رفتن به مطلب

گفتگویی با شهرسازای نواندیش

ارسال های توصیه شده

سلام به دوستای عزیز

همونطور که میدونین تالار شهرسازی واقعاً یکی از منظم ترین تالارهای انجمن بوده و البته اربنییست هم واسه این مسئله زمان زیادی رو صرف کرد. اما خب متأسفانه چندماه بود که تالار مدیر نداشت، یه کمی بخشا نامرتب شده بود و نیاز به رسیدگی داشت. سعی میکنم تو این چند روز دوباره مثل قبل مرتبشون کنم.

اما خب میریم سر اصل مطلب :w16:

تالار شهرسازی واقعاً کاربرای خوب و فعال و متخصص زیادی داره که میتونه پویایی بیشتری رو داشته باشه. اینکار هم واقعاً نیاز به یه همدلی و همکاری همه جانبه داره. سعی میکنم از دوستای قدیمی هم که الان کمرنگ تر شدن دعوت کنم که بازم بیان. به زور کتکم که شده بیان :ws3:

تو این تاپیک هرکس ایده یا پیشنهادی به ذهنش میرسه که میتونه به فعالتر شدن تالار کمک کنه بگه. اگه صحبتی با بقیه داره بگه. البته صحبتا همراه با عمل باشه که فقط تو حرف نمونیم :ws3: هرکس هم مسئولیت کار خاصی رو میتونه به عهده بگیره خودش داوطلبانه بگه :a030:

ایشالا تو این چند روز که ایشالا تالارم مرتب میشه، تو این تاپیک هم به نتایج خوبی برسیم و دیگه از هفته بعد آستینا رو بزنیم بالا. :w02:

لینک به دیدگاه

به به مدیر جدید اومده و تاپیکای این چنینی رو دوباره شاهد هستیم:ws3:

من در مورد فعال شدن کاربرای قدیمی نظری ندارم...چونکه ی عده از قدیم بودن اما باهرتلاشی نمیشد وادارشون کرد به فعالیت تخصصی:w000:

پیشنهاد من اینه که تلاش کنید کاربرای جدید جذب کنید...البته از نوع فعالش...نه اینایی که میان ی سلام میکنن و میرن...برای این کار میتونید تو وبلاگ ها و فروم های دیگه...از جمله یکی از فروم هایی که معرف حضور دوستان هستن(:whistle:) استفاده کنین....تو فرومایی که تالار شهرسازیشون ضعیفه...ی کاربرای هستن که خیلی احساس تنهایی و یاس میکنن...سعی کنین اونا رو ب اینجا دعوت کنین (یکی از بهترین کاربرای تالار که همون شیخ ملعون باشه اینجوری ب دام افتاد...:w02:)و رابطه ی دوستانه ای باهاشون برقرار کنین و با مسئولیت دادن و تحویل گرفتن و توجه کردن و جو دادن بهشون همون ابتدای کار وارد فعالیت تخصصیشون بکنید (مبادا همچین کاربری رو تشویق ب فعالیت های پروفایلی یا گفتگویی آزادی بکنید که دیگه تخصصی کردنشون کار سختی میشه:banel_smiley_4: کلا به نظرم رو نوع رابطه با این کاربرا باید توجه بشه..طوری نشود(:ws3:) خیلی دوستای جونجونی غیر شهرساز و غیر مدیر پیدا کنن....بهترین دوست برای ی کاربر جدید که قراره به سمت فعالیت تخصصی سوق داده بشه...شهرسازان و از همه مهمترررر مدیر تالار ) و مدیر طوری با اینا برخورد کنه که دائما دنبال جلب رضایت مدیر باشن:ws3:

کاربرای سال اول و دومی خیلی تو جو رشتشون هستن و خیلی فعالن اما کاربرای سال بالاتر خیلی بار علمی تالار رو بالاتر می برن...قاعدتا نوع برخورد با این ها هم باید فرق کنه...:ws37:...اون راهکارهای جلب رضایت مدیر برای سال پایینی ها که می تونن تو آپ کردن تالار و داغ کردن تاپیکای پرسشی و پاسخی با سوالاتشون مفیده اما در مورد سال بالایی ها و مخصوصا ارشدا باید رابطه محترمانه تر باشه و کاربرای ارشد دیگه دنبال ب رخ کشیدن سطح علمیشون در جهت مخرب و خودنمایی نباشن...:banel_smiley_4:...که متاسفانه ی زمانی همچین کاربرایی دفع میشدن..:banel_smiley_4:

فعلا همینا ب ذهنم رسید:w02:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگر براتون مقدور از فایل های اولیه بخش طلایی که مدت زیادی اونجا داره خاک می خوره و کمتر کسی بهش دست رسی داره خارج کنید و قسمتی درست کنید توی بخش شهرسازی و اسمشو بزارید مطالب آزاد شده از بخش طلایی، این از در خواست اولم و در خواست دومم اینکه یه سری پایان نامه های قدیمی رو با موضوع های مختلف دمه دست بزارید لطفا، چونکه باز هر کسی عضو طلایی نیست ولی واقعا احتیاج داشته باشه... و شایدم یکی مثله منکه 10 روز دیگه دفاعیه دارم، بخوام چهارچوب پایان ناممو با یه پایان نامه ی دیگه مقایسه کنم و اشکالشو در بیارم که متاسفانه توی نو اندیشان همچین مطالب دمه دستی وجود نداره و کلی باید از اینو اون بین بچه های نواندیشیه شهرساز خواهش تمنا کنی تا یکی به دادت برسه... در صورتی که مطالب توی بخش طلایی آنچنان آشه دهن سوزی هم نیست... ببخشید از صراحت کلامم...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خب اول اینکه خوشحالم باز تالار مدیر دار شد و ایشالله که شاهد موفقیت روز افزون تالار باشیم:whistle:

دوم اینکه برگردوندن قدیمیا خیلی خوبه، کسایی مقه حمید های سیستم و ابوذر و محمد مهدی و خیلیای دیگه که متاسفانه افتخار اشنایی باهاشون رو نداشتم.:icon_redface:

سوم اینکه منم با نظر مینا موافقم که از جدیدا هم استقاده کنیم تو تالار، واینی که میگه بچه های سال 1 و 2 تو جون رو راست میگه و ازونا خیلی خوب میشه استقاده کردو ازشون درخواست همکاری کرد:icon_redface:

به نظرم الان ما به یه مدیر روابط عمومی احتیاج داریم که متاسفانه نداریم، الان کلی کاربر هست که تازه عضو شده اما هنوز هیچ گونه خوشامد گویی از جانب تالار ازشون نشده، و این صورت خوشی نداره 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif و یه نظر دیگه هم دارم اینکه مسابقه ی شهردار نواندیش رو دوباره شروع کنیم:ws37:

فعلا همینا ممد:w02:

لینک به دیدگاه

:whistle::whistle:

من مدت مدیدی بود که نبودم... دوس دارم باشم ولی خوب بیشتر مواقع وقت ندارم... زین پس سعی میکنم از لای سنگم که شده وقت پیدا کنم:ws3:

تو این مدتی که من نبودم تالار شهرسازی واقعا پیشرفت داشته... دست همگیتون درد نکنه...

