رفتن به مطلب

قیاس دهه شصتی ها با سایر دهه ها ... دهه هفتادی ،دهه هشتادی!!!

ارسال های توصیه شده

دورد دوستان...

چند سالی که این سوال هرازگاهی ذهن من رو به خودش مشغول میکنه!!:ws52:

چرا تفاوت زیادی بین بچه های دهه 60 با دهه های بالاتر هست یعنی دهه 70 یا 80 و سایر دهه هاااا؟؟؟

از نوع بازی کردنش و بگیر تا دانشگاه رفتنشون....sigh.gif

از طرز برخورد پدر مادرهاشون بگیر تا زن گرفتنشون......مثلاً اگر ما ها تو دوران بچگی گم می شدیم یا دیر می اومدیم خونه همیشه این استرس کت، از مادر یا پدر

رو داشتیم...یعنی می رسیدی خونه با توجه به اون وضعیت که گفتم مادره چوب رو برمیداشت حالا نزن کی بزن.....sigh.gif

ولی الانا وقتی بچه ی گم میشه زمانی که پیداش میکنن بقول اون زنه که آدم رباها بچش رو دزدیده بودن مادره میشینه شب روز بچش رو نگاه میکنه و اون رو در

آغوش میکشه....تفاوت رو احساس کنید ای کسانی که در دهه 60 بدنیا اومدین sigh.gif

نمیدونم بروبچ دهه 70 چرا آزادی عملی بیشتری دارن و داشتن البته از سوی پدر مادرها منظورم بوداااااا........مثلاً ما بین فامیل یه خانواده میلیاردر داریم که یه

پسر دارن به نام سینا متولد سال 71 هر وقت

حوصلش سر میره یهو به بابا و ننش میگه من تا آلمان یه سر برم برگردم بابا و ننه هم هی میان تو فامیل کلاس میذارن آره پسرمون داره برای یه سفر تفریحی

میره آلمان.....sigh.gifبعدش من یادمه باید به مامانم التماس میکردم که مامان یه ده تومنی یا پنج تومنی بده من برم از سرکوچه از این بستنی توپی های میهن بخرم میزد تو

سرم میگفت ذلیل مرده چقدر بستنی میخری لازم نکرده بری بیرون.......فکرش رو بکنین مغازه 20 متر با خونه ما فاصله داشت...sigh.gif

تفریح ما یا تیله بازی بود یا الک و دولک یا یه لاستیک کهنه پیدا میکردیم هی دنبالش می دویدیم و قرش میدادیم......ولی بروبچ این دهه های 70 و 70 به بالا

رو نگاه کن هر کدوم یه تبلت گرفتن دستشون دارن بازی میکنن و هر وقتم که حوصلشون سرمیره میرن به بابا گیر میدن بابا جون من که مثلاً گواهینامه دارم یه

ماشن برام میخری؟حالا بچه اگه دختر باشه پدر سریعاً به خرید ماشین اقدام میکنه اگر هم پسر باشه با کمی تاخیر براش میخره...sigh.gif

ولی من یادمه حدود 23 سال پیش که من دوچرخه میخواستم چقدر شب ها گریه کردم ولی دو چرخه ای ندیدیم، و بعد یه مدت یهو زد پسر عمو چرخش رو عوض کرد و ما اون از

عمومینا خریدیم......ای خدا اون موقع من فکر میکردم واقعاً خوشبختمsigh.gif

یا مثلاً بروبچ دهه 70 و 70 به بالا همیشه دستشون اکثریت تو جیبه باباشونه و آخرش هم پدر و مادر هر طور شده بلاخره یطوری حمایت مالی میکنن و ساپورت میشه، در تمامی دورانهای زندگی منظورم بود....

ولی ما دهه 60 ها هی کار کن هی کار کن هی قسط بده لامصب تمومی نداره و مثل یه تمور سرطانی رشد میکنه...البته اگر کار باشهsigh.gif

بچه های این دوره زمونه با حمایت های خانواده هاااااا تعطیلاتشون رو در شونصدتا کلاس های کمک درسی نمیدونم تفریحی و هنری میگذرونن.....

