رفتن به مطلب

اعلام نتایج مسابقه عکس تالار کشاورزی با موضوع حشرات

ارسال های توصیه شده

سلام. امیدوارم که حال تک تک شما خوب باشه و خنده هاتون تمومی نداشته باشه

نظرسنجی نمیدونم چندمین دوره مسابقات عکس تالار کشاورزی با موضوع حشرات هم تموم شد :hapydancsmil:

دیشب نتایج داوری بدستم رسید و نتیجه رو با نمودار خدمتتون اعلام میکنم

اما دوستانی هستند که همیشه از مسابقات عکس تالار کشاورزی استقبال میکنن و باعث شرمندگی ما میشن

خواستم قبل از هر چیز این عزیزان رو معرفی بکنم که بنظرم این دوستان همیشه برنده هستند: :yes:

shadi4122

nasim184

shahdokht 1983

zahra22

...Urbanist...

البته سایر دوستان هم هستند و بسیار ازشون ممنونم اما این 5 عزیز حضور مستمر داشتند که امیدوارم همیشه کنار ما باشن ...

به ایشان 50 امتیاز نواندیشانی تعلق خواهد گرفت.

به افتخارشون ... :icon_gol:

اما امتیازات داوری مسابقه عکس حشرات:

10 امتیاز مربوط به دیدگاه شما بود که خودم زحمتش رو کشیدم!! (بین 7 تا 10 امتیاز) :w02:

40 امتیاز هم داور ما داده که بنا به خواست خودشون با 4 فاکتور امتیازات رو دادن که ریز امتیازات رو به ترتیب شماره عکس در ادامه میبینیم :gnugghender:

ابتدا یه نقل قول از داور:

واقعا داوری کردن و کلا قضاوت کار سختیه

من این بار 4 معیار رو برای سنجش عکس ها قرار دادم. درسته که عکس ها با گوشی تلفن و شاید دوربین های خیلی معمولی گرفته شده بود اما دوستان بعضی چیزها رو واقعا رعایت نکرده بودند. اما من به هر معیار 10 امتیاز اختصاص دادم و کمترین امتیاز رو 4 قرار دادم که شاید باید خیلی از عکس ها در حد 1 امتیاز میگرفتند اما خوب مسابقاتی که در ادامه اون نقد عکس و کارگاه عکسی نباشه جنبه آموزشی نداره!

و نظر من:

معمولا دوستان برای عکاسی از حشرات حرکت نکردن ... شاید خیلی از این تصاویر در لحظه ی برخورد گرفته شده! (یعنی کاملا اتفاقی) :banel_smiley_4:

مثلا عکس شماره 15 بخش عمومی و عکس شماره 3 بخش حرفه ای که از عکسهای خودمه در هنگام عبور من از کنار بوته ها گرفته شده! من برای گرفتن عکس نرفته بودم، فقط سوژه به من گفت که از من عکس بگیر! و دقیقا جفت عکسا رو من بخاطر سوژه بودنشون گرفته بودم...

اما تو عکس شماره 13 و حتی عکس شماره 3 ، عکاس برای عکاسی از حشرات حرکت کرده ...

در هر صورت ما میگیم و میشنویم تا بهتر ببینیم و بهتر عکاسی کنیم!:w16:

ریز امتیازات بدین شرح میباشد:

عکس 1:ترکیب بندی 6 عمق میدان 8رنگ و نور 10کیفیت 10دیدگاه 9جمع 43

عکس 2:ترکیب بندی 8 عمق میدان 8 رنگ و نور 10کیفیت 10دیدگاه 7جمع 43

عکس 3:ترکیب بندی 5 عمق میدان 8رنگ و نور 8کیفیت 5دیدگاه 10جمع 36

عکس 4:ترکیب بندی 5عمق میدان 4رنگ و نور 4کیفیت 4دیدگاه 7جمع 24

عکس 5:ترکیب بندی 4عمق میدان 5رنگ و نور 5کیفیت 6دیدگاه 10جمع 30

عکس 6:ترکیب بندی 4عمق میدان 4رنگ و نور 6کیفیت 8دیدگاه 8جمع 30

عکس 7:ترکیب بندی 4عمق میدان 4رنگ و نور 4کیفیت 5دیدگاه 7جمع 24

عکس 8:ترکیب بندی 4عمق میدان 5رنگ و نور 5کیفیت 4دیدگاه 10جمع 28

عکس 9:ترکیب بندی 8عمق میدان 9رنگ و نور 8کیفیت 8دیدگاه 10 جمع 43

عکس 10:ترکیب بندی 8عمق میدان 9رنگ و نور 9کیفیت 8دیدگاه 9جمع 43

عکس 11:ترکیب بندی 4عمق میدان 4رنگ و نور 4کیفیت 4دیدگاه 9جمع 25

عکس 12:ترکیب بندی 10عمق میدان 6رنگ و نور 7کیفیت 4دیدگاه 10جمع 37

عکس 13:ترکیب بندی 9عمق میدان 9رنگ و نور 9کیفیت 10دیدگاه 7جمع 44

عکس 14:ترکیب بندی 7عمق میدان 4رنگ و نور 4کیفیت 4دیدگاه 9جمع 28

عکس 15:ترکیب بندی 6عمق میدان 6رنگ و نور 6کیفیت 4دیدگاه _جمع 22

و این هم نمودار امتیازات داوری:

0dw326iqvu29w505sv6c.jpg

در آخر مجموع امتیازات داوری و نظرسنجی:

cdmdqc2u4a8j39yyt3y.jpg

و اما امتیازات بخش حرفه ای:ما این بخش رو انتخاب کردیم بدلیل اینکه در مسابقات قبلی نمونه عکس های حرفه ای داشتیم ... دیدیم بعضی عکسها قابل قیاس با سایر عکسها نیست ... خب انتظار داشتیم که از این بخش استقبال بشه و ... اما طبق تعریفی که ما ابتدا از بخش حرفه ای کردیم فقط عکس شماره 1 مرتبط با این بخش بود که عکاسش هم کسی نیست جز آقای محمود وکیلی گل که حسابی هم واسه ما زحمت میکشه :icon_gol:

عکس دوم رو اوروبانیست ...Urbanist... عزیز زحمتش رو کشیده و دستش درد نکنه:icon_gol:

عکس سوم رو هم که قبلا هم توضیح دادم خودم انداختم ... البته شخصا متوجه بودم که عکس من توی تعریف عکس حرفه ای نیست! جزء سوژه عکس اما چون دیدم فقط 2 عکس برای این بخش هست منم یه عکس

واسه این بخش گذاشتم که پیازداغش رو زیاد کنم!

شاید نیازی نبوده باشه که این بخش به نمایش در بیاد اما چون تعریف کرده بودیم به نمایش در آوردیم!

این هم نظر داور در مورد 3 عکس بخش حرفه ای:

در مورد بخش حرفه ای واقعا نمیشه گفت داوری چون عکس ها در یک سطح نبودند و 3 شرکت کننده هم بیشتر نبود من هیچ نظری نمیتونم بدم اما مطلبی برای هر عکس مینویسم.

در مورد عکس اول فوکوس باید روی سر باشه ، از تکنیک پشت سر هم و جابجایی فوکوس و به اصطلاح استکینگ بهره گرفته شده ... البته دقت بیشتری لازم بوده ... خلاصه امتیاز کامل رو میگیره!

در مورد عکس دوم باید بگم که این عکس از هیچ تکنیک و یا کار خاصی استفاده نکرده، نگاه بیننده بیشتر به گل جذب میشه تا پروانه و بیشتر شبیه همون عکس عمومی اما عکس بدی نیست ...

