رفتن به مطلب

خرید هارد اکسترنال + اسپیکر -----> لطفا در انتخاب برند راهنمایی بفرمایید

ارسال های توصیه شده

دوستان میخوام هارد اکسترنال + اسپیکر بخرم

اگه تو زمینه انتخاب برند و مدل راهنمایی کنید ممنون میشم :icon_gol:

هارد اکسترنال :

ظرفیت : یه ترا بایت

رنج قیمت 250 الی 350

اسپیکر :

هیچ اطلاعاتی و نظری در مورد کیفیت و برند های معروف ندارم هرچند یه سرچی زدم ولی بیشتر گیج شدم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

رنج قیمت : 150 الی 250

سلام

اطلاعات خاصی مد نظرم نیست فقط به چند تا نکته باید دقت کنی.

اولین نکته بررسی وضعیت سیستم و interface های موجود در سیستم خودت هست و تخمین اینکه حداکثر سرعت Read/write هارد روی سیستمت چقدر خواهد بود.

سرعت هارد ها به عوامل زیادی بستگی داره مثل interface های هارد و سیستم ، سرعت چرخش هارد و access time هارد به فایل های با حجم های مختلف ، میزان cache هارد ، چیپ ست بکار رفته روی controller هارد ، حجم فایل های موجود روی سیستم اصلی و میزان بهم ریختگی فایل ها و کلی عوامل دیگه

برای همین هیچ وقت نمیشه سرعت واقعی انتقال داده ها رو قبل از خرید ، بدست اورد و باید تحت شرایط سیستم این کار انجام بشه.

بطور کل اکثر هارد های موجود در بازار دارای interface از نوع USB 3.0 هستن و هارد های کمی پیدا میشن که اینترفیس هایی مثل eSata و FW داشته باشن.

نکته ی دوم انتظار و هدفی هست که از هاردت داری.

اگه هارد رو برای اهداف Storage و backup میخوای باید از هارد هایی استفاده کنی که امکانات و نرم افزار های خاص و خوبی رو برای مدیریت back up هارد تعبیه کرده باشن

اگه برای رمز گذاری روی داده ها و امنیت هارد میخوای باید دنبال هارد هایی بگردی که علاوه بر قابلیت های مربوط به رمز گذاری نرم افزاری ، قابلیت hardware encryption و . . . رو هم داشته باشه.

اگه portable بودن هارد برات مهمه باید دنبال هارد هایی با استاندار های جدید ضد ضربه بودن و ضد آب بودن و ... بگردی و همچنین در کنار قدرت بدنه ، وزن کمی داشته باشن.

در مورد هارد هایی هم که انتخاب میکنی benchmark های زیادی ممکنه با نرم افزار هایی مثل hd tune در اینترنت موجود باشه.

قبل از خرید یه مدل خاص سعی کن سرچ کنی و ببینی آیا benchmark ایی از این هارد به کمک این نرم افزارها در اینترنت هست یا نه.

معمولا این benchmark ها در شرایط یکسان ، سرعت read/write هارد های مختلف رو اندازه گیری میکنن و در انتخاب هارد پرسرعت تر بهت کمک میکنه.

در آخرم برای بررسی سلامت هارد و کابل ها ، بعد از خرید هارد ، به کمک نرم افزار HD Tune بخش Health نرم افزار رو چک بکن تا مورد خاصی نباشه.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 74
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مرسی بابت توضیحات مبسوط و خوبتون

درمورد usb3 کامم پشتیبانی می کنه ولی لپ تابم متاسفانه نه

در مورد western digital مال دوستمو امتحان کردم ( حدود دو ماه پیش گرفته بود ) حس کردم سرعت انتقال اطلاعاتش کمه

ولی seagate رو دوسال پیش امتحان کردم خیلی سرعتش نسبت به western عالی بود نمی دونم

ولی بازم حتما هر دو مدل رو در نظر می گیرم

اما در مورد اسپیکر سوالی که داشتم اینه

این سه تیکه ها رو شما میگی میشه به پروت خروجی کارت صورتی کامپیوتر یا لپ تاب وصل کرد یا نه

بعدشم تو توضیحاتشون نوشته فقط از فرمت mp3 پشتیبانی می کنه این مربوط به دستگاه پخش کننده و cdplayer خودشه ؟

راستش من خودم بخوام بگیرم W.D میگیرم.

خب به چه سیستمی وصل کردین این هارد هارو؟

usb چند بودن؟

چقدر اطلاعات داخلشون بود؟

و ...

آره دیگه. اصن برای همین طراحی شدن.

نه خودشون اصلاً player ندارن. فقط وصل میشن به کامپیوتر و صدا رو پخش میکنن.

