رفتن به مطلب

سی و سومین میزگرد خانواده "تاثیر شرایط اقتصادی بر زندگی مشترک"

afa

ارسال های توصیه شده

تاثیر شرایط اقتصادی بر زندگی مشترک

16646193799036240749.jpg

این روزها مسائل مالی در زندگی‌ها از چنان اهمیتی برخوردار شده است که همان ابتدای زندگی مشترک پای مسائل مالی و اقتصادی به میان می‌آید و گاه تا جایی پیش می‌رود که از شرایط تعیین‌کننده در مسیر همسرگزینی و ازدواج می‌شود.

مدیریت امور مالی و اقتصادی از پراسترس ترین مسائلی است که رابطه مشترک را تحت تاثیر قرار می دهد و اگر زوج ها به همراه یکدیگر به مقابله با چالش های اقتصادی نپردازند، امیدی برای موفقیت مالی در ازدواجشان وجود نخواهد داشت.

چه‌بسا اختلافات زناشویی که ریشه‌اش نارضایتی از وضعیت اقتصادی و معیشتی بوده و گاه حتی منجر به جدایی زوجین از یکدیگر شده است؛ اما باید توجه داشت این میزان رضایت‌مندی از وضعیت اقتصادی است که تعیین‌کننده است نه خود وضعیت اقتصادی.

خب دوستان عزیز خوشحال میشم نظرات شما را در این زمینه بدونیم.....

1- شرایط اقتصادی در زندگی شما چقدر موثر است؟

2-ملاک رضایتمندی شما از شرایط اقتصادی چیست؟

3- نظرتون در مورد این جمله چیست؟ عشق نون و آب نمیشه !!!

4- شرایط مالی خوب و بد چقدر ب دوام زندگی مشترک موثر است ؟

5- چرا در عصر کنونی روابط زوجین بر مبنای اسکناس رقم میخوره ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

1- شرایط اقتصادی در زندگی شما چقدر موثر است؟ خیل تاثیر گذاشته دیگه مثل بقیه خانواده ها شاید محدودیت هایی که قبلا نبود الان به خاطر شرایط اقتصادی خاص هست و این تو روند زندگی شاید تاثیر خودش را به مرور زمان بزاره

این که انقدر شرایط اقتصادی خوب باشه که کسی شرمنده نباشه و لااقل اندازه ی تلاشی که میکنه از اون ارزش مادیش بتونه استفاده کنه و زندگی راحتی را داشته باشه

درسته همه زندگی مشترک عشق نیست زندگی خرج داره بدون تعارف و الان هم انقدر مخارج بالاس که روز به روز پر رنگ تر میشه و خودش را نشون میده ولی خب عشق وسیله میشه برای تحمل این شرایط سخت

بستگی به انتظارات طرفین از زندگیشون داره که تا چه اندازه میتونن تحمل کنن یکی که انتظار زندگی اشرافی و بدون دردسر داره خب نمیتونه شرایط بد را تحمل کنه و زودی ب شکست میرسه ولی یک زوج تا وقتی که انتظاراتشون پایین باشه میتونن با شرایط بد کنار بیان

چون زندگی داره به سمتی میره که مادی گرایی رشد کرده یعنی اسکناس یه جور احساس امنیت و قدرت میده و باعث میشه زوج ها برای اینکه نگاهی که به هم میکنن از روی مادیات باشه

ممنون

ممنون از دعوتت:a030:

لینک به دیدگاه

خب من تابحال خیلی خودم رو تو تصمیما و بحثای اقتصادی خانواده دخیل نمی کنم، نمی دونم خوبه یا بد، ولی کلا از اول پدر و مادرم خیلی علاقه نداشتن که من و خواهرم وارد این مسائل بشیم، از نظرشون هنوز وقتش نیس که ما دغدغمون این باشه !

