رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

باعرض سلام و ادب خدمت همه شما دوستان عزیز

تشکر بابت استقبال شما و نظر مثبت شما در نظرسنجی این آموزش

طبق قول ، امروز آمدم تا مقدماتی ازاین آموزش را خدمتتون عرض کنم

بانام و یادخدا آغاز میکنم

فرمت ظاهری پروپزال دردانشگاه های مختلف متفاوت هست ولی اصول نگارش آن درهمه ی دانشگاه ها یکسان هست

درگام اول بنده پروپزال رشته خودم رابراتون قرار میدم تا فرمت کلی پروپزال آشناشوید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

باسلام خدمت همه دوستان عزیز

بابت تاخیر پیش آمده در تدریس ازهمه دوستان عذر میخوام درگیر دفاع پایان نامه بودم و هنوزهم درگیرم

دوستان در اول آموزش فرمت پروپزال دانشگاهمون را گذاشتم تا کمی با فرمت و شیوه کار آشنا شوید

شاید برای خیلی از دوستان سوال باشه که اولویت پژوهشی چی هست و اصلا چه قضیه ای داره؟

ببینید در زمانیکه شما انشالله در مقطع ارشد خواستید پروپزال بنویسید ممکنه به شما بگویند که موضوعی انتخاب کن که حتما اولویت پژوهشی یه سازمان باشه حالا این مورد یکسری حسن و یکسری زیان داره

محاسنش:

زمانیکه اولویت باشه تمام پول تحقیقات را سازمان مورد نظر تقبل میکنه و باهاتون قرارداد می بنده

که البته اصرار اساتید دلیل داره چون زمانیکه قرارداد بستید خواهان درصدی از مبلغ قرار داد هستند اینو یواشکی گفتم پس یواش بخونید:ws3:

یکسری معایبی هم ممکنه گریبان گیر شما شود

مثلا اگر موضوع تازه ای باشه در نگارش فصل اول و ازهمه مهمتر در پیشینه پژوهش که هم داخل پایان نامه و هم پروپزال بایستی قید شود براتون مشکلات زیادی پیش می آید

یه حرف یواشکی دیگه

برای اینکه بخواهید پروپزال بنویسید ابتدا بگردید و یه پایان نامه خوب و عالی یا مقاله خوب پیدا کنید و بیس نگارش خودشون قرار بدهید یا حتی چند مقاله و پایان نامه را بیس قرار دهید

بنده 4تا 5 پایان نامه را بیس کارم قرار دادم و یه سری مقاله خوب راهم درنظر گرفتم

اگر اینکار را انجام بدهید زودتر تموم میشه و راحت میشید

البته بنده در پژوهش خودم نوآوری هم داشتم و به خاطر یه مدل دوماه وقت گذاشتم

البته یه نکته ای بگویم اگر دوستان در مقطع لیسانس به پروپزال نویسی نیازی پیدا نکردند مطمئن باشند در هنگام کار در کارخانجات در صورتیکه خواهان انجام یه پروژه ای شدند مسئول و کارفرما از ایشان پروپزال می خواهند و حتما ایشان باید از پروپزال دفاع کنند

لینک به دیدگاه

باسلام مجدد

قسمت اول را ببنید دراینجا باید موضوع پایان نامه را به زبانهای انگلیسی و فارسی تایپ فرزمایید

در قسمت بعدی باید نوع تحقیق را مشخص کنید که توضیحات کاملی را در تاپیک مقاله نویسی دادم

اگر به بدنه علم کمک کنید بنیادی و اگر نتایج بیشتر معطوف به یک مشکل ویا حل مشکل است دریک سازمان باشه کاربردی است

نظری بیشتر معطوف به رشته های علوم انسانی مثل تاریخ و... میشه

توسعه ای هم بیشتر معطوف به توسعه یه خط میشه مثلا توسعه میدان نفتی میشه

همانطور که می بینید بیشتر پژوهش ها یا بنیادی است یا کاربردی است

لینک به دیدگاه

در قسمت سوم اگر دقت بفرمایید بایستی واژگان کلیدی قید شود

اگر در موضوع پژوهش دقت فرمایید تمام متغیرهای پژوهش باید در واژگان کلیدی قید شود

اگر مدلی استفاده کردید باید قید شود

جامعه آماری میتواند باشد و هم میتواند نباشد و کاملا اختیاری است

دراین قسمت باید واژگان کلیدی راهمراه معادل لاتین بنویسید و تعریفی با ذکر منبع به روش و فرمت APA بنویسید که کاملا فرمت را توضیح دادمآموزش مرحله به مرحله مقاله نویسی و جستجو دراینترنت

در جلسه بعد در مورد بیان مساله توضیح میدم

اگر دوستان سوالی داشتند پاسخگو هستم

بنده اسفند 91 پروپزال نوشتم و تایید آن را گرفتم و 26 شهریور از پایان نامه خودم دفاع کردم و از 18 نمره دفاع همه 18 نمره را اخذ کردم

لینک به دیدگاه

سلام ، اول مرسی بابت این تایپیک .

