رفتن به مطلب

چرا ارشد رشته مدیریت؟!

ارسال های توصیه شده

سلام به همه

من میبنم اکثر دوستانم که لیسانس صنایع بودن برا ارشد رشته مدیرت اقدام کرده اند.

icon_surprised.gif

به عبارتی مدیر مهندس بشن.یه سوال برام پیش آمده چرا همه دارن ارشد مدیریت میخونن؟؟؟؟ آیا ارشد مدیریت بازار کار خوبی داره و بهتر میتونن کار پیدا کننن؟( در صورتی که همه جاها کارشناس مدیریت میخوان) و بالافرض هم ارشد مدیریت بخوان باید سابقه کار داشته باشی. اصن چه چیزی تو مدیرت هست که همه دارن مدیریت میخونن؟ الfته درسته که به رشته صنایع نزدیکه ولی خیلی شبیه به هم هستن. ولی چه ربطی به خوندن ارشدش داره!!! من خودم بیکارم اگه بفهمم با رشد مدیریت مثلا کار گیرم میاد یا ... شاید ارشد مدیریت هم گرفتم

biggrin.gifالبته غیر از اینه که باید بند پ داشته باشی!

دوستان اگر بیان دلایله منطقی ارائه کنن تا من قانع بشم ممنون میشم.

smoke.gifwink.gif

لینک به دیدگاه
البته منم خیلیا رو میشناسم که همین صنایع رو شرکت کردن

......

اما دلیل من صرفا جهت علاقه!!!

آره. من که نگفتم همه ...

بنظرم علاقه نمیتونه دلیل قانع کننده ای باشه...

لینک به دیدگاه

سال 86 که برای اولین بار در آزمون ارشد شرکت کردم تقریبا تمامی دوستانم ارشد مهندسی صنایع گرایش صنایع و تعدادی هم سیستم شرکت کردن در اون برهه برای قبولی در رتبه باید زیر 50 می بود چون پذیرش واقعا انگشت شمار بود خودم با رتبه 91 هیچ جا روزانه قبول نشدم سال دوم من همچنان مصر به صنایع بودم و تقریبا 60 دوستانم در انواع گرایش مدیریت شرکت کردند و قبول هم شدند ، شرکت کردن یک مهندس صنایع به نظر من نه بخاطر آینده کاری و نه بخاطر علاقه شکل میگیره تنها یک دلیل داره حداکثر اشتراک منابع با صنایع با این تفاوت که قبول شدنش راحت تره و صرفا گرفتن یک مدرک فوق

لینک به دیدگاه
سال 86 که برای اولین بار در آزمون ارشد شرکت کردم تقریبا تمامی دوستانم ارشد مهندسی صنایع گرایش صنایع و تعدادی هم سیستم شرکت کردن در اون برهه برای قبولی در رتبه باید زیر 50 می بود چون پذیرش واقعا انگشت شمار بود خودم با رتبه 91 هیچ جا روزانه قبول نشدم سال دوم من همچنان مصر به صنایع بودم و تقریبا 60 دوستانم در انواع گرایش مدیریت شرکت کردند و قبول هم شدند ، شرکت کردن یک مهندس صنایع به نظر من نه بخاطر آینده کاری و نه بخاطر علاقه شکل میگیره تنها یک دلیل داره حداکثر اشتراک منابع با صنایع با این تفاوت که قبول شدنش راحت تره و صرفا گرفتن یک مدرک فوق

خوب حالا یه سوال: از نظر خودتون منظقی هست کسی که لیسانس صنایع داره ولی بیکاره بره ارشد مدیریت بخونه. که بعدشم بازم بیکار باشه. در صورتی که پیدا کردن نسبت به گرفتن مدرک براش مهمتر هستش :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
خوب حالا یه سوال: از نظر خودتون منظقی هست کسی که لیسانس صنایع داره ولی بیکاره بره ارشد مدیریت بخونه. که بعدشم بازم بیکار باشه. در صورتی که پیدا کردن نسبت به گرفتن مدرک براش مهمتر هستش :banel_smiley_4:

ارشد مدریت گرفتن رو در یک صورت تایید میکنم اون هم زمانی هست که فرد شاغل باشه و بخواد با مدرک ارشد موقعیت بهتری داشته باشه ، از نظر من کسی که تحصیلاتش تازه به پایان رسیده و میخواد ادامه تحصیل بده و مدیریت بخونه افول کرده چرا که نه تنها ارشد مدیریت چیزی به معلوماتش اضافه نمیکنه بلکه از جایگاه فنی هم یک سطح نزول خواهد داشت کما اینکه در اگر با مدرک مدریت شاغل هم بشه جایگاه شغلیش راضیش نخواهد کرد

لینک به دیدگاه

این مسئله فقط توی رشته صنایع نیستاز مکانیک هم من زیاد دیدم تغییر رشتهاکثرا دلایلشون ایناست:1-آسون تر بودن درس ها2-منابع کمتر برای دوره ارشد3-انقدر که دروس دارای محاسبه بوده در دوره کارشناسی باعث شده تمایلشون برای داشتن درس های تخصصی که مفهومی باشه بیشتر شدهولی در کل تغییر رشته در کارنامه یک نفر نکته مثبت شناخته نمیشه(حداقل برای ادامه تحصیلات در آمریکا) و نشون می ده که اون فرد از اول دنبال علایق خودش نرفته بوده

لینک به دیدگاه

بنظرم علاقه نمیتونه دلیل قانع کننده ای باشه...