اما در کل اگر منظورت شرایط اقتصادی وخیمیه که توی وضع موجود شاهدش هستیم، می تونم بگم من، به شخصه کمتر از بقیه حسش کردم (خوشبختانه)، و دلیلش هم اینه که بخاطر یه سری از مسائل و اتفاقاتی که توی خانوادم افتاد، توی چند سال اخیر (ینی همزمان با اینکه وضعیت اقتصادی کشور بد و بدتر شد)، درآمد پدر من هم چندین برابر شد، ینی اگه تا پنج شیش سال پیش ماهی 2 تومن می گرفت، تو این چند سال اخیر خیلی خیلی خیلی بیشتر شد. بخاطر همین ناخودآگاه فشار کمتری رو نسبت به بقیه احساس کردیم ، بالاخره آدم تو آشناها و دوستا و فامیل میبینه دیگه زندگی بقیه رو، من خودم احساس می کنم ما بخاطر شرایط خاصی که بخاطر فکر خوب پدر و مادرم، برای خودمون ایجاد کردیم، خیلی کمتر این فشار رو احساس کردیم و تاثیر خیلی زیادی نداشته این شرایط اقتصادی روی خانوادمون... منظورم از این که می گم کمتر احساسش کردیم، اینه که مثلا من اگه خواستم یه دوربین دیجیتال بخرم و بخاطر قیمت دلار، از 500 تومن قیمتش رسید به 1 و نیم ، ناراحت شدم، اما فقط 1 ماه مجبور خریدش رو به تاخیر بندازم .

رضایتمندی با رفاه فرق داره بنظرم ... رضایتمندی ینی تا حد معقول به چیزای اصلی دسترسی داشته باشی ، ینی توان خرید داشته باشی، اما اگر نتونستی فرعیات رو هم بخری، نتونستی دیگه، خیلی مهم نیس ... قناعت به خرج میدی در رابطه با اون دسته از چیزایی که حداقل فعلا نمی تونی بخریشون !

در کل بنظر من رضایتمندی ینی قناعت بخرج دادن (حالا یا برای کوتاه مدت یا طولانی مدت) درباره ی خرید فرعیات !

کاملا موافقم باهاش ! عشقِ تنها به هیچ عنوان کافی نیس ، چون زندگی مشترک فقط بعد عاطفی و داخل منزلش ملاک نیس برای خوشبختی ... مسائل بیرونی (از جمله اقتصاد) هم خیلی موثرن ، ولی خب تاثیر این مسائل بستگی به اولویت بندی خود افراد داره !

بستگی داره تعریفت از شرایط مالی خوب یا بد چی باشه ! بنظر من وجود همون سطح رضایتمندی که اون بالا گفتم، می تونه برای دوام زندگی مشترک کافی باشه . (البته این جدا از روابط عاطفیه ها، ینی اگه از اونور مشکل داشته باشن ، شرایط مالی هرچقدرم که خوب یا بد باشه بنظر من نمی تونه ضامن تداوم زندگی باشه ! ینی یه سری اولویت بندی هایی وجود داره برای ضمانتی این تداوم )

منظورت چیه از اینکه بر اساس اسکناس رقم می خوره؟

تا جایی که من از جمله ت برداشت می کنم، منظورت اینه که شروع یا خاتمه ی روابطشون بر اساس اسکناس رقم می خوره ، درست متوجه شدم ؟!!

اگه منظورت این باشه که خب من اینجوری فکر نمی کنم

مخصوصا در رابطه با شروعش ! درباره ی خاتمه ش ، شاید بشه با رجوع به آمار و علت های طلاق ها همچین فرضیه ای رو قبول کرد

ولی درباره ی شروعش، این حرف یه مقدار بدبینانه س بنظرم ، هنوزم هستن زوج هایی که اسکناس (یا همون وضعیت اقتصادی) اولویت اولشون نباشه برای شروع !

ممنون ، بحث جالبی بود فاطمه جان :icon_gol:

ببخشید اگه اشتباه تایپی دارم :ws3:

لینک به دیدگاه

ممنون

1- خب خیلی موثره.

اونم تو ایران ه تقریباً پول حرف اول رو داره میزنه.

ورزش هم که بخوای انجام بدی باید پول داشته باشی.

کلاً همه چیز داره رو پول میچرخه و برای لذت بردن از زندگی بر حسب نوع لذتت باید پول هم داشته باشی.

2- خیلی پر توقع نیستم. یعنی باید بگم اصلاً توقعی ندارم. همین که توانایی اداره یه زندگی در شرایط کنونی رو داشته باشم برام کافیه.

همین که بتونم به یک سری از نیازهای روحیم برسم برام کافیه. بتونم آخر هفته با دوستام باشم. هر چند هفته یه مسافرت کوچیک برم و ... کافیه.

فکر میکنم خیلی از دختر وپسرها هم با این قضیه کنار اومدن. دیگه کمتر دختریه که توقعات آنچنانی از پسر داشته باشه.

واقعاً همه میدونن اوضاع جوونا بد شده. نمیتونن واقعاً.

3- هم موافقم هم مخالف.

اگر واقعاً دو نفر عاقلانه ازدواج کنن میتونن خیلی از مشکلات رو باهاش کنار بیان.

