رفتن به مطلب

سوالات ونظرات شما در مورد فن بیان وتند خوانی

ارسال های توصیه شده

سلام دوست عزیز:flowerysmile:

موضوعتون منو کنجکاو کرد :ws38: و میخوام این مطالبتونو دنبال کنم.:w16:

چون یکی از روزهای 15 تا 30 شهریور دفاعیه دارم :sad0: ممنون میشم اگر تا قبل این تایم اکثر مطالبتون بزارید...:w72:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز:flowerysmile:

موضوعتون منو کنجکاو کرد :ws38: و میخوام این مطالبتونو دنبال کنم.:w16:

چون یکی از روزهای 15 تا 30 شهریور دفاعیه دارم :sad0: ممنون میشم اگر تا قبل این تایم اکثر مطالبتون بزارید...:w72:

من سعی میکنم طبق یه برنامه منظم مطالبمو بادوستان به اشتراک بزارم اما شما دوسه روز مونده به ارائه یه پیام بده یه سرس راهنمایی لازم رو برات بگم البته باید تاون موقع از نظر علمی تسلط رو مطلبت برقرار باشه چون این روش علم افرین نیست بیشتر کنترل استرسه ویه کم مهارت ارتباطاتی .

بی نهایت مشتاق و محتاج :whistle: به این آموزش!5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

:ws3:

ممنون...!72.gif

سپاسگذارم ...امیدوارم مفید واقع شود ...

لینک به دیدگاه

موضوع خوبیه... به نظرم هم خیلی کاربردیه. اون دوستمون خوب گفتش. از الان به بعد فصل دفاعیه هاست. ممنون میشم سریعتر این موضوع جلو بره..

اینجوری هم زودتر نتیجه هم برای کسایی که شرایط منو دارن مفیده.

ممنون.

لینک به دیدگاه
اگر قصد آموزش فان بین دارید

اگر میخواهیید مارو یک سخنران حرفه‌ای کنید اگر......

بهتره زودتر شروع کنید:ws3:

حتما ...سعی میکنم در هفته یک یا دوپست رو قرار بدم ..واز همین امروز شروع کنم ...اما سرعت ارائه مطالب باید جوری باشه که شما بتونید حداقل تمرینهارو پیاده کنید وخسته کننده نباشه ...

موضوع خوبیه... به نظرم هم خیلی کاربردیه. اون دوستمون خوب گفتش. از الان به بعد فصل دفاعیه هاست. ممنون میشم سریعتر این موضوع جلو بره..

اینجوری هم زودتر نتیجه هم برای کسایی که شرایط منو دارن مفیده.

ممنون.

تشکر از شما....اما مطمئننا این جور فعالیتها وآموزشها زمان نیاز داره وتمرین ...

بسیار عالی :icon_gol:

حیلی ممنون از تاپیک پر محتواتون منم حتما استفاده میکنم:icon_gol:

سپاسگذارم ....امیدوارم براتون مفید واقع گردد ...

لینک به دیدگاه
اگر مقالات خوبی جمع آوری کردید اما آرزوی یک ارئه خوب را بر دل دارید

اگر برای پایان نامه تا وقت زیادی گذاشته اید اما استرس ارائه آن شمارا عمیقا به فکر برده است

اگر استعدادهای هنری خوبی برای نمایش دارید اما نمیتوانید آن را به راحتی به صورت شفاهی به دیگران منتقل کنید

اگر خود را مدیر قابلی میدانید وحتی استعداد آن را درخود احساس کرده اید اما فن بیان خوبی ندارید

اگر عاشق بیزنس ها وتجارتها هستید اما همیشه استرس یک مکالمه با طرف مقابل را به دوش میکشید

اگر کارمند خوبی هستید وبه خاطر ضعف در گفتار وارتباطات نمیتوانید سکوهای احتمالی ارتقا را طی کنید

وبالاخره اگر میخواهید از دنیای ارتباطات ومحبوبیتهای ارتباطاتی برخوردار شوید

تمام سعی تان براین باشد فن بیان خود را تقویت کنید وخودرایک سخنران پرورش دهید ....