در مورد عکس سوم به دلیل شکار سوژه خیلی خوبه مخصوصا مگس که هر لحظه احتمال پروازش میره اما خوب کیفیت عکس نوع قرار گیری سوژه و کادر بندی جای کار داره!

پس همینطور که از آرای نظرسنجی بخش حرفه ای و نظرات داور مشخص میشه رتبه اول از آن آقای وکیلی خواهد بود ... دستشون درد نکنه. :icon_gol:

و جوایز :نفر اول آقای mvakiliمحمود وکیلی 150 امتیاز و مدال عکاس برتر:flowerysmile:

نفر دومelahe.elahe2 الهه خانم 120 امتیاز:flowerysmile:

نفر سومYekta.M یکتا خانم 100 امتیاز:flowerysmile:

آقا محمود چون در بخش حرفه ای هم اول شده و تک عکس حرفه ای رو ارسال کرده 100 امتیاز دیگه دریافت خواهد کرد! :a030:

دست همتون درد نکنه ... موفق باشیم

• Like 17
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 90
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آخجون من نفر اولم :ws3: که تبریک میگم.آقای وکیلی، الهه جون و یکتا عزیز بهتون تبریک میگم. انشالله همیشه موفق و پیروز باشید.

از حمید عزیز هم بخاطر ای همه فعالیت خوب و مثبتش تشکر میکنم. خصوصا با نقصی که سیستمش داره :whistle: بازم فعالیتشو ادامه داد و همیشه جویای کارهاش هست.:flowerysmile:

البته عکس ماهم قشنگ بود. تو ترکیب بندی امتیازم از همه بیشتر شد.اما کسی قدر ندونست:whistle:

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام به برو بچه های با صفای هنرمند عکاس:ws3:

قبل از هر چیز جا داره که من یه تشکر ویژه‌ای از حمید عزیز کنم که خیلی زحمت کشید مخصوصا این سری با وجود خرابی های مکرر سیستمش باز هم تنها نگذاشتمون.:icon_gol:

از همه دوستان عزیز هم که توی این مسابقه شرکت کردند و ما رو در دیدن عکس های قشنگشون شریک کردند هم تشکر میکنم دست همشون درد نکنه.:hapydancsmil:

واقعا دوستان زحمت خیلی زیادی برای عکس ها کشیده بودند و به نظرم فقط تجهیزات مورد نیاز رو نداشتند شاید اگر تجهیزات مناسب تری در دسترسشون بود عکس های خیلی بهتری میگرفتند اما دست همشون درد نکنه از همشون تشکر میکنم و خسته نباشید عرض میکنم.:a030:

و به همه عزیزان شرکت کننده و همه دوستان رای دهنده هم تبریک عرض میکنم.:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه

اول از اون 5 نفر دوستای گلمون که حمید تو پستش گفته تشکر میکنم که همیشه همراه تالار کشاورزی بودن:icon_gol:

و در ادامه به نفرات برتر 2 مسابقه تبریک میگم.

آقا محمودم ک اصلا این وسط خیلی ضرر کرد...:w02: دستت طلا:icon_gol:

ممنون حمید جان..خیلی زحمت کشیدی واسه این 2 نظرسنجی:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
اول از اون 5 نفر دوستای گلمون که حمید تو پستش گفته تشکر میکنم که همیشه همراه تالار کشاورزی بودن:icon_gol:

و در ادامه به نفرات برتر 2 مسابقه تبریک میگم.