شرایط بد که یهو بوجود نمیاد. من اینم قبل ازدواجم اینا رو داشتم و تو قبول کردی. اگر هم الان مشکلی هست خب هم من باید به دنبال رفعش باشم هم تویی که منو به عنوان هم+سر قبول کردی دیگه.

4- با اتفاقات و طلاق های اخیری که من دیدم اطرافم خیلی کم.

به جرات میگم اطرافیانم که دارن جدا میشن هیچ کدوم مشکل مالی ندارن و به خاطر مسائل دیگه است که دارن جدا میشن.

بیشتر اختلاف های فکری و خانوادگی.

5- من فکر میکنم این قضیه داره کمتر و کمتر میشه.

خیلیا دیگه واقعاً ملاکشون مسائل مالی نیست.

نکته دیگه اینکه خیلی از دختر خانمها و بعضی از آقاین هنوز که هنوزه قدرتی تو انتخاب خواستگارشون ندارن و خانواده براشون تصمیم میگیره. اونا هم خب طرز فکرشون مسلماً تا حد زیادی به سمت مسائل مالی معطوفه.

مثلاً پدری که خواستگار دخترش رو قبول میکنه یا رد میکنه به نظرم 70-80 % به وضع مالی پسره نگاه میکنه.

پدر که نمیتونه نیاز دخترش رو بفهمه. نمیتونه در زمینه مسائل عاطفی و ... (هر چیزی به غیر از وضعیت مالی) جای دخترش فکر کنه.

یه دختر به خیلی چیزا نگاه میکنه و جواب میده ولی پدرا 70-80% مسائل مالی رو میبینن که این هم اقتضای طرز فکرشونه. اون موقع که خودشون ازدواج میکردن مثل الان نبوده.

در کل من عاشق اون مدل زندگیم که دختر و پسر با هم زندگشون رو بسازن.

نه که من خونه داشته باشم ماشینم داشته باشم بعد دختره وسایلشو بیاره توش زندگی کنیم.

خب خاله بازی که نیست. تو نقش زن رو بازی کن من هم نقش مرد.

با هم باید زندگی رو بسازیم. با هم تلاش کنیم خونه بخریم ماشین بخریم وسائل خونه بخریم همه چی با هم، هم+سر.

لینک به دیدگاه
1-

نکته دیگه اینکه خیلی از دختر خانمها و بعضی از آقاین هنوز که هنوزه قدرتی تو انتخاب خواستگارشون ندارن و خانواده براشون تصمیم میگیره. اونا هم خب طرز فکرشون مسلماً تا حد زیادی به سمت مسائل مالی معطوفه.

مثلاً پدری که خواستگار دخترش رو قبول میکنه یا رد میکنه به نظرم 70-80 % به وضع مالی پسره نگاه میکنه.

پدر که نمیتونه نیاز دخترش رو بفهمه. نمیتونه در زمینه مسائل عاطفی و ... (هر چیزی به غیر از وضعیت مالی) جای دخترش فکر کنه.

یه دختر به خیلی چیزا نگاه میکنه و جواب میده ولی پدرا 70-80% مسائل مالی رو میبینن که این هم اقتضای طرز فکرشونه. اون موقع که خودشون ازدواج میکردن مثل الان نبوده.

من با این قسمت حرفات موافق نیستم

درسته که پدرا به وضعیت مالی طرف هم نگاه می کنن ، اما نه دیگه 70،80 درصد:w58:

خیلی چیزای دیگه هم هست که از نظر پدار مهمه ، مخصوصا وقتی بخوان طرف رو با دخترشون مقایسه کنن و به قول معروف نخوان طرف کمتر باشه از دخترشون

مثلا برای پدر من ؛ خانواده ی طرف و سطح فرهنگیشون + تحصیلات + وضعیت اخلاقی طرف بیشتر از 80 درصد قضیه رو تشکیل میده !

اتفاقا شده چند بار ازش سوال کرد که ملاکش برای انتخاب دامادش وضعیت مالیشم هست ؟!! و هر بار بهم گفته منم موقع ازدواج با مادرت وضعم توپ نبود، ولی آینده داشتم ، چون هم درس خونده بودم هم با اصل و نسب بودم، از زیر بته در نیومده بودم، پس میشد مادرتو بهم بسپرن ، بعدش با هم وضعیت اقتصادیمونم گام به گام مطلوب کردیم !