دوستان همه مطالب خوبی گفتن. شکلگیری بحث های گروهی خیلی میتونه مفید باشه.. بیان نظرات راجع به یه عکس یا یک طرح یا هرچیز دیگه... این روزا کمتر کسی هست که فیسبوک نداشته باشه... یکی از بچه های فعال و متخصص پیج که هم وقت داشته باشه هم شیرازی نباشه ( برعکس من:ws3:) به عنوان ادمین شهرساز فیسبوک نواندیشان دسترسی داشته باشه و یه سری از این بحثها و گفتمان ها تو فضای فیسبوک صورت بگیره و در ادامه تو همون پیج، تالار شهرسازی و داده ها و اطلاعات توش تبلیغ شه و کاربر هم جمع شه....

این کاری بود من به ذهنم رسید. مقاله نویسی و بقیه چیزا رو هم که هم دوستان میدونن و هم اینکه گمونم صورت میگیره تو انجمن

لینک به دیدگاه

از همگی ممنونم. سعی میکنم تا حد توان هم همه نظرات و پیشنهادای گفته شده رو به مرور پیگیری کنم :w16:

گفته باشم به کمک همتونم نیازه ها :ws3: در رفتن تو کار نیست :ws3:

من یه 3،4 روزی مرخصی هستم، ایشالا برمیگردم و همونطور که گفتم از اول هفته بعد کارو شروع میکنم :a030:

لینک به دیدگاه

سلام و وقت بخیر. ابتدا تبریک به جهت انتصاب بجا و مناسب مدیریت جدید تالار و عرض خسته نباشید.

به نظر من، تغییر و تحول، کلید خیلی از موفقیت هایی است که دور و بر ما پرسه می زنند و منتظر شکار هستند!

پیشنهاد شما هم بسیار بجا و قابل تامل هستش.

اما من به شخصه یه موضوعی برام ملموس نیست و اون اینکه موضوعات مطرح شده در تالارهای شهرسازی، استقبالی ازشون صورت نمی گیره.

حالا این استقبال چه در تایید اون مطلب و یا چه در نقد و رد اون مطلب هستش. مهم اون نظری است که درباره اون موضوع از طرف سایرین باید مطرح بشه هستش.

مثلاً یکی از کارهای مهمی که تا حالا در کشور انجام نشده، بحث انتشار نشریه جامع شهرسازی است که برای نخستین بار این کار با تلاش عده ای از شهرسازان و دانشجویان شهرسازی با صرف زمان، هزینه و تلاش و پیگیری بسیاری حاصل شده است. این موضوع یک هفته است در نواندیشان مطرح شده، اما دریغ از یک نظر یا یک بازدید.

حالا باید موشکافی کرد که اشکال کار از کجاست؟ تاپیک مشکل داره؟ یا موضوع، موضوع مهمی نیست؟ کسی فرصت و حال پاسخ و نظر نداره؟ و صدها حدس و گمان دیگه.

بارها شده که در تاپیک ها و بحثهای انجمن شهرسازی سر این موضوع بحث شده که ما چنین فرصت و امکانی نداریم و همش به هم پیشنهاد می دیم و از همه ایراد می گیریم و همه کس و همه چیز رو زیر سوال می بریم. اما حالا که این امکان هم پیش اومده و فرصتی طلایی حاصل شده، کسی نیست که ازش استفاده کنه.

به قول دکتر یزدانی: ما شهرسازها از حال هم بی خبریم. نه تشکلی، نه اجتماعی، نه دور هم جمع شدنی و .... انتظار داریم بیان و مارو ببرن توی یه گروه! حالا که هست پس بسم الله.

این نشریه به عنوان یک تشکل و یک امکان مهم و طلایی این فرصت رو میده که حرفهامون رو به گوش همه برسونیم، گلایه هامون رو بگیم، درخواستهامون رو منتقل کنیم، مقالاتمون رو که هربار به نشریه تخصصی ارسال می کنیم و چاپ نمیشه توی این نشریه به چاپ برسونیم، ایده ها و ابتکارات و خلاقیت هامون رو عملی کنیم و خلاصه حرفمون رو بزنیم و شهرساز گونه عمل کنیم ... اونی که توی روستای دورافتاده ای نه اینترنت داره و نه تلفن چیکار کنه؟ اونی که کامپیوتر نداره چیکار کنه؟ این فرصتی هم برای اون دسته از علاقمندان و شهرسازان هستش تا بتونن از شهرسازی مملکتمون و شهرسازی دنیا باخبر بشن. اینم میدونید که نشریه ای که چاپ میشه و در کل کشور توزیع میشه چقدر ارزش داره و چقدر میتونه فرصتهای طلایی به ما بده تا افکارمون رو عملی کنیم.

من همین جا از فرصت استفاده می کنم و از مدیر تالار تشکر می کنم و از همه دوستان و شهرسازان و دانشجویان و علاقمندان شهرسازی میخوام که بیاید باهم یکی بشیم، یک دست صدا نداره، بیاید فکرامون رو روی هم بریزیم و این نشریه جامع رو جامع تر کنیم، باور کنید برای همه جا هست، هیچ کسی هم اضافه نیست....

بیاید از حال هم باخبر بشیم...

لینک به دیدگاه
سلام و وقت بخیر. ابتدا تبریک به جهت انتصاب بجا و مناسب مدیریت جدید تالار و عرض خسته نباشید.

به نظر من، تغییر و تحول، کلید خیلی از موفقیت هایی است که دور و بر ما پرسه می زنند و منتظر شکار هستند!

پیشنهاد شما هم بسیار بجا و قابل تامل هستش.

اما من به شخصه یه موضوعی برام ملموس نیست و اون اینکه موضوعات مطرح شده در تالارهای شهرسازی، استقبالی ازشون صورت نمی گیره.

