رفتن به مطلب

کاردانی به کارشناسی

ارسال های توصیه شده

سلام من سال 85 در رشته مکانیک ماشین آلات مقطع کاردانی ناپیوسته فارغ التحصیل شدم . در حال حاضر تصمیم گرفتم که در رشته مهندسی مکانیک سیالات ادامه تحصیل بدم ولی چون چند ساله از جو درس و دانشگاه خارج شدم گیجه گیجم . خیلی سرچ کردم ولی جوابی رو که خواستم پیدا نکردم . به نظرم رسید اطلاعات شما خوبه و اگر بتونین کمکم کنید ممنون میشم .

1-من ساکن اصفهان هستم و متاهلم و اصولا من با این کاردانی که دارم امکان ادامه تحصیل در گرایش سیالات دارم یا نه ؟

2-اطراف اصفهان کدوم دانشگاهها هستند که از این کاردانی میتونم رشته مورد نظرم رو دنبال کنم ؟

3-در صورت تغییر گرایش و شرکت در کنکور منابعی که در آزمون آزمون بدم ؟

4-دنبال چه دانشگاهی باید بگردم ( سراسری ، آزاد ، علمی کاربردی و ... ؟ )

5-تاریخ ثبت نام و آزمونش چه تاریخیه ؟

اصلا نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

لینک به دیدگاه
سلام من سال 85 در رشته مکانیک ماشین آلات مقطع کاردانی ناپیوسته فارغ التحصیل شدم . در حال حاضر تصمیم گرفتم که در رشته مهندسی مکانیک سیالات ادامه تحصیل بدم ولی چون چند ساله از جو درس و دانشگاه خارج شدم گیجه گیجم . خیلی سرچ کردم ولی جوابی رو که خواستم پیدا نکردم . به نظرم رسید اطلاعات شما خوبه و اگر بتونین کمکم کنید ممنون میشم .

1-من ساکن اصفهان هستم و متاهلم و اصولا من با این کاردانی که دارم امکان ادامه تحصیل در گرایش سیالات دارم یا نه ؟

2-اطراف اصفهان کدوم دانشگاهها هستند که از این کاردانی میتونم رشته مورد نظرم رو دنبال کنم ؟

سلام

اتفاقا منم کاردانیمو 85 گرفتم ....

خوب خیلی از اطلاعاتو تو خود دفترچه میزنه - برای کارشناسی اگر بخوای رشته خودتو ادامه بدی باید تو دولتی شرکت کنی

ولی اگر بخوای تغییر رشته بدی دانشگاه آزاد میشه (باقی رو نمیدونم ) کاری که خودم کردم کاردانیم ساخت و تولید دولتی بود

کارشناسی جامدات آزاد

یعنی اگه بخوای بری سیالات باید دانشگاه آزاد شرکت کنی که فکر کنم امسال زمانش گذشته

پیشنهادم اینه با این وضع اقتصادی همون رشته خودتو ادامه بدی و برای دولتی تلاش کنی

اگه بتونی دفترچه هاشونو پیدا کنی به ر احتی میتونی بررسی کنی

لینک به دیدگاه

با سلام

نه شما نمی تونید سیالات بخونید چون دانشگاه آزاد رشته های سیالات و طراحی جامدات و د مقطع کارشناسی ناپیوسته از 2 سال قبل از سیستم آموزشی ایش برداشت و دیگه دانشجو در این مقطع برای این دو رشته بر نمی داره.

تنها رشته ای که می مونه مکانیک خودرو و تاسیسات و تعمیرات نیروگاه و ساخت تولید برای کارشناسی هست.

دانشگاه در این مقطع زیاد مهم میست کجا بخونی فقط سعی کن زود تموم اش کنی همین.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز سلام اینطور که من متوجه شدم نمیتونم از کاردانی که الان خوندم کارشناسی جامدات یا سیالات بخونم حالا چه دانشگاه دلتی باشه چه آزاد .

بنابراین اگر من مصر باشم که سیالات بخونم میتونم از دیپلم کنکور بدم و سیالات بخونم و واحدهام و تطبیق بدم ؟ اصولا چنین کاری رو پیشنهاد میکنین ؟

لینک به دیدگاه
دوستان عزیز سلام اینطور که من متوجه شدم نمیتونم از کاردانی که الان خوندم کارشناسی جامدات یا سیالات بخونم حالا چه دانشگاه دلتی باشه چه آزاد .

بنابراین اگر من مصر باشم که سیالات بخونم میتونم از دیپلم کنکور بدم و سیالات بخونم و واحدهام و تطبیق بدم ؟ اصولا چنین کاری رو پیشنهاد میکنین ؟

با سلام

بلی نمی تونید بخونید. متاسفانه از دیپام هم برین نمی تونید دروس رو تطبیق بدین. چون شما کاردانی خوندین و می خایین دروس تطبیقی در کارشناسی پیوسته انجام بدین که طبق قوانین وزارت علوم و دانشگاه آزاد تنها دروس عمومی رو می تونی تطبیق بدین. چون مقاطع تون متفاوته.

به نظرم شما همون دانشگا آزاد مقطع کارشناسی ناپیوسته مهندسی تاسیسات بخونید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...