اکثر پدرا همینجوری بودن وقتی خودشون رفتن خواستگاری، پس منطقی تر از چیزی که شما گفتی فک می کنن مسلما :ws37:

(سازمان دفاع از حقوق پدران:ws3:)

لینک به دیدگاه
من با این قسمت حرفات موافق نیستم

درسته که پدرا به وضعیت مالی طرف هم نگاه می کنن ، اما نه دیگه 70،80 درصد:w58:

خیلی چیزای دیگه هم هست که از نظر پدار مهمه ، مخصوصا وقتی بخوان طرف رو با دخترشون مقایسه کنن و به قول معروف نخوان طرف کمتر باشه از دخترشون

مثلا برای پدر من ؛ خانواده ی طرف و سطح فرهنگیشون + تحصیلات + وضعیت اخلاقی طرف بیشتر از 80 درصد قضیه رو تشکیل میده !

اتفاقا شده چند بار ازش سوال کرد که ملاکش برای انتخاب دامادش وضعیت مالیشم هست ؟!! و هر بار بهم گفته منم موقع ازدواج با مادرت وضعم توپ نبود، ولی آینده داشتم ، چون هم درس خونده بودم هم با اصل و نسب بودم، از زیر بته در نیومده بودم، پس میشد مادرتو بهم بسپرن ، بعدش با هم وضعیت اقتصادیمونم گام به گام مطلوب کردیم !

اکثر پدرا همینجوری بودن وقتی خودشون رفتن خواستگاری، پس منطقی تر از چیزی که شما گفتی فک می کنن مسلما :ws37:

(سازمان دفاع از حقوق پدران:ws3:)

آره خب آمار رسمی که وجود نداره من خیلی همینجوری گفتم.

ولی خب من هم دیدم خیلیا از خانواده ها وضع مالی رو ملاک دونستن.

بعد ببین خب طرف وضع مالیش خوب باشه طرز حرف زدنش هم خوب میشه، خانوادش باکلاس میشن و ظاهرشون عوض میشه، اعتبار خانوادگیشون میره بالا و ...

یعنی این وضعیت مالی رو خیلی عمقی تر بررسیش کن.

لینک به دیدگاه

مرسی فاطمه جان از دعوتت......:icon_gol:

حالا من نمیدونم چی بگم........معیارهای من و طرز تفکر من تا حدودی فرق میکنه و چون خارج از اون محیطم نمیتونم نظر مناسب بدم ......در موقعیت و شرایط و حال و هوای محیط قرار گرفتن میتونه نظر بهینه ای ارائه داد........

از بچه ها هم ممنون .خیلی جالب بحث رو باز کردن یه نکاتی به اطلاعاتم اضافه شد.....:a030:

لینک به دیدگاه

خیلی زیاد...

اینکه با اون شرایط اقتصادی هم رفاه نسبی داشته باشم و هم امنیت اقتصادی!!!

واقعاً هم نمیشه...!!!

تنها پول نیست که به زندگی دوام میده...اگر نباشه مشکلات بیشتر میشه ولی کمتر کسی به خاطر اوضاع بد مالی دست به طلاق میزنه

برای مثال این همه خانواده هایی که تو شهر های مختلف دارن با بدترین شرایط اقتصادی کنار هم زندگی میکنن (نفس میکشن!)

ممنون

دقیق نمیدونم الان....!!!

لینک به دیدگاه

این روزها مسائل مالی در زندگی‌ها از چنان اهمیتی برخوردار شده است که همان ابتدای زندگی مشترک پای مسائل مالی و اقتصادی به میان می‌آید و گاه تا جایی پیش می‌رود که از شرایط تعیین‌کننده در مسیر همسرگزینی و ازدواج می‌شود.

مدیریت امور مالی و اقتصادی از پراسترس ترین مسائلی است که رابطه مشترک را تحت تاثیر قرار می دهد و اگر زوج ها به همراه یکدیگر به مقابله با چالش های اقتصادی نپردازند، امیدی برای موفقیت مالی در ازدواجشان وجود نخواهد داشت.

چه‌بسا اختلافات زناشویی که ریشه‌اش نارضایتی از وضعیت اقتصادی و معیشتی بوده و گاه حتی منجر به جدایی زوجین از یکدیگر شده است؛ اما باید توجه داشت این میزان رضایت‌مندی از وضعیت اقتصادی است که تعیین‌کننده است نه خود وضعیت اقتصادی.

خب دوستان عزیز خوشحال میشم نظرات شما را در این زمینه بدونیم.....

