رفتن به مطلب

نرم افزار 3Dvia

Jafar Alishah

ارسال های توصیه شده

درود

این تاپیک رو ایجاد کردم تا محلی باشه برای قراردادن هر گونه فایلی در مورد نرم افزار 3Dvia

نرم افزار 3Dvia در کنار catia-delmia-enovia جزء ساختار اصلی 3D-plm شرکت معظم داسو سیستم فرانسه میباشد

این نرم افزار بخشی از امور پشتیبانی و ارتباط با مشتری طراحی های انجام شده توسط catia و نرم افزارهای دیگه این ساختار رو بر عهده داره

این نرم افزار قابلیت های متعددی داره از جمله :

ورودی فایلهای مختلف از catia- nx-solid work-proE و .... و البته در مورد فایلهای catia این قابلیت رو داره که در صورت تغییرات فایل در کتیا

مدلهای کار شده در این نرم افزار رو آپدیت کنه که از ارزشمند ترین قابلیت هاش میباشه

قابلیت های دیگه ای که میشه بهش اشاره کرد ابزارهایی جهت جلوگیری از کپی برداری ابعاد فایلها که البته بنده هنوز رو خیلی زمینه هاش کار نکردم

فایلهایی که در این تاپیک قرار میدم جهت آشنایی بیشتر دوستان با این نرم افزار هست و ارائه کارهای جدیدتر منوط به نظر دادن دوستان هست

(ایده جدید - آنچه در ذهنتون برای ارائه یه طرح یا مجموعه به مشتری مناسب میدونید رو بگید تا با هدفی مشخص کار جدید ارائه بشه )

از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
میتونید یک نمونه کاری که انجام دادم رو دانلود کنید

البته باید ذکر کنم که ارائه کار در محیط نرم افزار در صورتی که در حالت design mode باشه به صورتیه که (در سمت چپ کادر تصویر اگه نگاه کنید )

با انتخاب حالت های در نظر گرفته شده (کلیک روی تصویر کوچک ) اون حالت رو نشان میده و در این فیلم کلی نشان داده شده

e3ri8f22o1npd5rgbfck.jpg

لینک به دیدگاه

قابلیت های دیگه نرم افزار :

امکان ایجاد ساب اسمبل بین فایلها

امپورت کردن با level های مختلف فایل ایجاد شده (curve-surface-solid ) (با مختصات مدل در کتیا ) و ..... و آپدیت کردن فایل

داشتن ابزارهایی مثل arrow - texture - نمایش تلرانسهای هندسی و ابعادی - section cut , ....

ایجاد قیدهای حرکتی به کمک دستگاههای مختصات محلی

ایجاد مدل انفجاری خطی - استوانه ای و

خوب فقط یکی از دوستان نظر داد و تو

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
فایل اضافه کردم - رویه مونتاژ رو اضافه کردم

انشالله فرصتی بشه سمپل های خود نرم افزار رو آماده میکنم و قرار میدم

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

با سلام

میشه لطفا لینک دانلود این نرم افزار و برام ایمیل کنید ؟

با این نرم افزار هم میشه مکانیزیم حرکتی یه دستگاه طراحی شده را شبیه سازی کرد ؟

ممنون از سایتون:ws3:

لینک به دیدگاه
با سلام

میشه لطفا لینک دانلود این نرم افزار و برام ایمیل کنید ؟

با این نرم افزار هم میشه مکانیزیم حرکتی یه دستگاه طراحی شده را شبیه سازی کرد ؟

ممنون از سایتون:ws3:

تو بازار موجود هست و بعضی شرکت های نرم افزاری مثل نوین پندار و پرنیان دو نسخه 2012 و 2013 اونو ارائه دادن

اینکه تو نت باشه یا نه رو نمیدونم

این نرم افزار بیشتر برای show دادن هست و تفاوتش با نرم افزارهایی مثل 3dmax , ... اینه که با نرم افزارهای مهندسی سازگاری داره و

نرم افزاری هست که تحت مجموعه 3d-plm شرکت داسو سیستم هست

بنابراین میشه بهش اعتماد کرد و ارزش وقت گذاشتن داره

میتونی برای هر قطعه دستگاه مختصات مجزا یا pivot های حرکتی در رئوس - وسط یا روی لبه قطعات تعریف کنی و با توجه به مختصات مجزای هر قطعه ای

نسبت به هم مونتاژ کنی

روی هم رفته برای show دادن مجموعه مونتاژی خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...