حالا این استقبال چه در تایید اون مطلب و یا چه در نقد و رد اون مطلب هستش. مهم اون نظری است که درباره اون موضوع از طرف سایرین باید مطرح بشه هستش.

مثلاً یکی از کارهای مهمی که تا حالا در کشور انجام نشده، بحث انتشار نشریه جامع شهرسازی است که برای نخستین بار این کار با تلاش عده ای از شهرسازان و دانشجویان شهرسازی با صرف زمان، هزینه و تلاش و پیگیری بسیاری حاصل شده است. این موضوع یک هفته است در نواندیشان مطرح شده، اما دریغ از یک نظر یا یک بازدید.

حالا باید موشکافی کرد که اشکال کار از کجاست؟ تاپیک مشکل داره؟ یا موضوع، موضوع مهمی نیست؟ کسی فرصت و حال پاسخ و نظر نداره؟ و صدها حدس و گمان دیگه.

بارها شده که در تاپیک ها و بحثهای انجمن شهرسازی سر این موضوع بحث شده که ما چنین فرصت و امکانی نداریم و همش به هم پیشنهاد می دیم و از همه ایراد می گیریم و همه کس و همه چیز رو زیر سوال می بریم. اما حالا که این امکان هم پیش اومده و فرصتی طلایی حاصل شده، کسی نیست که ازش استفاده کنه.

به قول دکتر یزدانی: ما شهرسازها از حال هم بی خبریم. نه تشکلی، نه اجتماعی، نه دور هم جمع شدنی و .... انتظار داریم بیان و مارو ببرن توی یه گروه! حالا که هست پس بسم الله.

این نشریه به عنوان یک تشکل و یک امکان مهم و طلایی این فرصت رو میده که حرفهامون رو به گوش همه برسونیم، گلایه هامون رو بگیم، درخواستهامون رو منتقل کنیم، مقالاتمون رو که هربار به نشریه تخصصی ارسال می کنیم و چاپ نمیشه توی این نشریه به چاپ برسونیم، ایده ها و ابتکارات و خلاقیت هامون رو عملی کنیم و خلاصه حرفمون رو بزنیم و شهرساز گونه عمل کنیم ... اونی که توی روستای دورافتاده ای نه اینترنت داره و نه تلفن چیکار کنه؟ اونی که کامپیوتر نداره چیکار کنه؟ این فرصتی هم برای اون دسته از علاقمندان و شهرسازان هستش تا بتونن از شهرسازی مملکتمون و شهرسازی دنیا باخبر بشن. اینم میدونید که نشریه ای که چاپ میشه و در کل کشور توزیع میشه چقدر ارزش داره و چقدر میتونه فرصتهای طلایی به ما بده تا افکارمون رو عملی کنیم.

من همین جا از فرصت استفاده می کنم و از مدیر تالار تشکر می کنم و از همه دوستان و شهرسازان و دانشجویان و علاقمندان شهرسازی میخوام که بیاید باهم یکی بشیم، یک دست صدا نداره، بیاید فکرامون رو روی هم بریزیم و این نشریه جامع رو جامع تر کنیم، باور کنید برای همه جا هست، هیچ کسی هم اضافه نیست....

بیاید از حال هم باخبر بشیم...

قبل از اینکه نظرم رو در مورد تالار شهرسازی بگم می خواستم چنتا سوال در مورد این نشریه بپرسم

قبل از اینکه پست شما رو ببینم یکی از دوستام بهم گفت یه چنین نشریه ای ایجاد شده و اینکه اولین نشریه شهرسازیه کشوره

حالا من خواستم بپرسم ایا واقعا خود عوامل نشریه به اینکه دارن اولین نشریه جامع شهرسازی رو نشر میکنن اعتقاد دارن؟ خب حداقل 20 نشریه علمی پژوهشی شهرسازی در کشور هستش که البته بعضیاش با رشته معماری ترکیب شده مثل هنرهای زیبا و باغ نظر و ... ولی اینکه این نشریه رو اولین نشریه جامع شهرسازی بدونن از نظر من یه کم شبهه داره

لینک به دیدگاه

منم خیلی دوس دارم تالار شهرسازی مثل قبل فعال بشه، خب یه سری از دوستام متاسفانه کلا از نواندیشان رفتن و کسی نتونست جای اونا رو پر کنه، در اینجا سلام می کنم به شیخ شیوخ و عابدی:whistle:

ولی بعضی از اعضای جدیدم دارن خوب کار می کنن مثل فرناز که اگه یه نفر دیگه بیاد بهش جو بده کلا میترکونه:w02:

من خودم از اول توی بخش اسپم فعال بودم و به محمد هم گفتم مدیر اسپم بشم که قبول نکرد:ws3:ولی دوس دارم فعالیت علمی رو هم بیشتر بکنم:w58:یه جوری گفتم بیشترش کنم انگار چقدر بوده حالا:ws28:

یه تایپیک پایان نامه زدم که دوست داشتم بچه ها بیان و استقبال کنن که نیومدن!ولی یه تایپیک زدیم در مورد گودال رفاقت که تا صفحه n پیشرفت:ws3:

کافه دیزاین خیلی تایپیک خوبی بود!اونجا عابدی نظارت داشت و الحق خیلی خوب از پسش برمیومد

حالا من پیشنهادم اینه که کافه دیزاین جدید راه بندازیم که توی اون یه نفر، نفر اصلی نباشه بلکه گروهی بشه که بتونیم نتیجه بهتری بگیریم:w16:

میدونم نظراتم خیلی سازنده بوده پس لازم نیست هی ازم تشکر کنید بازم میام:ws3:

لینک به دیدگاه
قبل از اینکه نظرم رو در مورد تالار شهرسازی بگم می خواستم چنتا سوال در مورد این نشریه بپرسم

قبل از اینکه پست شما رو ببینم یکی از دوستام بهم گفت یه چنین نشریه ای ایجاد شده و اینکه اولین نشریه شهرسازیه کشوره

حالا من خواستم بپرسم ایا واقعا خود عوامل نشریه به اینکه دارن اولین نشریه جامع شهرسازی رو نشر میکنن اعتقاد دارن؟ خب حداقل 20 نشریه علمی پژوهشی شهرسازی در کشور هستش که البته بعضیاش با رشته معماری ترکیب شده مثل هنرهای زیبا و باغ نظر و ... ولی اینکه این نشریه رو اولین نشریه جامع شهرسازی بدونن از نظر من یه کم شبهه داره

ببینید دوست عزیز، ما ابتدا باید به خودمون باور داشته باشیم، این شرط اصلی هر کاری هستش. بخصوص بچه های شهرسازی که در این مورد ضعیف هستند.

