رفتن به مطلب

نظرسنجی مسابقه عکس تالار کشاورزی با موضوع میوه های تابستانی

نظر شما؟  

194 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظر شما؟

• 21
    • 11
    • 11
    • 7
    • 25
    • 18
    • 13
    • 24
    • 22
    • 22
    • 20

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان گل گلاب ...

تشکر ویژه بابت حضور همیشگی شما :icon_gol:

خب در این مسابقه 11 عکس ارسالی داشتیم. فقط یک نکته رو همین اول خودم اعلام کنم که تک و توکی از دوستان گل به تابستانی بودن میوه ها دقت نکردن! اما خب ما ایرادی نگرفتیم! :w02:

فقط دوستان نظرسنجی شامل 70 درصد امتیاز خواهد بود. دوستان من, به نکات مهم در امتیاز دهی دقت کنید.

حتما حتما نکات میوه ای رو هم بخونید که ضرر نخواهید کرد و دقت کنید که بهتره امتیازتون رو هم به نکات میوه ای بدید هم به تصویر. (داور فقط به تصویر امتیاز خواهد داد)

یکی از عکسها نکات میوه ای نداره ... متاسفانه عکاس عزیز مدتی در انجمن حضور نداشته ...

تا قرار دادن کامل تصاویر طبق معمول همیشه شکیبا باشید! :w02:

• Like 27
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 66
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان نظرسنجی چندگانه هست و از امروز تا 10 روز امکان نظرسنجی وجود داره! :a030:

عکس شماره 1

inv1z59adwh1aaz4a70p.jpg

دوستان این تصویر زیبا که اولین عکس ارسالی برای ما هم بوده نکات میوه ای نداره. انشالله صاحب عکس هرجا که هستن سلامت باشن و مملو از نکات میوه ای!

هر چقدر از تصویر لذت میبرید به نکات میوه ای هم امتیاز بدید.

عکس شماره 2

3bv9azygv01cydhsofdl.jpg

نکات میوه ای:

هندوانه:

کاهش خطر شکل گرفتن سنگ کلیه

کاهش کرم‌ها از سیستم گوارشی

داشتن پوستی درخشنده

جلوگیری از خطر بیماری‌های قلبی و سرطان

عکس شماره 3

eg0kwsk16a7tal3w7lp.jpg

نکات میوه ای:

1.گوجه‌ فرنگی سرشار از ویتامین‌های آ، ب 1، ب 2، ث و مواد معدنی از جمله كلسیم، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، مس، روی، ارسنیك و كبالت است.

2.میوه نارس گوجه‌ فرنگی سمی است و باید از خوردن آن پرهیز كرد.در گوجه ‌فرنگی سبز و نارس ماده‌ای سمّی به نام سولانین وجود دارد كه خوردن آن موجب مسمومیت شده و ایجاد دل پیچه، اسهال و باز شدن مردمك چشم می‌شود.

3. گوجه‌ فرنگی به دلیل نداشتن سدیم و قند،غذای مناسبی برای افراد مبتلا به دیابت و فشار خون است.

4.مصرف آن در پیشگیری از ابتلای به بعضی سرطانها مانند سرطان معده موثر است.

• Like 18
لینک به دیدگاه

عکس شماره 4

09fq0tob04qjj8gi5nh.jpg

نکات میوه ای:

انگور

یکی از خواص مهم انگور، تصفیه ی خون و خون ساز بودن آن است، البته این خاصیت در انگور قرمز بیشتر از انگور سبز است. لذا چنانچه از کم خونی رنج می برید، خوردن انگور قرمز یا یاقوتی را به شما توصیه می کنیم.

خوردن انگور ترش و نارس، باعث بروز اختلال در معده می‌شود.

خیار

خیار از آن دسته میوه های بهشتی است که پیامبر گرامی اسلام به آن علاقه ی فراوان داشته اند و خوردن آن را با کمی نمک توصیه می فرمودند.

هلو

مغز هسته هلو سمی است و مصرف مدام آن موجب مسمومیت می‌شود از این جهت برای معالجه امراض فقط مقدار کمی هسته هلو مصرف می‌شود و آنهم باید تحت نظر پزشک باشد.

خانمهای حامله اگر می‌خواهند بچه زیبایی داشته باشند باید هلو بخورند!

عکس شماره 5

9tj9hfdnm8vimx894y7u.jpg

نکات میوه ای:

سیب

این میوه خوش عطر و طعم حاوی مقدار زیادی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
،
،
و
و مقادیر زیادی
آ و ب می‌باشد.

