رفتن به مطلب

اضافه کردن کنسول به ساختمان بتنی

shayan777

ارسال های توصیه شده

به نظر شما ميشه: يك كنسول 1 متري فلزي رو وسط يك تير بتني با دهانه 8 متر اجرا كرد ؟؟ (يكطرف كنسول به ستون مي‌رسه اما طرف ديگر به وسط تير ميرسه پس امكان بادبند و دستك ديگه وجود نداره !!) يك مورد ديگر كه بايد در نظر داشت تجمع آرماتورها در محل اتصال است

لینک به دیدگاه
به نظر شما ميشه: يك كنسول 1 متري فلزي رو وسط يك تير بتني با دهانه 8 متر اجرا كرد ؟؟ (يكطرف كنسول به ستون مي‌رسه اما طرف ديگر به وسط تير ميرسه پس امكان بادبند و دستك ديگه وجود نداره !!) يك مورد ديگر كه بايد در نظر داشت تجمع آرماتورها در محل اتصال است

من درست متوجه منظورتون نشدم.

اینکه دو طرفش تکیه گاه داره پس چه کنسولی شد؟:ws38:

لینک به دیدگاه
من درست متوجه منظورتون نشدم.

اینکه دو طرفش تکیه گاه داره پس چه کنسولی شد؟:ws38:

نه منظورم اين بود كه: از دو تير اصلي كنسول كه بصورت طره هستند، يكي بطور عادي به گره اتصال ستون و تير وصله - ديگري به وسط تير

مشكلاتي كه هست = اينكه اين اتصال كنسول بدليل نبود ستون بايد گيردار باشه! به همين دليل اگر هم كه جواب بده تعداد بولت‌هاي زيادي لازم داره!! از طرف ديگه همين‌جوري گره اتصال ستون و تير‌ها خيلي شلوغه !!!

s7ipopop4f6aldg3q_thumb.jpg

pe9tecbjslgv0mnn51t_thumb.png

1bv18v1bngnnurovkfx5_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

راه حلی که به نظر من میاد اینه که اگه بشه عمود بر وسط همون تیر 8 متری که میگین، یه تیر اضافه کنیم (یعنی تیری در امتداد همون تیر کنسول)، بعدش با صفحه فولادی و بولت، تیر کنسول و تیر اضافه شده رو به هم متصل کنیم، باعث میشه پیچش کمتری تو تیر 8 متری ایجاد بشه و همچنین کنسول تکیه گاه تقریبا صلبی داشته باشه.

تو قسمت ستون دار فک نکنم مشکلی باشه اگه از صفحه و دستک فولادی استفاده کنین

لینک به دیدگاه

خب اگر از قبل پیش بینی نشده این کنسول (که به نظر میاد از قبل تو طراحی لحاظ نشده) من ازتون خواهش میکنم اگر امکانش هست صرف نظر کنید.

دهانه تیرتون 8 متره! این کنسول کاربری بالکن یا هر کاربری دیگه که داشته باشه طولش تقریباً میشه 4 متر. ینی لنگر زیادی به تیر وارد میکنه.

به نظر من موقع زلزله احتمالا خیلی زیاد این تیر به خاطر پیچش سنگینی که میوفته توش از بین میره و کل سازه رو دچار مشکل میکنه.

به هر حال اگر مصمم به اجرای این کار هستید حتماً با مهندس طراح سازه مشورت کنید.

یه طرح دیگه میتونه این باشه :

rll23cycrhf3ahj52sj.png

لینک به دیدگاه
خب اگر از قبل پیش بینی نشده این کنسول (که به نظر میاد از قبل تو طراحی لحاظ نشده) من ازتون خواهش میکنم اگر امکانش هست صرف نظر کنید.

دهانه تیرتون 8 متره! این کنسول کاربری بالکن یا هر کاربری دیگه که داشته باشه طولش تقریباً میشه 4 متر. ینی لنگر زیادی به تیر وارد میکنه.

به نظر من موقع زلزله احتمالا خیلی زیاد این تیر به خاطر پیچش سنگینی که میوفته توش از بین میره و کل سازه رو دچار مشکل میکنه.

به هر حال اگر مصمم به اجرای این کار هستید حتماً با مهندس طراح سازه مشورت کنید.

یه طرح دیگه میتونه این باشه :

rll23cycrhf3ahj52sj.png

البته فک نکنم این تراس سازه ای باشه، چون باری که بهش وارد میشه، تیر بتنی رو می پیچونه ناجور :ws3:. به نظر میاد اتصال انتهای طره ها هم اونطوریا که بگی قوی نیست.

لینک به دیدگاه
البته فک نکنم این تراس سازه ای باشه، چون باری که بهش وارد میشه، تیر بتنی رو می پیچونه ناجور :ws3:. به نظر میاد اتصال انتهای طره ها هم اونطوریا که بگی قوی نیست.

چرا اتفاقاً قراره بشه بالکن و کاملاً هم استفاده بشه در حال عادی هم مشکلی پیش نمیاد. اما خدا نکنه زلزله ای بیاد به قول شما پیچشی میندازه تو تیر که من مطمئنم باعث خرابی تیر میشه.

حالا امنیت ساکنین و خرابی سازه در درجات بعدی اولویته مهم اینه که سود بیشتری برای کارفرما داره.

متاسفانه اگر طرح شما از قبل پیش بینی نشده باشه یه چیزی مثل همین خواهد بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...