم:icon_redface:

لینک به دیدگاه

پیشنهاد خیلی خوبی هست

عالی بود

به نظرم، نظرات بچه‌ها در مورد گزینه 9 و 3، تقریبن یکی هست

یکی از مباحث روز دنیا، دنیای مباحث بین رشته‌ای هست

که شدید دنیای امروزه داره روی این موضوع تمرکز می‌کنه و پیشرفت قابل توجهی داشته و داره

درسته که ایران همیشه رشد ضعیفی توی این زمینه‌ها داره، و کند پیش میره، ولی در همین کشور نیز، آینده خوبی داره و میشه روی این مسایل تمرکز خاصی رو انجام داد

بخشی رو هم میشه بر روی این موضوع قرار داد و در مورد این مسایل صحبت کرد

معرفی و سپس کاربردها

لینک به دیدگاه
پیشنهاد خیلی خوبی هست

عالی بود

به نظرم، نظرات بچه‌ها در مورد گزینه 9 و 3، تقریبن یکی هست

یکی از مباحث روز دنیا، دنیای مباحث بین رشته‌ای هست

که شدید دنیای امروزه داره روی این موضوع تمرکز می‌کنه و پیشرفت قابل توجهی داشته و داره

درسته که ایران همیشه رشد ضعیفی توی این زمینه‌ها داره، و کند پیش میره، ولی در همین کشور نیز، آینده خوبی داره و میشه روی این مسایل تمرکز خاصی رو انجام داد

بخشی رو هم میشه بر روی این موضوع قرار داد و در مورد این مسایل صحبت کرد

معرفی و سپس کاربردها

پیشنهاد خوبیه

معرفی گرایش بیوتکنولوژی تو ارشد هم با شماس:w16:

لینک به دیدگاه

منم یه چیزی بگم؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

توی نشریه تون شاخه ای هم برای روش های آموزشی نوین برای معلم ها و اساتید هم وجود داره؟

یا در مورد آموزش نکات ایمنی در آزمایشگاه و ایمنی در صنعت و یا شاخه (HSE (Health, Safety and the Environment هم برنامه ای دارین؟

و اینکه برای تأمین مطالب شاخه های مختلف نشریه تون از جمله آخرین اخبار کاربردی روز از بخش

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
سایت ACS هم قراره کمک بگیرین؟؟ :w16:

لینک به دیدگاه

توی نشریه تون شاخه ای هم برای روش های آموزشی نوین برای معلم ها و اساتید هم وجود داره؟

یا در مورد آموزش نکات ایمنی در آزمایشگاه و ایمنی در صنعت و یا شاخه (HSE (Health, Safety and the Environment هم برنامه ای دارین؟

و اینکه برای تأمین مطالب شاخه های مختلف نشریه تون از جمله آخرین اخبار کاربردی روز از بخش

پیشنهاد HSE و MSDS خیلی خوب بود...:a030:

درباره ACS چیزی نمیدونم...:whistle:

مرسی از پیشنهاد خوبتون...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظر پیشنهاد جالبیه

فقط لطفا یه کم بیشتر توضیح بده:w16:

منم با HSE تو کارآموزی آشنا شدم

لینک به دیدگاه

ACS همون انجمن شیمی آمریکا (American Chemical Society) هست، یه سایتی مثل ScienceDirect که مقالات منتشر شده در ژورنال های معتبر رو ارائه میده، منتها در زمینه های مرتبط با شیمی. این سایت یه بخشی داره مخصوص آموزش طبقه بندی شده برای مربیان، دانش آموزان، شیمی اکتشاف، ارتباطات و توسعه و آموزش مداوم برای دانشمندان. C&EN هم یه بخش از این سایته که حالت مجله ی آنلاین داره و خبرهای روز رو هم منتشر میکنه
:w16:
.

توی مجله ی C&EN هم یه بخشی هست بنام Education که هربار یا به مسائل نظام آموزشی و برنامه های آموزشی آینده میپردازه و یا از روش های نوین آموزشی صحبت میکنه. یه نشریه ای هم داریم توی ایران بنام
که مقالاتی رو در مورد مسائل آموزشی منتشر میکنه، به عنوان مثال توی یکی از شماره های مجله به لزوم ارائه واحد درسی مدیریت در رشته مهندسی شیمی پرداخته و یا تو یه شماره ی دیگه اومده راهکارهایی رو برای بهبود برنامه ی آموزشی رشته مهندسی شیمی در ایران با مقایسه ی شیوه های آموزشی در دانشگاههای معتبر دنیا ارائه کرده! حالا شما اگه دوست داشته باشین میتونین خودتون با دانش و تجربیاتی که کسب کردین، اقدام به نوشتن چنین مقاله هایی بکنین یا اینکه از مقالات منتشر شده در این زمینه استفاده کنین
.

