رفتن به مطلب

خرید هارد اکسترنال + اسپیکر -----> لطفا در انتخاب برند راهنمایی بفرمایید

ارسال های توصیه شده

سلام

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که چه هاردی ، با چه مارکی و چه مشخصاتی بگیرم که خوب و موندگار باشه ؟

و یه سوال دیگه این که ، بنظرتون بهتره 1 دونه هارد 1 ترا بگیرم یا 2 تا هارد 500 گیگ ؟! همه میگن بخاطر امنیتش و احتمال سوختنش و بدبخت شدن ، بهتره 2 تا 500 بگیرم ، اما خب هزینه ش میره بالاتر .

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 74
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب یه توضیح میدم که راحت تر بتونی انتخاب کنی :

هارد ديسك هاي اكسترنال به دو دسته ي Portable , External تقسیم میشن

هارد ديسك هاي External بيشتر براي ذخيره سازي اطلاعات و محلي براي نگهداري و پشتيبان گيري از اونها مورد استفاده قرار مي گيره و زیاد از اونها براي انتقال در دفعات زياد استفاده نمیشه (به دليل وزن و اندازه بزرگ)

و هارد ديسك هاي Portable يا قابل حمل وجود دارن كه اندازه كوچكي دارن و معمولا از طريق پورت USB به كامپيوتر وصل میشن مي شن

---

مزییت مهم External : سرعت انتقال بالا + امنیت زیاد

مزییت هاردهای Portabel : امکان جابجایی اطلاعات + کوچیک بود و حمل اسان !

اول بین اینا یکی رو انتخاب کن تا بعد برسیم سر قیمت و برند هارد !

لینک به دیدگاه

مواد لازم....

یک عدد سایت آمازون

هارد اکسترنال خود را انتخاب کرده سپس مشخصات آن و نظر خریدار ها را می بینید...سپس آرن را می خرید!

پ.ن: جدای از شوخی نطر خوانندگان خیلی مهمه...چون استفاده کردن ازش معایب و محاسنش رو می دونن....:w16:

چند وقت پیش برای یکی از دوستام یه فلش hp حریدم...البته خودش انتخاب کردو اینا...گفتم ببین نوشتن داغ می کنه ها...فردا نگی مهناز تو خریدی برام و اینا.... گفت نه ok ه... خلاصه من براش خریدم و بردم...چند روز بعد بهش می گم فلشت چه طوره؟ می گه داغ می کنه در حد تیم ملی....گفتم: آهــــــــــــان...من که بهت گفتم :w02:

لینک به دیدگاه

من 500 گیگ PQI ویه ترابایت Western Digital دارم از جفتشونم راضیم ولی WD یه چیز دیگست

چندروز پیش تو پاساژ پایتخت قیمت کردم سری جدیدشونو قیمتاش اومده پایین تا دلار دوباره نوسانی نشده وماهیگیری ها شروع نشده به نظرم یه دونه یه ترابایت وسترن دیجیتال بخری از همشون بهتره

البته مال من جفتشونم پاسپورتی هستند

لینک به دیدگاه

یک عدد پاسپورتی Wedstern digital دارم . آخرین قیمتی که دارم ازش 230000 تومان بود حدود یک ماه پیش. خودم مرداد ماه سال قبل 130000 تومان خریدمش.

یک عدد آداپتوری Seagate . قیمت الانش رو نمیدونم اما اسفند دو سال پیش 90000 تومان خریدمش.

از جفتشون راضیم

برای دوستان هم از Western digital دو سه تا خریدم تا الان راضی هستند.

گارانتی سازگار هم دارند. گارانتی خوبی هست من ازش استفاده کردم برای لپ تاپم.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اونا هم پورت USB احتیاج دارن هم ادابتور

در کل همون پرتابل و قابل حمل واسه شما بهتره

-----

اول Adata USB 3.0 Dashdrive HV610 - 1TB رو پیشنهاد میدم

productImage889.jpg

ظاهرش خوبه

USB 3 و 2 رو ساپورت میکنه

سرعت انتقال و امنیتش هم بالاس

از یه برند قدیمی و معرفو هم هستش ... ADATA

قیمت : 210-220

-------

اینم هست که زد ضربه و زد اب ـه

A-DATA Portable SH93 1TB

1TB ADATA External Hard Drive Shockproof, Waterproof, Yellow, HD710 AU-500x500.png

اینم مشخصات بالایی رو داره و یه خورده قیمتش بالاتره

240-260

---

P.s : به حرفای فروشنده ها دقت نکن و چیزی که میخوای رو انتخاب کن !