ولی ما در تعطیلات میرفتیم تیله بازی و هی تیله جمع میکردیمsigh.gif

دوستان بیاید تفاوت ها رو بگید ...

سوال؟

1- چرا این همه تفاوت داره عالم این چند دهه با هم؟

2- دهه ماها بیشتر خوش گذشته یا دهه 70 و 70 به بعد؟

3- اصولاً کدوم قشر پیشرفت بیشتری داشتن ؟

4- در کل چرا دهه ما یعنی 60 دنیامون خیلی محدود و کوچیک بود؟sigh.gif

لینک به دیدگاه

سوال؟

چون هرچی میگذره بچه سالاری داره بیشتر میشه!!!!خود ما هم نسبت به دهه پنجاهیا تغییراتی داریم که اونا دوس داشتن داشته باشن قطعا!!!!!

خو معلومه هر دوره ای عالم خودشو داره!!!آخ چقد دلم ازون بستنی زیزیگولوییا خواست!!!!:ws37:

درسته اون چیزا که تو این دوره های بعد 70 هست تو دوره های قبل نبوده اما بستگی داره چطوری ازش استفاده بشه.بابا بچه های الان اصلا از مخشون استفاده نمیکنن که!!!!

4- در کل چرا دهه ما یعنی 60 دنیامون خیلی محدود و کوچیک بود؟sigh.gif :sigh:نیدونم ...........:4564: حقمونو خوردن!!!!!

لینک به دیدگاه

سوال؟

الهی بمیرم جاوید :sad0: دلم واست کباب شد :sad0:

ولی واقعا همینطورم بود ، خودم یادمه دوچرخه داداشم که واسش کوچیک شد به من دادن و واسه اون یه چرخ خوشکل خریدن :hanghead:

و ... که خودت گفتی .

نمیدونم نمیشه گفت دهه 70 هم بی مشکل هست ، اونام واسه خودشون مشکلاتی دارن ، اصلا شاید همین زیادی توجه کردن بهشون یه مشکل باشه که اینده متوجه میشن

مثلا ما بخاطر شرایطی که داشتیم بچه های قانعی بزرگ شدیم

اینو واقعا میگم : اگه جلومون الان یه لقمه نون و ماست بزارن میخوریم ولی دادش خودم که دهه 70 هست لب نمیزنه . حالا خونه بابا شاید گوش به حرفش بدن ولی اینده زندگی مستقلی یا سربازی واسش خیلی مشکل و سخت میشه

از نظر امکانات خوب مسلما حالا امکانات بیشتره ، ما اصلا تابستونا نمیدونستیم کلاس چیه ، معلم خصوصی چیه و ... اما حالا یه بچه 3 ساله به چن تا زبون مسلطه .

خود من 22 سالگی گوشی موبایل خریدم و 24 سالگی لپ تاپ ، اونم واسه کار دانشگاهی . اما الان بچه فامیل ما 5، 6 ساله بود هر دو رو داشت که من نمیپسندم و لزومی نمیبینم واسشون چون عوارض و خطرات جبران ناپذیر هم داره .

پیشرفت اگه منظور از طریق امکاناته خوب بچه های حالا ولی اگه منظور استقلال و تحمل مشکلات دیدشون باز تر باشه فک میکنم دهه 60 ی ها .

محدودیت دنیامون واسه این بود که خودمون محدود بودیم ، ما تو قفس بودیم، نه بهمون بال دادن نه بالی برای پرواز .:hanghead:

اگه دقت کنی حالام همینطوریم :ws37:

لینک به دیدگاه
الهی بمیرم جاوید :sad0: دلم واست کباب شد :sad0:

ولی واقعا همینطورم بود ، خودم یادمه دوچرخه داداشم که واسش کوچیک شد به من دادن و واسه اون یه چرخ خوشکل خریدن :hanghead:

و ... که خودت گفتی .

