رفتن به مطلب

کمک برای استودیو انیمیشن سازی

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 40
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون از نمونه موردی ها. من یعنی عاشق این موزه ی انیمشینم آ. عکسای داخلی شو دیدی؟ خیلی جالب طراحی شده

خواهش میکنم ، آره خیلی جالبه ولی نحوه ارائه اش یک جوریه ، نمیتونی بفهمی دقیقا فضاها چه شکلی هستن :ws3: البته به خاطر حجمش هست ، فضای داخلی هم یکم پیچیده شده

j3j0l8p5c3yqscigbrr4.jpg

tg9fxmi7yzvvr8nv8t.jpg

og1noff7ys38096p6h9a.jpg

8h0jf7oy9t4en99s9s5.jpg

rvf2mcv66v1hfxac1xg.jpg

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

نیاز به کمکتون دارم ، موضوع طرح نهایی من استودیو و مرکز آموزش انیمیشن سازی هست

چند روز پیش رفتم برای کرکسیون ، استادم ازم خواست که استودیو انیمیشن رو تعریف کنم ، وقتی توضیح دادم گفت نه توضیح مکانیکی نمیخوام ، باید نسبت به موضوعت شناخت ذهنی و آگاهانه پیدا کرده باشی که تو نرسیدی ، هر موقع به این شناخت رسیدی با هم صحبت می کنیم . بیشتر یک توضیح مفهومی و فلسفی میخواد hanghead.gif

گفت این شناخت و آگاهی رو میتونی با مطالعه بدست بیاری که من متاسفانه یک کتاب انیمیشن مرتبط بیشتر نتونستم پیدا کنم icon_pf%20%2834%29.gif

هرچی هم فکر کردم به هیچ نتیجه ای نرسیدم ، شما میتونید کمکم کنید ؟:ws52:

سلام مینا جان....متاسفانه من خودم اطلاعات زیادی تو این مورد ندارم...اما فک کنم این لینک بدک نباشه::ws37:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

البته من نظرم اینه که چیزی فراتر از کالبد تعیین شده و صرفا قرار فضاها بر اساس الگوی خاصی مد نظر نباشه....

من فکر میکنم با حذف دیوارهای تقسیم بندی و سیرکولاسیون غیر متعارف تعریف خاصی به طرح بشه داد..

منظورم اینه که این محیط با 1 اداره مثلا متفاوته بنا بر این حس مشارکت و صمیمت کاری رو درش بروز بدی....

نکته دیگه تحرک و پویایی که اصل انیمیشن سازی با قرار دادن پارتیشن و المانها و همچین لابی های طراحی حجیم این رو نمود داد...5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه

مینا جونم گمونم منظور استادتون مبانی نظری بوده

خب 1 سری فضاها رو که قرار میدی توی استودیو که میشه برنامه فیزیکی...

اما بر اساس مطالعه نمونه های موردی استودیوها به 1 سری موارد پی میشه برد که 1 سری موارد مختص همون استودیو هس و 1 سری موارد نه کلی هس و برای تمام استودیوهای انیمیشن میشه به کار برد و با بررسی هر دو مورد تو به 1 سری آیتم ها میرسی که میتونی مبانی فکری خودت رو بر اساس اونها تنظیم کنی

یعنی خب هدفت چی بوده ؟ برا چی این موضوع انتخاب شده؟ ضرورت انتخاب شدنش چی بوده؟ از چی شروع شده و حالا به چه مرحله ای رسیده؟ این پیشرفت هایی که صورت گرفته بر چه اساسی بوده؟

اینکه تعریف خودت چیه؟ خب این طرحی که میخوای ارائه بدی چه مزیت هایی نسبت به طرح های از قبل ارائه شده داره؟ از چه آیتم هایی از طرح های قبلی پیشی گرفته؟

خب اینم میدونیم که همیشه محدودیت باعث خلاقیت میشه دیگه باید بررسی کرد که عواملی که باعث محدودیت میشدن چیا بودن که باعث خلاقیت و پیشرفت توی هر مرحله از تکامل استودیوها میشدن و عواملی از این دست رو میتونی مورد مطالعه قرار بدی...

باز هم اگه چیزی به ذهنم رسید میام و میگم:ws37:

لینک به دیدگاه

درود مینا جان

چیزی که متوجه شدم از پستها اینه, که استاد شما نمیخواد شما فقط یه فضایی رو جهت استودیو, طراحی کنی؛

چیزی که ازت میخواد اینه, کاملا این موضوع رو درک کنی و بر اساس این درکی که بهش میرسی فضای استودیو رو طراحی کنی!

