رفتن به مطلب

کمک برا پایان نامه

ارسال های توصیه شده

سلام گلم موفق باشی می تونی در طراحی بیرونی ساختمان از معماری سنتی ایرانی استفاده کنی و در طراحی داخلی آن به شکل مدرن استتفاده کنی

مرسی دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون لطف کردید نظر دادید

لینک به دیدگاه
سلام دوستان موضوع پایان نامه طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد معماری بومی شوشتر،راستش اولش داشتم کار میکردم به یک سری چیزها فک کرده بودم اما همین طور که توی نت می چرخیدمچند تا چیز که دیدم بد جور مردد شدم راستش تا الان این حس دو گانگی برا طراحی پیدا نکرده بودم ،به خاطر همین تصمیم گرفتم که قبل از این که خطوط اصلی را بکشم شروع کنم به بررسی کردن یک سری کار تا بتونم دوباره یک کانسپت بزنم وشروع کنم که شهریور ماه باید دفاع کنیم دیگه اگه خدا بخواد حالا من از دوستان یک خواهش دارم و اون هم اینکه اگه راهنمایی می تونید بکنید یا چه میدونم پلان نیازی نیست که کد باشه عکس هم باشه کافیه پلانی ،حجم ،ایده ،سایتی چیزی که بتونه ذهن اماده طراحی کنه بزارن ممنون میشم ،در ضمن دوستان من اولین باره که میخوام هم سنتی کار کنم در واقع نمی دونم باید بشه تلفیق معماری سنیت و مدرن ،در واقع علاقه من اینکه خونه هایی طراحی کنیم که به ادم ارامش بده ،هدفم طراحی خانه است نه مسکن ،در ضمن سایت من یک سایت کنار رودخانه شوشتر،زمین بزرگی هم هست

دوستان هر کی نظری چیزی داره لطفا بگه ممنون میشم ،پیشا پیش هم از همه دوستانی که راهنمایی می کنن یا نظر می دهند سپاسگذارم

سلام دوست عزیزم:icon_gol:

اول اینکه به نوشته های خودت توجه کن توی وقت به این کمی برای اولین بار پس باید حسابی وقت بزاری و از این شاخه به اون شاخه نپری. بنظرم تا اینجا کافیه و بجای دیدن و شنیدن اتود دست بگیر و شروع کن.

دوما خودت از جای خوبی شروع کردی دقیقا آرامشی که گفتی از همه مهمتره و در معماری قدیم آرامش از حیاط بزرگ و حوض وسط با درختها و گلهای سرسبزش و توی کاهگل بعلاوه نمای آجری که به سنتی بودنش بر میگرده اومده که من عاشق این خونه ها هستم.:ws37:

سوما مثلا پنجره هایی رو به رودخانه شوشتر هم از لحاظ منظره و هم از لحاظ نسیم خنکی که میاد.

من سرچی که توی نت کردم رو در ادامه میزارم انشالله مفید باشه هرچند اینترنت منبع خوبی نیست!!!

[

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
] - دانشجوي كارشناسي ارشد معماري

report_01.gifخلاصه مقاله:

فرهنگ و هنرهمواره داراي برهم كنشهاي فراواني بودها ند و هرگز نمي توان تاثيرفرهنگ يك منطقه را برهنرومعماري آن منطقه فكرمنكر شده و ناديده گرفت اين نوع معماري معماري بومي دردوران مدرنيسم كمرنگ و گاهي حتي ناديده گرفته شد كه برخي نامطلوب ومخرب آن نيز مشاهده گرديد و برهمگان اشكارشد و به زودي و درمعماري پست مدرن دوباره مورد توجه دقيق و فراوان قرارگرفت و درحقيقت مهمترينو اساسي ترين پايه معماري پست مدرن گرديد. اين مقاله سعي برآن داردكه با بررسي و تحليل مواردي ازاداب و رسوم بومي و فرهنگي و بررسي اثرات وبهم كنشهاي آنها برمعماري به ميزان تاثير فرهنگ و اداب و رسوم يكمنطقه برمعماري آن منطقه بپردازد و نشان دهد كه يك معماري پايدار مطلوب و ماندگار تاچه ميزان مرهونتوجه به فرهنگ و اداب و رسوم بومي وخلقيات افراد يك منطقه مي باشد.

اگر دوست داشتی و به دردت خورد میتونی تو سایتشون عضو بشی

...................................................................................................................................................

20121106113922672_52.jpg

..................................................................................................................................................

منزل مرعشی یکی از خانه های قدیمی و زیبای موجود در بافت کهن شهر شوشتر است و به شماره ۷۹۳۳ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

خانه مرعشی یکی از خانه های زیبا و قدیمی در شوشتر است که در محله(درعباس) واقع در بافت کهن این شهر قرار دارد. این خانه در حریم مجموعه آبشارهای شوشتر و مشرف به آن وتقریبا در ۲۰۰ متری بقعه عباس قرار گرفته است. یکی از راه های دسترسی به این خانه از طریق پله های ضلع غربی مجموعه آبشارهای شوشتر می باشد. این بنا متعلق به دورة قاجار است که توسط شخصی بنام سید محمدحسن مرعشی ساخته شده است.