نمیدونم نمیشه گفت دهه 70 هم بی مشکل هست ، اونام واسه خودشون مشکلاتی دارن ، اصلا شاید همین زیادی توجه کردن بهشون یه مشکل باشه که اینده متوجه میشن

مثلا ما بخاطر شرایطی که داشتیم بچه های قانعی بزرگ شدیم

اینو واقعا میگم : اگه جلومون الان یه لقمه نون و ماست بزارن میخوریم ولی دادش خودم که دهه 70 هست لب نمیزنه . حالا خونه بابا شاید گوش به حرفش بدن ولی اینده زندگی مستقلی یا سربازی واسش خیلی مشکل و سخت میشه

از نظر امکانات خوب مسلما حالا امکانات بیشتره ، ما اصلا تابستونا نمیدونستیم کلاس چیه ، معلم خصوصی چیه و ... اما حالا یه بچه 3 ساله به چن تا زبون مسلطه .

خود من 22 سالگی گوشی موبایل خریدم و 24 سالگی لپ تاپ ، اونم واسه کار دانشگاهی . اما الان بچه فامیل ما 5، 6 ساله بود هر دو رو داشت که من نمیپسندم و لزومی نمیبینم واسشون چون عوارض و خطرات جبران ناپذیر هم داره .

پیشرفت اگه منظور از طریق امکاناته خوب بچه های حالا ولی اگه منظور استقلال و تحمل مشکلات دیدشون باز تر باشه فک میکنم دهه 60 ی ها .

محدودیت دنیامون واسه این بود که خودمون محدود بودیم ، ما تو قفس بودیم، نه بهمون بال دادن نه بالی برای پرواز .:hanghead:

اگه دقت کنی حالام همینطوریم :ws37:

با این جملاتی که قرمزشون کردن حال کردم انصافاً

آره ما واقعاً قانع به بار اومدیم یاد ایام بخیر:sigh:

لینک به دیدگاه

فقط یه جمله از قول احسان علیخانی تو اون برنامه ربایدن کودک عرض کنم :

عزیزم چه قد شما ها با ما فرق دارید وقتی بابا ومامانت تورو پیدا کردن نیم ساعت بغلت کرده بو دن به خدا ما اون موقع ها گم میشدیم پیدامون میکردن نیم ساعت میزدنمون:ws3:

لینک به دیدگاه

سوال؟

دنیا همینطوریه دیگه..مدام در حال تغییر مثلا یه زمانی مرد سالاری بود...بعد شد زن سالاری...بعد حالا یه سری چیزای دیگه...حالا شده بچه سالاری!که همه ی این سالار بازیا مزخرفه و فقط و فقط باعث تخریب شخصیت و یک جامعه میشهhanghead.gif

به نظرم دهه شصتیا بیشتر خوش گذشته بهشون...شاید الان برای دوچرخه ای که میخواستیدو براتون نخریدن ناراحت بشید...ولی همیشه خاطراتی دارید برای تعریف کردن...که چه تلخ چه شیرین دور هم بودنارو نشون میده پدر من همیشه از خاطراتش میگه خالم هم همینطور...و من همیشه در حسرتم هرچند من خودم مرز دهه 70 و 60 ام اما بازم خوشیهاشون ساده بودن زندگیشون ولی گرم بودنش برام واقعا جالبه hanghead.gifالان وقتی دور هم جمع میشیم و برای چند ساعت هرچند کوتاه میخوایم باهم باشیم مدام سرمون گرم گوشی و تبلت و لپ تاپ...خلاصه گرما و محبتی که تو دهه های قبل بود تو این دهه ها خیلی کمه...

بستگی داره چه پیشرفتیو بگید...از نظر علمی باشه معلومه دهه بعد 70 به قول اریو دخت عزیز مگه اون موقع معلم خصوصیو این چیزا به این شدت بود...الان یکی از بحثهای گرم مجلسهای خانمها شده پز دادن بچه هاشون که تو فلان مدرسه درس میخونه فلان رتبه رو اورده....:banel_smiley_4:

ولی از نظر روحی نشاط و سرزنده بودن دهه های قبل...الان بچه از دوسالگی گوشی دستش میگیره دیگه وقتی برای شیطنت نداره وقتی برای دوییدنو بازی کردن نداره!!!

