رفتن به مطلب

نحوه شکایت از سایت های کپی بردار

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان. خسته نباشید

متأسفانه یه سری سایتا هستن که دیگه تو کپی برداری گندشو در آوردن :banel_smiley_4:

چندین بار برخی از دوستان نسبت به این مسئله و کپی شدن پروژه ها و مطالبشون تو جای دیگه گله کردن.

سایت هست ادمینش هرچی تاپیک تو بخش فنی مهندسیش زده، از اینجا کپی برداری کرده و البته کم هم نیست. حتی پروژه های شخصی بچه ها رو کپی برداری کرده و اسمشونم نزده و گفته پروژه خودمه! :w58: (اسم سایتو نمیگم فعلاً و لطفاً دوستانی هم که میدونن اسمی نبرن)

خیلی پیگیر بودم چطور میشه از همچین سایتایی شکایت کرد. این قانون جرایم رایانه ای که ماشالا فقط فیلینگ کردنو تو یه سری چیزا می بینه، چرا همچین مسئله ای رو نمیشه ازش پیگیری کرد با توجه به اینکه خود ادمین سایت هم اینکارو داره انجام میده.

میدونم یه قسمتی هست تو گوگل که لینکا رو میدیم و بررسی میکنه. اما خب هم اینکه تعداد این مطالب و لینکا خیلی زیاده و باید تک تک انجام بشه و هم اینکه گویا چندان موثر نیست به غیر تو یه سری چیزای خاص.

کسی یه راهکار مناسب و به خصوص قانونی واسه این قضیه سراغ داره؟

لینک به دیدگاه

کپی رایت همینجوریشم رو هواست...

دیگه اینترنتیش که دیگه خیلی سخت میشه:icon_pf (34):

اما باید فکر کنم:ws38:

لینک به دیدگاه
کپی رایت همینجوریشم رو هواست...

دیگه اینترنتیش که دیگه خیلی سخت میشه:icon_pf (34):

اما باید فکر کنم:ws38:

در حد یکی دوتا، یا حتی 10،20تا مطلب رو شاید بشه گذشت.

اما اینکه به تعداد خیلی زیاد، به خصوص مطالب و پروژه های شخصی بچه ها بخواد باشه، واقعاً خیلی سخته آخه :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
در حد یکی دوتا، یا حتی 10،20تا مطلب رو شاید بشه گذشت.

اما اینکه به تعداد خیلی زیاد، به خصوص مطالب و پروژه های شخصی بچه ها بخواد باشه، واقعاً خیلی سخته آخه :icon_pf (34):

از طریق وزارت ارشاد نمیشه اقدام کرد؟:ws38:

لینک به دیدگاه

بنظرم هر روز بریم تو سایتش با یه آی پی جدید و بهش بگیم دزدی ممنوع و دوسه تا خوشکل هم بارش کنیم تا خودش وجدانش به درد بیاد.:vahidrk:

البته اینجور آدما کار از وجدان رو گذروندن...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

يه جايي يه هك به چشمم خورد كه وقتي فايلي رو آپلود ميكردي اسم سايتت رو يا آرم سايتت رو ميتونستي بدي خودش اتومات واترماركش ميكرد.

ولي دقيق نميدونم فقط براي عكس بود يا فايل هاي ديگه :ws52:

لینک به دیدگاه

من یه دوست هکر دارم باهاش صحبت میکنم ببینم میتونه و به خودش اجازه میتونه بده که

بره سایت های اسمشو نبر رو هک کنه و حال ادمینشونو بگیره.

:gnugghender:

لینک به دیدگاه

دوستان هکر من به من گفتن در گوشم گفتن که به

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مراجعه کنیم و گزارش تخلف بدیم تا اون سایت اسمشو نبر رو فیلرینگ کنند.

لینک به دیدگاه

فعال کردن هاتلینک

یه کدی هم بودش که هر کسی کپی میکرد متن : این مطلب از سایت بوووق برداشته شده است رو اضافه میکرد و اینطوری طرف منصرف میشد

لینک دادن پنهانی مثل نکته ها و علامت های تعجب و سوال به سایت و ...

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم توی کپی کردن مطالب کسی بتونه رکورد noandishaan رو بزنه : )

90% تاپیک های اینجا کپی هست اونوقت میخواین از دست بقیه شکایت کنید ؟!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بی انصافی نکنید....لااقل در تالار مکانیک بیشتر از 60 درصد مطالب متعلق به خود دوستان هست.

لینک به دیدگاه
يه جايي يه هك به چشمم خورد كه وقتي فايلي رو آپلود ميكردي اسم سايتت رو يا آرم سايتت رو ميتونستي بدي خودش اتومات واترماركش ميكرد.

