رفتن به مطلب

کارآفرینی در حوزه انرژی

ارسال های توصیه شده

نظرتون در مورد بهینه سازی کولرهای آبی چیه؟ چه بخشیش نیاز به کار داره؟ چرا جدیدا در مناطق خشک به استفاده از کولرهای گازی متمایل شدن؟

فقط نظر ایشون یا نظر بازدید کننده های تاپیک؟؟

• hanghead.gif
    • hanghead.gif

لینک به دیدگاه
کاملا موافقم اگه وسایلی باشن برای صرفه جویی از مصرف انرژی و کسی نتونه اونا رو به علت قیمت بالاشون یا هر چیز دیگه تهیه کنه، چه فایده ای داره؟
خوب مسئله همینه . چون تولید داخل نداریم همش گرون از اب در میاد.
نظرتون در مورد بهینه سازی کولرهای آبی چیه؟ چه بخشیش نیاز به کار داره؟ چرا جدیدا در مناطق خشک به استفاده از کولرهای گازی متمایل شدن؟
کولرهای آبی ارزش سرمایه گذاری نداره چون در مناطق گرمسیری خود آب یه معضله.کولر گازی هم سیاست بازاره. همه کولر گازی های ایران ساخت چین هستند و کاملا غیر استاندارد و این برمیگرده به دلال بازاری و نبود سرمایه گذاری در بخش کارآفرینی. یادمه یه شرکت کوچیک تهرانی روی کولر آبی یه تغییراتی ایجاد کرده بود که آب رو خیلی کم مصرف میکرد و بازده بالایی داشت ولی چون مشتری نداشت جمعش کرد! به نظرم اگر بشه برای مناطق گرمسیر ایران یه دستگاه تهویه ساده با بازده بالا و مصرف کم تعبیه کرد خیلی مشتری خواهد داشت. کولر آبی نمیشه روش مانوور زیادی داد . ولی اگر بشه به جای دو تا دکمه کم و زیاد در کولر آبی چند تا دکمه گذاشت که مثلا یکیش هم هوای ملایم بده و هوا رو رطوبتی نکنه و با یک عدد سنسور دما در صورت به حد خوب رسیدن هوای محیط خودش کولر رو خاموش کنه و یا به صورت اتومات به نسیم خیلی مطبوع در بیاره ارزش طرح توجیهی داره چون هزینه اش هم کم میشه.
لینک به دیدگاه

به علت گرمی هوا کولر های آبی کارایی خودشون رو از دست دادن

اگه به نمودار سایکرومتریک توجه کنین با افزایش رطوبت در محیط (جایی که داره با کولر خنک میشه) بازدهی کولر آبی به شدت کاهش پیدا میکنه

فلذا در محیط خانه باید چیزی باشه که رطوبت موجود در هوا رو بگیره

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

بنظرتون الان مشکل فقط پیدا کردن راه کارآفرینی و ایده هست؟الان شما بخواید یه مجوز کوچک بگیرید کلی سرمایه می خواد

راجع به کولرهای آبی...انگار جدیدا بهینه سازی شده

چون قبلا رده انرژی خیلی پایین بود ولی الان بالاتر اومده

راجع به آسفالت.....همین جوری هزینه آسفالت خیلی بالاست

در کشور های توسعه یافته بیشتر به مکانیزه کزدن و تسریع فرآیند آسفالت کاری می پردازن

هنوز هم بعضی جاها سنگ فرش رو به آسفالت ترجیح می دن

آسفالت عمر مفیدش کمه...اگه روی این روش که عمر آسفالت بیشتر بشه و منافذ داخلی کمتری داشته باشه نتیجه بهتری می شه گرفت

شاید بشه با افزودن ماده ی دیگه ای یا تغییر درصد شن و قیر بشه به نتیجه ای رسید

تا همین چند سال پیش ماده ای که برای ترمیم آسفالت استفاده می شه از خارج وارد می شد(که درز هارو پر می کنه)

لینک به دیدگاه

درود...حتما اطلاعات بیشتری رو از پروژتون در اختیار ما قرار بدید:icon_gol:

موارد بسیار خوبی رو اشاره کردید...خب اینها یک نمونه کارآفرینی در زمینه انرژی هست که در این تاپیک هم بدنبال همچین بحثی بودم...چالش و راه حل....موارد دیگری هم در نظر دارید حتما بیان کنید.

این تاپیک رو ببینید عزت و قدرت

بنظرتون نقش بخش خصوصی در این میان چیست؟ سرمایه گذاری اولیه برای یک نیروگاه فتوولتاییک یک مگاواتی چه مقدار است؟

لینک به دیدگاه

سلام

بسیار کم پیش میاد یه تاپیک که از اول نبودم رو از اول بخونم تا برسم بهش. ولی این یکی خیلی جذاب بود برام. ممنون.

یه سوالی چند وقت پیش برام پیش اومد: چرا این سلول های خورشیدی وارداتی ان؟ تولیدشون خیلی پیچیده و سخته؟ یا صرفه اقتصادی نداره؟

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم؛

طبق اطلاعاتی که از سال قبل دارم هزینه نوع ایرانی فقط 7 درصد کاهش پیدا می کرد... البته اون موقع دلار 3200 نبود ! ولی خوب همین 7 درصد در مقیاس بزرگ رقم قابل توجهی می تونه بشه.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام

خانم زارع یه دفعه فرمودید مکانیکا تو حوزه نانو، روی سلول های فوتوولتاییک کار کردن. من چیزی پیدا نکردم که این دو تا موضوع (نانو و سلول های فوتوولتاییک) رو به هم مربوط کرده باشه. خودتون مقاله ای چیزی سراغ ندارین؟

لینک به دیدگاه
سلام

خانم زارع یه دفعه فرمودید مکانیکا تو حوزه نانو، روی سلول های فوتوولتاییک کار کردن. من چیزی پیدا نکردم که این دو تا موضوع (نانو و سلول های فوتوولتاییک) رو به هم مربوط کرده باشه. خودتون مقاله ای چیزی سراغ ندارین؟

درود....مکانیک ها نه، مهندسان شیمی..در بخش شیمی هم جستجویی داشته باشید.

لینک به دیدگاه
درود....مکانیک ها نه، مهندسان شیمی..در بخش شیمی هم جستجویی داشته باشید.

سلام

خوب من دارم دنبال یه موضوعی میگردم که خودم کار کنم. جا برای مقاله داشته باشه و به یه درد مملکت بخوره! چه کار به مهندسا شیمی دارم؟ :)

لینک به دیدگاه
سلام

خوب من دارم دنبال یه موضوعی میگردم که خودم کار کنم. جا برای مقاله داشته باشه و به یه درد مملکت بخوره! چه کار به مهندسا شیمی دارم؟ :)

خواه نا خواه علوم به یکدیگر مرتبط هستند و نمیشه بدون کمک همدیگه جلو رفت...مهندسان شیمی و در بخش نانو در زمینه سلول های فتولتاییک دارن کار میکنند. میشه از تجربشون استفاده کرد.

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...