سعی کنید همیشه سیب را با پوست بخورید، زیرا مقدر زیادی پکتین در پوست سیب وجود دارد. ویتامین‌های موجود در سیب، بیش‌تر در پوست سیب و زیر پوست آن قرار دارد بنابراین آن‌هایی که می‌توانند پوست سیب را هضم کنند بهتر است که آن را با پوست بخورند و آن‌هایی‌که دارای

ضعیف هستند باید سیب را بسیار نازک پوست بگیرند که پکتین‌ها و
آن از بین نرود.

عکس شماره 6

h6encizo58meofr4kbqk.jpg

نکات میوه ای:

انبه:

توصیه شده است میوه انبه به دلیل مقدار اسید گالیک بالای خود میتواند در درمان ناراحتی های گوارشی موثر و باعث ضدعفونی و تمیز کردن دستگاه گوارش شود؛ همچنین بوی بد دهان را از بین میبرد!

انگور:

بسیار مقوی و مغذی است و در درمان ورم معده و روده نقش مهم و موثری ایفا میکند

خیار:

توصیه میشود به هیچ وجه خیارهای داربستی یا درختی را با پوست میل نفرمایید چون شدیدا به سموم شیمیایی آلوده است.

• Like 16
لینک به دیدگاه

عکس شماره 7

rzyc8zt8cvnnsg56e9.jpg

نکات میوه ای:

بادام تازه پايين آورنده کلسترول بد( LDL ) و کاهش دهنده بيماري هاي قلبي بوده و از گرفتگي عضلاني جلوگيري مي کند.

به کاهش وزن کمک مي کند و باعث جلوگيري از سنگ کيسه صفرا میشود

کاهش دهنده قند خون و بيماري ديابت، تقويت عملکرد ريه، استحکام استخوان ها، مناسب برای خانم هاي باردار و ... در آخر:

چون گرونه پس کلی فایده داره!!

عکس شماره 8

bemolcaeouljpcluie.jpg

نکات میوه ای:

توت فرنگی، موز، پرتغال و کیوی از جمله میوه های پر طرفداری هستند که اغلب در مهمانی ها نیز استفاده می شوند؛

1. كیوی؛ منبعی غنی و سرشار از ویتامین ث است و که در اصل متعلق به كشور چین بوده، اما اكنون مردم سراسر دنیا این میوه را مصرف می‌كنند.
  2. پرتغال؛ شاه ميوه ی زمستان یا همان پرتغال، يكي از قديمي ترين ميوه هايي است كه بشر از آن استفاده مي كرده و سرشار از ويتامينهاي ب، ث و داراي آهن، آهک، کلسيم ، فسفر، منيزيم ، پتاسيم، سديم، مس است.
  3. توت فرنگی؛ نه تنها میوه ای قلبی شکل است، بلکه از نظر پزشکان و متخصصان از اين ميوه مي ‌توان در جهت افزايش سلامت قلب، کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان و در مجموع ارتقاي سلامتي بدن نیز بهره گرفت.
  4. موز ؛ در طب باستان هند و ایران این میوه ی طلایی به عنوان کیمیای جوانی شناخته میشده است. امروزه پژوهشگران معتقدند که موز به سیستم هاضمه کمک می کند و حس جوانی و شادابی را در فرد زنده نگه می دارد

عکس شماره 9

8g3x2qsqbdveafkfp.png

نکات میوه ای:

شلیل منبع غنی ویتامین‌های A و C و نیز منبع خوبی از پتاسیم است .پتاسیم آن نیز موجب افزایش شادابی و تحرک در فرد می‌شود، فشار خون بالا را کنترل می‌کند و خطر ابتلا به سکته‌ی مغزی را کاهش می‌دهد

• Like 17
لینک به دیدگاه

عکس شماره 10

ckuhykq1k8mcdrzu3du.jpg

نکات میوه ای:

اسم من ((بلال )) است !

از آمریکا آمده ام .

از قند و نشاسته سرشارم . غذاى خوبى براى تقویت ناخن و مو هستم .

براى اگزما داروى مفیدى هستم و تا مى توانید براى ورم روده از من استفاده کنید!

از ریزش مو و شکسته شدن و ترکیدن و گوشه کردن ناخن ها جلوگیرى مى نمایم .

از میوه من یک نوع ژلاتین مى سازند که در داروسازى جهت ساختن جلد کپسول از آن استفاده میشود

عکس شماره 11

lyoczogq8brh5i0bb6v.jpg

نکات میوه ای:

بر اساس نظر متخصصان تغذيه ، «خرمالو» سرشار از آب و بتاکاروتن است ، چنانچه اين ويتامين به مقدار کافي به بدن نرسد، نه تنها قدرت بينايي کم مي شود بلکه باعث خشن شدن پوست و شکننده شدن ناخن و موها و افت در ميزان هوش و سلامت بدن مي شود.