برهمین اساس تصمیم گرفتم تجربیاتی که در راستای فراگیری این فن حاصل نمودم (البته هنوز کار آموزم نه استاد )وبیشتر مشکلات این مسیر را ملموسانه احساس کردم با مقداری خلاقیت آموزشی ومساعدت از برخی کتب سخنرانی تلفیق نمایم ومطالبی را برای شما دوستان به اشتراک بگذارم که برای شما مفید واقع گردد ....ومطمئنا بیشتر این مطالب ونحوه آموزش را شما در جایی دیگر مشاهده نخواهید نمود ...

در این سلسه مراتب آموزشی فعالیتهای لازم را جهت تمرین با ارسال برخی فایلهای کمکی تقدیم شما دوستان خواهیم نمود ودر جلسه آخر روش پزشکی کمک به سخنرانی را عنوان خواهم کرد که اگر شما درطول دوره اثرات شفاف تمرینها را به احتمال کم مشاهده نکردید در روز ارائه کمک شایانی به شما در جهت ارائه خوب ونهایتاکسب نتیجه رضایتمندانه از تمام زحمتهایی که در جهت تمرین کشیده بودیدرا خواهد داشت ..

درود استاد

آقا مامیخواهیم شاگردی کنیم زودتر درس بدید من شاگرد زرنگی هستما

منم آخر شهریور دفاع دارم انشالله منم مطالبتون را دنبال خواهم کرد:icon_gol:

لینک به دیدگاه
قبل از اینکه اولین پست شروع آموزش رو برا دوستان ارسال کنم لازم میدونم ابتدا از همه اساتید این فن ..سخنرانان وسخنورانی که قطعا در انجمن حضور دارند عذر خواهی کنم وخواهشمندم این فعالیت بنده را مطمئنا به عنوان پس دادن درس وتمرین مجدد لحاظ فرمایند .

به طور کلی مهمترین مسئله ای که افراد رو از یک ارائه شفاهی خوب محروم میکنه استرس ناخواسته ایست که معمولا گریبان بیشتر افراد رو درحین اجرای کار میگیره ...اما خوب ابتدا بررسی کنیم منشا این استرس کجاست

1-به نظر شما در دوره های دبستان وحشتناک ترین جای کلاس کجا بود ؟دقیقا درسته پای تخته سیاه ...شایدگاهی سخت ترین تنبیهات پدر ومادر برامون شیرینتر از این جایگاه بود وهمینطور این موضوع بسط پیدا کرد تا پای تخته وایت بورد دوره دبیرستان وبالاخره این استرس روی سکو ی کلاسهای دانشگاه برامون مضاعف شد ودرنهایت بادیدن میکروفن روی تریوبون سالن سمینار اوج استرس در وجود ما با لرزش صدا ودست وعرق سر وصورت خودنمایی میکرد ...

پس به طور کلی تخته آموزشی کلاس ...سکو ومیکروفن سه تا از منشا های بروز استرس به حساب میان ...

یه مورد دیگه هم میشه اشاره کرد درلابلای این موارد وقتی شما یه سروگردن از اطرافیانتون بالاتر قرار میگرفتید وچشمها تنها شمارو صید میکرد این هم برامون استرس آور بود مثلا آرزو داشتیم وقتی معلم از ما سوال میپرسه نیازی نباشه از رو نیمکتمون بلند بشیم ...پس به سه تا گزینه قبلی چشمهای اطرافیان هم اضافه میشه ....اما جالبه بدونید وقتی شما تاحدودی مهارت سخنرانی پیدا کردید وقتی میبینید چشمها متمرکز به شخص شما نیست براتون معذب وگاها استرس آوره ...پس باید این شراط استرس آور یه جوری برامون عادی بشه ..