لینک به دیدگاه

پاسپورتی آدابتور نمیخواد.

ضمن اینکه برای تو که شهرساز هستی دو تا یک ترا لازمه نه دوتا 500 گیگ! :banel_smiley_4:

یه شهرساز اعتبارش به گیگشه :D

من اینو دارم راضیم ازش ;)

WD_MPEssentialSE3.0_Black_300x300_box.jpg

این مدل USB 3 هست یعنی قدرت انتقال دیتاش چند برابر 2 هست.

اکثر شهرسازها از این میخرن! حالا خود دانی! :)

لینک به دیدگاه

اتفاقا منم چند وقته منتظرم قیمتش بیاد پایین بخرم

قبلا پرس و جو کردم میگن بهترین برندش seagate هست و بعد اون WD

ظاهرا طی این چند روز که دلار به 2260 رسید دوباره رفته بالا seagate mini 1tera 230000

قیمت دیروز از بازار ایران

دوستان ارزون شد seagate mini 1tera به منم خبر بدید . ممنون :ws37:

یادم رفت بگم قیمت پایتخت و جاهای دیگه متوسط 20-30 هزار گرون تر از بازار و پاساژهای میدان تا چهارراه ولیعصره

لینک به دیدگاه

من wd رو پیشنهاد می کنم بهتون

این تجهیزات چون از آسیای جنوب شرقی معمولا میاد، بعد از سیل تایلند (پارسال) قیمت جهانیش رفت بالا

به خاطر مشکلات حمل و نقل و کم شدن محصول تو بازار

احتمالا دوباره بازار که اشباع بشه، میاد پایین

به نظرم بهتره 2 ترا بگیرید

حتما usb 3، سرعت انتقال دیتا قابل قیاس با usb 2 نیست.

لینک به دیدگاه
من wd رو پیشنهاد می کنم بهتون

این تجهیزات چون از آسیای جنوب شرقی معمولا میاد، بعد از سیل تایلند (پارسال) قیمت جهانیش رفت بالا

به خاطر مشکلات حمل و نقل و کم شدن محصول تو بازار

احتمالا دوباره بازار که اشباع بشه، میاد پایین

به نظرم بهتره 2 ترا بگیرید

حتما usb 3، سرعت انتقال دیتا قابل قیاس با usb 2 نیست.

گرونی هارد دلیل نداشت اما بهونه داشت !

یکی غرق شدن یه کشتی تجاری ایرانی که تو بارش هارد وسترن هم داشته

و سیل تایلند،که فقط به هارد وسترن مربوط میشده چون فقط این کمپانی تولیدشو متوقف کرده

اما هر کسی این رو میدونه که این افزایش قیمت حداقل باید 15 روز دیگه اتفاق میفتاد تا بشه گفت به خاطر نایاب شدن این کالاست نه فردای همون روز :|

و اینکه وقتی وسترن تولیدش رو متوفق کرد چه ربطی داشت به برندهای دیگه ؟ اونا چرا قیمتاشون بالا رفت ؟

همینجوری که قیمتها یهو افزایش پیدا کرد وقتی تولید وسترن دوباره شروع شد ،چرا دوباره کاهش پیدا نکرد ؟

ماها هم مجبوریم بخریم و عادت هم کردیم که اعتراض نکنیم... (البته اعتراض هم بکنیم کاری از پیش نمیره)

لینک به دیدگاه

اول از همه ببین ، کامپیوترت پورت های USB 3.0 رو ساپورت میکنه یا خیر.

وقتی ماکسیمم سرعت انتقال دیتا از درگاه های USB همون 480 MBit/s باشه ( USB 2.0 ) ، دلیلی برای خرید هارد های USB 3.0 وجود نداره جز اینکه یه immediate plan برای ارتقای سیستمت داشته باشی.

قیمت هارد های USB 3.0 بیشتر از USB 2.0 و در صورت استفاده از درگاه USB 3.0 ، این هارد ها Data Transfer رو با پهنای باند تئوری 5Gbit/s یعنی بیش از 4 برابر سرعت USB 2.0 انجام میدن ، ولی اگه درگاه کامپیوترت فقط USB 2.0 باشه ، حداکثر سرعت انتقال دیتای هارد ها ، توسط درگاه USB 2.0 محدود میشه و خرید هارد USB 3.0 خرج اضافه و بی مصرف هست.

حواست به این باشه.

لینک به دیدگاه
اول از همه ببین ، کامپیوترت پورت های usb 3.0 رو ساپورت میکنه یا خیر.