میشه گفت : طراحی برای انیمیشن شامل همه نوع طراحی میشه (معماری و ...) اما به هیچکدومشون منحصر نمیشه,

برای مثال اگه بخوای خراب شدن یه ساختمون رو نشون بدی, اول باید بسازیش, و اگه بخوای کارت حالت واقعی به نظر بیاد, باید تمام جزئیات رو هم رعایت کنی, و موارد سازه ای رو هم توش رعایت کنی. کنش ها و واکنش ها رو بشناسی و ...

اما وقتی که حرف از استودیو ی انیمیشین هست یه سری موارد دیگه ای مطرح میشه که تو استودیوهای دیگه دیده نمیشه,

حالت هایی اینجا مطرح میشه شامل موارد مختلفیه, برای نمونه, شما موقع خلق انیمیشن, باید فضاسازی های خاصی رو انجام بدی که شامل طراحی ساختمون ها, لنداسکیپ, دکوراسیون, (نمیگم بقیه جاها یه همچین چیزی وجود نداره, اما اینجا کار فقط به اسکیس یا چندتا رندر ختم نمیشه, و شما مجبورید تا این فضاها رو بسازید (کارتونی یا واقعی) و این ساختن شامل طراحی, مدل کردن کامپیوتری, رندر گرفتن و الی آخر ...)

(اگه بتونی بری یکی دو هفته تو یه استودیو یا حداقل شرکت انیمیشنی باشی, خیلی بهتر این روابط رو درک میکنی)

اگه بخوای یه استودیوی کامل رو طراحی کنی باید به این موارد دقت کنی, و این فضاها رو علاوه بر فضاهای روتینی که تو تمام طرحها هست رو تو طرحت در نظر بگیری:

محل طراحی (محل رسم اسکیس های اولیه برای طراح/طراحان)

محل طراحی ( مثل آفیس ها, محل قرار گیری مدل سازها و ... که طرح ها رو به صورت کامپیوتری تهیه میکنن, اما معمولا این فضا و فضای بالایی رو از هم جدا میکنن

اتاق آرشیو (طراحی های قدیم و ...) {اینجا چیزی که حجم زیادی رو میگیره, بیشتر از حجم پروژه نهایی, حجم مربوط به مسیر پروژه هست, که شامل استوری بردها, اسکیس ها, موارد مختلف طراحی شده, سنس های حذف شده و ...}

محل جمع شدن اعضاء برای جلسه همفکری کردن ( چک کردن کار با کارگردان, نویسنده, تهیه کننده و ...)

محل تهیه استوری برد, (این محل میتونه تو موارد بالا ادغام بشه, اما معمولا به یه تخته یا دیوار اساسی نیاز داری تا استوری برد ها (ممکنه بیشتر از یکی داشته باشین) رو روش بچسبونی, و بتونی توضیح بدی, ادیت کنی و ...) و همیشه جلوی چشمت باشه

اتاق کنترل

اتاق دوبله (کاملا آکوستیک)

اتاق (بزرگ با تهویه خیلی خیلی عالی)جهت رندر فارم

محلی برای کروماکی

کتابخونه

مواردی رو که نوشتم (محل فلان) میتونی یه اتاق براش درنظر بگیری, یا میتونی با فضاهای دیگه ترکیبش کنی, اما مواردی رو که نوشتم اتاق, رد خور نداره, باید اتاق باشه

میبخشی اگه طولانی شد, سعی کردم مختصر و مفید برات بنویسم

:a030:

لینک به دیدگاه

اگه میخوای انیمیشن بسازی, که خب

ساخت انیمیشن هم آسونه, هم سخت, روش کار این فرمیه:

0- باید یه سری مبانی رو بلد باشی, بعدش

1- یه استوری برد درست میکنی

2- صحنه های مورد نظرت رو انتخاب میکنی

3- حرکت دوربین ها و آبجکت ها رو تعیین میکنی

4- رندر میگیری

و

تـــــــمــــــــام

به همین سادگی, به همین خوشمزگی:ws3:

اصلا هم دوشواری ندارییییییییی!!!!!:whistle:

لینک به دیدگاه
کاش به همین سادگی که شما گفتی می بود :ws3:

ای کاششششش حالا این که خوبه

یکی بود میگفت کار اصلی رو کامپیوتر میکنه, شما فقط چندتا دکمه میزنی!!!!! :w58: :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
ای کاششششش حالا این که خوبه