آقا محمودم ک اصلا این وسط خیلی ضرر کرد...:w02: دستت طلا:icon_gol:

ممنون حمید جان..خیلی زحمت کشیدی واسه این 2 نظرسنجی:icon_gol:

سلام به به خوبید سلامتید :ws3:

همه این امتیاز و مدال ها تقدیم به شما :a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه

ممنون از همه شما که لطف زیادی نسبت به من دارید ... همونطور که خیلی ها میدونن من مشکل اینترنتم آدم رو پیر میکنه! ... پست اولم رو با کمک الهه زدم!!! ... (یعنی همچین همکاری داریما) ... خواستم این نکته رو بگم (شایدم کسی متوجه نشده باشه) اونم اینکه قسمتی از نظرات داور در مورد بخش حرفه ای که در مورد عکس آقای وکیلی گفته شده (استکینگ بهره گرفته شده ) ؛ شده نیست! نشده است! حرف *نون* رو تایپ نکردم! ... الانم قادر به ویرایش نبودم گفتم بگم که در جریان باشید. ... موفق باشیم!

• Like 4
لینک به دیدگاه
:sad0: سنجاقک بی گناه من ... من سومیمو میخوام خب .. دیگه امیدی برای شرکت ندارم توی این مسابقات ...تبریک به دوستان
... خب شما هم پنجم شدید دیگه ... بازم خوبه بابا ... من خودم 15 ام شدم! عکس شماره 15! ... مسابقه سختی بود قبول دارم ... راستی قبلا گفتم حشره ای که ازش عکس انداختی چی هستا! مسابقه بعدیمون راحته ... همه میتونن شرکت کنن! بغیر از اونایی که توی برج های تهران زندگی میکنن و هیچ تکونی نمیخورن!
  • Like 4
لینک به دیدگاه

می تبریکیــــم :icon_gol:

عکسا خیلی قشنگ و بعضیاشون حرفه ای بودن و حسه خیلی خوبی داشت...موفق باشیم:icon_gol:

میشه اِسمه همه شرکت کننده هارو بنویسی!!! آخه یه عکس هست دوسش داشتم میخوام بدونم عکاسش کیه!!!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

• Like 7
لینک به دیدگاه

سلااااام

میبینم که عجله کار خودش کرد...:sad0::icon_pf (34):

حمید جان ممنون شما لطف داری...ولی اون عناوینیم که گفتمو برا من اضافه میکردی!!:ws3:

بچه ها من کم نمیارم...گفته باشه:icon_redface: هر شکستی نشان از یه پیروزیه!پس بجنگ تا بجنگیممم:guntootsmiley2:

اقای وکیلی :w000:...اقای وکیلی...چه خبره اخه!لودر اوردی همه رو جمع کردی رفتی!بابا دست ما هم بگیر....این وضعیته ما داریم اخه:ws28:

ولی نه جدا از شوخی آقای وکیلی عکساش تکه و بقیه دوستان.دمتون گرم ایشالا همیشه اون بالا باشید تا ما براتون خوشحالی کنیم:hapydancsmil:

البته حالا یه بارم ما اون بالا باشیم چیزی نمیشه که:gnugghender:میشه!!!

ای بابااااا:hanghead:

• Like 7
لینک به دیدگاه

حمید چه عجب اعلام نتایجو دیدیم:ws3:من با اینکه که در مسابقه شرکت نکردم ولی مثل همیشه انتقاد میکنم:w02:انتقاد توخون منه:ws28:

باز مثل عرف تمام مسابقات باید شرکت کنندگان رو کامل معرفی میکردی که نکردی:whistle:

راستی عکس خودتو امتیاز دیدگاه ندادی میدادی خودم بهت امتیاز بدم:ws3:

درنهایت ازت بی نهایت متشکرم که واسه مسابقات نهایت تلاشو داری:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلااااام

میبینم که عجله کار خودش کرد...:sad0::icon_pf (34):

حمید جان ممنون شما لطف داری...ولی اون عناوینیم که گفتمو برا من اضافه میکردی!!:ws3:

بچه ها من کم نمیارم...گفته باشه:icon_redface: هر شکستی نشان از یه پیروزیه!پس بجنگ تا بجنگیممم:guntootsmiley2:

اقای وکیلی :w000:...اقای وکیلی...چه خبره اخه!لودر اوردی همه رو جمع کردی رفتی!بابا دست ما هم بگیر....این وضعیته ما داریم اخه:ws28:

ولی نه جدا از شوخی آقای وکیلی عکساش تکه و بقیه دوستان.دمتون گرم ایشالا همیشه اون بالا باشید تا ما براتون خوشحالی کنیم:hapydancsmil:

البته حالا یه بارم ما اون بالا باشیم چیزی نمیشه که:gnugghender:میشه!!!