اینکه چرا نمیدونه...ولی هرچی بود شک نکنید زیبا بود...:ws37:

لینک به دیدگاه

تازه من به نتیجه جدیدی هم رسیدم با توجه به توالد و تناسل فعلی سن بازنشستگی برای ما دهه شصتیا به شدت بالا میره و دوران بازنشستگیمون همراهه با نداری و بدبختی:sigh:

لینک به دیدگاه
تازه من به نتیجه جدیدی هم رسیدم با توجه به توالد و تناسل فعلی سن بازنشستگی برای ما دهه شصتیا به شدت بالا میره و دوران بازنشستگیمون همراهه با نداری و بدبختی:sigh:

مهدی این و هم خوب اومدی :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

من بابت سرک کشیدن به حریم عزیزان دهه 60 عذر میخوام..اما باور کنید من یه نفر که خیلی از خاطراتم شبیه خاطرات شماست..شاید به خاطر اینه که من اول دهه70 به دنیا اومدم..الان من از بقیه دهه 70 ایهای فامیل که مثلا متولد73 و 74و..هستن هم قانعترم..هم باهاشون هیچ حس مشترکی ندارم:hanghead:

لینک به دیدگاه

به نظر من تو این اختلاف ها دهه 60،70،80 و .... مطرح نیست.

یه سری تفاوت ها خیلی طبیعی هست و بستگی به شرایط محیط و جامعه داره. همونطور که دهه 60 ایها هم نمیتونن ادعا کنن مثل دهه 40،50 هستن.

با گذشت زمان و تغییراتی که تو جامعه رخ میده، روی طرز فکرا اثر میذاره. وگرنه ربطی نداره که بگیم این دهه یا اون دهه خاص هست و ...

شاید تنها مسئله ای که باعث شده دهه 60 بیشتر از بقیه دهه ها معروف تر بشه، تعداد جمعیت این دهه هست که یه سری محدودیتا و سختیا رو تو درس و کار و اینا ایجاد کرد.

وقتی به مرور تعداد فرزندان خانواده ها کم شد، ارزش فرزندا واسشون بیشتر شد، این مسئله باعث شد کم کم اون حس فرزند سالاری تو جامعه به وجود بیاد. اون قضیه که مثال زده شد طرف حوصلش سر میره یه سر میره آلمان میاد و .... باز ربطی به دهه 60،70 نداره. وضع اقتصادی خانوادس. اگه اون بچه دهه 60 هم بود تو همون خانواده، هیچ فرقی نداشت.

در کل وضع اقتصادی هم اون موقع ضعیف تر بود. ضمن اینکه اون پولی که در میومد، اغلب به خاطر زیاد بودن اعضای خانواده باید به تعداد بیشتری میرسید تا فقط به یکی دو نفر.

یه سری ابزارا و تفریحاتم ما اصلاً نداشتیم که بخوایم مقایسه کنیم و دربارش صحبت کنیم. مگه تو زمان ما تبلت و گوشی و اینا بود که حالا بخوایم بگیم داشتیم یا نداشتیم؟

لینک به دیدگاه
به نظر من تو این اختلاف ها دهه 60،70،80 و .... مطرح نیست.

یه سری تفاوت ها خیلی طبیعی هست و بستگی به شرایط محیط و جامعه داره. همونطور که دهه 60 ایها هم نمیتونن ادعا کنن مثل دهه 40،50 هستن.

با گذشت زمان و تغییراتی که تو جامعه رخ میده، روی طرز فکرا اثر میذاره. وگرنه ربطی نداره که بگیم این دهه یا اون دهه خاص هست و ...

شاید تنها مسئله ای که باعث شده دهه 60 بیشتر از بقیه دهه ها معروف تر بشه، تعداد جمعیت این دهه هست که یه سری محدودیتا و سختیا رو تو درس و کار و اینا ایجاد کرد.