یعنی مثل رشته های عمران و معماری، وحدت رویه نداریم، به هم تعصب و به کار هم باور و اعتقاد نداریم. این حقیقتی است که الان جامعه شهرسازی باهاش گریبانگیره.

فکر می کنید عوامل این نشریه رو چه کسانی تشکیل می دن؟! تعدادی از اساتید عزیز و موثر شهرسازی کشور و تعدادی از دانش آموختگان این رشته و بعضی از دانشجویان علاقمند. زیاد نیستند، اما باید زیاد بشیم، وحدت رمز پیروزی ماست، رمز اثبات حرفهامونه.

نفس این کار و اصلاً اقدام و دریافت مجوز و طی مراحل قانونی این کار و تا به اینجا رسوندنش یه کار بزرگیه. خیلی هم کار بزرگیه! (خودتون بهتر می دونید!)

اینکه شما می پرسید اعتقادی وجود داره یا نه، کمی برای من قابل درک نیست. مگه میشه اعتقادی برای کار نباشه، یعنی به نظر شما اعتقاد به این کار نداریم و خودمون رو بیخود درگیر این کار کردیم؟ یعنی دنبال دردسر بودیم؟ یا خلاء موجود رو درک نکردیم؟ حق کسانی که خورده میشه و آثارشون و طرحهاشون مطرح و عنوان نمیشه رو نمی بینیم؟

شما اثری از خودتون دارید؟ آیا براتون پیش نیومده که برای چند نشریه علمی ـ پژوهشی اثری ارسال کنید و چاپ نشه و اصلاً توجهی بهش نشه؟! آیا فکر کردید اون دسته از دوستانی رو که در روستایی که نه شبکه داره نه اینترنت و اصلاً کسانی که به این امکاناتی که در اختیار شماست، نه دسترسی دارند و نه علم و آگاهیشو، چطور باید به روزشون کرد؟ چرا باید رشته های عمران و معماری و ... بیان و با شهرسازی مقایسه بشن؟ در حالی که در دل شهرسازی هستن! این از عقب نشینی ماست، از عدم اتحاد ماست.

شبهه ای که گفتید از چی ناشی میشه؟ مگه جبری توی این کار هست؟ این فقط یک دعوت عمومی است. شما از ابتدا به کار و عوامل اون، شک و شبهه وارد می کنید، در حالی که نه کاری از اون دیدید، نه عواملش رو میشناسید، نه اهدافشو مطالعه کردید. پیشنهاد می کنم با مراجعه به سایت نشریه، و بعد از شناخت اهداف، معیارها و ارکان و عوامل اون و دست کم دیدن نخستین شماره از این نشریه، قضاوت کنید.

اینها و صدها دغدغه دیگه است که باعث شده چنین اقدامی شکل بگیره. مهمتر از همه جامع بودن این نشریه است. یعنی فقط مقاله و متن خشک و خالی نیست!!

هدف و مقصود این نشریه، به روز کردن معلومات شهرسازان بخصوص دانشجویان وطنمون هستش. هدف این نشریه، حمایت از آثار و مقالات (به قول بعضی ها مبتدی و آماتور) دانشجویان و دانش آموختگان شهرسازی کشوره. اصلاً باید یه جایی یه امکانی باشه تا بوسیله اون از هم خبردار بشیم البته بطور رسمی. ماشالا جامعه مجازی فراوانه، اما از اسمش مشخصه، مجازی! پس توی حقیقت چی؟ این نشریه اومده تا با آثار ارائه شده از سوی شهرسازان (کوچک و بزرگ، مبتدی و حرفه ای، مشهور و گمنانم) سری توی سرا داشته باشه و بگه که ما هم هستیم. با همه چی، با هر مطلبی، از مقاله و نوشتار و گزارش گرفته تا مصاحبه و عکس و مسابقه و طرح و شعر و طنز و ....

و مهمتر از همه شهرسازی یعنی شهرسازی. نه معماری، شهرسازی میشه، نه عمران. شهرسازی، شهرسازیه. هیچ نشریه ای نداریم که فقط درباره شهرسازی حرف بزنه. اگر هم حرفی زده شده فقط مقاله بوده که هضم کردنش برای خیلی ها هم شاید غیرملموس باشه. با این نشریه میخوایم شهرسازی واقعی رو نشون بدیم. یکی دو شماره طول میکشه روی روال بیفته، اما وقتی روی روالش افتاد اون وقت اثر غیرقابل انکارش مشخص خواهد شد.

در نهایت بازهم از همه علاقمندان و اونایی که به کار جمعی اعتقاد دارند دعوت می کنم به ما بپیوندند، کار تک بعدی و تک سلیقه ای فایده ای نداره. چقدر خوب میشه از طرح روی جلدش و محتواش تا پاورقی هاش و لوگوش، نظر جمع مطرح باشه. این خیلی خوبه. اینطور نباشه که الان کسی نظری نده ولی بعد از چاپ، هزارتا عیب و ایراد ازش بگیریم.

بیایید از حال هم باخبر بشیم.... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببینید دوست عزیز، ما ابتدا باید به خودمون باور داشته باشیم، این شرط اصلی هر کاری هستش. بخصوص بچه های شهرسازی که در این مورد ضعیف هستند.

یعنی مثل رشته های عمران و معماری، وحدت رویه نداریم، به هم تعصب و به کار هم باور و اعتقاد نداریم. این حقیقتی است که الان جامعه شهرسازی باهاش گریبانگیره.

فکر می کنید عوامل این نشریه رو چه کسانی تشکیل می دن؟! تعدادی از اساتید عزیز و موثر شهرسازی کشور و تعدادی از دانش آموختگان این رشته و بعضی از دانشجویان علاقمند. زیاد نیستند، اما باید زیاد بشیم، وحدت رمز پیروزی ماست، رمز اثبات حرفهامونه.

نفس این کار و اصلاً اقدام و دریافت مجوز و طی مراحل قانونی این کار و تا به اینجا رسوندنش یه کار بزرگیه. خیلی هم کار بزرگیه! (خودتون بهتر می دونید!)