فرمت که آخه بستگی به سیستم کامپیوتریتون داره و کارت صداتون.

ببینید این اسپیکر یه چیز آنالوگه. کامپیوتر و داده های کامپیوتری یه چیز دیجیتال. کارت صدای شما دیجیتال رو به آنالوگ تبدیل میکنه و میفرسته به اسپیکر.

این که چه فرمت هایی رو بتونه پخش کنه ربطی به اسپیکر نداره. ربط به نرم افزار و کارت صداتون داره.

لینک به دیدگاه

سارا جان

من هاردی که خودم دارم pqi H560 هست و دو سال پیش خریدم اون موقه خیلی حجمش برام مطرح نبود و 500 گیگ خریدم چون جوابگو بود برام:w16:

خیلی راضیم

سرعتشم خوبه

البته الان یه سرچی زدم دیدم مثکه خیلی دیگه رو بورس نیست:ws37:

لینک به دیدگاه
چون این برندها برندهایی هستن که فقط توی ایران فروش دارن :|

کیفیت هاشون اصلا خوب نیس و چینی ُالتمام هستن :w58:

اکثر ریویو هاشون توی سایت های خارجی منفی هست و پیشنهاد نمیشه

به هر حال ممکنه یکی از این برندها رو بگیری و راضی باشی اما تا وقتی این برندها رو کنار یه برند خوب دیگه مثل لاجیتک نذاری تفاوتش رو متوجه نمیشی

...You know what i mean

Assemble میشه

نه تولید ...

میدونم چی میگید

ولی الان بازار رو کلا و واقعا جنس چینی قبضه کرده

اتفاقا سراغ برند پیشنهادی شما چن جا رفتم

نبود

فقط مارشال و میکرولب و ادی فایر و یه مارک ناآشنا (نمی دونم چی چی شاک ) و وی کر بود

تقریبا من سه پاساژ لوازم صوتی -تصویری و دو پاساژ کامپیوتری رو رفتم

لینک به دیدگاه
راستش من خودم بخوام بگیرم W.D میگیرم.

خب به چه سیستمی وصل کردین این هارد هارو؟

usb چند بودن؟

چقدر اطلاعات داخلشون بود؟

و ...

آره دیگه. اصن برای همین طراحی شدن.

نه خودشون اصلاً player ندارن. فقط وصل میشن به کامپیوتر و صدا رو پخش میکنن.

فرمت که آخه بستگی به سیستم کامپیوتریتون داره و کارت صداتون.

ببینید این اسپیکر یه چیز آنالوگه. کامپیوتر و داده های کامپیوتری یه چیز دیجیتال. کارت صدای شما دیجیتال رو به آنالوگ تبدیل میکنه و میفرسته به اسپیکر.

این که چه فرمت هایی رو بتونه پخش کنه ربطی به اسپیکر نداره. ربط به نرم افزار و کارت صداتون داره.

خودم مد نظرم سیگیت بود ولی بازار پراز w.d , adata بود

آخرش W.D MY PASSPORT PORTABLE & BACKUP 1 TB گرفتم 310 تومن

مال دوستم USB2.0 بود حجم اطلاعات انتقالی حدود 10 -20 گیگ بود (شاید بیشتر از نیم ساعت طول کشید دقیق یادم نیس )

مال خودمم امروز به پورت USB 3.0 زدم 33 گیگ رو در عرض حدود 7-8 دقیقه منتقل کرد

ولی وقتی به پورت 2.0 زدم حدود 20 دقیقه ای طول کشید

برای لپ تابم هنوز امتحان نکردم

................................

درمورد اسپیکر سه جور بودن یا CD-PLAYER بودن + فلش خور بدون قابلیت اتصال به کامم (یعنی اون پورت ورودی از کام رو نداشتن ) فرمت قابل پخش MP3

یا فلش خور + قابلیت اتصال به کامم

یا فلش خور + CD PLAYER + قابلیت اتصال به کام

منظورم منم از فرمت , همون فرمت خود دستگاه بود که معمولا محدودیت دارن اکثر پخش کننده ها

چیزی که من می خواستم داشتن قابلیت اتصال به کامم بود

آخرش هم یه سیستم دو تیکه فلش خور با قابلیت اتصال به کامم برداشتم با برند VKER FMC

250 تومن دراومد

مارشال هم بود ولی چن جا که رفتم این مارک رو پیشنهاد دادن

دیگه نمیدونم چقدر کلاه سرم رفته :ws3:

لینک به دیدگاه
سلام

نکته ی دوم انتظار و هدفی هست که از هاردت داری.