شاید، اما سعی کردم هم هدفی ک دارم و هم علاقه ام رو هم راستا کنم

توی دوره لیسانسم هم بیشتر کتابای مدیریت برام جذاب بود و خوندم تا مهندسی

دروسی ک قراره ارشد (چ صنایع چ مدیریت) بخونم رو هم دیدم دروس صنایع برای من جذابیتی نداشتن

لینک به دیدگاه
سلام به همه

من میبنم اکثر دوستانم که لیسانس صنایع بودن برا ارشد رشته مدیرت اقدام کرده اند.

icon_surprised.gif

به عبارتی مدیر مهندس بشن.یه سوال برام پیش آمده چرا همه دارن ارشد مدیریت میخونن؟؟؟؟ آیا ارشد مدیریت بازار کار خوبی داره و بهتر میتونن کار پیدا کننن؟( در صورتی که همه جاها کارشناس مدیریت میخوان) و بالافرض هم ارشد مدیریت بخوان باید سابقه کار داشته باشی. اصن چه چیزی تو مدیرت هست که همه دارن مدیریت میخونن؟ الfته درسته که به رشته صنایع نزدیکه ولی خیلی شبیه به هم هستن. ولی چه ربطی به خوندن ارشدش داره!!! من خودم بیکارم اگه بفهمم با رشد مدیریت مثلا کار گیرم میاد یا ... شاید ارشد مدیریت هم گرفتم

biggrin.gifالبته غیر از اینه که باید بند پ داشته باشی!

دوستان اگر بیان دلایله منطقی ارائه کنن تا من قانع بشم ممنون میشم.

smoke.gifwink.gif

نظرات آقا مهدی تایید میگردد + در برخی موارد شاید علاقه هم باعث تغییر رشته میشه ....

سلام برشما دوست عزیز

بنده درحال حاضر درحال اتمام پایان نامه ارشد مدیریت صنعتی هستم و لیسانسم صنایع بودم

نظرات دوستان را خوندم

من دلیل آمدنم به مقطع ارشد علاقه ای بود که به این درس داشتم ضمن اینکه آدم نیازه تو هر رشته ای باشه یه اطلاعات مدیریتی هم داشته باشه و از مهارت های اون مطلع باشه

شاید خنده دار باشه واستون ولی دلیل اینکه اومدم ارشد مدیریت و موفق بودم فقط علاقه و کنجکاوی برای دروس و مطالبش بود...شاید مثلا گرایش فامیل و هم سن هام به مدیریت بود البته مدیریت بازرگانی بودند ولی درصد اون بسیار ناچیز بود

بیشتر دلیلش همون علاقه بود

با عرض معذرت باید بگم کسی که میاد تو مقطع ارشد نباید دنبال آموختن چیز خاصی باشه که به معلوماتش اضافه بشه درمقطع ارشد فقط مهارت های پژوهش و کنجکاوی دانشجو تقویت میشه یه درس فقط ماداشتیم که شاید خیلی به دردمون میخوره اونم MCDM بود و روش های تصمیم گیری بود که واقعا جالب بود منم 20شدم(ریا نشه:ws3:)

جدا از شوخی اینو که عرض کردم فقط اساتید ما نمی گویند بلکه رشته صنایع هم همینطوره چون مابا اساتید صنایع کلاس داشتیم و استاد راهنمام هم استاد صنایع هست

مثلا واسه رشته مدیریت صنعتی، مهندسی صنایع رشته مرتبط حساب میشه و نیازی به پاس کردن دروس جبرانی نداره وشاید در علاقه دوستان بی تاثیر نباشه ولی درعلاقه بنده تاثیر نداشت

درباره ادعای آقا مهدی باید بگم هرچی فکر میکنم از لحاظ مهارت و رتبه علمی تغییری درمن ایجاد نشده و رده ای سقوط نکردم اگر قبل از ارشد از صنایع، چیزی میدونستم ومهارت داشتم حالا هم دارم اگر هم مهارت نداشتم حالا هم ندارم ولی درکل کیف داد بهم و سه ترمه تمامش کردم

در دانشگاه ما لیسانس مهندسی برق و حسابداری و مهندسی مکانیک هم بود که مدیریت اومده بودند

ولی اگر طرف شاغل باشه کلا بیاد ارشد خیلی بهتره هیچ ربطی حرفم به رشته نداره ها

چون میدونه بعد از اتمام رتبه و حقوقش افزایش پیدا میکنه

من که به شخصه به آینده امیدوارم با کمک خدا اومدم و ارشد خوندم بیکارهم بودم انشالله کارهم پیدا میکنم:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...