اینکه شما می پرسید اعتقادی وجود داره یا نه، کمی برای من قابل درک نیست. مگه میشه اعتقادی برای کار نباشه، یعنی به نظر شما اعتقاد به این کار نداریم و خودمون رو بیخود درگیر این کار کردیم؟ یعنی دنبال دردسر بودیم؟ یا خلاء موجود رو درک نکردیم؟ حق کسانی که خورده میشه و آثارشون و طرحهاشون مطرح و عنوان نمیشه رو نمی بینیم؟

شما اثری از خودتون دارید؟ آیا براتون پیش نیومده که برای چند نشریه علمی ـ پژوهشی اثری ارسال کنید و چاپ نشه و اصلاً توجهی بهش نشه؟! آیا فکر کردید اون دسته از دوستانی رو که در روستایی که نه شبکه داره نه اینترنت و اصلاً کسانی که به این امکاناتی که در اختیار شماست، نه دسترسی دارند و نه علم و آگاهیشو، چطور باید به روزشون کرد؟ چرا باید رشته های عمران و معماری و ... بیان و با شهرسازی مقایسه بشن؟ در حالی که در دل شهرسازی هستن! این از عقب نشینی ماست، از عدم اتحاد ماست.

شبهه ای که گفتید از چی ناشی میشه؟ مگه جبری توی این کار هست؟ این فقط یک دعوت عمومی است. شما از ابتدا به کار و عوامل اون، شک و شبهه وارد می کنید، در حالی که نه کاری از اون دیدید، نه عواملش رو میشناسید، نه اهدافشو مطالعه کردید. پیشنهاد می کنم با مراجعه به سایت نشریه، و بعد از شناخت اهداف، معیارها و ارکان و عوامل اون و دست کم دیدن نخستین شماره از این نشریه، قضاوت کنید.

اینها و صدها دغدغه دیگه است که باعث شده چنین اقدامی شکل بگیره. مهمتر از همه جامع بودن این نشریه است. یعنی فقط مقاله و متن خشک و خالی نیست!!

هدف و مقصود این نشریه، به روز کردن معلومات شهرسازان بخصوص دانشجویان وطنمون هستش. هدف این نشریه، حمایت از آثار و مقالات (به قول بعضی ها مبتدی و آماتور) دانشجویان و دانش آموختگان شهرسازی کشوره. اصلاً باید یه جایی یه امکانی باشه تا بوسیله اون از هم خبردار بشیم البته بطور رسمی. ماشالا جامعه مجازی فراوانه، اما از اسمش مشخصه، مجازی! پس توی حقیقت چی؟ این نشریه اومده تا با آثار ارائه شده از سوی شهرسازان (کوچک و بزرگ، مبتدی و حرفه ای، مشهور و گمنانم) سری توی سرا داشته باشه و بگه که ما هم هستیم. با همه چی، با هر مطلبی، از مقاله و نوشتار و گزارش گرفته تا مصاحبه و عکس و مسابقه و طرح و شعر و طنز و ....

و مهمتر از همه شهرسازی یعنی شهرسازی. نه معماری، شهرسازی میشه، نه عمران. شهرسازی، شهرسازیه. هیچ نشریه ای نداریم که فقط درباره شهرسازی حرف بزنه. اگر هم حرفی زده شده فقط مقاله بوده که هضم کردنش برای خیلی ها هم شاید غیرملموس باشه. با این نشریه میخوایم شهرسازی واقعی رو نشون بدیم. یکی دو شماره طول میکشه روی روال بیفته، اما وقتی روی روالش افتاد اون وقت اثر غیرقابل انکارش مشخص خواهد شد.

در نهایت بازهم از همه علاقمندان و اونایی که به کار جمعی اعتقاد دارند دعوت می کنم به ما بپیوندند، کار تک بعدی و تک سلیقه ای فایده ای نداره. چقدر خوب میشه از طرح روی جلدش و محتواش تا پاورقی هاش و لوگوش، نظر جمع مطرح باشه. این خیلی خوبه. اینطور نباشه که الان کسی نظری نده ولی بعد از چاپ، هزارتا عیب و ایراد ازش بگیریم.

بیایید از حال هم باخبر بشیم.... :icon_gol:

آقا وحید گل من منظور بدی از حرفام نداشتم:a030:

فقط چنتا سوال واسم پیش اومده بود که یکیش رو پرسیدم

قبول کن این اولین نشریه شهرسازی نیست!و اینکه اولین نیست هیچ چیزی از ارزش هاش کم نمیکنه، من روی این واژه اولینش یه کم حساس شدم

من آقای یالپانیان رو تقریبا می شناسم

یکی از دوستام آخه میگفت اگه بتونی فعالیت کنی توی این مجله بورسیه دکترا می گیری!البته چون این رو توی سایت نشریه درج نکردن و شما هم در موردش حرف نزدید من نمیخوام در موردش چیزی بگم فقط میخواستم بدونم صحت داره یا نه؟

لینک به دیدگاه
آقا وحید گل من منظور بدی از حرفام نداشتم:a030:

فقط چنتا سوال واسم پیش اومده بود که یکیش رو پرسیدم

قبول کن این اولین نشریه شهرسازی نیست!و اینکه اولین نیست هیچ چیزی از ارزش هاش کم نمیکنه، من روی این واژه اولینش یه کم حساس شدم

من آقای یالپانیان رو تقریبا می شناسم

یکی از دوستام آخه میگفت اگه بتونی فعالیت کنی توی این مجله بورسیه دکترا می گیری!البته چون این رو توی سایت نشریه درج نکردن و شما هم در موردش حرف نزدید من نمیخوام در موردش چیزی بگم فقط میخواستم بدونم صحت داره یا نه؟

خیر، اصلاً ناراحت نشدم دوست من، پرسیدن و دانستن حق شماست. اختیار دارید.

بنده عرض نکردم اولین نشریه شهرسازی!! مطمئناً اینطور نیست. اما اگر جامع بودن محتویات و اهداف آنرا در نظر بگیریم، در بکار بردن واژه "اولین نشریه جامع" برای این نشریه، غلو نکرده ایم، تعریف جامعیت مشخص است و قیاس و قضاوت هم با صاحبنظران. این فرصت برای همه وجود خواهد داشت. قطع به یقین پایه و ریشه این نشریه، بر مبالغه، تملق، واهیات و دروغ نبوده و نخواهد بود. از این رو جامع بودن این نشریه، هدف کلی و اصلی آن بوده و به نظر من، "اولین" بودنش در این مسیر هم دور از ذهن نیست. هر چند به قول جنابعالی، فرقی هم نمیکند اولین باشد یا آخرین، مهم آرمان است.