دو تا سوال راجع به پایان‌نامه نویسی:

1- جایی هست که به لغات معادل اصطلاحات انگلیسی تو فارسی دسترسی داشته باشیم تو نت؟

2-تو متن میشه به یه پایان نامه تو یک دانشگاه دیگه ارجاع داد؟

تشکر فراوان:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام ، اول مرسی بابت این تایپیک .

دو تا سوال راجع به پایان‌نامه نویسی:

1- جایی هست که به لغات معادل اصطلاحات انگلیسی تو فارسی دسترسی داشته باشیم تو نت؟

2-تو متن میشه به یه پایان نامه تو یک دانشگاه دیگه ارجاع داد؟

تشکر فراوان:icon_gol:

سلام خواهش میکنم

در مورد سوال اولت باید بگم شما میتونی از پایان نامه ها و مقالات که موضوعش مشابه موضوع خودت هست استفاده کنی وهم میتونی از گوگل ترنسلیت استفاده کنی

در مورد سوال دوم باید بگم بله چرا که نشه؟

مثلا شما یه متنی ازیه پایان نامه بر میداری بعد مثلا می نویسی

(آزاد ،1390)

این فرمت ، فرمت APA هست و باید مطابق این فرمت بنویسی

مثلا اگر طرف دکتر یا پروفسور هم باشه فقط باید فامیلشو درج کنی و بایه کاما که میگذاری بعد سالی که او پژوهش کرده را درج میکنی و در قسمت منابع هم پایان نامه ایشون را جزء منابع قرار بده

باز اگر سوالی واست پیش اومد در خدمتم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ کاملتون:icon_gol:

فقط راجع به سوال اولم منظورم اصطلاحاتی که فرهنگستان معادل سازی کرده هستش. مثلا دنبال کلمه دیسپرسیون بودم بعد از کلی گشتن یه جا نوشته بود فرهنگستان تصویب کرده پاشش .

اما میخوام ببینم یک جای معتبر هست که اگه یه وقت داوری ازم پرسید مثلا پاشش رو از کجا آوردی جوابی بهش داده باشم. و اینکه معنی بعضی از لغات رو هم نمی دونم واقعا فرهنگستان چی براش جایگزین کرده.

لینک به دیدگاه
ممنون از پاسخ کاملتون:icon_gol:

فقط راجع به سوال اولم منظورم اصطلاحاتی که فرهنگستان معادل سازی کرده هستش. مثلا دنبال کلمه دیسپرسیون بودم بعد از کلی گشتن یه جا نوشته بود فرهنگستان تصویب کرده پاشش .

اما میخوام ببینم یک جای معتبر هست که اگه یه وقت داوری ازم پرسید مثلا پاشش رو از کجا آوردی جوابی بهش داده باشم. و اینکه معنی بعضی از لغات رو هم نمی دونم واقعا فرهنگستان چی براش جایگزین کرده.

راستش این را که فرمودید اطلاعی ازش ندارم

خود من در بعضی اصطلاحاتی که در پایان نامه ام بود همان کلمه انگلیسی را به فارسی نوشتم

فکر کنم واسه منم پیش اومد ولی حقیقتا این پیشامد واسه من پیش نیامده و اساتیدماهم توضیحی پیرامونش ندادند

اگر منبعی بدست آوردم منتقل میکنم

خواهش میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

باسلام خدمت دوستان منتظر

انشالله آخر هفته جاری جلسه بعدی را میگذارم

تشکر از تحمل و صبرتون

با عرض معذرت استاد بی سواده و بی انضباط

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان و همراهان تاپیک پروپزل نویسی

امروز میخوام درمورد بخش بیان مساله توضیح بدهم

از سه بخش مجزا تشکیل شده است

1-کلیات(مقدمه)

