رفتن به مطلب

مرگ چیست؟

reza_12345

ارسال های توصیه شده

مرگ چیست؟شاید برای اکثر مردم این سوال پیش بیاید که مرگ چیست؟و چه هیئت و حالتی که این همه وحشتناک و آرامش بر زندگی است ودر پرده ذهن هر کسی بنشیند آرامش و آسایش را از او می ربایید مگر اینکه آن شخص واقعا شخصی الهی باشد

نضر شما در مورد مرگ چیست؟ شما هم هر چه به ذهنتان در مورد مرگ و بعد از آن به ذهنتان میرسد بیان کنید

لینک به دیدگاه

من از مرگ میترسم به این خاطر که میدونم خیلی گناه کردم

از عذاب قبر میترسم

و چیزی که خیلی اذیتم میکنه اینه که بعد از مرگ هم بازم همین آدما که اینجا تو این دنیا عذابم میدادن و دلم نمیخواد ببینمشون رو اونجا میبینم

لینک به دیدگاه

به نظر من به این خاطر از مرگ میترسم که شاید شناختی در مورد مرگ ندارم ؛ شناختی در مورد هنگام مرگ ؛ بعد از مرگ ؛ دوزخ کلاً پروسه ی مردن رو نمیدونم از مرگ میترسم ... نمیدونم واقعاً تا حالا نرفتم دنبال دونستنش چون احساس میکنم اگه بدونم بیشتر بترسم شایدم نه !!!!

لینک به دیدگاه

مرگ جزئی از زندگی هست اما چون ما شناختی ازش نداریم میترسیم مثل اینکه برای اولین بار مخواهی بری توی یک اتاق بزرگ و تاریک یک علت دیگه ترس از گناه های که داریم از مرگ میترسیم نمیدونم فکر کنم حدیث هم داشته باشه واسه این موضوع ولی در کل آدمای ساده و پاک از مرگ هراسی ندارند راه رسیدن به معبود میدونن

لینک به دیدگاه
من از مرگ میترسم به این خاطر که میدونم خیلی گناه کردم

از عذاب قبر میترسم

و چیزی که خیلی اذیتم میکنه اینه که بعد از مرگ هم بازم همین آدما که اینجا تو این دنیا عذابم میدادن و دلم نمیخواد ببینمشون رو اونجا میبینم

نگران نباشید.جایی خوندم پدر و پسرم همدیگه رو نمیشناسن.

امضاتونم خیلی قشنگه.واقعا کاش یاد بگیریم.:sigh:

لینک به دیدگاه

مرگ ترسناکه چون امامای ما هم از مرگ میترسیدن چه برسه به ما با این همه گناه:sad0:

ولی وقتی به مهربونی خدا فکر میکنی و یکم به اعمالت رسیدگی میکنی قبل از اینکه رسیدگی بکنن دلگرم میشی و یکم از وحشت میوفتی

لینک به دیدگاه

من اصلا از مرگ نمیترسم اما از اینکه نمیدونم بعد از مرگ دقیقا چه اتفاقی برامون میفته میترسم و از اینکه توی قبر مورچه و ... میان رو بدنمون خیلی متنفرم.چقدر بد آخه چرا باید جونور بیاد سراغمون؟؟؟

خیلی دوست دارم بدونم دقیقا بعد از مرگ چی میشه کسی میدونه؟؟؟؟ واقعا زندگی تازه ای شروع میکنیم؟ با همین جسم؟

لینک به دیدگاه
من اصلا از مرگ نمیترسم اما از اینکه نمیدونم بعد از مرگ دقیقا چه اتفاقی برامون میفته میترسم و از اینکه توی قبر مورچه و ... میان رو بدنمون خیلی متنفرم.چقدر بد آخه چرا باید جونور بیاد سراغمون؟؟؟

خیلی دوست دارم بدونم دقیقا بعد از مرگ چی میشه کسی میدونه؟؟؟؟ واقعا زندگی تازه ای شروع میکنیم؟ با همین جسم؟

عزیزم بعد از مرگ اگر زندگی دیگه ای باشه یا اگرم نباشه ما توی قبر جون نداریم که

اصلا متوجه نمیشی که چی میاد رو بدنت

بدنت میشه جسم بی ارزش

فک کن یه پرنده بمیره بعد لاشخورا بیان بخورن پرنده عذاب میکشه ؟!!!

............................

بنظر من به مرگ نباید فکر کرد

خواه ناخواه یه روز خودش میاد

باید زندگی رو چسبید

همین که همیشه وجدانت بیدار باشه واسه بعد مرگم کافیه

هم لذتشو این دنیا میبری هم اون دنیا

پس بهش فکر نکن

لینک به دیدگاه
عزیزم بعد از مرگ اگر زندگی دیگه ای باشه یا اگرم نباشه ما توی قبر جون نداریم که

اصلا متوجه نمیشی که چی میاد رو بدنت

بدنت میشه جسم بی ارزش

فک کن یه پرنده بمیره بعد لاشخورا بیان بخورن پرنده عذاب میکشه ؟!!!

