رفتن به مطلب

مقاله پارک مفهومی،ایده ای نوین در گرافیک محیطی پارک کودک

ارسال های توصیه شده

چکیده:

با توجه به نگرش هایی جدید در عرصه ی طراحی محیط کودک(پارک)،ضرورت این موضوع نگارندگان را بر آن داشت تا در این نوشتار ضمن معرفی ویژگی های گرافیک محیطی در پارک کودک (بایدها)،نگرش های جدید و به روز در این عرصه را مورد کنکاش قرار دهند.پیشینه ی طراحی پارک کودک در قالب های مختلف و با رویکرد فرهنگی و اجتماعی متنوع در این عرصه بوده است.تغییر مذاق بصری در نوع طراحی پارک،رنگ بندی آن و همچنین نگرش جدید در عرصه ساخت اسباب بازی ها دست آویزی برای ارائه شیوه های خلاقانه است.چگونگی رویکرد طراحی در پارک کودک (نگاه گذشته و نگاه امروزی) و چگونگی پیوند حساسیت های روانشناسانه در مورد کودک و نمود ان در طراحی امروزی محیط کودک (ارائه ایده نوین) از سوالات تحقیق است.

از اهداف مهم گرافیک محیطی پارک،توجه به رعایت ویژگی های طراحی پارک کودک،ارائه شیوه های بصری کارامد و به روزتر (خستگی کودک از بازی های تکراری)،ارائه بهتر و کاربری هنرمندانه از محیط (فضای دربردارند و نوع وسایل بازی و اموزشی) و در نهایت محیطی مفرح و اثر گذار است.نقش طراح گرافیک در اطلاع رسانی وسایل بازی،زیباسازی محیط،تش.یق و تهییج کودک به بازی و در نتیجه ایجاد امنیت و آرامش برای او به نسبت اعضای دیگر تیم شهری پر رنگ تر است و در این مسیر توجه به ابعاد خلاقانه در طراحی و اجرا از نکات مهم است.یکی از سهل الوصول ترین راه ها برای حصول نتیجه مطلوب در اموزش کودک،تعامل بین محیط و کودک و نیازهای او در نتیجه آموزش از راه تفریح و سرگزمی است.این تحقیق براساس روش توصیفی تحلیلی است.

مشخصات مقاله:مقاله در 6 صفحه به قلم منصور مهرنگار(دکتری تاریخ هنر (سمبل شناسی)،عضو هیئت علی و استادیار گروه گرافیک،دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس)،اعظم منزه(دانشجوی کارشناسی ارشد گرافیک،دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام...برای دانلودش که میخوام انجام بدم میزنه صفحه مورد نظر پیدا نشد...چرا؟؟؟؟

سلام به روی ماه شما....

مطمئن هستین؟...

من الان امتحان کردم...لینک مشکلی نداشت...:icon_redface:

لینک به دیدگاه

نمی دونم مشکل از کجاست....

این ادرس دقیق پیج هست..برای من مشکلی نداره....

لینک به دیدگاه
رفیق مقالت کوووووووووووووووووووووووووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟:banel_smiley_4::ws25:

عذرخواهی می کنم...تصحیحش کردم...هم تو پست اول تصحیح شد..هم تو پست چهارم...:icon_redface:

به خاطر اینکه من تو پیج پرشین گیگم مقاله ها رو منتقل کردم به یک پوشه ی دیگه برای مرتب سازی این اتفاق افتاده بود....همه رو برگردوندم به صفحه اول...و قید مرتب سازی رو زدم...

الان دیگه درست شده...می تونین از لینک های فوق دانلود کنین...:icon_gol:

باز عذرخواهی می کنم بابت این اشتباه...:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

درود..با عذرخواهی از دوستانم...به دلیل پاک شدن اطلاعاتم در پی قطع یک هفته ای پرشین گیگ...:icon_redface:

بیشتر تاپیک های مقاله ام پوچ شدن! که مرور دوباره اپ می کنم...

لینک اصلاح شده...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...