وقتی به مرور تعداد فرزندان خانواده ها کم شد، ارزش فرزندا واسشون بیشتر شد، این مسئله باعث شد کم کم اون حس فرزند سالاری تو جامعه به وجود بیاد. اون قضیه که مثال زده شد طرف حوصلش سر میره یه سر میره آلمان میاد و .... باز ربطی به دهه 60،70 نداره. وضع اقتصادی خانوادس. اگه اون بچه دهه 60 هم بود تو همون خانواده، هیچ فرقی نداشت.

در کل وضع اقتصادی هم اون موقع ضعیف تر بود. ضمن اینکه اون پولی که در میومد، اغلب به خاطر زیاد بودن اعضای خانواده باید به تعداد بیشتری میرسید تا فقط به یکی دو نفر.

یه سری ابزارا و تفریحاتم ما اصلاً نداشتیم که بخوایم مقایسه کنیم و دربارش صحبت کنیم. مگه تو زمان ما تبلت و گوشی و اینا بود که حالا بخوایم بگیم داشتیم یا نداشتیم؟

بابا ما نگفتیم تبلت بود ما میگیم برای رسیدن به یه دوچرخه باید سالها صبر میکردی!!

من دارم میگم دید و نگاه ما دهه شصتی ها نزدیکتر به قدیمی هاست کم توقع هستیم قانعیم

من دارم میگم حالا که این فرصت برای دهه 70 و غیره بوجود اومده که در دوران فرزند سالاری زیستن کنن ما باید این عقده دل رو کجا بگشایم....

من آد میشناسم بچه هاش برا دهه شصت هستن و خیلی هم پولدارن ولی بروبچش مثل دوتا آدم معمولی از لحاظ مالی رو دارم میگم ،میگردن نه آقا دهه هفتاد و غیره کلاً تفکری دیگه ای دارن نسبت به زندگی..و.:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

جو جنگ و انقلاب هم در شرایط زندگی دهه 60 ای ها خیلی مهم . یه حسی بهم میگه دهه 90 هم مثل دهه 60 بدبختن :hanghead:

دهه 60 ای ها کودکی بهتری داشتن اما نوجوونی و جوونی نه . از نظر اخلاقی هم بهتر از 70 ای ها هستن

لینک به دیدگاه

خب الان طرز فکر پدر مادرهای ما نسبت به قبل تغییر کرده!

شاید دلیلش همین ماهواره و نت باشه!نمیدونم...!

من و داداشم جفتمون دهه 70ی هستیم!

من اولش و اون آخرش!!

دقت میکنم میبینم وضع اونم 170 درجه با من فرق داره!

ولی خب دهه 60ی ها هم با دهه 50 و 40 فرق دارن!

ندارن؟؟

علاوه بر آزادی اخلاق و رفتار خودشونم فرق داره!!

یادمه ی بار ی اس بود که به لیست وایبرم ارسال کردم!!

یعنی نظرات دهه 60ی ها و 70ی ها خیلی متفاوت بود!

بطوریکه دیگه حتی بدون نگاه کردن به اسم طرف میتونستم حدس بزنم طرف مربوط به چه دهه ای هست!

الان بچه ها خیلی بی اخلاق تشریف دارن!!:icon_razz:

حیا سرشون نمیشه!:vahidrk:

ظاهرسازی هم بلد نیستند!!

لینک به دیدگاه
خب الان طرز فکر پدر مادرهای ما نسبت به قبل تغییر کرده!

شاید دلیلش همین ماهواره و نت باشه!نمیدونم...!

من و داداشم جفتمون دهه 70ی هستیم!

من اولش و اون آخرش!!

دقت میکنم میبینم وضع اونم 170 درجه با من فرق داره!

ولی خب دهه 60ی ها هم با دهه 50 و 40 فرق دارن!

ندارن؟؟

علاوه بر آزادی اخلاق و رفتار خودشونم فرق داره!!

یادمه ی بار ی اس بود که به لیست وایبرم ارسال کردم!!