2-یکی دیگه از موارد استرس تنهاییه ...وقتی شما حتی یه نفر رو برا کاری که میخواید انجام بدید شریک میکنید شاید طومئنینه خیلی بیشتری به دست میارید پس باید دنبال یه نفر دوم وسوم تو ی سخنرانی باشیم که به ما کمک کنن

3-مطمئن باشید وقتی شما رو موضوعی که مهارت اطلاعاتی پیرانمون اون ندارید هر چه قدر هم تلاش کنید دچار ضعف خواهید شد مگر اینکه اونقدر در سخنرانی تبحر داشته باشید واطلاعات عمومی خوبی داشته باشید که بتونید با ظرافت از موضوع خارج بشید ..پس اطلاعات هم جهت سخنرانی مهمه

بندهای دیگه ای هم هست که در طول برنامه به آنها اشاره خواهد شد ...

اما روال کار ما اینه که رو موضوع 1و2فوکوس کنیم ومطمئنا بند 3وبقیه بندها بیشتر جنبه فعالیت فیزیکی داره خیلی نیاز به تمرینهای روانی استرس زدا نداره ...

ادامه مطلب در پست بعدی ...

آقای رفسنجانی مطالب بسیار آموزنده و خوبی گذاشتید

تشکر استاد:icon_gol:

اینقدر خربزه زیر بغل ما گذاشتی خسته شدم:ws3:

این دفعه شما استادی:a030:

لینک به دیدگاه
بسیار زیباست استفاده میکنیم از بیاناتتون:a030:

حمایت دوستان مسبب افزایش توان ما در درس پس دادن خواهد بود .:icon_gol:

اول از همه مشتاق شروع تاپیک و آرزوی موفقیت برای شما:icon_gol:

امیدوارم موجب رضایت تمام دوستان فراهم گردد :w16::icon_gol:

اواخر شهریور دفاع خواهم کرد

بشدت به این مطالب نیاز دارم:icon_redface:

متاسفانه یه کم دیر شروع شد اما امیدوارم تا اون موقع مطالب مهمتر رو به اشتراک بزارم ...:a030:

درود استاد

آقا مامیخواهیم شاگردی کنیم زودتر درس بدید من شاگرد زرنگی هستما

منم آخر شهریور دفاع دارم انشالله منم مطالبتون را دنبال خواهم کرد:icon_gol:این دفعه شما استادی:a030:

[

جناب مهر آذین شعاع خطوط قرمز ابتدایی پست ارسالی بنده،شما وقطعا دوستان زیادی رو تحت پوشش قرار میده ...شک نکنید ...:w16:..بدون اغراق عرض میکنم..خودم وسایر دوستان به توانایی شما مطمئنا اشراف داریم ...:icon_gol:

مرسی....:a030:

منم واقعا بهش احتیاج داشتم:icon_redface::whistle:

با امید اینکه برای شما مفید واثر بخش واقع گردد..:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنون از مطلب خوبتون مطمئنا برای خیلی از ماها کاربرد داره :w16::a030:

فقط کاش میشد یه تاپیک دیگه استارت میکردین که پستای آموزشیتون با مطالب بچه ها قطع نشه

یا اینکه اگه میشه لینک پستای آموزشی رو توی پست اولتون بذارید که بعدا که صفحات تاپیک زیاد میشه پیدا کردن پستها سخت نشه

بازم ممنون:a030::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
خیلی خیلی ممنون از مطلب خوبتون مطمئنا برای خیلی از ماها کاربرد داره :w16::a030:

فقط کاش میشد یه تاپیک دیگه استارت میکردین که پستای آموزشیتون با مطالب بچه ها قطع نشه

یا اینکه اگه میشه لینک پستای آموزشی رو توی پست اولتون بذارید که بعدا که صفحات تاپیک زیاد میشه پیدا کردن پستها سخت نشه

بازم ممنون:a030::icon_gol::icon_gol:

صحبت شما کاملا صحیحه....ودر این مورد تا ارسال پست آموزش بعدی اصلاحات لازم صورت خواهد گرفت ...اما لازم هست که به ابراز لطف دوستان هم احترام بگذارم ...اما امیدوارم با همکاری مسئولان مربوطه ورضایت دوستان تاپیک برا جلسه بعد کاملا منظم در اختیار دوستان قرار گیرد ...

ممنون از موضوع جالبی که انتخاب کردین

منم میخوام دنبالش کنم:ws3:

تشکر ...امیدوارم موفقیت لازم رو بدست بیارید ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...