2-اهمیت و ضرورت انجام پژوهش

3-بیان مساله

مقدمه:

دراین قسمت بایستی تاریخچه ای از موضوعتون ذکر کنید

اگر موضوع تازه باشد و فاقد تاریخچه باشد باید مدل یا متغیر مربوطه را به صورت کامل تعریف کنید

اهمیت و ضرورت انجام پژوهش:

دراین قسمت باید اهمیت انجام تحقیق خودتون را به خواننده دیکته کنید و با استفاده از متغیرهای مرتبط با متغیر اصلی لزوم انجام پژوهش و تاثیرات این پژوهش را بیان کنید

اگر موضوعتون جدید بود هم میتونید با استناد به نو بودن موضوع لزوم انجام پژوهش را بیان کنید و خواننده را قانع کنید

بیان مساله:

این قسمت باید حتما در آخر سه جزء قرار گیرد و باید با یه جمله سوالی پایان پذیرد و باید به صورتی کاملا هنرمندانه خواننده را جذب کندو در ذهن او ایجاد سوال کند

مثال:

اگر پژوهش ما بررسی عوامل موثر بر استرس شغلی در کارکنان شرکت.... باشد

مقدمه:

اولین بار مفهوم استرس شغلی درسال 1950 توسط هانس سلیه مطرح شد

اهمیت و ضرورت:

استرس، بازدهی را کاهش می دهد ، باعث ایجاد بیماری روحی و روانی درکارکنان می شودو....

بیان مساله:

قسمت جمله سوالی:

عوامل موثر بر استرس شغلی درکارکنان شرکت... چیست؟

نمونه دیگری از جمله سوالی:

بررسی رابطه بین فرسودگی شغلی و میزان رضایت زناشویی درکارکنان...

بیان مساله:

آیا بین فرسودگی شغلی و میزان رضایت زنا شویی درکارکنان شرکت .... رابطه وجود دارد؟

مثال:

بررسی تاثیر آموزش هوش هیجانی به مدیران درافزایش رضایت شغلی کارکنان

آیا آموزش هوش هیجانی به مدیران میزان رضایت کارکنان را افزایش می دهد ؟ یا درافزایش رضایت کارکنان موثر است؟

پایان جلسه

لینک به دیدگاه

جناب آقای مهرآذین واقعن از مطالبتون استفاده کردیم ...منتظر فعالیتها وتاپیکهای منحصر به فرد آیندتون هم هستیم ...:icon_gol:خسته نباشید نمیگم .بجاش میگم خداقوت که بهونه ای باشه برا انتظار حضور گرمتون .:w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

باسلام خدمت همه دوستان عزیز

تشکر از اظهار لطف همه دوستان

بابا خبری نیست معلم بی سواده

اما درس امشب

امروز میخوام درباره پیشینه پژوهش در قسمت پروپزال صحبت کنم که در فصل دوم درانتهایش نیز قرار می گیرد

پروپزال راهم همینطور که می دانید درفصل اول پایان نامه قرار می گیرد

دراین قسمت باید درباره همه کلید واژه ها هرکدام تعریف و تاریخچه ای ذکر کنید

در قسمت بعدش باید درباره پژوهش خودتون به دنبال پژوهش های مرتبط بگردید که شامل تحقیقات داخلی و تحقیقات خارجی است

دقت کنید زیباتر اینست که تحقیقات داخلی و خارجی ازهم جدا باشد

نکته بسیار مهم:

دراین قسمت باید تحقیقات به ترتیب از قدیم به جدید نوشته شود یعنی تحقیقات قدیمی تر اول نوشته شود و همینطور تاآخر

حالا نوشتن تحقیقات پیشین هم روش داره

درمورد تحقیقات خارجی بایستی قسمت چکیده را ترجمه کنید و همینطور که می دانید در مقالات علمی پژوهشی قسمتی به نام یافته ها بعداز چکیده نوشته می شود و باید قسمت یافته ها رانیز ترجمه کنید و به این صورت می توانید شرح مختصری از هدف و ابزار و روش نویسنده را در پروپژال بنویسید

در مورد تحقیقات داخلی نیز روش نوشتن پیشینه همین صورت است

مثال:

ابوبکر و همکاران (2000)......

