رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 298
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با اجازتون بحث اول رو با مبحث آلودگی هوا شروع میکنم.

پدیده ای که چندین ساله که گریبان گیر شهرها و شهروندان عزیزمون شده.

آیا هوای شهر شما هم آلودست؟ بنظرتون منشا این آلودگی از کجاست؟(منشا آلودگی در شهرهای مختلف متفاوته) چه چیزی اون رو تشدید میکنه؟

چه راه حل هایی رو برای بهبود وضع موجود پیشنهاد میکنید؟چه کسانی میتونند نقش اصلی رو در کنترل آلودگی هوا داشته باشند؟

پیشنهادات شما چیه؟

لینک به دیدگاه
قراره بحث ها خودمونی والبته علمی باشه یا به سبک شما عصا قورت داده و خیلی رسمی؟فکر کنم مورد اول خیلی بهتر باشه

ببخشید اشکال از لحن منه.کاملا دوستانه و علمی دوستم.:w16:

لینک به دیدگاه

آیا هوای شهر شما هم آلودست؟ بنظرتون منشا این آلودگی از کجاست؟(منشا آلودگی در شهرهای مختلف متفاوته) چه چیزی اون رو تشدید میکنه؟

چه راه حل هایی رو برای بهبود وضع موجود پیشنهاد میکنید؟چه کسانی میتونند نقش اصلی رو در کنترل آلودگی هوا داشته باشند؟

پیشنهادات شما چیه؟

ممنون به خاطر ایت بحث جالب

هوای شهرما آلوده نیست ولی چند سالی رو تهران زندگی کردم و میدونم نفس کشیدن تو این شهر یعنی بازی کردن با زندگی مخصوصا زمستون پارسال که اوضاع وحشتناک بود.

منشا آلودگی هوای تهران به نظرم اکثرا مربوط میشه به خودرو و موتورسیکلت هایی که سطح تکنولوژی ساختشون مربوطه به حداقل20سال پیش هست هرچند که ممکنه خودرو شما نو باشه مورد بعدی کارگاه های صنعتی متعدد درداخل و حاشیه شهره چیزی هم که به نظرم این آلودگی رو تشدید میکنه محاصره شهر توسط کوه های اطراف هست که اجازه جابجایی هوای آلوده رو نمیده وکه این مورد با پدیده وارونگی هوا تشدید هم میشه.این نظر من بود در مورد آلودگی و اونچه که دیدم ندیده ها رو هم بهتره دوستان اهل فن بگن که شناخت بهتری دارن همچین راهکارها برای رفع این معضل . . .

لینک به دیدگاه

ممنون واسه دعوتت اناهیتا جان :icon_gol:

آیا هوای شهر شما هم آلودست؟

به نسبت پایتخت خیر

بنظرتون منشا این آلودگی از کجاست؟(منشا آلودگی در شهرهای مختلف متفاوته) چه چیزی اون رو تشدید میکنه؟

معمولا وجود کارخونه ها ، بیمارستانها ، گارگاه ها و ترافیک ، و هدایت نکردن درست الودگیهای اونا به خارج شهر ، مسلما اگه این کاربری ها رو به خارج شهر و منطقه مشخصی هدایت کنن الوگی در داخل شهر کم خواهد شد

پیشنهادات شما چیه؟

فکر میکنم راحتترین و دردسترس ترین کار درختکای باشه

مسلما شهروندان نقش اصلی رو دارند ولی ادارات مربوطه مثل محیط زیست ، راهنمایی رو رانندگی ، شهرداریها فک میکنم موثر باشن

لینک به دیدگاه

من تهران هستم. آلودگی هوا اینجا که فوق العاده س:sigh: میگن آلودگی اینجا بیشتر ناشی از مراکز صنعتی و ریزگردها هست. البته به نظر من مهمترین مشکل تهران جمعیت خیلی بالا خارج از ظرفیت این شهر هست.بحث ماشین و منازل و کارخانجاتی که برای تامین شغل تاسیس می‌شود هم هست.

برای بهبود این شرایط ، یا باید معجزه رخ داده تا مدیریت اصلاح شود یا مردم خودشون همت کنن .

افزایش فضای سبز هم میتونه کمک بزرگی محسوب شه.

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستای گلم که تا اینجایه کار تو این نشست دوستانه شرکت کردن.

آیا واقعا آلودگی هوای تهران ناشی از کارخانجات و مراکز صنعتیه؟

من با میلاد موافقم.فکر میکنم سهم زیادی از این آلودگی ها ناشی از دود اگزوز خودرو ها باشه. ببینیم نظر دوستای دیگه مون چیه.

بچه ها میتونید نظرات همدیگه رو هم نقد کنید.البته نقد سالم:a030:

لینک به دیدگاه

پیشنهادات شما چیه؟

منشا آلودگی رو دوستان اشاره هایی کردن!