یعنی نظرات دهه 60ی ها و 70ی ها خیلی متفاوت بود!

بطوریکه دیگه حتی بدون نگاه کردن به اسم طرف میتونستم حدس بزنم طرف مربوط به چه دهه ای هست!

الان بچه ها خیلی بی اخلاق تشریف دارن!!:icon_razz:

حیا سرشون نمیشه!:vahidrk:

ظاهرسازی هم بلد نیستند!!

بین دهه 60 و 50 ،40 فرق هست ولی نه در حد اختلاف بین 60 و 70 دهه های 50 و 40 تقریباً تو یه رنج هستن و شاید در خیلی از مواقع موقیت بهتری نسبت به دهه 60 دارن......

لینک به دیدگاه

از طرز برخورد پدر مادرهاشون بگیر تا زن گرفتنشون......مثلاً اگر ما ها تو دوران بچگی گم می شدیم یا دیر می اومدیم خونه همیشه این استرس کت، از مادر یا پدر

رو داشتیم...یعنی می رسیدی خونه با توجه به اون وضعیت که گفتم مادره چوب رو برمیداشت حالا نزن کی بزن.....sigh.gif

ولی الانا وقتی بچه ی گم میشه زمانی که پیداش میکنن بقول اون زنه که آدم رباها بچش رو دزدیده بودن مادره میشینه شب روز بچش رو نگاه میکنه و اون رو در

آغوش میکشه....تفاوت رو احساس کنید ای کسانی که در دهه 60 بدنیا اومدین sigh.gif

نه بابا اینجوریام نیست..بستگی به اخلاق پدر و مادر هم داره...مثلا من عمرا بتونم دیر بیام خونه....تا حالا شده دیر بیام و نتیجشم دیدم:icon_pf (34):

البته منو نمیزنن! ولی خوب حسابی عصبانی میشن پدر مادرم:banel_smiley_4:

نمیدونم بروبچ دهه 70 چرا آزادی عملی بیشتری دارن و داشتن البته از سوی پدر مادرها منظورم بوداااااا........مثلاً ما بین فامیل یه خانواده میلیاردر داریم که یه

پسر دارن به نام سینا متولد سال 71 هر وقت

حوصلش سر میره یهو به بابا و ننش میگه من تا آلمان یه سر برم برگردم بابا و ننه هم هی میان تو فامیل کلاس میذارن آره پسرمون داره برای یه سفر تفریحی

میره آلمان.....sigh.gifبعدش من یادمه باید به مامانم التماس میکردم که مامان یه ده تومنی یا پنج تومنی بده من برم از سرکوچه از این بستنی توپی های میهن بخرم میزد تو

سرم میگفت ذلیل مرده چقدر بستنی میخری لازم نکرده بری بیرون.......فکرش رو بکنین مغازه 20 متر با خونه ما فاصله داشت...sigh.gif

خوب مام اینجوری ایم:w16:

دوس داریم بریم خارج...ولی کی مارو میبره:banel_smiley_4:

البته اونا که شما میگی میلیاردر بودن...و براشون سفر رفتن خیلی آسونتر از دیگرانه

تفریح ما یا تیله بازی بود یا الک و دولک یا یه لاستیک کهنه پیدا میکردیم هی دنبالش می دویدیم و قرش میدادیم......ولی بروبچ این دهه های 70 و 70 به بالا

رو نگاه کن هر کدوم یه تبلت گرفتن دستشون دارن بازی میکنن و هر وقتم که حوصلشون سرمیره میرن به بابا گیر میدن بابا جون من که مثلاً گواهینامه دارم یه

ماشن برام میخری؟حالا بچه اگه دختر باشه پدر سریعاً به خرید ماشین اقدام میکنه اگر هم پسر باشه با کمی تاخیر براش میخره...sigh.gif

ولی من یادمه حدود 23 سال پیش که من دوچرخه میخواستم چقدر شب ها گریه کردم ولی دو چرخه ای ندیدیم، و بعد یه مدت یهو زد پسر عمو چرخش رو عوض کرد و ما اون از