اگه هارد رو برای اهداف Storage و backup میخوای باید از هارد هایی استفاده کنی که امکانات و نرم افزار های خاص و خوبی رو برای مدیریت back up هارد تعبیه کرده باشن

اگه برای رمز گذاری روی داده ها و امنیت هارد میخوای باید دنبال هارد هایی بگردی که علاوه بر قابلیت های مربوط به رمز گذاری نرم افزاری ، قابلیت hardware encryption و . . . رو هم داشته باشه.

اگه portable بودن هارد برات مهمه باید دنبال هارد هایی با استاندار های جدید ضد ضربه بودن و ضد آب بودن و ... بگردی و همچنین در کنار قدرت بدنه ، وزن کمی داشته باشن.

.

توش نرم افزار های BACKUP و .. داره

ولی برای رمز گذاری و جلوگیری از دسترسی بش رمز دادم

حسین این یعنی قابلیت hardware encryption رو داره ؟

یا منظور تو چیز دیگه ای هس ؟

....

لینک به دیدگاه
خودم مد نظرم سیگیت بود ولی بازار پراز w.d , adata بود

آخرش W.D MY PASSPORT PORTABLE & BACKUP 1 TB گرفتم 310 تومن

Adata بسیار برند معتبری ـه

و از سیگیت و وسترن سرتر هست ( هر چند بزرگترین شرکت تولید کننده هارد دیسک جهان سیگیت ـه اما دلیل بر بهتر بودنش نیس ... )

رتبه اول در بین 100 برند برتر دنیا در مراسم REBRAND کم چیزی نیس

ADATA brand chosen as a 2012 REBRAND 100 Global Award winner.

این مدل W.D MY PASSPORT PORTABLE هم که گرفتی خوبه

هم سرعتش بالاس هم اندازش کوچیکه : )

فقط در برابر ضربه و آب مقاوم نیس

به هر حال مبارک باشه !

لینک به دیدگاه
Adata

فقط در برابر ضربه و آب مقاوم نیس

به هر حال مبارک باشه !

از وقتی که لپ تابم افتاد زمین و هاردش ضربه دید چشم ترسیده :5c6ipag2mnshmsf5ju3

با سیستم های الکترونیکی با عطوفت و ملایمت رفتار می کنم هر چن برا من یکی سخته :icon_razz:

مرسی

لینک به دیدگاه

از همه بچه هایی که لطف کردن اومدن به این تاپیک و راهنمایی کردن سپاسگزارم :icon_gol:

امیدوارم تاپیک برا بقیه هم مفید واقع بشه دراینده :w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام به همگی :icon_redface:

من میخواستم هارد اکسترنال بخرم و با کلی دوندگی و تحقیقات به این مدل از سیلیکون پاور رسیدم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

گفتم قبل خریدش بیام از دوستان ی مشورت بگیرم اگر مارک بهتری میشناسن راهنماییم کنن

اینم مشخصات فنی هارد :

ll590mqla4x43ppsa1.jpg

لینک به دیدگاه
واسه چه کاری میخوای ؟

بودجه ؟

اندازه هارد واست مهمه ؟

از usb3 استفاده میکنی یا نه ؟

راسش هارد سیستمم قرمز شد! گفتم اونایی ک کاربردی نیستن رو واسشون ی هارد جدا بگیرم مث عکسُ فیلم خانوادگی و..

بودجه 300تومن بیشتر نشه

اندازه نه زیاد! بیشتر کیفیت

usb3 فعلا نه!

لینک به دیدگاه
سلام به همگی :icon_redface:

من میخواستم هارد اکسترنال بخرم و با کلی دوندگی و تحقیقات به این مدل از سیلیکون پاور رسیدم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

گفتم قبل خریدش بیام از دوستان ی مشورت بگیرم اگر مارک بهتری میشناسن راهنماییم کنن

اینم مشخصات فنی هارد :

ll590mqla4x43ppsa1.jpg

سلام

من یه هارد وسترن (wd) سه ساله دارم، یه ترا هست و usb3، راضی هستم.

لینک به دیدگاه
راسش هارد سیستمم قرمز شد! گفتم اونایی ک کاربردی نیستن رو واسشون ی هارد جدا بگیرم مث عکسُ فیلم خانوادگی و..

بودجه 300تومن بیشتر نشه

اندازه نه زیاد! بیشتر کیفیت

usb3 فعلا نه!

میتونی به Adata هم فکر کنی

مدل HD650

250 تومنه

من از Silicon بیشتر قبولش دارم

اما انتخاب خودت هم خوبه ! و از نظر سرعت و مقاوم بودن فرقی بینشون نیس

اما از نظر کیفیت Adata بهتر هست ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...