نکته بسیار مهم دیگر:

در تحقیقات خارجی باید اسامی نویسندگان را به وسیله قسمت رفرنس در نرم افزار ورد باید درقسمت پاورقی درج کنیدو نام کامل لاتین آنهارا بنویسید

پایان درس

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

باسلام خدمت همه دوستان

تقریبا همه بخش های پروپزال را توضیح دادم

بخش های 9 تا 14 را هم من توی آموزش مقاله نویسی گفتم و نیازی به توضیح مجدد نداره

دراین قسمت ها هم میتوانید هم از پروپزال ها و پایان نامه های مشابه موضوع و هم ازاساتید خود کمک بگیرید

قسمت 15 که همان منابع و مآخذ است

دراین قسمت و همچنین قسمت منابع پایان نامه بایستی

ابتدا منابع فارسی را بنویسید و سپس به سراغ لیست منابع لاتین بروید

ضمنا باید لیست منابع به ترتیب حروف الفبا باشد

و نکته دیگر اینکه طبق فرمت دانشگاه ما مثلا باید لیست منابع به ترتیب حروف الفبا نوشته شود و هم باید شماره گذاری شود

البته شاید دربعضی دانشگاه ها اینطور نباشد

نکته بسیار مهم:

درنوشتن منابع حتما عنوان مقاله یا پایان نامه را برجسته بنویسید

همچنین نام نشریه یا محل نگهداری پایان نامه راهم برجسته بنویسید

مطالب مربوط به این تاپیک نیز به پایان رسید دوستان با مطالعه مبحث اگر سوالی براشون پیش آمد حتما پاسخگو هستم

باتشکر از تحمل همگی شما دوستان

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام برهمه دوستان

ممنون از این همه استقبال شما دوستان

میخوام نکته ای اضافه کنم

چنانچه می خواهید از جدیدترین کنفرانس ها باخبر بشوید

از سایتهای

سایت ایران کنفرانس

استفاده کنید

همچنین اخیرا در بعضی سایتها از جمله نواندیشان اقدام به پذیرش درخواست دریافت مقاله از سایتهای خارجی میشه که به نوعی باپرداخت هزینه ای مقاله تحویل متقاضی میشه که باتوجه به هزینه های ثبت نام سایتهای خارجی جهت دریافت مقاله

این روش، روشی مقرون به صرفه می باشد و سایتهای خارجی را به قول معروف دور میزنیم

البته نکته ای بگم در بعضی ایام هزینه ثبت نام سایتهای خارجی نصف میشه و تخفیفات قائل می شوند

و میدانید که در نگارش پروپزال داشتن مقاله غنی جدید بسیار حائز اهمیت می باشد

باتشکر

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

باعرض سلام خدمت همه دوستان عزیز

باتشکر ویژه از آقای نامدارa.namdar‌

امروز میخوام به پیشنهاد ایشان یه لینک اینجا به اشتراک بذارم

این فایل، فیلم آموزش نرم افزار word هست که مخصوصا قبل از نگارش پروپزال و پایان نامه میتونه بسیار مفید باشه

باتشکر:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
  • 11 ماه بعد...
میشه خواهش کنم بگیذ چطوری میتونم تشخیص بدم پایان نامه ای خوبه که بخوام به عنوان مقاله ازش استفاده کنم؟

سلام دوست عزیز

من چندین بار پیام شما را مطالعه کردم ولی متوجه نشدم

منظور دقیق سوالتون چیه؟

مثلا یه پایان نامه از نظر شما چی باید داشته باشه؟

مثلا باید آپدیت باشه و طبق استانداردهای علمی زیر 5 سال از دفاع و ارائه اش گذشته باشه ولی دیگه منظور اصلی سوالتون را متوجه نشدم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام

شما فرمودین یه راه برای مقاله نویسی استفاده از چند تا پایان نامه خوبه

خواستم ببینم ویژگیهای یه پایان نامه خوب چیه:ws52:

سلام به شما

خب خیلی ساده هست دیگه تشخیص یه پایان نامه خوب از مفاد درس روش تحقیق هست که باید حتما فرابگیرید

مثلا مطالبش به روز باشه یا تحقیقات پیشینش کاملا جدید باشه یا از روش های نوین استفاده کرده باشه یا مثلا نتایج و پاسخ به فرضیات را چک کنید حتما بهش رسیده باشه اگر مثلا فرضیه ای داده که رد شده البته اونم بسته به موضوع داره ولی ضعف پایان نامه هست

پیشنهاد میکنم جزوه روش تحقیق را از اینترنت دانلود کنید تا بیشتر و دقیقتر در جریان کار قرار بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...