در مورد HSE هم همونطور که میدونین یه رشته ی تخصصی دانشگاهی هست، من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم ولی خب میشه مطالب عمومی این رشته از جمله تعریف حادثه، قابلیت اعتماد به سیستم، فرایند مدیریت ریسک، تکنیک های ارزیابی ریسک، روش های پیشگیری از حوادث، انواع خسارات، عوامل زیان آور شیمیایی محیط کار، لوزی شناسایی خطر و MSDS، حدود تماس ایمن، کنترل آلاینده های محیط کار، سیستم های تهویه، سیستم های فیل تراسیون، لوازم حفاظت فردی، علم ارگونومی یا مهندسی انسانی و ... که برای همه ی کسانی که در صنایع و کارخونه های مختلف مشغول کار هستن، مفید هست رو آموزش داد.. در کنار اون بر حسب نیاز در صنایع و تاسیسات مرتبط با رشته ی خودتون هم میشه به آموزش نکات کوتاه تخصصی درهر شماره پرداخت
:a030:
. توی این زمینه از متخصصین هم میشه کمک گرفت یا اینکه به سایت هایی مثل سایت های زیر هم میشه رجوع کرد:

لینک به دیدگاه

ACS همون انجمن شیمی آمریکا (American Chemical Society) هست، یه سایتی مثل ScienceDirect که مقالات منتشر شده در ژورنال های معتبر رو ارائه میده، منتها در زمینه های مرتبط با شیمی. این سایت یه بخشی داره مخصوص آموزش طبقه بندی شده برای مربیان، دانش آموزان، شیمی اکتشاف، ارتباطات و توسعه و آموزش مداوم برای دانشمندان. C&EN هم یه بخش از این سایته که حالت مجله ی آنلاین داره و خبرهای روز رو هم منتشر میکنه
:w16:
.

توی مجله ی C&EN هم یه بخشی هست بنام Education که هربار یا به مسائل نظام آموزشی و برنامه های آموزشی آینده میپردازه و یا از روش های نوین آموزشی صحبت میکنه. یه نشریه ای هم داریم توی ایران بنام
که مقالاتی رو در مورد مسائل آموزشی منتشر میکنه، به عنوان مثال توی یکی از شماره های مجله به لزوم ارائه واحد درسی مدیریت در رشته مهندسی شیمی پرداخته و یا تو یه شماره ی دیگه اومده راهکارهایی رو برای بهبود برنامه ی آموزشی رشته مهندسی شیمی در ایران با مقایسه ی شیوه های آموزشی در دانشگاههای معتبر دنیا ارائه کرده! حالا شما اگه دوست داشته باشین میتونین خودتون با دانش و تجربیاتی که کسب کردین، اقدام به نوشتن چنین مقاله هایی بکنین یا اینکه از مقالات منتشر شده در این زمینه استفاده کنین
.

در مورد HSE هم همونطور که میدونین یه رشته ی تخصصی دانشگاهی هست، من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم ولی خب میشه مطالب عمومی این رشته از جمله تعریف حادثه، قابلیت اعتماد به سیستم، فرایند مدیریت ریسک، تکنیک های ارزیابی ریسک، روش های پیشگیری از حوادث، انواع خسارات، عوامل زیان آور شیمیایی محیط کار، لوزی شناسایی خطر و MSDS، حدود تماس ایمن، کنترل آلاینده های محیط کار، سیستم های تهویه، سیستم های فیل تراسیون، لوازم حفاظت فردی، علم ارگونومی یا مهندسی انسانی و ... که برای همه ی کسانی که در صنایع و کارخونه های مختلف مشغول کار هستن، مفید هست رو آموزش داد.. در کنار اون بر حسب نیاز در صنایع و تاسیسات مرتبط با رشته ی خودتون هم میشه به آموزش نکات کوتاه تخصصی درهر شماره پرداخت
:a030:
. توی این زمینه از متخصصین هم میشه کمک گرفت یا اینکه به سایت هایی مثل سایت های زیر هم میشه رجوع کرد:

اطلاعات خیلی خوبی بود، ممنونم:icon_gol:

تو بخش آموزش اون مجله ای که گفتی، فکر کنم بشه مطالب مشترک بین دو رشته شیمی و مهندسی شیمی رو پیدا کرد. درسته؟:ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...