عمومینا خریدیم......ای خدا اون موقع من فکر میکردم واقعاً خوشبختمsigh.gif

منم بچگی هام آتاری بازی میکردم:ws3:بعدش سونی و این چیزای سوسول اومد:w02:

بعد اونموقع که تبلت نبوده...علم پیشرفت کرده وسایل هم پیشرفته تر شدن...چیزی که نبوده رو شما میخوای؟:w000:

راجع به ماشین...:banel_smiley_4:

من از هفته ی بعد کلاسای رانندگیم شروع میشه...وقتی هم گواهی ناممو بگیرم اصلن قصد اینو ندارم که به بابام بگم ماشین برام بخره...

اتفاقا داداشم گفت وقتی گواهینامه رو بگیرم به بابام بگم ماشین برام بخره اما خودم قبول نکردم...کلن از این جور چیزا خوشم نمیاد. خودم میتونم برم دانشگا. اگه بابام هم بتونه منو سر راش میرسونه. دیگه چه کاریه .

بنظرم بیشتر به اخلاق آدما برمیگرده :icon_gol:

یا مثلاً بروبچ دهه 70 و 70 به بالا همیشه دستشون اکثریت تو جیبه باباشونه و آخرش هم پدر و مادر هر طور شده بلاخره یطوری حمایت مالی میکنن و ساپورت میشه، در تمامی دورانهای زندگی منظورم بود....

ولی ما دهه 60 ها هی کار کن هی کار کن هی قسط بده لامصب تمومی نداره و مثل یه تمور سرطانی رشد میکنه...البته اگر کار باشهsigh.gif

بچه های این دوره زمونه با حمایت های خانواده هاااااا تعطیلاتشون رو در شونصدتا کلاس های کمک درسی نمیدونم تفریحی و هنری میگذرونن.....

ولی ما در تعطیلات میرفتیم تیله بازی و هی تیله جمع میکردیمsigh.gif

شغل آره...من دستم توو جیب بابامه:ws3:

ولی وقتی درسم تموم شه کار میکنم :ws3:

سوال؟

هر دهه با دهه قبلیش فرق داره....فقط شصتی ها نیستن که با 70یی ها فرق دارن:a030:

70 به بعد فک کنم:whistle:

هر چی جلو بریم پیشرفت بیشتری میکنن دیگه

50 یی ها محدودتر بوده خو:ws3:

لینک به دیدگاه

بچه ی دهه ی 80 و90 چه میفهمه لذت دیدن کلاه قرمزی رو توی سینما اونم موقع فیلم دیدن پفک نمکی بخوری !!!!

وای وقتی یادش می افتم ذوق مرگ میشم ... چقدر خوش بودیم اونموقع ها :sigh:

لینک به دیدگاه

دنیای دهه شصتی ها خلاصه شده بود در دو شبکه سیاه و سفید ، نه حتی مثل دهه های قبل در جشن های هنرو سینمای وسترن و( .....) خلاصه شده بود در یک سادگی محض در دنیای دهه شصتی خنده بلند بی ادبی بود در دنیای دهه شصتی دیدن و نخواستن بود بخاطر جیب کوچیک بابا گذشتن از آرزوهای کودکانه که خرج داشت ، دنیای دهه شصتی هنوز هم سیاه و سفیده به همون سادگی :ws37:

لینک به دیدگاه

به نظر من یکی از علت های تفاوت بین دهه ی شصت و پنجاه و هفتاد و هشتاد در این هستش که چون بچه های دههی 50و60خودشون تو یه دورانی زندگی کردن که شاید خیلی چیزا رو میخواستن و سخت به دست آوردن الان سعی میکنن آرزو ها و خواسته هایی که خودشون داشتن و برا بچه هاشون که متولد دهه ی 70 و 80هستش برآو.رده کنند.

البته دادن امکانات بیش از حد و بعضا از کنترل خارج شده به بچه ها خیلی کار بدیه و تاثیر بسیار بدی داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...