وقتی ماکسیمم سرعت انتقال دیتا از درگاه های usb همون 480 mbit/s باشه ( usb 2.0 ) ، دلیلی برای خرید هارد های usb 3.0 وجود نداره جز اینکه یه immediate plan برای ارتقای سیستمت داشته باشی.

قیمت هارد های usb 3.0 بیشتر از usb 2.0 و در صورت استفاده از درگاه usb 3.0 ، این هارد ها data transfer رو با پهنای باند تئوری 5gbit/s یعنی بیش از 4 برابر سرعت usb 2.0 انجام میدن ، ولی اگه درگاه کامپیوترت فقط usb 2.0 باشه ، حداکثر سرعت انتقال دیتای هارد ها ، توسط درگاه usb 2.0 محدود میشه و خرید هارد usb 3.0 خرج اضافه و بی مصرف هست.

حواست به این باشه.

ولی قبول داری که حداقل تا دوسال دیگه اکثر لپ تاپ ها و پی سی ها دارای usb3 میشن؟

به نظر من اگر حتی الان نداره، بخره بهتره، چون مطمئنا تا دو سه سال دیگه با این پورت ها سروکار خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

آهان یه مورد دیگه هم بگم.

کانال های ارتباطی USB 3.0 شباهت زیادی به درگاه ارتباطی PCI-E داره.

در صورتی که لپتاپت پورت PCI-E داشته باشه ، میشه با یه تبدیل PCI-E to USB 3.0 ، از هارد های USB 3.0 استفاده کرد.

بگرد توو بازار ببین همچین تبدیلی وجود داره یا نه.

لینک به دیدگاه
ولی قبول داری که حداقل تا دوسال دیگه اکثر لپ تاپ ها و پی سی ها دارای usb3 میشن؟

به نظر من اگر حتی الان نداره، بخره بهتره، چون مطمئنا تا دو سه سال دیگه با این پورت ها سروکار خواهد داشت.

اون immediate plan رو برای همین نوشتم دیگه.

تکنولوژی انتقال دیتا سال به سال داره پیشرفت میکنه و تکنولوژی های اصلاحی و جدید بوجود میاد.

دقیقا نمیشه گفت دو سه سال دیگه هنوز هم از USB 3.0 استفاده بشه و درگاه جدیدی معرفی نشه.

البته در تایید حرفت باید اینم گفت اون درگاه ارتباطی جدید ، مطمئنا در ابتدا قیمت بالایی خواهد داشت و داشتن USB 3.0 همون کاچی بهتر از هیچی میشه.

لینک به دیدگاه
اون immediate plan رو برای همین نوشتم دیگه.

تکنولوژی انتقال دیتا سال به سال داره پیشرفت میکنه و تکنولوژی های اصلاحی و جدید بوجود میاد.

دقیقا نمیشه گفت دو سه سال دیگه هنوز هم از USB 3.0 استفاده بشه و درگاه جدیدی معرفی نشه.

البته در تایید حرفت باید اینم گفت اون درگاه ارتباطی جدید ، مطمئنا در ابتدا قیمت بالایی خواهد داشت و داشتن USB 3.0 همون کاچی بهتر از هیچی میشه.

حالا من یه سوال دارم

بارها شده که هاردم که به سیستم متصله Safety remove نمیشه و با اینکه هر نرم افزار رو که بازی رو می بندم حتی بعضی هاشون رو End process می کنم، باز هم Safe نمیشه. دلیلش چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه
حالا من یه سوال دارم

بارها شده که هاردم که به سیستم متصله Safety remove نمیشه و با اینکه هر نرم افزار رو که بازی رو می بندم حتی بعضی هاشون رو End process می کنم، باز هم Safe نمیشه. دلیلش چی میتونه باشه؟

دلایل زیادی میتونه پشتش باشه.

وقتی یه وسیله ی ذخیره سازی خارجی رو به سیستم وصل میکنی ، ویندوز پروسه هایی رو اجرا میکنه که کاربر بتونه بوسیله ی اون پروسه ها ، به محتوای داخل سخت افزار ها دسترسی داشته باشه. یکی از اون پروسه ها Explorer.exe هست.

وقتی دیدی نمیشه safe remove کرد ، پروسه ی explorer.exe رو end کن و دوباره به کمک new task ، این پروسه رو بنویس و ران کن و ببین مشکل حل میشه یا نه.

نه تنها این پروسه ، کلیه ی پروسه های مربوط به نرم افزار های file manager ، ممکنه این مشکل رو ایجاد کنه.