یکی بود میگفت کار اصلی رو کامپیوتر میکنه, شما فقط چندتا دکمه میزنی!!!!! :w58: :banel_smiley_4:

آره منم چون پروژه دانشجویی و ... انجام میدم ، بعضی هاشون واقعا حرفایی میزنن که متعجب میشی اینا مثلا دانشجوی مملکت هستن :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

25237488106347476623.jpg"Pygmalion" از اسطوره هاي رومي و يوناني بود، مجسمه سازي كه پيكر زني را

آنچنان هنرمندانه و باظرافت ساخت كه خود عاشق آن شد و از «ونوس» الهه

زيبايي (ستاره زهره) تمنا مي كرد كه به آن جان ببخشد.

«جين ديچ» يكي از انيماتورهاي معروف آمريكايي معتقد است:

انيميشن را در اصطلاح "The Illusion of Life" به معني «توهم زندگي» نيز مي نامند.

احسنت عالییییییییییییییییی بود .

شما میتونید از حرف های صاحب نظران در مورد انیمیشن ، میتونی به ذهنیت ای برسی که استادت مد نظرش هست . اگه بتونی مطالعات بیشتری انجام بدی بهتره . مطالعات خعلی مهمه و باید وقت گذاشت ...

یه جورائی ذهنیت من مثل «جين ديچ»هست که میگه :

انيميشن را در اصطلاح "The Illusion of Life" به معني «توهم زندگي» نيز مي نامند.

نظر شخصی من (بدون هیچ مطالعه ای ) :

ساختمانش شاید مثل خانه ی شکلاتی جادوگره باشه .

یه جورائی این نمونه موردیایی که دوستان گذاشتن رو قبول ندارم .

به نظرم کل اشیاء عناصر، سازه ها و فرم باید غیر واقعی باشه .(بهتره خطوط نرم استفاده بشه)

همیشه میگفتم غیر واقعی مثل انیمیشن و کاریکاتور .

شاید تناسب نقش کمرنگ تری داشته باشه . مثل یه فیلم انیمیشن .

یه عکس دارم که این حرف رو (توهم زندگی) بهتر نشون میده ولی یه عکس از دو تا آدمه و منظره - باید این تصور رو در مورد یه بنا داشته باشی ... یه بنای غیر واقعی ... خیال انگیز - وهم آلود - توهم انگیز و ....عکسه در دسترس نیست تا فردا صبح میفرستم .

اگه تو همین تاپینگ طرح اولیه تون رو که استادتون تایید کرد و یا قبل از تاید مرحله به مرحله بذارید خوشحال میشم .

لینک به دیدگاه

سلام این همون عکس بود که برا استودیو انیمیشن سازی قرار بود بذارم - اگه عکس بالایی رو واقعیت فرض کنید تصویر داخل آب توهم زندگی هست و همون غیر واقعی مثل انیمیشن و کاریکاتور .

s0b3gzc8kog51fsvhe2f.jpg

امیدوارم منظورمو فهمیده باشید . و به دردتون تو طراحی بنا کمک کنه ...

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم من کتاب خاصی مد نظرم نیست که بهت معرفی کنم ولی من خودم برای رساله ام به بن بست رسیدم بعد از کلی این در و اون در زدن فهمیدم دنبال منبع و کتاب و نمونه گشتن خیلی خوبه اما بشرطی که خوده طراح و کسی که ایده رو داده (منظورم خودته) حسابی فکرتو خالی کنی و از اول فقط به اصل موضوع فکر کنی. توی آرامش به جرقه هایی میرسی که بزرگترین کمک هستند. بنظرم بشین فکر کن از رابطه معماری و انیمیشن سازی شروع کن،تشابهاتشون و تضادهاشون رو معلوم کن بعد وجه اشتراکشون همینهارو که رو کاغذ دنبال کنی مطمین باش نتیجه میگیری. ببخشید برای شروع بیشتر از این نمیتونم کمک کنم اگر فقط یه جرقه زد بهم خبر بده تا منبع معرفی کنم. موفقم باشی عزیزم

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

سلام كمك خيلي فوري ازتون ميخوام منم پايان نامم همين موضوعه.كه بعد از كلي سرچ متوجه شدم يكيم مثل من قبلا اين موضوع رو انتخاب كرده.ميشه تا اونجايي كه ميتونيد اطلاعات و تجربه هاتونو در اختيار من هم بزاريد تا الهام بگيرم؟ممنون ميشم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...