ممنون

سلام

قبل از پاسخ دادن به سوالات آخر، نقدی دارم بر متن نوشته شده در ابتدای بحث :

کمی با این قسمت مخالفم

درسته جنبه اقتصادی اشخاص برای انتخاب کردن یا شدن تو این شرایط کمی برجسته تر از گذشته به نظر میرسه اونم دلیلش ترس از آینده است که در بیشتر دخترها دیده میشه و طبیعیه چون تا بحالا توی زندگی ،بیشتر نیازهاشون با یه درخواست ساده از پدر و گاه مادر براورده می شده و تا قبل از ازدواج کمتر دختری مستقیم تصمیمات اقتصادی رو خودش میگرفته و مسلما کسی نمیخواد تو زندگی مشترک از نظر اقتصادی دغدغه داشته باشه مخصوصا اولش و این دلیل عمده ای هست که بیشتر دختر ها در انتخاب همسر بیشتر توجه هشون متوجه قدرت اقتصادی پسر هست اما همهخ توجه شون نیست

مورد دیگه ای که اشاره کردید

برعکس رو شنیده بودم اما ازاین بعد تابحال بهش نگاه نکرده بودم یعنی تا پیش از این فکر میکردم بیشتر مسائل و مشکلات یک زندگی مشترک نشأت گرفته از رضایت یا عدم رضایت جنسی زوجین هست :ws52:

اینجور طلاق ها بیشتر در ازدواج هایی دیگه میشه که عمدتا بر پایه اقتصادی بنا گذاشته میشه از همون اول یه کف اقتصادی برای رضایت از همسر وجود داره که تا به ان کف نرسه همسر خودکشی هم بکنه طرفش ازش راضی نمیشه :ws3:

اما سوالات..

سوالات رو فعلا حسش نیست جواب بدم در ادامه میام و بهشون پاسخ میدم:whistle:

لینک به دیدگاه
درسته جنبه اقتصادی اشخاص برای انتخاب کردن یا شدن تو این شرایط کمی برجسته تر از گذشته به نظر میرسه اونم دلیلش ترس از آینده است که در بیشتر دخترها دیده میشه و طبیعیه چون تا بحالا توی زندگی ،بیشتر نیازهاشون با یه درخواست ساده از پدر و گاه مادر براورده می شده و تا قبل از ازدواج کمتر دختری مستقیم تصمیمات اقتصادی رو خودش میگرفته و مسلما کسی نمیخواد تو زندگی مشترک از نظر اقتصادی دغدغه داشته باشه مخصوصا اولش و این دلیل عمده ای هست که بیشتر دختر ها در انتخاب همسر بیشتر توجه هشون متوجه قدرت اقتصادی پسر هست اما همهخ توجه شون نیست

اول اینکه چرا همه فک میکنن فقط دخترها در هنگام انتخاب همسر به مسایل مادی اهمیت بیشتری میدن ..... خیلی وقتها آقا پسصرها و خونوادشون دنبال دختری میگردن که از خونواده ای باشه که از سطح مالی خوبی برخوردار باشه و جدیدا هم که اشتغال خانوم ( بخصوص اگر معلم یا کارمند بانک باشه ) براشون خیلی با اهمیته......

لینک به دیدگاه

میشه به جرأت گفت که مهم ترین عامل فیزیکی توی زندگی افراد همین عامل اقتصادی هست

هرچی هم آدم خودشو به در و دیوار بزنه بازم پول نباشه نمیشه!!

اصلا رضایت ندارم

کاملا درست نیست

حقیقت اینه که خب نمیشه ولی میتونه عامل آوردن نون و آب که باشه

:ws3:

ربطی به دوام نداره

5- چرا در عصر کنونی روابط زوجین بر مبنای اسکناس رقم میخوره؟

متاسفانه خیلی

لینک به دیدگاه
اول اینکه چرا همه فک میکنن فقط دخترها در هنگام انتخاب همسر به مسایل مادی اهمیت بیشتری میدن .....

سلام

چون میدن دیگه:ws3:

توی متن پستم اشاره کردم چرا

دلیلش ترس از آینده است که در بیشتر دخترها دیده میشه و طبیعیه چون تا بحالا توی زندگی ،بیشتر نیازهاشون با یه درخواست ساده از پدر و گاه مادر براورده می شده و تا قبل از ازدواج کمتر دختری مستقیم تصمیمات اقتصادی رو خودش میگرفته و مسلما کسی نمیخواد تو زندگی مشترک از نظر اقتصادی دغدغه داشته باشه مخصوصا اولش

خیلی وقتها آقا پسرها و خونوادشون دنبال دختری میگردن که از خونواده ای باشه که از سطح مالی خوبی برخوردار باشه و جدیدا هم که اشتغال خانوم ( بخصوص اگر معلم یا کارمند بانک باشه ) براشون خیلی با اهمیته......

