رفتن به مطلب

آموزش پی ال سی فتک در حد مبتدی

نظر شما در مورد این مطلب؟  

11 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظر شما در مورد این مطلب؟

• 11
    • 0

ارسال های توصیه شده

اولین قدم داشتن نرم افزار برا نوشتن برنامه هست که میتونید از این لینک دانلود کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

و در قسمتmodel name مدل پی ال سی خود را که روی پی ال سی هست مینویسیم مثلا من یه مدل که باهاش کار کردم همین مدل FBS_MA20 هستش که از گزینه edit میتونید مدل پی ال سی خود را انتخاب کنید7cqpf7zxv2j8eiinehuz.jpgd4tj87622rg6xxa3dy8.jpg

لینک به دیدگاه

حالا خط اول برنامه رو مینویسیم از این گزینه میتونیم کلید ورودی خود را تعیین کنیم که وقتی این کلید فعال شد حالا با استفاده از کلید های معمولی هما استارت استوپ های که برا کنترل استفاده میکنیم در واقع اگه با یه کلید بیرونی این کلید را کنترل میکنیم باید اسم کلید را x نام گذاری کنیم واگه با اچ ام آی کنترل میکنیم با حرف mنام گذاری میکنیم که بعدا دلیل این را عرض خواهم کردye2p4hs485tc2yog4no7.jpg

لینک به دیدگاه

و یه چیزی که در پست قبلی موند بگم اینه که xهمان ورودی اکسترناله که رو پی ال سی مشخصه که معمولا تو این مدل 8 ورودی داره که از x0_x7هست و اعداد جلوی xها نشانه ترتیب و مشخص کردن کدام xیا کدام ورودیهl62xs3nnynf71h4qidr.jpg

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 3 هفته بعد...
سلام یه سوال دارم m1957چی هست تو کدوم قسمت قرار داره؟ فقط میدونم مربوط به زمانگیری تایمرهاست در ضمن اگه مطالبتو ادامه بدی لطف بزرگی کردی

سلام m1957 جایی نیست که پیدا کنی m1957و باید ایجاد کنی مثل یه ورودی که ایجاد میکنی x0رو چطوری ایجاد میکنی اونطوری ایجاد میکنن در ضمن باید قبل تایمر باشه یعنی تایمرو استارت کنه بعد میتونی به یه چیز دیگه تغییر بدی یعنی اول m1957بزن یه بار تست کن بعد نامشو به هرچی که دلت خواست تغییر بده مثلا m0 یاm1یه هرچی دلت خواست در ضمن یه چیز دیگه هم بگم که مثلا m1920 الی m1922این 3تا به طور اتوماتیک اولی در هر صدم ثانیه یه پالس دومی در هر دهم ثانیه و سومی در هر ثانیه یه پالس میده تست کن منتظر جوابم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام سلام عذرمیخوام از دیرجواب دادنم بینهایت ممنون ازاین که جوابمو دادی

درضمن اون سه تا رو هم امتحان کردم(m1920....)جواب گرفتم حالت چشمک زن میشه اگه اشتباه نکنم به اینا ورودی های فرکانسی میگن:ws52:اگه امکانش هست یه مثال آنالوگ حل کن واسم درضمن اگه مطلبی یا مثالهای دیگه ای هم داری واسم ایمیل کنی ممنونت میشم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...