مشکل بعدی ممکنه بخاطر این باشه که پروسه هایی در سیستمت فعال هستن ، بعضی از اونا مثل پروسه های مربوط به firewall یا Anti virus ، به storage ت دسترسی دائم دارن و هر لحظه در حال real time scanning یا خوندن از روی اون هستن و ممکنه دلیلش بخاطر این باشه.

ویروسی بودن سیستمت هم میتونه دلیل دیگه ای باشه که نمیشه safe remove کرد . مثلا ممکنه ویروسی در سیستمت موجود باشه که هم زمان با اتصال هارد درایو به کامپیوتر ، ویروس بطور اتوماتیک روی اون کپی میشه و هر لحظه در حال اجرا شدن و خوندن و نوشتن روی هارد باشه.

میتونی هاردت رو به یه سیستم دیگه بزنی و قبل از اجرا کردن هارد ، اون رو ویرووس یابی کنی. بعد ببینی آیا میشه safe remove کرد یا خیر.

....

معمولا safe remove کردن هارد زمانی لازم هست که قابلیت write caching در ویندوز فعال بوده باشه.

در صورتی که این قابلیت فعال نیست ، هیچ نیازی به انجام safe remove وجود نداره.

بعد از وصل کردن هارد ، روی درایو هارد راست کلیک کن و گزینه ی Properties رو بزن.

برو قسمت Hardware و بعد از انتخاب هاردت ، روی دکمه ی Properties کلیک کن.

در پنجره ی باز شده ، در تب General ، اون پایین دکمه ی Change settings رو بزن.

در پنجره ی باز شده ، تب Policies رو انتخاب کن و ببین Removal policy به چه صورت هست.

اگه گزینه ی Quick Removal فعال بود ، نیازی به انجام Safe remove نیست. فقط کافیه اطمینان حاصل کنی که عملیات Data transfer بصورت کامل انجام شده باشه.

در واقع کادر انتقال فایلی که زمان کپی کردن میاد ، ناپدید شده باشه یا چراغ چشمک زن هارد برای انتقال دیتا ، ثابت بشه یا خاموش بشه.

لینک به دیدگاه
دلایل زیادی میتونه پشتش باشه.

وقتی یه وسیله ی ذخیره سازی خارجی رو به سیستم وصل میکنی ، ویندوز پروسه هایی رو اجرا میکنه که کاربر بتونه بوسیله ی اون پروسه ها ، به محتوای داخل سخت افزار ها دسترسی داشته باشه. یکی از اون پروسه ها Explorer.exe هست.

وقتی دیدی نمیشه safe remove کرد ، پروسه ی explorer.exe رو end کن و دوباره به کمک new task ، این پروسه رو بنویس و ران کن و ببین مشکل حل میشه یا نه.

نه تنها این پروسه ، کلیه ی پروسه های مربوط به نرم افزار های file manager ، ممکنه این مشکل رو ایجاد کنه.

مشکل بعدی ممکنه بخاطر این باشه که پروسه هایی در سیستمت فعال هستن ، بعضی از اونا مثل پروسه های مربوط به firewall یا Anti virus ، به storage ت دسترسی دائم دارن و هر لحظه در حال real time scanning یا خوندن از روی اون هستن و ممکنه دلیلش بخاطر این باشه.

ویروسی بودن سیستمت هم میتونه دلیل دیگه ای باشه که نمیشه safe remove کرد . مثلا ممکنه ویروسی در سیستمت موجود باشه که هم زمان با اتصال هارد درایو به کامپیوتر ، ویروس بطور اتوماتیک روی اون کپی میشه و هر لحظه در حال اجرا شدن و خوندن و نوشتن روی هارد باشه.

میتونی هاردت رو به یه سیستم دیگه بزنی و قبل از اجرا کردن هارد ، اون رو ویرووس یابی کنی. بعد ببینی آیا میشه safe remove کرد یا خیر.

....

معمولا safe remove کردن هارد زمانی لازم هست که قابلیت write caching در ویندوز فعال بوده باشه.

در صورتی که این قابلیت فعال نیست ، هیچ نیازی به انجام safe remove وجود نداره.

بعد از وصل کردن هارد ، روی درایو هارد راست کلیک کن و گزینه ی Properties رو بزن.

برو قسمت Hardware و بعد از انتخاب هاردت ، روی دکمه ی Properties کلیک کن.

در پنجره ی باز شده ، در تب General ، اون پایین دکمه ی Change settings رو بزن.

در پنجره ی باز شده ، تب Policies رو انتخاب کن و ببین Removal policy به چه صورت هست.

اگه گزینه ی Quick Removal فعال بود ، نیازی به انجام Safe remove نیست. فقط کافیه اطمینان حاصل کنی که عملیات Data transfer بصورت کامل انجام شده باشه.