این مورد رو من به شخصه کمتر دیدم ، نمیگم نیست ، منکرش نمیشم

اما کمتر پسری غرورش بهش اجازه میده داماد سرخونه بشه و یا زیر بار منت همسرش باشه.

اون پسری هم که دنبال این جور خانواده هاست دنبال خانواده تک فرزند میگرده چون میدونه از خانواده چند فرزندی چزی بهش نمیماسه

که اینجور پسرها انگشت شمارند

اما دخترها به دلیلی که در بالا اشاره کردم جنبه ی مادی قضیه رو کمی برجسته میکنند که نمیگم بده بلکه در این شرایط فعلی جامعه کمی طبیعی هم هست

لینک به دیدگاه

خوب بریم سراغ سوالات:gnugghender:

شرایط اقتصادی تأثیرش رو تو ابعاد مختلف زندگی به شکلهای گوناگون نشون میده

البته بستگی به دیدگاه فردی زوجین داره که زندگی رو واسه چی بخوان ؟ هرچقدر بعد مادی قضیه رو بیشتر بخوان تأثیرش به تناسب بیشتر میشه

لینک به دیدگاه

توي زندگي من يك نفر تاثير خاصي نداشته

چون : دستم تو جيب پدرمه ، و به عبارتي از يك منبعي كه نميدونم چقدره به قدر نيازم هميشه بوده ، آدم پر خرجي نيستم و خيلي كم توقع هستم ولي خب دليل مستحكمش همين بوده كه خودم دخل و خرج دستم نبوده كه بفهمم فشار چقدر وارد شده فقط هر چي خواستم بوده براي همين هيچي حس نكردم

شايد پدرم اينو بيشتر حس كرده باشه كه فشار وارد شده

ملاك رضايتمندي من اينه كه حداقل هاي زندگيم فراهم باشه / مسكن ، خوراك عادي ، پوشاك معمولي ، بهداشت و سلامت ، پول به اندازه كافي براي تحصيلات ، پول به اندازه كافي براي ايجاد ارتباطات اجتماعي

هر چي از اين سطح بالاتر رفت كه خدا رو شكر چه بهتر

پايين بياد هم مسلما باعث كاهش رضايتمندي ميشه

هر كي گفته يا عاشق نبوده يا وسط اتبوس دستشويي نگرفته اش كه هم عشق يادش بره هم نون

بستگي داره زندگيت روي چي بنا كرده باشي / پول ؟؟ صد درصد با هر تحريك اقتصادي توي زندگي مشتركت يك تنش ايجاد ميشه

مثل پدر و مادر من با بدبختي و بي پولي و فلاكت عاشق هم شدن ، ازدواج كردن با همون بي پولي ساختن و تلاش كردن و خدا رو شكر الان يك زندگي ايده آل زمين گذاشتند كه حاصل فداكاري هر دوتاشون هست

يك زندگي كه خدا رو شكر ، خوبه

و از اين لحاظ من مطمئنم اگر اقتصاد جوري بشه كه پدر من دست و بالش بسته بشه تاثيري توي زندگيش با مادرم نميزاره چون ماردم كه اون موقع با بدختي پا به پاش دويده و اومده كاملا تضمين ميكنه كه شرايط اقتصادي تاثيري روي عشق و زندگيشون نداره

براي همين منم همين الان دارم دنبال همسر آيندم ميگردم ، هيچي ندارم ، سربازي نرفتم

تنها در آمد من يك كار موقت بود كه يك ميليون برام پول داشت

اگر كسي حاضر شد الان دستش رو توي دستم بزاره و باهام توي زندگي بياد / كه روي سرم جا داره

كسي حاضر نباشه و روزي من به پول و خونه و ماشين و ايده آل هام برسم ديگه زن نميگيرم چون اون ديگه زن زندگي نيست

مصرف كننده است ، يعني فقط مياد مصرف كنه ( خونه ، ماشين ، مسافرت ، حتي احساست رو) / نمياد چيزي توليد كنه ( عشق ، صفا ، گذشت ، زندگي ، آينده )

البته شايد اين وسطه يك همسر استثنا هم پيدا بشه / ولي روي استثنا نميشه برنامه ريزي كرد !!

چون معناي دقيق زندگي رو نميدونند

يعني در مقابل فهميدن و درك كردنش مقاومت ميكنند !

فكر ميكنند خوشبختي يعني اينكه نعمت از اون بالا يا از يكجايي هاپولي بيفته توي دستات !!