-گياه خرمالو آفتاب دوست است و در مناطق محصور و در مناطقي كه داراي آب و هواي خنك و معتدل با آفتاب كافي است داراي رشد و عملكرد مطلوبی است

-مناسب‌ترین روش برداشت خرمالو، چيدن ميوه از درخت و هنگامي است كه سفت، رسيده و همراه با كاسه گل است-

-نکته اخر که تألیفی هستش اینه که فقط خرمالو های کامل رسیده و پخته رو میل کنید(نه خرمالو های داخل عکس!) وگرنه پیشیمون میشین!

• Like 17
لینک به دیدگاه

دوستان گل هم مسابقه بدید هم رقابت کنید هم یاد بگیرید! دیگه چی میخواید!؟ :w02: (همه شما سرور ما هستید)

تاپیک علمی، مسابقه ای، آموزشی، فرهنگی، خانه داری و تغذیه ای رو دریابیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!

• Like 12
لینک به دیدگاه

چقدرررررررررر لذت بردم از خوندن خواص میوه ها و البته دیدن عکسها :w16: من میوه های تابستونی خیلی دوست دارم.. نمی تونم تصمیم بگیرم به کدوم ها رای بدم چون قرار شد هم به خواصشون توجه بشه و هم به عکسها.همشون برام جالب بودم.اگه نتونم تصمیم بگیرم ، به همه رای میدم :w02:

خیلی هم مسابقه جالبیه :w02:

• Like 8
لینک به دیدگاه
چقدرررررررررر لذت بردم از خوندن خواص میوه ها و البته دیدن عکسها :w16: من میوه های تابستونی خیلی دوست دارم.. نمی تونم تصمیم بگیرم به کدوم ها رای بدم چون قرار شد هم به خواصشون توجه بشه و هم به عکسها.همشون برام جالب بودم.اگه نتونم تصمیم بگیرم ، به همه رای میدم :w02:

خیلی هم مسابقه جالبیه :w02:

خواهش میکنم دوست من.

در مورد امتیاز دهی به نکات میوه ای:

فقط دقت کنید به اینکه آیا نکات ذکر شده نکات قابل توجهی هستن یا نه، جزء نکات عمومی هستن!

مثال میزنم:

تمامی میوه ها مقوی هستن و مملو از ویتامین!

اما اینکه کدوم میوه بیشتر روی چه مواردی تاثیر داره و بیشتر دارای چه ویتامینها یا مواد معدنی هست مهمتره!

• Like 6
لینک به دیدگاه

بسیار عالی، توضیحات خیلی مختصر و مفید بودند.... بیشتر عکس ها هم زیبا بودند، و جالبتر اینجا بود ،میوه هایی که برروی شاخه درختان بودند زیبایی خاصی داشتند، و نظر من رو بیشتر به خودشون جلب کردند، به 7عکس رای دادم، برخی از عکس ها به خاطر عکاسی زیبا و برخی موارد به خاطر توضیحات مفید..،دراین میان عکس هایی هم بودند که هم توضیحات خوبی داشتند، هم سوژه عکاسی خوب بود، کیفیت عکس ها هم که جای خود داره....

از همه دوستان شرکت کننده ممنونم :a030: :icon_gol::icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

بسیار عکس ها زیبا بودن و دست همگی درد نکنه و البته از زحمات حمید جان هم تشکر میکنیم:w02:

ترتیبشو بده حمید، نظرسنجی بره بالا...

• Like 6
لینک به دیدگاه

ممنون بابت همه عکسهای خوبی که دوستان برای ما گذاشتن و همینطور با تشکر از آقا حمید برای برگزاری این مسابقه خوب....

عکسی که هندونه هست روی گاری .... دلم برای صاحبش سوخت فقط همین 1 هندونه رو داشت ؟یا اینکه خوبه اینطور فکر کنیم که چون شبه همه رو فروخته همین یکی مونده که یا نصیب عکاس میشه یا میبره خونه با خانواده ش میل میکنه.....

و اما درباره نکته بلال ...همیشه برام سوال بود که پوسته کپسولها از چیه ولی هیچوقت سرچ نکردم :ws38:،این نکته برام جالب بود....

من یادم رفته بود این مسابقه رو چند روز پیش رفته بودیم یه باغی که کلی میوه های خوشمزه داشت ....شاه توت ،سیب ،گلابی ،گردو ،هلو ....اون هم چه میوه هایی ...هلوهای انجیری رو باید با دو تا دست میگرفتیم ولی حیف کامل نرسیده بودن:sigh: همه ش 2 تا چیدیم و گردو که در حال حاضر پهن شدن تا پوستشون خشک بشه....:ws3:

باغ بادوم هم قرار بود بریم که وقت نشد....:hanghead:

فقط حیف این مسابقه یادم نبود .....

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...