در واقع کادر انتقال فایلی که زمان کپی کردن میاد ، ناپدید شده باشه یا چراغ چشمک زن هارد برای انتقال دیتا ، ثابت بشه یا خاموش بشه.

مرسی عالی بود. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اول از همه ببین ، کامپیوترت پورت های USB 3.0 رو ساپورت میکنه یا خیر.

وقتی ماکسیمم سرعت انتقال دیتا از درگاه های USB همون 480 MBit/s باشه ( USB 2.0 ) ، دلیلی برای خرید هارد های USB 3.0 وجود نداره جز اینکه یه immediate plan برای ارتقای سیستمت داشته باشی.

قیمت هارد های USB 3.0 بیشتر از USB 2.0 و در صورت استفاده از درگاه USB 3.0 ، این هارد ها Data Transfer رو با پهنای باند تئوری 5Gbit/s یعنی بیش از 4 برابر سرعت USB 2.0 انجام میدن ، ولی اگه درگاه کامپیوترت فقط USB 2.0 باشه ، حداکثر سرعت انتقال دیتای هارد ها ، توسط درگاه USB 2.0 محدود میشه و خرید هارد USB 3.0 خرج اضافه و بی مصرف هست.

حواست به این باشه.

خب راستش نمی دونم :ws52:

از کجا باید بفهمم ساپورت می کنه یا نه ؟! توی اطلاعات لپ تاپ چیزی در این رابطه ننوشته که :ws52:

مشخصات کلی :

پردازنده: Intel CFI i3 350M Core i3 2.26 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz

حافظه: 4 GB DDR3

هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM

کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5470 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB

امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS

لینک به دیدگاه
خب راستش نمی دونم :ws52:

از کجا باید بفهمم ساپورت می کنه یا نه ؟! توی اطلاعات لپ تاپ چیزی در این رابطه ننوشته که :ws52:

مدل لپ تاپت رو بگو !

--

WD و Adata هر دو خوبن ! هر کدوم ارزونتر بود همونو بگیر/

----

شرکت ADATA جایزه برند برتر سال 2012 را دریافت کرد

شرکت ADATA به عنوان بهترین تولیدکننده معتبر هارد دیسک ، فلش ، کارت حافظه و همچنین DRAM و حافظه های SSD ، ماه گذشته طی هشتمین دوره از مراسم سالیانه ((100 ReBrand)) به عنوان برند برتر معرفی گردید. در این مراسم از فعالیت های ADATA در جهت برندسازی و تثبیت جایگاه خود در صنعت ذخیره سازی اطلاعات تقدیر گردید و عنوان ((برند برتر سال 2012)) به آن اهدا گردید.

این مراسم که هر ساله و با حضور صاحب نظان و متخصصان صنایع گوگونان برگزار می گردد، در آن با بررسی علمی و عملی برندهای گوناگون از جمله Western digital و silicon power طی یک دوره مشخص ، پیشرفت ها و ارتقا شناخت و درک عمومی از جایگاه آنها بررسی شده و برندهای پیشرو معرفی می گردند.

خانم ((شلی چن)) ، قائم مقام مدیرعامل شرکت ADATA ضمن ابراز خشنودی از دریافت این جایزه و اثر بخشی فعالیت های این شرکت افزود: فعالیت های برندسازی ADATA دربرگیرنده هویت و تمامی ارزش های این برند می باشد که در افزایش اطمینان به برند در میان مشتریان نهایی و اعضای خانواده بزرگ ADATA سهم بسزایی داشته است.

هاردديسک هاي قابل حمل اي ديتا علاوه بر اينکه با توانمندي هاي سخت افزاري از جمله کيفيت بالاو عملکرد قابل توجه و نوآوري در طراحي، شناخته مي شوند، نرم افزارهاي با ارزشي را نيز به همراه دارد

روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 2635 به تاريخ 19/2/91

لینک به دیدگاه

در مورد هارد های اکسترنال اگر مصرف پرتابل ندارین فقط رومیزی (با اداپتور) تهیه کنین

در مورد برند هم دوبرند وسترن دیجیتال و سیگیت در یک سطح و بهترین هستند

کشور سازنده هم خیلی اهمیت نداره چون سطح کیفیت کنترل شده است

بنده شخصا بین این دو برند وسترن رو انتخاب کردم و 3 هارد اکسترنال 750 گیگ- 2 ترا و 8 ترا از همین برند دارم و هیچ مشکلی باهاشون نداشتم.فوق العاده ارام و با ثبات کار می کنن...البته دقت کنین سری بلک باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...