نميدونند خوشبختي يعني تلاش و يعني زحمت براي كسب شرايط بهتر !!

فكر ميكني خوشبختي يعني نبود مشكل !! ولي نميدونند خوشبختي يعني سازش و حل مشكل !!

البته اين تعاريف براي همه صدق نميكنه براي همونايي كه زندگيش هميشه با هوس هاي مادي دچار تنش شده !!

( يك خواهش ، جديدا بچه ها حوصله خوندن پست ندارن يك تيكه رو ميخونند بد برداشت ميشه يا اشتباه برداشت ميشه بعد بحث هاي حاشيه اي بوجود مياد ، منم يكم زياد حرف زدم ، خواهشا اگه ميخونيد كامل و با دقت بخونيد كه ديگه نخوايم بحث روي مكررات كنيم )

لینک به دیدگاه

16646193799036240749.jpg

این روزها مسائل مالی در زندگی‌ها از چنان اهمیتی برخوردار شده است که همان ابتدای زندگی مشترک پای مسائل مالی و اقتصادی به میان می‌آید و گاه تا جایی پیش می‌رود که از شرایط تعیین‌کننده در مسیر همسرگزینی و ازدواج می‌شود. مدیریت امور مالی و اقتصادی از پراسترس ترین مسائلی است که رابطه مشترک را تحت تاثیر قرار می دهد و اگر زوج ها به همراه یکدیگر به مقابله با چالش های اقتصادی نپردازند، امیدی برای موفقیت مالی در ازدواجشان وجود نخواهد داشت. چه‌بسا اختلافات زناشویی که ریشه‌اش نارضایتی از وضعیت اقتصادی و معیشتی بوده و گاه حتی منجر به جدایی زوجین از یکدیگر شده است؛ اما باید توجه داشت این میزان رضایت‌مندی از وضعیت اقتصادی است که تعیین‌کننده است نه خود وضعیت اقتصادی. خب دوستان عزیز خوشحال میشم نظرات شما را در این زمینه بدونیم..... 1- شرایط اقتصادی در زندگی شما چقدر موثر است؟ 2-ملاک رضایتمندی شما از شرایط اقتصادی چیست؟ 3- نظرتون در مورد این جمله چیست؟ عشق نون و آب نمیشه !!! 4- شرایط مالی خوب و بد چقدر ب دوام زندگی مشترک موثر است ؟ 5- چرا در عصر کنونی روابط زوجین بر مبنای اسکناس رقم میخوره ؟ ممنون