خانه مورد نظر که جزء املاک خانه مرعشی است در ابتدا به صورت ویلایی ساخته شده بود به صوری که اطراف بنا فاقد حصار یا دیوار بود. و در سالهای بعد اتاقهای موجود در حیاط جنوبی و خود حیاط جنوبی و قسمتی از ضلع غربی کوچه به بنا اضافه شد. معمار قسمت قاجاری بنا به احتمال زیاد حاج محمد تقی معمار که از معماران مطرح شوشتر در اواخر دوره قاجار بوده می باشد. و قسمت پهلوی خانه کار استاد محمد علی هدایت می باشد.

بنا به طور کل در دو دوره شکل گرفته که هسته اولیه آن قاجاری است و بناهای الحاقی آن در دوره پهلوی به بنا اضافه شدند خاندان مرعشی تا سالهای اخیر در این خانه زندگی کرده، و بعد از آن از طرف شهرداری شوشتر خریداری شد و در سال ۸۴ خانه توسط سازمان میراث فرهنگی از شهرداری خریداری شد. مساحت عرصه ۱۴۲۶ متر و مساحت اعیان خانه ۵۶۰ متر می باشد این خانه ارزشمند در ۱۷/۱۲/۸۱ با شماره ۷۹۳۳ به ثبت آثار ملی رسیده است.

s7k68r7tkntcohk631q.jpeg

zd4wuunsqdpk31p3un4.jpeg

3uzkrl7fvzattluovdu1.jpeg

1d3z8fbzhvn7yr698h3.jpeg

منزل مرعشی

......................................................................................................................................................

اگر شرایط جور باشه که بتونی حالت دوبلکس طراحی کنی هم مدرن رو اضافه کردی و هم میتونی قسمت وید رو اینطور طراحی کنی البته با مصالح امروزی.تلفیق نرمی از سنت و مدرن

karvansara_dayer.jpg

......................................................................................................................................................

لینک به دیدگاه

مثلا میتونی از این نوع رواق استفاده کنی

140.jpg

.....................................................................................................................................................

به این سایت هم یه سر بزنی

كتاب: بررسي اقليمي ابنيه سنتي ايران

نويسنده: دكتر وحيد قباديان

ناشر: موسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران

دكتر وحيد قباديان

فهرست:

۞ 1- شرايط اقليمي

۞ 2- بافت شهري

۞ 3- فرم بنا

۞ 3-1- خانه هاي چهارفصل

۞ 3-2- طاق و گنبد

۞ 3-2-1- طاق آهنگ

۞ 3-2-2- طاق چهاربخش

۞ 3-2-3- طاق و تويزه

۞ 3-2-4- طاق كلنبه

۞ 3-2-5- گنبد نار

۞ 3-2-6- گنبد رك

۞ 3-2-7- گنبد خرپشته

۞ 3-2-8- گنبد اورچين

۞ 3-2-9- خصوصيات طاق ها و گنبد ها

۞ 4-

۞ 5-

۞ 6-

۞ 7-

۞ 7-1-

۞ 7-2-

۞ 7-3-

۞ 7-3-1-

.......................................................................................................................................................

ایده دیگه اینکه میتونی قسمت دالانی که از درب ورودی تا حیاط ادامه داره رو اینطور طراحی کنی یا ایده بگیری همه سایه اندازه و هم نوع و فرم اون آرامش دهنده هست.

silani.jpg

.........................................................................................................................................................................

161.jpg

به فرم نماها دقت کن منحنی یکی از شاخصه های اون دوران بوده.

این سایت شرح حال شوشتر از نظر اقلیم و آب وهوا ....

...............................................................................................................................................

58009312974953843641.jpg

از طبقات چغازنبیل ایده بگیر و اون دوبلکسی رو که گفتم اجرا کن به علاوه که پلکانی در حد 2 طبقه و یک نیم طبقه برای خرپشته که وسط طبقه همکف حیاط با جزییات،رواق هم به عنوان مسیر گذری از دو سر حیاط. زیر طبقه دوم

57077852126422999929.jpg

پلکان ورودی رو ببین

2.jpg

همچین حالتی در ابعاد ظریفتر میفته بالای سر حوض وسط که پل ارتباطی دو سر حیاط و طبقه اول میشه

..............................................................................................................................................

5.jpg

طراحی لبه جانپناه و قرنیز رو ببین،در صورتیکه بدنه نما سفید کار شده.

8.jpg

7.jpg

همه اینا ایده برای طراحی طبقه دوم یا نما هستند.

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام خواهش میکنم کمکم کنید موضوع پایان نامه من طراحی مقبره شمس هست و حالا برای جمع کردن رسالم به مشکل بر خوردم ,برای طرح مساله,ضرورت واهمیت مساله,هدف گذاری پژوهش,اهداف اصلی و اهاف جانبی,خواهش میکنم کمکم کنید

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 4 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...