............................

بنظر من به مرگ نباید فکر کرد

خواه ناخواه یه روز خودش میاد

باید زندگی رو چسبید

همین که همیشه وجدانت بیدار باشه واسه بعد مرگم کافیه

هم لذتشو این دنیا میبری هم اون دنیا

پس بهش فکر نکن

درسته ولی دوست دارم بدونم بعد از مرگ چه اتفاقی میفته.

اتفاقا اصلا به مرگ فکر نمیکنم اما سالها قبل فکر میکردم دیدم دارم دیونه میشم بیخیالش شدم.

آخه زندگی مثل یه فیلم نیست که وقتی دیدیش تلویزیون رو خاموش کنی،همه چی نظم داره با حساب کتابه پس قاعدتا با زیر خاک رفتن تموم نمیشه،پس چی میشه؟؟؟

یبار تصمیم گرفتم برم از یه آخوند بپرسم گفتم یوقت به ظاهرم گیر بده کولاهمون بره تو هم نرفتم :hanghead:

لینک به دیدگاه
درسته ولی دوست دارم بدونم بعد از مرگ چه اتفاقی میفته.

اتفاقا اصلا به مرگ فکر نمیکنم اما سالها قبل فکر میکردم دیدم دارم دیونه میشم بیخیالش شدم.

آخه زندگی مثل یه فیلم نیست که وقتی دیدیش تلویزیون رو خاموش کنی،همه چی نظم داره با حساب کتابه پس قاعدتا با زیر خاک رفتن تموم نمیشه،پس چی میشه؟؟؟

یبار تصمیم گرفتم برم از یه آخوند بپرسم گفتم یوقت به ظاهرم گیر بده کولاهمون بره تو هم نرفتم :hanghead:

نظر دادن درباره ی بعد از مرگ به عقاید ادما بر میگرده

کسی که قران رو قبول داره ، خوب توش نوشته چی میشه ، تقریبا واضحم نوشته

اما کسی که قبول نداره میگه همه زندگی اینجا خلاصه میشه ، تو همین دنیا و بعد که مردیم هیچ اتفاقی نمیفته و همه چی تموم میشه

لینک به دیدگاه
متاسفانه من قران رو فقط به عربی خوندم که از معنیش هیچی نفهمیدم میشه بگی توی فارسی چی گفته؟ :ws37: مرسی

منم زیاد تفسیر و این چیزا بلد نیستم ، یکی یا دوبار عربی خوندم 3 بار فارسیشو

اونقد گاهایم بالا نیست بخوام در این مورد خوب راهنمایی کنم

چیزی که حتی تو دوران مدرسه تو کتابامون خوندیمو خودتم خوندی

اما اینجور سایتا رو بخونی حتما افراد اگاهتری هستن که جوابتو ازشون بگیری:w16:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
منم زیاد تفسیر و این چیزا بلد نیستم ، یکی یا دوبار عربی خوندم 3 بار فارسیشو

اونقد گاهایم بالا نیست بخوام در این مورد خوب راهنمایی کنم

چیزی که حتی تو دوران مدرسه تو کتابامون خوندیمو خودتم خوندی

اما اینجور سایتا رو بخونی حتما افراد اگاهتری هستن که جوابتو ازشون بگیری:w16:

ممنونم دوستم لطف کردی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

تکرار زندگی، تا رسیدن به سعادت، یا پایان موعود

و سپس تکرار زندگی

از بعدش هیچی نمیدونیم و بعد از مرگ، نیز چیزی از قبل نمیدونیم

همینطور که الان از جهان قبلمون ( برای مثال در شکم مادر )، هیچ نمیدونیم و یاد نداریم

تا الان هم کسی ندیدم از مرگش ناراضی بوده باشه و بیاد شکایت کنه :a030:

از مرگ هراسی ندارم، جز برای کسانی که با رفتنم غمگین می‌شن، نگرانم

لینک به دیدگاه
نگران نباشید.جایی خوندم پدر و پسرم همدیگه رو نمیشناسن.

یعنی چی که همدیگر و نمی شناسن؟!

قبولش ندارم و نمی خوام هم داشته باشم...

اگه قرار باشه اینقد راحت همه چیز همه ی دلبستگی هات و همه ی عزیزترین کسات واست غریبه بشن دیگه نمیشه گفت خدا ارحم الراحمین هستش!

وقتی من یا هرکسی وجود خدا رو تو وجود خانوادش می بینه مسلما اونا واسش حالت پرستش پیدا می کنن ...نه که رقیبی واسه تنها خالق باشن ولی خدا اونا رو به آدم داده که حمایت و محبت خدا رو تو وجود اونا ببینیم...