چه راه حل هایی رو برای بهبود وضع موجود پیشنهاد میکنید؟

راه حل رو تغییر روش زندگی میدونم

چه کسانی میتونند نقش اصلی رو در کنترل آلودگی هوا داشته باشند؟

اول اختیار مردم

دوم جبر نهاد های مسئول!

دوباره سر میزنم. :whistle:

لینک به دیدگاه
منشا آلودگی رو دوستان اشاره هایی کردن!

چه راه حل هایی رو برای بهبود وضع موجود پیشنهاد میکنید؟

راه حل رو تغییر روش زندگی میدونم

چه کسانی میتونند نقش اصلی رو در کنترل آلودگی هوا داشته باشند؟

اول اختیار مردم

دوم جبر نهاد های مسئول!

دوباره سر میزنم. :whistle:

نظراتت جالب بود حمید جان.

خوشحال میشیم.حتما بیا:a030:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان:icon_gol:

منم ساکن تهرانم..تهران یکی از الوده ترین شهرای جهانه:5c6ipag2mnshmsf5ju3

متاسفانه مهمترین دلیلش دود اگزوز ماشیناس..

من چندتا نظر دارم..1.مثل خیلی از کشورها فرهنگسازی کنیم که راههای نزدیک رو با دوچرخه یا پیاده یا نهایتا بااتوبوس بریم

2.استفاده از ماشین به عنوان تک سرنشین رو خودمون شروع به کم کردن کنیم

3.ماشین فرسوده و پر مصرف استفاده نکنیم(که این یه مورد بستگی به جیبمون داره)

4.فقط شعار ندیم خودمونم رعایت کنیم:a030:

لینک به دیدگاه

سلوم سلوم من اهل رشتم و معنیه آبوهوای آلودرو نمیدونم چون شهرمون هواش خیلی خوبه فقط وقتی از شهرای دیگه توی تعطیلات میان شهر مونو کثیف میکنن

مقصر اصلی دولته چون ماشینای فرسودرو جم نمیکنه تازه بعدش ماشینای جدیدم کمتر از فرسودها نیست تازه بنزین کشورم که جای خودشو داره حرف نزنم بهتره

یکی دیگه که خیلی مهمه بی فرهنگ بودن خود ماست چه خوشمون بیاد چه نیاد

لینک به دیدگاه

ممنون از تاپیک پربارت آناهیتا:icon_gol:

آلودگی مبحث واقعا کلانیه که اهمیتش فقط در کشورهای جهان سوم در نظر گرفته نمیشه و تمام کشورهای پیشرفته جهان که آلودگی های کمتر یا بیشتر از ایرانو دارند این مبحث رو بهش اهمیت زیادی میدن..

دوستان علل آلودگی هارو برشمردند همچون دود ناشی از کارخانجات و وسایل نقلیه و... ولی دلیل اصلی آلودگی ها امروز ایران مخصوصا استان های غرب کشور ریزگردهایی هست که از کشورهای مجاور به ایران وارد میشه و سالها قبل با مالچ باشی و تثبیت و ... جلوی ورود ریزگردها گرفته میشد ولی در7،8سال اخیر با عدم پیگیری های دوجانبه ایران و مخصوصا عراق این قضیه ول معطل مونده و آلودگی تمام کشور مخصوصا استان های غرب رو تشدید کرده و مشکلات فراوانی رو ایجاد کرده و این ریزگردها در خشک شدن تالاب ها هم موثره و خشکی دریاچه ارومیه رو هم ناشی از این عامل میدونند! ایشالا در دولت جدید با اومدن یه مدیر متعهد و فعال این قضیه ریزگردها مرتفع یشه:w16:

از این مبحث بگذریم حمید هم به نکته جالبی اشاره کرد و اون تغییر نگرش مردمه و اگه مردم پی ببرند میشه با وسایل نقلیه عمومی این ور و اونور رفت از آلودگی شهرهای بزرگ هم خیلی کاسته میشه ( و البته از اونطرف شهرداری ها باید وسایل نقلیه عمومی مثل مترو رو افزایش بدن)و موارد دیگه همچون استفاده از بنزین استاندارد و قضیه یورو4 که این روزا مشکل ساز شده بود و ملزم کردن کارخانجات به رعایت استاندارهای محیط زیستی و... که در کاهش آلودگی ها موثره:w16:

لینک به دیدگاه

با تشکر ویژه:icon_gol:، ببخشید من تخصصی در این زمینه ندارم ولی به عنوان یک شهروند ساکن یک کلان شهر آلوده و دود آلود، فکر میکنم در کنار پیشنهادهای دوستان، برنامه ریزی بلند مدت، آموزش اصولی از سنین پایین در کنار آموزش های همگانی و ارتقای احساس مسئولیت شهروندان در قبال شهری که توش زندگی میکنن، میتونه اهمیت خاصی داشته باشه.. اگه یه مقدار پاس کاری این مسئله بین نهادهای مسئول کمتر بشه و شرح وظایف روشن تر باشه، مردم راحت تر همراه خواهند شد.. علاوه بر اون اگه یه انقلاب اساسی در صنعت خودرو سازی و همچنین اهمیت به استفاده از سوختهای پاک صورت بگیره و در روند تزریق بی رویه ی خودروها به سطح شهر یه تجدید نظری بشه، شاید در دراز مدت بتونیم شاهد نتایج مثبتی باشیم.. درکنار این مسائل باید به فکر حذف آلاینده ها هم بود.. چندوقت پیش یکی از بچه ها یه خبری گذاشته بود توی سایت در مورد پیاده رو های دود خوار که در کشور هلند داره روش کار میشه.. بنظرم پیاده سازی این قبیل طرح ها هم میتونن در کلان شهرهای ایران عملی باشن.. در این زمینه هرچقدر سرمایه گذاری صورت بگیره، ارزششو داره واقعا..:w16:

فقط یه سوال: آلودگی های صوتی و الکترومغناطیسی هم در حیطه های زیست محیطی مربوط به آلودگی هوا میگنجه آیا؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

سلام.

اول تشکر از آناهیتای عزیز که خیلی سریع عمل کردن:hapydancsmil:

امیدوارم همه دست به دست هم بدیم به امید داشتن دنیایی زیبا

همه صحبت های بچه ها رو خوندم.خیلی کارها میشه کرد اما بیایید از خودمون شروع کنیم.اگه فقط بیایم اینجا و ایده های جالب بدیم فایده نداره بچه ها

یکم تفکر کنیم.درسته بعضی شهرها آلوده نیست.از جمله شهر خودما.اما این آلودگی ها دیر یا زود همه جارو میگیره.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان:icon_gol:

منم ساکن تهرانم..تهران یکی از الوده ترین شهرای جهانه:5c6ipag2mnshmsf5ju3

متاسفانه مهمترین دلیلش دود اگزوز ماشیناس..

من چندتا نظر دارم..1.مثل خیلی از کشورها فرهنگسازی کنیم که راههای نزدیک رو با دوچرخه یا پیاده یا نهایتا بااتوبوس بریم

2.استفاده از ماشین به عنوان تک سرنشین رو خودمون شروع به کم کردن کنیم

3.ماشین فرسوده و پر مصرف استفاده نکنیم(که این یه مورد بستگی به جیبمون داره)

4.فقط شعار ندیم خودمونم رعایت کنیم:a030:

آفرین گندم عزیز

کاملا با حرفات موافقم.یعنی کاری که از دست همه بر میاد:a030:

لینک به دیدگاه
آفرین گندم عزیز

کاملا با حرفات موافقم.یعنی کاری که از دست همه بر میاد:a030:

ممنون عزیزم..امیدوارم این اتفاق زودتر بیفته..مخصوصا استفاده از دوچرخه..چون هم راحتتره..هم یه جور ورزش کردنه

ایشاله با بچه های انجمن استارت کار رو میزنیم و یه انقلاب در حمل و نقل به وجود میاریم:a030:

لینک به دیدگاه

پیشنهادات شما چیه؟

سلام آناهیتا جان ممنون از دعوت و عنوان تاپیکت که خیلی زیباست

من کرج زندگی میکنم اما برای آیندش واقعا نگرانم چون اولا نزدیکترین شهر به تهرانه و تراکم آلودگی تهران سال گذشته باعث آلودگی شهر کرج هم شد و کرج هم به تعطیلی کشوند!!!!! و دوما کرج مثل تهران جمعیتش رو به افزایشه و این یعنی فاجعه

دود اگزوز ماشینها از مهم ترین عامل آلودگی - کارخانجات داخل یا اطراف شهر - ریز گرد ها و ..................

جمعیت زیاد تهران هم تاثیر زیادی داره

اگه ما به جای یک شهر بزرگ و پیشرفته از امکانات اشتغال زایی - رفاهی - آموزشی - تفریحی و ...

30 تا شهر بزرگ داشتیم این مشکل آلودگی هم کمتر به چشم می خورد

جمعیت ها در همه ی استانها از همه جور امکانات استفاده میکردند درست مثل کشورهای اروپایی

باید دولت و با همکاری مردم مشکل ها رو حل کنه

اما اینجا ایرانه

لینک به دیدگاه

اگه ما به جای یک شهر بزرگ و پیشرفته از امکانات اشتغال زایی - رفاهی - آموزشی - تفریحی و ...

30 تا شهر بزرگ داشتیم این مشکل آلودگی هم کمتر به چشم می خورد

جمعیت ها در همه ی استانها از همه جور امکانات استفاده میکردند درست مثل کشورهای اروپایی

باید دولت و با همکاری مردم مشکل ها رو حل کنه

اما اینجا ایرانه

دقیقا درسته ..اما متاسفانه دولت گذشته که فریاد عدالت رو سر داده بود نسبت به این مسئله مهم واختصاص بودجه به جهت به سازی شهرهای مختلف تا رسیدن به یک سطح تعادل حدود سه ساله که کلا سکوت کرده بود ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...