ولي دقيق نميدونم فقط براي عكس بود يا فايل هاي ديگه :ws52:

فقط واسه عکس هستش. البته رو فایل ورد و pdf و .... هم میشه واترمارک انداخت. اما دیگه طرف میاد 60 صفحه پروژه و فایلای کد و ... کارشو میذاره، نمیشه که واسه همش واترمارک زد.

من یه دوست هکر دارم باهاش صحبت میکنم ببینم میتونه و به خودش اجازه میتونه بده که

بره سایت های اسمشو نبر رو هک کنه و حال ادمینشونو بگیره.

:gnugghender:

نه بابا هک کردن چیه :banel_smiley_4:

دوستان هکر من به من گفتن در گوشم گفتن که به

مراجعه کنیم و گزارش تخلف بدیم تا اون سایت اسمشو نبر رو فیلرینگ کنند.

اولی که چیز خاصی نیست. دومی هم اگه نگاه کنی، مواردی که جز جرایم رایانه ای هست همش مربوط به یه حوزه خاص هست و سراغ این چیزا نمیاد.

فعال کردن هاتلینک

یه کدی هم بودش که هر کسی کپی میکرد متن : این مطلب از سایت بوووق برداشته شده است رو اضافه میکرد و اینطوری طرف منصرف میشد

لینک دادن پنهانی مثل نکته ها و علامت های تعجب و سوال به سایت و ...

اون کده فایده نداره. چون اون نوشته ای که میندازه قابل پاک شدنه.

ولی اون بخش لینک دادن پنهانی جالب بود. ولی خب مشکلی که هست خیلی از مطالب کلاً دانلودیه و متن نیست که بخواد لینک داده بشه.

چقدر از مطالب تالارا اطلاع دارید که اینو میگید؟ کپی داریم تا کپی.

جدای از اینکه خیلی از مطالب، مطالب شخصی خود بچه ها هستش. تو موارد دیگه هم منبع و ایناش مشخصه اغلب.

ما حتی به خاطر همین کپی کردن بدون منبع اخطار دادیم و اخراج هم کردیم.

یکی از دوستان مطالبی رو به شکل انبوه از یه جا دیگه کپی میکرد تو یکی از تالارای اینجا و حتی کارای شخصی بقیه هم به اسم خودش میزد، که این قضیه گزارش شد و بررسی شد، گفته شد منابع رو بره بذاره. توجهی نکرد و نه تنها کل مطالبی که گذاشته بود حذف شد، اخراج هم شد (دوستان قدیمی تر تالار کشاورزی در جریانش هستن)

و بارها هم گفتیم موارد این چنینی گزارش بشه تا بررسی بشه و اقدامات لازم انجام بشه.

من الان به مطالب تالار شهرسازی بیشتر تسلط دارم و میدونم چی هست چی نیست و چنین چیزی که میگین اصلاً تو این تالار نیست و خیلی از آموزشا و پروژه ها و کارای شخصی بچه ها هم گذاشته شده و واقعاً تولید کننده هستن.

و میدونم این مسئله تو اکثر تالارای تخصصی هم هست.

لینک به دیدگاه

چقدر از مطالب تالارا اطلاع دارید که اینو میگید؟ کپی داریم تا کپی.

جدای از اینکه خیلی از مطالب، مطالب شخصی خود بچه ها هستش. تو موارد دیگه هم منبع و ایناش مشخصه اغلب.

ما حتی به خاطر همین کپی کردن بدون منبع اخطار دادیم و اخراج هم کردیم.

یکی از دوستان مطالبی رو به شکل انبوه از یه جا دیگه کپی میکرد تو یکی از تالارای اینجا و حتی کارای شخصی بقیه هم به اسم خودش میزد، که این قضیه گزارش شد و بررسی شد، گفته شد منابع رو بره بذاره. توجهی نکرد و نه تنها کل مطالبی که گذاشته بود حذف شد، اخراج هم شد (دوستان قدیمی تر تالار کشاورزی در جریانش هستن)

و بارها هم گفتیم موارد این چنینی گزارش بشه تا بررسی بشه و اقدامات لازم انجام بشه.

من الان به مطالب تالار شهرسازی بیشتر تسلط دارم و میدونم چی هست چی نیست و چنین چیزی که میگین اصلاً تو این تالار نیست و خیلی از آموزشا و پروژه ها و کارای شخصی بچه ها هم گذاشته شده و واقعاً تولید کننده هستن.

و میدونم این مسئله تو اکثر تالارای تخصصی هم هست.

بی انصافی نکنید....لااقل در تالار مکانیک بیشتر از 60 درصد مطالب متعلق به خود دوستان هست.

باشه : )

/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...