در خصوص بورسیه باید عرض کنم، که چنین چیزی اولاً استدلال علمی و منطقی ندارد! دوماً چنین چیزی نه در اساسنامه و نه در سایت و نه در اختیارات این نشریه است. از همه مهمتر، فعالیت در این نشریه بصورت افتخاری بوده و در اعتلای رشته شهرسازی است که بازخورد مثبت به صاحبان اثر و دانش آموختگان این رشته خواهد داشت. شاید با توسعه و پیشرفت چشم گیر این نشریه، در آینده به ابعاد دیگر مزایای آن، از جمله امتیاز مالی، امتیاز تحصیلی و ... هم اندیشیده شود که این موضوعات نیز با نظر و خرد جمعی محقق خواهد شد.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
خیر، اصلاً ناراحت نشدم دوست من، پرسیدن و دانستن حق شماست. اختیار دارید.

بنده عرض نکردم اولین نشریه شهرسازی!! مطمئناً اینطور نیست. اما اگر جامع بودن محتویات و اهداف آنرا در نظر بگیریم، در بکار بردن واژه "اولین نشریه جامع" برای این نشریه، غلو نکرده ایم، تعریف جامعیت مشخص است و قیاس و قضاوت هم با صاحبنظران. این فرصت برای همه وجود خواهد داشت. قطع به یقین پایه و ریشه این نشریه، بر مبالغه، تملق، واهیات و دروغ نبوده و نخواهد بود. از این رو جامع بودن این نشریه، هدف کلی و اصلی آن بوده و به نظر من، "اولین" بودنش در این مسیر هم دور از ذهن نیست. هر چند به قول جنابعالی، فرقی هم نمیکند اولین باشد یا آخرین، مهم آرمان است.

در خصوص بورسیه باید عرض کنم، که چنین چیزی اولاً استدلال علمی و منطقی ندارد! دوماً چنین چیزی نه در اساسنامه و نه در سایت و نه در اختیارات این نشریه است. از همه مهمتر، فعالیت در این نشریه بصورت افتخاری بوده و در اعتلای رشته شهرسازی است که بازخورد مثبت به صاحبان اثر و دانش آموختگان این رشته خواهد داشت. شاید با توسعه و پیشرفت چشم گیر این نشریه، در آینده به ابعاد دیگر مزایای آن، از جمله امتیاز مالی، امتیاز تحصیلی و ... هم اندیشیده شود که این موضوعات نیز با نظر و خرد جمعی محقق خواهد شد.

موفق باشید.

مرسی از توضیحاتتون:a030:

انشالله موفق باشید

براتون آرزوی بهترین ها رو دارم:w16:

لینک به دیدگاه

سعی کردم تو این چند روز تا حد ممکن سروسامونی به تاپیک ها بدم و به جاهای درست منتقلشون کنم.

ضمن اینکه قبلاً با زحمت مدیرا و همکارای قبلی تالار به خصوص خود فافا کل لینکای خراب تالار شناسایی شده بودن که اونایی که میشد رو تو این یکی دوماه اخیر درستشون کرده بودم و اونایی هم که نداشتم به استارتر تاپیکا پیغام دادم، ولی خب اکثراً نداشتن یا نبودن :ws3: که بعد یه مدت اگه درست نشد حذفشون میکنم اون تاپیکا رو.

من در مورد فعال شدن کاربرای قدیمی نظری ندارم...چونکه ی عده از قدیم بودن اما باهرتلاشی نمیشد وادارشون کرد به فعالیت تخصصیw000.gif

پیشنهاد من اینه که تلاش کنید کاربرای جدید جذب کنید...البته از نوع فعالش...نه اینایی که میان ی سلام میکنن و میرن...برای این کار میتونید تو وبلاگ ها و فروم های دیگه...از جمله یکی از فروم هایی که معرف حضور دوستان هستن(:whistle:) استفاده کنین....تو فرومایی که تالار شهرسازیشون ضعیفه...ی کاربرای هستن که خیلی احساس تنهایی و یاس میکنن...سعی کنین اونا رو ب اینجا دعوت کنین (یکی از بهترین کاربرای تالار که همون شیخ ملعون باشه اینجوری ب دام افتاد...:w02:)و رابطه ی دوستانه ای باهاشون برقرار کنین و با مسئولیت دادن و تحویل گرفتن و توجه کردن و جو دادن بهشون همون ابتدای کار وارد فعالیت تخصصیشون بکنید (مبادا همچین کاربری رو تشویق ب فعالیت های پروفایلی یا گفتگویی آزادی بکنید که دیگه تخصصی کردنشون کار سختی میشه:banel_smiley_4: کلا به نظرم رو نوع رابطه با این کاربرا باید توجه بشه..طوری نشود(:ws3:) خیلی دوستای جونجونی غیر شهرساز و غیر مدیر پیدا کنن....بهترین دوست برای ی کاربر جدید که قراره به سمت فعالیت تخصصی سوق داده بشه...شهرسازان و از همه مهمترررر مدیر تالار ) و مدیر طوری با اینا برخورد کنه که دائما دنبال جلب رضایت مدیر باشن:ws3:

از کاربرای قدیمی تالار هم به زودی دعوت مجدد میکنم و اعضای جدیدم لیستشونو در میارم و ازشون دعوت میکنم که بیان :w16: البته خودت اگه از مسئولیتی که پارسال اینا داشتی کنار نمیکشیدی الان خیلی بهتر بود :banel_smiley_4:

ولی خب به عنوان یه قدیمی وادار میشی به فعالیت تخصصی دیگه :whistle: ولی حالا جدی رو کمکت واسه جذب کردن بیشتر بچه ها حساب میکنما. :a030:

سلام دوست عزیز اگر براتون مقدور از فایل های اولیه بخش طلایی که مدت زیادی اونجا داره خاک می خوره و کمتر کسی بهش دست رسی داره خارج کنید و قسمتی درست کنید توی بخش شهرسازی و اسمشو بزارید مطالب آزاد شده از بخش طلایی، این از در خواست اولم و در خواست دومم اینکه یه سری پایان نامه های قدیمی رو با موضوع های مختلف دمه دست بزارید لطفا، چونکه باز هر کسی عضو طلایی نیست ولی واقعا احتیاج داشته باشه... و شایدم یکی مثله منکه 10 روز دیگه دفاعیه دارم، بخوام چهارچوب پایان ناممو با یه پایان نامه ی دیگه مقایسه کنم و اشکالشو در بیارم که متاسفانه توی نو اندیشان همچین مطالب دمه دستی وجود نداره و کلی باید از اینو اون بین بچه های نواندیشیه شهرساز خواهش تمنا کنی تا یکی به دادت برسه... در صورتی که مطالب توی بخش طلایی آنچنان آشه دهن سوزی هم نیست... ببخشید از صراحت کلامم...:icon_gol:

درخواست اول و دوم تقریباً شبیه هم بود. ولی چشم سر فرصت یه بازبینی رو مطالبی که تو اون بخش هست انجام میدم ببینم میشه بعضیاشو آورد تو بخش عمومی. :a030: البته انصافاً مطالبی که تو بخش طلایی شهرسازی هست ارزش خیلی بالایی دارن. خیلی بالاتر از اون هزینه ای که بابت عضویت طلایی لازمه. شاید این مطالب تو خیلی جاهای دیگه با اشتراک 50 هزار تومن و 100 هزار تومن هم باشه. :icon_pf (34):

به نظرم الان ما به یه مدیر روابط عمومی احتیاج داریم که متاسفانه نداریم، الان کلی کاربر هست که تازه عضو شده اما هنوز هیچ گونه خوشامد گویی از جانب تالار ازشون نشده، و این صورت خوشی نداره 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif و یه نظر دیگه هم دارم اینکه مسابقه ی شهردار نواندیش رو دوباره شروع کنیم:ws37:

یه سریش که مشترک با مینا بود. سعی میکنم تا جذب یه مسئول روابط عمومی مناسب، اینکارو انجام بدم. :w16: بدری این کمک رو به تالارایی که مسئول روابط عمومی ندارن میکنه ولی همونطور که میگی اگه توسط مسئولین خود اون تالار انجام بشه بهتره.

مسابقه شهردار نواندیش هم که خب دیگه مسئول مسابقاتی دیگه :w02: برو یقه چندتا از بچه ها رو به عنوان طراح و داور بگیر و هماهنگیا رو باهاشون انجام بده واسه مسابقه. منم هرجا کمکی بتونم بکنم هستم :a030:

به عنوان مسئول مسابقات رو کمکت حساب میکنم واسه راه افتادن دوباره این بخشا. مسئولم هستیو اختیار تام داری تو این قضیه. :ws3: منم تو این زمینه مسابقات گوش به فرمان خودت میشم :ws3:

پیشنهاد بعدیم ، شروع به کار مجله س ، البته این دفعه با همکاری بیشتر و خالصانه تر دوستان

سری قبلی یه سری اتفاقاتی افتاد که مناسب فضای انجمن نبود و منم نمی خوام بهشون بپردازم، ولی هرچی که بود باعث شد خروجی کیفیت خیلی خوبی نداشته باشه و مجله واقعا اونقدری که باید خوب نبود ... این بار ایشالا مجله ی خیلی خیلی بهتری بتونیم منتشر کنیم ، در این رابطه از مرتضی هم خیلی میتونی کمک بگیری، چون بارها مثل خودت پیشنهاد انتشار شماره 2 مجله رو بهم داده بود ولی من متاسفانه بخاطر کمبود وقت نمی تونستم مسئولیتشو به عهده بگیرم :w16: بچه های خیلی خوب و قوی دیگه ای هم داریم که سری قبلی همکاری نداشتن و ایشالا این بار همکاری می کنن و کیفیت هم میره بالا ، مث کومار، مینا ، صبا، فاطی، وستا ، نسیم ، ریحانه و ... :ws37:

بجز دوستانِ قبلی ، چند تا کاربر خوب و فعال هم این مدت به جمعممون اضافه شدن که از اطلاعات خوبشون خیلی می تونیم استفاده کنیم ؛ فرناز ، 2تا مسعود ها:ws37:

.

مورد بعدی، تاپیک های گروهی هستش ، ینی تاپیک های پرسش و پاسخی، بحث ها ، یا آموزش گروهی ، مثل نمونه هایی که توی آموزشگاه شهرسازی یا کافه دیزاین وجود داره، یا تاپیک جدید و عالیِ فرناز در رابطه با جی آی اس ... این جور تاپیک ها هم بچه ها رو راغب به بحث و فعالیت می کنن ، هم شور و نشاط میدن به تالار :ws37:

.

بخش کتابخوری رو هم ادامه بدین ، ینی چی تا من رفتم دیگه بوسیدین گذاشتینش کنارw000.gif

آره مجله متأسفانه تو این 5 ماه خوابیدشو نتونستیم کاری کنیم. :hanghead: ولی ایشالا خودتم که دیگه اعلام آمادگی رو کردی، دوباره شروع به کار میکنیم و این دفعه دیگه وسطش نمیخوابه :w02:

آره این بحثای گروهی هم خیلی کم شده. به مرور ایشالا این بحثام مثل قبل پر رنگ تر و گرم تر میشه :w16:

بخش کتابخوری هم خوب خاک گرفته ماشالا :ws3: این بخشم ایشالا تو زمان مناسبش دوباره شروع میکنیم. میگم زمان مناسب چون قطعاً نمیشه همه کارا رو با هم شروع کرد :ws3: البته همینجا بگم هرکسی احساس میکنه تو هر بخشی میتونه کمک کنه و یه گوشه کارو بگیره خودش اینجا اعلام کنه :a030:

ضمنن مرسی از فافای عزیزم بابت لطفی که به من داره:ws3: خب از تعارف گذشته من فکر میکنم بخش شهرسازی بیشترین مشکلی که داره اینه که مطالب خوب هست افراد فعالم داریم اما یه جورایی یه حالت کسالت وجود داره! مثن همین بحث پرسش و پاسخ جی آی اسو میگم با اینکه سعی میشه کاربرا جذب بشن و مشکلاتشونو بپرسن اما انگار بچه ها فقط میان میخونن و رد میشن از روش! که خب براش راه حلی فعلن به نظرم نمیرسه:icon_redface::ws37:

میدونین بحث مطلب پربار، کاربر فعال و ...اینا نیست

بحث اینه که آدم براش دغدغه باشه تو زمینه رشته ی خودش فعالیت انجام بده یا نه! هزاریم مطالب خوبی تو سایت باشه وختی ملت حوصله انجام دادن یا خوندنشو ندارن فایده ای نداره!