1.خب مسلما خیلی زیاد،چون متاسفانه من شاغل نیستم ولی شدیدا معتقدم برنامه ریزی برای خرج کردن و پس انداز خییییییییلی مهمه خداروشکر از روز اول دبستانم تا الان هیچوقت نشده توی خرج و مخارج کم بیاریم چون هم پدرم و مادرم و هم خودم آینده نگریم،نه وضع مالی توپی داشته باشیم نه،فکر روز مبادا که باشی نمیزاری جیبت به صفر برسه ولی با همه ی اینا اصلا از شرایط اقتصادی راضی نیستم. 2.رضایتمندیم در حدی که نیازهای روزانه ام برطرف بشه و دخل و خرج جور باشه نه اینکه لنگ بزنم،بتونم علاوه بر خرجم به فکر آینده ام هم باشم.هرکسی خرج کردن رو دوست داره ولی ولخرجی رو نه. 3.من شدیدا طرفدار عشقم البته عشق واقعی!!! بله درسته عشق نون و آب نمیشه،اما تفاهم دوست داشتن و خود عشق 90 درصد مشکلات رو یا از بین میبره یا راه حلی براشون پیدا میکنه.فقط کافی انتخاب درست داشته باشی. 4.شرایط مالی توی روند زندگی تاثیر داره ولی کمتر کسی فقط به این دلیل جدا میشه،تا جایی که من دیدم پاشیدن زندگیها اول بخاطر خیانت بوده!!! معمولا برای شروع زندگی هر کسی یه کمکی میکنه و کم و زیاد بلاخره زندگی شروع میشه ولی دوام زندگی دست خودشون که البته یه مشکل خیلی خیلی بدی که جدیدا خانوم های محترم دارند اینه که متاسفانه اکثرا صبحها خوابند و موقع غذا بجای اینکه خودشون درست کنند و با همسرشون تنها غذا بخورند پا میشن میرن خونه مامان بابا و اینو زندگی مشترکشون میدونن!!!!خب وقتی برای دوام زندگیشون برای اینکه نظم زندگیشون رعایت بشه یه همچین کاره کوچیکی رو حاضر نیستند انجام بدند چطور توقع دارید موقع سختی و بی پولی کم نیارند؟؟؟!!! 5.تا حدودی درسته ولی نه کاملا،این برمیگرده به سوال 3 ،دختری که عاشق بشه با همه چیز کنار میاد ولی نمیتونه توروی خانواده اش بایسته که الا و بلا من باید همین فردا با این شخص ازدواج کنم!!!!! بلاخره وقتی دختر از کسی خوشش بیاد پدر و مادر میفهمند چون دیگه سختگیری و بهانه نمیاری و اتفاقا برای هر مشکلی یه راه حلی داری،این خیلی بده که خواستگاری که میاد باید حتما پولدار باشه ولی بعضی از ازدواجها بخاطر اینکه مثلا طرف دانشجو و فعلا شاغل نیست صورت نمیگیره،قبل از ماه رمضون شیراز عروسی پسر خالم بود یه جشن همه چی تموم و کامل و بی نقص اما بنظر من خیلی مسخره بود چون داماد با هدیه مالی که پدر و مادرش داده بودن همه رو خرج مراسم کرد ولی بعد از عروسی قرار شد برن با خانواده داماد زندگی کنند تا وقتیکه بتونند خونه اجاره کنند،خب آدم عاقل جشنی به این مفصلی میگیره بعد هنوز خونه نداره؟؟؟!!!! البته مسایل ازدواج توی شهرهای مختلف فرق میکنه تازه به غیر از اینا بحث مهریه هم هست ولی من زندگیهای زیادی رو دیدم هم موفق و هم ناموفق و اصلا نمیشه گفت مشکل اساسی زندگی پوله،تفاهم و درک متقابل خیلی مهمه ، خیلیها رو میشناسم که از لحاظ مالی غنی هستند اما از زندگی لذت نمیبرند و خیلیها برعکس، بنظر من پول به اندازه نیاز خوبه ولی باید توی زندگی مشترک تلاش کرد تا آرامش داشت، فراز و نشیب توی هر زندگی هست سازماندهی و هم فکری زوجه که میتونه به مشکلات دامن بزنه یا برعکس برطرفشون کنه. بنظر من آدم باید برای انتخابی که کرده ارزش قایل باشه و به حرمت خواستن و دوست داشتنشون جلوی مشکلات محکم بایسته بجنگه نه اینکه بحث به خانواده برسونه تا هرکسی یه نظری بده و اون موقع خواه نا خواه دو دستگی میشه ناراحتی و در نهایت طلاق... آنان که در آتش سوختند همه تنها بودند... انشالله که مشکل ازدواج و بیکاری جوونها حل بشه
لینک به دیدگاه

قصد بحث ندارم و فقط جواب میدم به سوالات

1- شرایط اقتصادی در زندگی شما چقدر موثر است؟100%

2-ملاک رضایتمندی شما از شرایط اقتصادی چیست؟توان مالی در حد یک زندگی بی دغدغه

3- نظرتون در مورد این جمله چیست؟ عشق نون و آب نمیشه !!!کاملا درسته

4- شرایط مالی خوب و بد چقدر ب دوام زندگی مشترک موثر است ؟ارتباط کاملا مستقیم داره

5- چرا در عصر کنونی روابط زوجین بر مبنای اسکناس رقم میخوره ؟شرایط جامعه طلب میکنه ،خانواده های فعلی کاملا مصرف کننده هستند نه تولید کننده مثل سابق

لینک به دیدگاه

1- شرایط اقتصادی در زندگی شما چقدر موثر است؟ خیلی! آینده قابل پیش بینی نیست

2-ملاک رضایتمندی شما از شرایط اقتصادی چیست؟ در حد اینکه برای رفع نیاز ها دستم تو جیب کسی نره چه خانواده باشه چه شوهر:w16:

3- نظرتون در مورد این جمله چیست؟ عشق نون و آب نمیشه !!! کاملا صحیحه

4- شرایط مالی خوب و بد چقدر ب دوام زندگی مشترک موثر است ؟ کاملا به شرایط و اخلاق و توقعات دو طرف بستگی داره ولی الان مردم از هر دو طرف بوم افتادن و نمیشه 100 درصد گفت شرایط مالی خوب دوام زندگی میاره- آقا من مثل مشاورها فکر نمیکنم ، ولی طلاق های اخیر تو آشناها اینو ثابت کرده

اینو میشه تو گذشتشون پیدا کرد .

ممنون

• icon_pf%20%2834%29.gif

میشه متاهلین بیشتر بیان نظر بدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...