وقتی با مرگ ازشون جدا بشی و دلت به همون دوباره دیدن عزیزت خوشه و داری صبر می کنی تا به حالت طبیعی بری و دوباره کنارش باشی اگه همچین چیزی که شما نوشتین درست باشه من دیگه هیچی رو قبول ندارم....

حتی به اون بالایی هم شک می کنم....

مرگ واسه هرکسی سطر بعده زندگیشه... هرکسی بالاخره به آخر سطرش میرسه و اجباراُ میره سطر بعد ولی کاش خدا اوایل سطر زندگیمون با بردن عزیزترینامون ادامشو اینقد تلخ نمی کرد....sigh.gif

لینک به دیدگاه
یعنی چی که همدیگر و نمی شناسن؟!

قبولش ندارم و نمی خوام هم داشته باشم...

اگه قرار باشه اینقد راحت همه چیز همه ی دلبستگی هات و همه ی عزیزترین کسات واست غریبه بشن دیگه نمیشه گفت خدا ارحم الراحمین هستش!

وقتی من یا هرکسی وجود خدا رو تو وجود خانوادش می بینه مسلما اونا واسش حالت پرستش پیدا می کنن ...نه که رقیبی واسه تنها خالق باشن ولی خدا اونا رو به آدم داده که حمایت و محبت خدا رو تو وجود اونا ببینیم...

وقتی با مرگ ازشون جدا بشی و دلت به همون دوباره دیدن عزیزت خوشه و داری صبر می کنی تا به حالت طبیعی بری و دوباره کنارش باشی اگه همچین چیزی که شما نوشتین درست باشه من دیگه هیچی رو قبول ندارم....

حتی به اون بالایی هم شک می کنم....

مرگ واسه هرکسی سطر بعده زندگیشه... هرکسی بالاخره به آخر سطرش میرسه و اجباراُ میره سطر بعد ولی کاش خدا اوایل سطر زندگیمون با بردن عزیزترینامون ادامشو اینقد تلخ نمی کرد....sigh.gif

نه خواهشا.من گفتم جایی خوندم اما از اینکه درست باشه یا نه هیشکی مطمئن نیست.

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

درود

مرگ!

حرف زیاده. کاش، کاش اینقدر کلمه محدود نبود. 80 درصد مفاهیمی ک حین صحبت کردن منتقل می شن "غیر زبانی هستن" حتی هست ک میگن " ۹۳ درصد ارتباط میان فردی را زبان بدن تشکیل می‌دهد"

=== بیشتر بدانید در :

چند سال گذشته زندگی من همراه شد با فوت 3 نفر از افرادی ک واقعا برام عزیز بودن. کلمه، کلمه، کلمه ... نه، با کلمه عمق خیلی چیزا رو نمی شه منتقل کرد . بعضی موارد رو هم ک اصلا نمیشه گفت !

=== بیشتر بدانید در :

رمز گشایی سکوت

بارها فک کردم، چ ادمهایی اومدن و رفتن؛ خوشبختانه ی روز هم نوبت من میشه. دوس دارم رو پای خودم بمیرم. بگذریم.

پروین اعتصامی داره ک:

یکی پرسید از سقراط کز مردن چه خواندستی

بگفت ای بیخبر، مرگ از چه نامی زندگانی را

===

پیشنهاد من اینکه جاناتان مرغ دریایی رو بخونید

ریچارد باخ ( جاناتان مرغ دریایی -آذرباد، هیچ راهی دور نیست)

مرگ قطعا وجود داره! چیزی ک هست بحث این عذاب هاس ک شرح دادن.

ب جد فک کنید! ما باید هین گذر از ابعاد مکانی این دنیا از *****هایی بگذریم تا وارد مرحله بعد بشیم.

مرحله بعد چیه؟ مرحله بعدتری هم هست؟ کی می دونه؟

خیام میگه:

اسرار ازل را نه تو دانی و نه من

وین حل معما نه تو خوانی و نه من

هست از پس پرده گفتگوی من و تو

چون پرده بر افتد نه تو مانی و نه من

جالبه، ک قسمت های اول نهج البلاغه هم ب پرده بین دنیا ما و ابعاد دیگه اشاره شده. و این نه تو مانی و نه من هم میشه وصال واجب و ممکنی دونست ک فلاسفه مسلمان بش معتقد ان

نیز نگاه کنید به :

اخ. کاش میشد گفت!

ب ناچار مجبورم زمینه سازی کنم.

مواردی هست، اگر کهنه ذهنم یاری کرد؛ تاپیک می زنم.

مطالعه "دنیای سوفی " فصول اخرش هم می تونه مفید باشه.

سعی کردم مطالب فرموله وار باشن. امیدوارم این ترس از بین بره. امیدوارم مرگ عزیزانمون ما رو ب تعمق بیشتر وادار کنه ک چرا هستیم و چ باید بکنیم.

در پناه حق./. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...