به جز این مورد یه چیز دیگم که من خیلی دوس داشتم و با استقبال روبرو نشد بحثهای مربوط به شهر و موضوعات روزه! این که یه سری از بچه ها با همدیگه برنامه بریزیم موضوعات مورد علاقه رو انتخاب کنیم و یه کاری تو مایه های اون تاپیک کافه دیزاین انجام بدیم

ای کاش راه حلم بود :ws3: ولی من همیشه گفتم وقتی کسی آموزشی رو شروع میکنه نباید منتظر سوال و استقبال زیاد همون موقع بود. مهم اینه که اینکار انجام بشه. خیلیا میخونن و استفاده هم میکنن ولی چیزی نمیگن. خیلیا هم شاید بعدها میان می بینن و سوال میپرسن. ولی قطعاً اونکاری که انجام میشه مورد استفاده خیلیا هست. فکر کنم این سیستم دعوت به موضوع هم خیلی بیشتر کمک میکنه تو داغتر شدن تاپیکا :w16:

موافقم که اون دغدغهه هم لازمه. اما چطور میشه ایجادش کرد :icon_pf (34):

کافه دیزاین هم باید زودتر راه بیفته مجدداً :a030:

من مدت مدیدی بود که نبودم... دوس دارم باشم ولی خوب بیشتر مواقع وقت ندارم... زین پس سعی میکنم از لای سنگم که شده وقت پیدا کنم:ws3:

تو این مدتی که من نبودم تالار شهرسازی واقعا پیشرفت داشته... دست همگیتون درد نکنه...

دوستان همه مطالب خوبی گفتن. شکلگیری بحث های گروهی خیلی میتونه مفید باشه.. بیان نظرات راجع به یه عکس یا یک طرح یا هرچیز دیگه... این روزا کمتر کسی هست که فیسبوک نداشته باشه... یکی از بچه های فعال و متخصص پیج که هم وقت داشته باشه هم شیرازی نباشه ( برعکس من:ws3:) به عنوان ادمین شهرساز فیسبوک نواندیشان دسترسی داشته باشه و یه سری از این بحثها و گفتمان ها تو فضای فیسبوک صورت بگیره و در ادامه تو همون پیج، تالار شهرسازی و داده ها و اطلاعات توش تبلیغ شه و کاربر هم جمع شه....

این کاری بود من به ذهنم رسید. مقاله نویسی و بقیه چیزا رو هم که هم دوستان میدونن و هم اینکه گمونم صورت میگیره تو انجمن

اول اینکه خوش برگشتی دوباره :ws3: البته ایشالا دوباره غیبت نزنه ها :icon_pf (34): بابا یه ارشد قبول شدی از ترس شیرینی غیبت زد که کلاً یادمون بره :ws3: نزدیکای فارغ التحصیلی هم به خاطر شیرینیش یه مدت غیب نشی دوباره :ws3: خودت باشی کافیه بابا. شیرینی نمیخوایم :ws3:

آقا واسه این بحثای گروهی به کمکت حساب میکنم چون یادمه اون موقع هم تو راه انداختن بحث درباره عکس یا طرح مهارت داشتی. :w16: ولی فیسبوکو بیخیال بابا. من همین پیج خود نواندیشانو کاریش نتونستم بکنم. یعنی آخه اصلاً سر نمیزنم که کاری هم بکنم :ws28: ماهی یه بار یه سر میرم، بعد حالا پیجم راه بندازیم :ws3:

نظر بعد اینه که در داخل سایت یه پیجی راه بندازید به عنوان شهر از دید من... (شهرساز یا معمار یا هر رشته ای که گرایش به رشته شهرسازی مقدس داره) و در این پیج عکس هایی توسط کاربران گذاشته بشه و دوستان اندیشمند شهرسازی به طور کارشناسانه در آن به نقد و اصلاح وضعیت توضیحاتی بدن که این کار در پیج های مسابقات عکاسی بوده طرفدار هم داشته اما دست آزاد نبوده و تحت یه موضوع خاصی که مدیر آن بخش گفته نقد و بررسی شده.

بدین صورت شهر خودشو به هر صورت که می بینی عکاسی میکنه ( هرکسی شهر رو یجور میبینه ، یکی زشت و کثیف میبینه یکی هم زیبا و سبز و یکی هم کور نمیبینه )و در سایت بزاره و خودش یه آرشیو بزرگی از معضلات و زیبایی های شهر هر کسی با هر قوم و ملیتی میشه.

آقا ایدت به نظرم جالبه. ولی فعلاً یه کمی واسم گنگ بود :ws3: اگه بتونی واضح تر حالت مثالی بگی خیلی خوب میشه :a030:

آره باهات موافقم. ولی خب خیلی وقتا خیلی مطالب کلاً دیده نمیشن یا دیر دیده میشن :icon_pf (34): اون سیستم دعوت به موضوع به نظرم میتونه کمک کنه. هرکس یه لیستی از دوستای شهرسازش داشته باشه که واسه موضوعاتی که مدنظرش هست دعوتشون کنه که اون مطلبو ببینن و نظر یا نقدی اگه دارن بگن :w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
من خودم از اول توی بخش اسپم فعال بودم و به محمد هم گفتم مدیر اسپم بشم که قبول نکرد:ws3:ولی دوس دارم فعالیت علمی رو هم بیشتر بکنم:w58:یه جوری گفتم بیشترش کنم انگار چقدر بوده حالا:ws28:

یاد جیمی بخیر چقدر تلاش کرد تورو وارد مسائل علمی کنه ولی تو هدایت نشدی و تو بخش اسپم موندی:ws3:

راستی سلام

من یه چند وقتیه ناپدید شدم ولی سعی میکنم از این به بعد بیشتر سر بزنم:a030:

لینک به دیدگاه
یاد جیمی بخیر چقدر تلاش کرد تورو وارد مسائل علمی کنه ولی تو هدایت نشدی و تو بخش اسپم موندی:ws3:

راستی سلام

من یه چند وقتیه ناپدید شدم ولی سعی میکنم از این به بعد بیشتر سر بزنم:a030:

اون موقع جوون بودم خام بودم سرم به سنگ نخورده بود نمی دونستم شهرسازی چقدر علمیه

حالا که سرم به سنگ خورده تازه فهمیدم که اون موقع اشتباه نمی کردم، تو بخش اسپم باشی بهتره:ws3:

سلام داداش خوش اومدی

لینک به دیدگاه

حالا که سرم به سنگ خورده تازه فهمیدم که اون موقع اشتباه نمی کردم، تو بخش اسپم باشی بهتره:ws3:

سلام داداش خوش اومدی

مرسی

منم میخوام بیام بخش اسپم:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام داداش خوش اومدی

مرسی

منم میخوام بیام بخش اسپم:ws3:

یعنی جفتتون بترکینا :ws28:

حمیدجان خیلی خوش برگشتی :a030:

تو اینجام بیا خودتو بیشتر معرفی کن:

http://www.noandishaan.com/forums/thread118028.html

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام به همه شهرسازا

بچه ها پیشنهاد داده شده بوده که یه بخش ویژه بازار کار شهرسازی هم در نظر بگیریم. به نظرتون چه چیزایی می تونه تو این بخش باشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...