ای بابااااا:hanghead:

اوه اوه چه عصبانی :sad0: من هم احساس میکنم باید تو اوج بازنشسته بشم الان احساس خستگی میکنم :sigh: آخی دلم کباب شد :sigh::4564:

بیا وردار ببر 2 تا مدالاش برای شما :a030: خواهش میکنم لطف دارید :ws3:البته بقیه دوستان خیلی کارشون درست تره :a030: انشاءالله خودت بیای بالا ما برات کف بزنیم و هورا بکشیم:hapydancsmil:

نه خداییش هیچی نمیشه بیا شوما بالا :4564:

:hanghead:

• Like 5
لینک به دیدگاه

اوه اوه چه عصبانی :sad0: من هم احساس میکنم باید تو اوج بازنشسته بشم الان احساس خستگی میکنم :sigh: آخی دلم کباب شد :sigh::4564:

بیا وردار ببر 2 تا مدالاش برای شما :a030: خواهش میکنم لطف دارید :ws3:البته بقیه دوستان خیلی کارشون درست تره :a030: انشاءالله خودت بیای بالا ما برات کف بزنیم و هورا بکشیم:hapydancsmil:

نه خداییش هیچی نمیشه بیا شوما بالا :4564:

:hanghead:

بازنشسته:w58: خستگی:w58:....:ws27:

مبارک شما باشه.خیرش ببینی جووون.....حتما با تمام قوا میکشمت پایین:vahidrk:ای خوب نیست با تمام قوا میام بالا:ws3:

میدونی هیچی نمیشه و نمیزاری....:hanghead:

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام به به خوبید سلامتید :ws3:

همه این امتیاز و مدال ها تقدیم به شما :a030:

سلام ممنووون شما خوبین؟

خیلی مرسیییی..همین ک بچه ها اینجا شاد و شنگولن انگار همه این امتیازا واسه من...

در مورد شمام ک واقعا حقتون بود و کاراتون حرف نداره:a030::icon_gol:

:sad0: سنجاقک بی گناه من ... من سومیمو میخوام خب .. دیگه امیدی برای شرکت ندارم توی این مسابقات ...

تبریک به دوستان

خوبی ک!

برعکس باید اونقد تو این مسابقات شرکت کنی تا رقبا از رو برن..

عقب نشینی؟؟ آ آ:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

به به تبریک میگم به همه دوستانی که تو مسابقه شرکت کردند بخصو اون پنج نفر که ثبات و استمرار داشتن اجرکم عندا...:w02:

یه تبریک ویزه خدمت جناب وکیلی :icon_gol: با عکسهای خوبی ک میگیرن گوی سبقت را همینجوری هی میربایند از سایر شرکت کنندگان...:ws3:

و تبریک به الهه خانم گل:icon_gol:

و تشکر از زحمات حمید خان ...من میدونم چقد برگزاری مسابقه اونم مسابقه عکس چقد سخته:4564:حمید خسته نباشی:w02:

داور خسته نباشی

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام ممنووون شما خوبین؟

خیلی مرسیییی..همین ک بچه ها اینجا شاد و شنگولن انگار همه این امتیازا واسه من...

در مورد شمام ک واقعا حقتون بود و کاراتون حرف نداره:a030::icon_gol:

خوبی ک!

برعکس باید اونقد تو این مسابقات شرکت کنی تا رقبا از رو برن..

عقب نشینی؟؟ آ آ:ws3:

مرسی لطف دارید :icon_redface:

• Like 6
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...